Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pytampytampytam

- ktos mi cos poradzi?

Polecane posty

Gość pytampytampytam

od 3 tygodni boli mnie brzuch w boku, na poczatku wymiotowalam, ale teraz juz nie. Za to po kazdym jedzeniu, doslownie kazdym kluje mnie w prawym boku, jakby pod zebrami. Bylam u lekarzam, skierowal mnie na usg jamy brzusznej, ale nic nie wyszlo, wiec nic nie zrobil i kazal czekac, a mnie boli dalej. Obojetnie co zjem, jednak glupia mala kanapke i od razu sie zaczyna. Tabletki przeciwbolowe nie pomagaja, a ja nie wiem co robic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem ale to moze być
watroba a nie pobolewal cie woreczek żółciowy ? tak na srodku miedzy piersiami troche poniżej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość źle się dzieje w panstwie
woreczek,do lekarza!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 25lat..............
a gdzie Cię dokładnie kłuje? bliżej kości miednicy czy wyżej..? bo jak wyżej to może być woreczek żółciowy.. spróbuj przez tydzień być na diecie takiej jak na woreczek żółciowy.. czyli nie jedz nic tłustego.. żadnych rzeczy zbożowych itd. wszystko gotowane (mięso, warzywa, owoce) i niestety z bardzo małą ilością przypraw. nie jedz surowych warzyw ani owoców .. i zobaczysz, czy Ci przejdzie.. jak tak .. to może być woreczek żółciowy.. jak nie to bardziej wyrostek.. no, ale oczywiście to może być coś innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytampytampytam
Przeciez napisalam, ze bylam u lekarza, mialam usg, ktore kompletnie nic nie wykazalo. Boli mnie dokladnie: wyzej prawa strona pod zebrami w kierunku lewej, ale nie na srodku tylko wlasnie lewa strona strony prawej...kurcze, nie wiem jak to opisac...to jest miejsce, w ktorym te zebra sie jakby zaczynaja (albo koncza, zalezy jak patrzec;) ) i w ogole promieniuje mi to do plecow albo do boku prawego czasem. Nie wiem jak boli woreczek, wiec nie wiem czy to to. Poza tym usg jamy brzusznej kompletnie nic nie wykazalo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytampytampytam
Acha i co do diety to ja nie jem takich tlustycj rzeczy juz od 3 tygodni, bo po prostu nie moge. Problem polega na tym, ze w tej chwili boli mnie nawet jak zjem obojetnie co...wiec tlustosc nie ma na to wplywu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytampytampytam
Ach i co do wyrostka to jego nie mam juz od baardzo dawna. Kurcze, ten bol jest taki cholernie meczacy...czasem przechodzi, ale ostatnio mam go od 3 dni non stop...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchlasachrajka
zrob ponowne usg, w innym miejscu, nie mowiac ze mialas robione wczesniej. i przede wszystkim zrob sobie morfologie i ob, jak cos zlego sie dzieje to w krwi od razu wyjdzie, bo OB sie podwyzszy. jak w usg nic nie wyjdzie, idz do gastrologa i zrob gastroskopie, bo to moze byc refluks ktory promieniuje, a w usg tego nie widac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem ci tak -do lekarza
musisz iśc i poprosić o ponowne USG ...ja mam problemy z watrobą już pare lat ... miałam robione usg i NIC NIE WYKAZAŁO ..a bolało jak cholera ... polazłam do urologa bo ból promieniował aż na plecy :O ... nic ...a ból sie nasilał i byl okropny az dostałam żółtaczki w badaniu krwi wyszła mi bilirubina ! Ponowne i DOKŁADNE USG! -wykazalo ,że w woreczku żółciowym mam drobne kamienie -wręcz piasek i on właśnie przytkał mi przewoby żółciowe i dlatego objawiło sie to żółtaczką !!!!! pobyt w szpitalu itp itd ... A tobie radze ponowne usg a póki co wejdz do wanny z bardzo ciepłą wodą i pomału dolewaj goracej jak mozesz wytrzymać ! To działa jak zastrzyk rozlużniający ! tak poradził mi lekarz kiedy już zastrzyki ze spazmalgonu nie pomagały... Woreczek żółciowy i wątroba razem współpracują ...woreczek jest na srodku ok mostka nieco niżej a watroba z prawej strony i ból promieniuje az na plecy ...jeżeli jedno nie domaga to drugie tez ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem ci tak -do lekarza
aaa i ogranicz jedzenie po 18 ...nie jedz czasami ciemnego pieczywa albo nie daj boże zółtego sera wieczorem ...nie wspomnę o smażonych potrawach i jajecznicy ! Dieta bedzie zależała od rodzaju kamieni ...jedni mają zakaz na owoce surowe inni (tak jak ja) jajecznice,sery ,ciemne pieczywo i smażone potrawy czy kapusta i grzyby albo pizze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
autorko ja mam taki sam bol jaki ty opisujesz i boli baaardzo czesto:/ i prawda, glupia kanapke zjem i strasznie boli i czuje ze mi sie brzuch powieksza a najlepsze ze po przebudzeniu z ranca tez czuje ten bol:o czasami mam tak ze sie ruszyc nie moge bo jak w prawo sie rusze to strasznie boli, i jak w lewo, to samo:/, mam wrazenie wtedy jakbym jakas ogromna igle miala i jakby mnie uwierala:P mialam usg chyba z 4 razy (u innych lekarzy), nikt nic nie widzi zadnych zmian mialam tez usg u ginekologa i tez powiedzial ze nic nie widzi mialam tysiace razy badana krew i nic:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchlasachrajka
fajna madchen - a aspat i alat masz w normie ? skoro usg niczego nie wykazalo zrob gastroskopie lub tomografie komputerowa jamy brzusznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w ogole tlustych rzeczy nie jem, staram sie nie jesc po 18:00 ale to i tak nie pomaga autorko, ciebie boli 3 dni, ja mam te bole prawie codziennie od wrzesnia 2006:/ leki w ogole nie pomagaja mam przepisany ketonal100 ale kurde to jest baardzo silny lek i sie boje go brac:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o gastroskopii lekarka nic nie mowila, ale dala mi skierowanie na kolejne badanie krwi bo moze to byc helicobacter czy cos takiego kolezanka moja miala to i ja bolal zoladek a mnie zoladek nie boli:/ czesto mnie boli na wysokosci pepka wdluz i nizej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem ci tak -do lekarza
na dzień dzisiejszy przestrzegam diety i po prostu wiem co mi wolno a czego nie !Łykam tez codziennie sylimarol albo bio-zdrowie ziołowe leki chroniace wątrobe ... Odpukac ostatnio mnie pobolewalo jakieś pół roku temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytampytampytam
Fajna madchen, chyba nie doczytalas co napisalam...wiesz nastepnym razem jak cos komentujesz przeczytaj to uwaznie. Napisalam, ze boli mnie NON STOP ostatnie 3 dni, a nie ze w ogole boli mnie 3 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem ci tak -do lekarza
dorażnie możesz wziać no-spe ale goraca kąpiel powinna przynieść ulge! dla mnie to bylo zbawienie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchlasachrajka
fajna madchen, to zrob test na helicobakter, ja sie kiedys starsznie z tym meczylam, a tez nie bolal mnie zoladek tylko wymiotowalam. I radze zrobic gastroskopie, to nie jest mile badanie ale bedzie wiadomo wszystko. A autorka tematu - marsz na morfologie i ob, przy okazji aspat i alat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytampytampytam
Ja nie mialam zadnych innych badani tylko usg. Lekarz stwierdzil, ze skoro na usg nic nie ma to nie ma potrzeby badania krwi i ze jak nie przestanie bolec to mam przyjsc jeszcze raz, ale narazie nic mi nie poradzi. Po swietach jak mialam wymioty, to mialam tez przez kilka dni doslownie jasno zolty kal (sorki, ze tak obrazowo, ale moze wy cos mi poradzicie jak on nic nie wie)...wiec myslalam, ze to woreczek, jednak usg nie wykazalo nic. Teraz nie wymiotuje ani nic, uwazam na to co jem, ale boli mnie i tak bez wzgledu na to co jem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam badany kal bo lekarka myslala ze mam jakies robaki w srodku, ale nie, kal czysty:P wybiore sie chyba na ta gastroskopie ale tak szczerze powiedziawszy to ja nie mam czasu:( lekarze przyjmuja do 15:00 a ja koncze lekcje albo o 14:30 i wtedy u lekarza na 14:55 jestem.. albo konczo po 16:00:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytampytampytam
Sluchaj kolezanko fajna madchen, nie obrazaj mnie, ok? Bo swiadczy to tylko i wylacznie o twojej kulturze osobistej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchlasachrajka
pytampytampytam - domyslam sie ze bylas po prostu w przychodni u lekarza pierwszego kontaktu. Mowie Ci zrob te badania o ktorych napisalam i powtorz usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem ci tak -do lekarza
dziewczyno ja sie tak meczyłam pół roku !!!!I tez niby wszystko ok bylo ! Sama zażądałam badania krwi ... mozesz mieć przytkane też kanały zółciowe ...póki co zrób sobie diete sucha bułka -niestety -gorąca kąpiel mocno gorąca i polez w niej długo ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytampytampytam
Tak, bylam po prostu u zwyklego lekarza i tak jak pisze, stwierdzil on, ze nie ma potrzeby robienia jakichkolwiek dodatkowych badan skoro usg wyszlo ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie napisalam ze jestes glupia idiotka zachowalas sie tak majac do mnie pretensje, moglam czegos nie doczytac zreszta boli cie od 3 dni, mnie boli od 2006 wrzesnia, i co? tez nie doczytalas a pierwsza zaatakowalas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajna madchen idz marudzić
gdzie indziej!!:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchlasachrajka
pytampytampytam - nie sugruj sie nieukiem z przychodni, zrob badania krwi i usg prywatnie. Sama wiele lat sie meczylam przez takiego pajaca z przychodni, wiec wiem co mowie, Fajna madchen - zrob ponownie badania kalu, ale popros o posiew w kierunku drozdzakow, bakterii yersinia i campylobacter, bo zwykle badanie kalu tego nie obejmuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytampytampytam
powiem ci tak -do lekarza - tak masz racje, szczegolnie jak teraz tak sobie patrze z perspektywy czasu to takie ataki bolu mialam juz w zeszlym roku ze 4-5 razy, ktore trwaly po kilka dni i byly tak intensywne, ze mialam czasem problem przejsc z przystanku do domu, ale ataki same przechodzily, wiec nie robilam nic. Teraz od swiat w ogole nic nie chce przejsc, a on mi mowi, ze nic nie ma i zeby czekac. CHyba sama przejde sie na badanie krwi tak jak mowisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×