Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość mam soczewki ...

Pytanie o soczewki i wizytę u okulisty ...

Polecane posty

Gość mam soczewki ...

Witam! Mam pytanie jaką macie wadę wzroku w okularach a jaką w soczewkach ? Obawiam się, że mój lekarz źle dopasował mi soczewki ... mam wrażenie, że pogorszył mi się wzrok :( Inne pytanie ... jak wygląda wizyta u okulisty w soczewkach ...glupie pytanie, ale zawsze chodziłam w okularach ... no a teraz juz ich nie mam bo chodze w soczewkach ... Czy normalnie powinnam zabrac pojemniczek na soczewki i plyn iprzy badaniu je zdjac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do okulisty nie chodzi sie w
soczewkach tylko w okularach, badanie wzroku i tak jest bez nich zresztą. Soczewki są zawsze ciut słabsze od okularów, u mnie akurat o 0.25 dioptrii są słabsze soczewki. MOże masz faktycznie źle dobrane soczewki. Ja w soczewkach widze lepiej niz w okularach chyba nawet ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam soczewki ...
no ale ja nie mam okularow ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie sluchaj ...
do okulisty nie chodzi sie w ... Po to kupuje sie soczewki, zeby nie chodzic w okularach. Ja robie tak jak Ty planujesz zrobić. Biore swoj plyn na soczewki i pojemniczek i ide do okulisty. Dla niego to normalne. Przeciez to glupota , jesli kogos nie stac kupowac soczewki i okulary razem ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam soczewki ...
Owszem maszracje ze dobrzemiec okulary i soczewki razem ... ale autorka zadala pytanie czy moze isc w soczewkach do okulisty, a Ty ja glupio wprowadzasz w blad !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do okulisty nie chodzi sie w
jezu, ale nie musisz sie rzucać od razu! Ja nie widziałam jeszcze nikogo kto by poszedł do okulisty (zwłaszcza państwowego) w soczewkach. Przede wszystkim ze względu na wygode, okulary zdejmiesz szybko i juz jesteś gotowa do badania,. A tak to 3eba zabierać pojemniczek, płyn, myć ręce, dobrze zeby było lustro itp.... A poza tym nie rozumiem pytania o pójście w soczewkach do okulisty skoro laska nie ma okularów i tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam soczewki ...
Nie no szczena opada ;/ "A poza tym nie rozumiem pytania o pójście w soczewkach do okulisty skoro laska nie ma okularów i tak..." To kto Twoim zdaniem dobiera soczewki ? Neurolog czy jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, i jesli ktos nosi soczewki to OBOWIAZKOWO powinien miec rowniez okulary!!! W soczewkach nie mozna chodzic bez przerwy, oczy musza oddychac, wiec po przyjsciu do domu np nalezy soczewki sciagnac i zalozyc okulary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do okulisty nie chodzi sie w
a ktoś tu pisał o tym ze od soczewek sie wzrok pogarsza?? Nic bardziej mylnego. Mnie sie wada zatrzymała chyba odkąd noszę soczewki. A moze to z racji wieku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bmz
muszę dodać,że początki zakładania i ściągania soczewek są trudne a potem nawet lusterko nie jest już potrzebne i jest dużo wygodniej bez lusterka ,przez soczewkę oko oddycha nie męczy się -chyba że jest zle dobrana może być za duża i wtedy czujemy,że nas kłuje.polecam na duża wadę z fmy HYDRON i płyn opti free eksprees na codzień duże opakowanie a do podróży 60 ml,120ml , wymieniając soczewki na nowe pamietajmy parametry starej soczewki to ważne.powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja chodzę zawszę do tego okulisty www.nemezis.net.pl - i zawsze mam wszystko dobrze dopasowane, wywiad przeprowadzony szczegółowo i rzetelnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja na przykład po badaniu na soczewki w salonie http://nyczoptyk.pl/ dowiedziałam sie, ze nie mam wady -0,5dpi na oboje oczu, tylko -0,75 astygmatyzmu na lewym,a prawe zdrowe ;) No ale lepiej widzę w -0,5 dpi na lewym, więc mam tylko jedną soczewkę na lewym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karooolka
W Krakowie polecam pana doktora Marka Hanarza - chdoze do jego rywatneog gabinetu OKO AKCENT i jestem zadowolona. Nie bierze dużo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może po prostu Twoje oczy nie zdążyły się jeszcze przyzwyczaić do soczewek? Po tym jak zamówiłam soczewki Acuvue ze sklepu http://abcsoczewki.pl to przez parę dni czułam dyskomfort zanim się przystosowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A właśnie, daj im czas i zadbaj o nie odpowiednio. Może masz za suche oczy? Miałam podobną sytuację i krople nawilżające okazały się rozwiązaniem, dokładniej ten niebieski starazolin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SylviaKar
Długo myślałam, że soczewki nie są dla mnie. Czułam dyskomfort nosząc je więc przestałam. Zaczęłam dopiero w te wakacje, po tym jak dopasowali mi soczewki w Centre de la Vision. Nosze je teraz na przemian z okularami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam okulary i soczewki, do okulisty chodzę w okularach, bo trzeba ściągnąć minimum 30 minut przed wizytą soczewki, żeby oczy wróciły do innego trybu. Oczywiście okulary mam trochę mocniejsze, jakieś 0,5 na jednym oku, a na drugim 0,25 dpi. Normalne. Nie zmienia to jednak faktu, że w soczewkach widzę lepiej, mimo że są słabsze. Z tego, co powiedziało mi już kilku okulistów, nigdy w okularach nie osiągnie się tak samo dobrego widzenia jak w soczewkach, które po prostu bezpośrednio przylegają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Soczi88d
Moje pierwsze podejście do soczewek było totalną pomyłką (nie wiedziałam jeszcze że mam zespół suchego oka, co jest przeciwwskazaniem do noszenia soczewek). Zraziłam się na kilka lat. Dopiero w Centre de la Vision dobrali mi odpowiednie. Teraz praktycznie nie noszę okularów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja z kolei zdecydowałam się na stałą korekcję wzroku. udało mi się trafić w Rzeszowie do Optegry. I za tydzień mam zabieg - mają teraz super promocję na którą się załapałam! moim zdaniem bardzo fajna i dobra klinika!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×