Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość misiaczek.

wstawanie i klękanie w kościele, prosze o pomoc....

Polecane posty

Gość misiaczek.

jak sie domyślacie czeka mnie ślub.......wiem że klęka sie po chossanie i baranku bożym bodajże.....ale kiedy sie wstaje?? chodze do kościoła sporadycznie, jestem wierząca ale teraz nie mogę sobie tego wszystkiego przypomnieć, chyba zawsze "szłam za tłumem"....;-)))) prosze o pomoc!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się martwię o to samo, patrzcie na ministrantów....A jak ksiądz będzie przy was to podpowie coś szeptem...:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocnaaaa
ksiadz mowi oto Baranek Bozy ktory gladzi grzechy swiata blogoslawieni ktorzy zostali wezwani na Jego uczte wierni: panie nie jestem godzien abys prz\\yszedl do mnie ale powiedz tylko slowo a bedzie uzdrowiona dusza moja po cyzm pare sekund sie jeszcze kleczy i wstaje to slychac jak caly kosciol ludzi wstaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ęą
prawda jest taka ze mimo ze sie chodzi do kosciola to i tak w stresie na srodku kosciola gdzie wszyscy na nas patrza, mozna sie pomylic :P wiec to ze sie nie chodzi do kosciola to jedna sprawa a pomylka druga :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocnaaaa
a jesli chodzi o drugie wstanie to zdaje sie ze po slowach i doprowadzi nas do zycia wiecznego amen jelsi tpik przetrwa sprawdze dzis w kosciele i ci napisze autorko zebys sie nie musiala przejmowac drobiazgami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwony beret na skos
Ja autorce też pomogę: ministranci zwykle dają znak dzwonkiem kiedy należy uklęknąc i kiedy powstać. I są to zwykle momenty: - na podniesienie (czyli kawałek po "Hosanna" na pierwszy dzwonek klękamy, na drugi wstajemy) - na przeistoczenie (po śpiewie "Baranku Boży" - po wypowiedzianych przez księdza formułkach wstajemy i idzemy do komunii) - w części kościołów ministranci dzwonią również kiedy po komunii ksiądz chowa Naśiętszy Sakrament do Tabernakulum ( koniec klęczenia po komunii, można wstać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inglott
Nie lepiej zawitać w kościele i odświeżyć sobie, jak to się odbywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do magratt
nie martw się, po mikrodembrazji czy czymś tam, nikt nie zauważy, że sterczysz całą mszę jak kołek nie wiedząc kiedy klęknąć, taka będziesz piękna... Ale z was hipokrytki, w kościele nie bywacie chyba skoro nie wiecie co powiedzieć, kiedy wstać, kiedy uklęknąć ale do ślubu kościelnego w białej bezie i dwumetrowym welonie każda jest pierwsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiaczek..
kobieto wyluzuj!! za 2 tyg mam ślub, jestem na maksa zestaresowana już teraz..........chciałam sobie przypomnieć jak to sie odbywa ale mimo że jestem w kościele średnio raz w miesiącu nie jestem sobie w stanie tego wszystkiego przypomnieć......:-((( czy przez to nie mogę wziąść ślubu kościelnego..........staszna hipokrytka z ciebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do magrat
też miałam ślub i jakoś dałam radę spamiętać co i jak, przesadzacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tibi
Wystarczy patrzeć na księdza. Jeśli ma ręce opuszczone to można siedzieć, jeśli podniesione do góry to wstać, a jak trzyma hostię lub klęka przed ołtarzem to uklęknąć. Idź na mszę i przypatrz się na ruchy księdza i jak ludzie wtedy reagują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po co wy bierzecie ślub kościelny jak do kościoła nie chodzicie? no po co? bez sensu :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy ślubie klęka się i wstaje trochę inaczej niż reszta;-) Nam pokazywał z zakrystii kościelny. Poproście go o pomoc i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale Wy się czepiacie...na ślubie klęka się inaczej niz na zwykłej Mszy, ja chodze do kosciola ale tez sie obawialam, że cos poknoce ze stresu, w koncu nie widzi się reszrty ludzi tylko oltarz. Idzcie w którąś sobotę na Mszę ślubną do kosciola w ktorym bedziecie miec slub i sobie zapiszcie albo zapamietajcie kiedy trzeba klękać, albo umowcie sie z ksiedzem zeby wam delikatnie dawal znaki kiedy przyjdzie czas na uklekniecie i wstanie. problem z glowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość problem z głowy to jest
jak się chodzi co niedzielę do kościoła, tudzież we wszystkie święta. Wtedy nie wierzę, żeby ktoś miał z tym problem. W innym wypadku...nie widzę sensu brania ślubu kościelnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cdvddfs
czemu na ślubie kleka sie w innym momencie?? nie rozumiem ja np chodze co niedziele do koscioła a i tak boje sie ze stresu np bede za długo stac:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wstyd dziewczyny, naprawde
Jesteście dorosłe, ja wstydziłabym zapytać się o to Księdza bo takie rzeczy powinno się wiedzieć nawet chodząc raz w m-cu do Kościoła. Dorośli ludzie, chcą brać ślub, a nawet nie wiedzą jak mają się zachować w Kościele. TO idzcie do Kościoła jutro i za tydzień w niedzielę i będzie wszystko jasne. U mnie na ślubie (na wszystkich innych gdzie byłam gościem też) wszystko jest tak samo jak na zwykłej mszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moi rodzice płakali ze
haha taa zapiszcie sobie kiedy się kleka, kiedy wstaje i co sie mowi a na slubie sciągajcie z kartki hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moi rodzice płakali ze
do Kościoła nie chodzą, a ślub Kościelny bioa żal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wiem kiedy sie kleka i wstaje w kosciele u mnie w miescie ;D ale jak jade do mojego PM to wychodze na idiotke bo tak sie pozniej wstaje itp ;/ a ja zawsze wstaje a ludzie klecza jeszcze spory czas haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wstan jak juz bedziesz miala dosc tego pierdolenia o farmazonach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich i podziemnych... (List św. Pawła do Filipian, 2,10)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niema to jak katolicy hehe :) nikt nie pomorze, każdy postępuje wbrew religii myśląc że jest święty phhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×