Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość czy lepiej na oleju

smaze schabowe na margarynie,dobrze?

Polecane posty

Gość Lelelejak
Kotlety schabowe smazy sie wylacznie na smalcu. Ci ktorzy uzywaja do smazenia oliwy lub margaryny zepsuja swoje zdrowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czasem smażę na margarynie
Pierwsze słyszę, żeby schabowe smażone na margarynie paliły się i były surowe w środku. Ja smażę na margarynie, fakt faktem usmażę 2 kotlety i potem muszę zmienić tłuszcz, bo schab się pali, ale smażąc te 2 pierwsze niczego takiego nie zauważyłam. A już na pewno nie są surowe w środku. Robią się grubsze, mimo że mocno rozbijam, ale jakoś mi to szczególnie nie przeszkadza. Tych smażonych na smalcu bym nie tknęła, bo jak wyczuję zapach smalcu, to mam odruch wymiotny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rzeszty
niech bedzie zgnile, co komu mile :D ja mam odruch wymiotny jak wyczuje margaryne, nawet w ciastkach, o fuj :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepsze do smnazenia schabowych jest smalec i powiem wam to najlepszy kucharz. Ja dzis takie jadlam i to z prosiaczka z wlasnego chowu wczoraj zabitego :) mniam , mniam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalebizonica w pomaranczy
smażyc najlepiej albo na smalcu albo na oleju, ponieważ nie mają one nieskiej temp. rozkłądu ( tak jak np masło czy margaryna). Oliwa najlepiej nadaje sie do sałatek a nie do smażenia. Smażenie na maśle i margarynie jest niezdrowe jak juz powiedzialam poniewaz mają niską temperaturę rozkładu i w wyniku tego powstają wolne rodniki i izmery trans. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśniew wczoraj w tym programie Piotra Gesslera tez byla mowa o tym na czym smażyc wieprzowine ... Tylko na smalcu - a ja sama smazylam na oleju ..muszę smalec zakupić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fbnzg adf
mozna smazyc na oliwie jesli jest rafinowana (nie extra virgin) w necie jest dokladny spis rodzajow oliwy a do smazenia dobre sa oleje winogronowy i ryzowy, ewentualnie slonecznikowy. na zwyklym rzepakowym juz dawno nie smaze (w ogole nie uzywam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolkadw
masakra,czytam wypowiedzi niektórych "mądrych" Pań, które wyzywają ludzi od ciemnych i z "koziej wólki" . bo wyczytały ze smalec jest takiii niezdrowy :D Panie chyba same są z okolic wymienionej wyżej miejscowości i "nowinki zdrowego odżywiania" dochodzą tam 10 lat później :D . jedna z druga uslyszaly kiedyś ze smazenie na smalcu jest niezdrowe i teraz choćby ni wiem co będą się tego trzymać :D smich na sali. otóż "mądre" Panie, smażenie na smalcu jest zdrowsze, (przeczytajcie CAŁY temat i Wszystkie komentarz) od smażenia na margarynie.nie chce mi się tego tlumaczyć(np.Konczita dobrze to wytłumaczyła.). jeśli chodzi o jedzenie smalcu itd ciągle go spożywanie, to faktycznie niepowinno sie jesć tyle jedzenia pochodzenia zwierzęcego, WIEC i sam SCHABOWY bedzie niewskazany do jedzenia go notorycznie:] moze "ynteligiętne" panie zastanawialy sie , ze nasze babki jadły na smalcu a NIE margarynie i jakoś celulitu z wieku 20 lat nie miały , a teraz? co lepsza margarynka:] nieświadome jesteście. ale t moze Wam pogratuluje trucia rodziny:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mISTERYJNA PROWOKATKA
na smalcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myrna Turner
W GW był kiedyś dobry artykuł na temat tłuszczyku trans (margaryny) http://szukaj.wyborcza.pl/Archiwum/1,0,7191704,20100401RP-TKR,MY_CHCEMY_MASLA_A_NIE_MARGARYNY,zwykly.html . Link ten odsyła do fragmentu publikacji, w kontynuacji była mowa o tym, iż margaryna to nic innego jak utwardzony tłuszcz roślinny szkodliwy w każdym wieku. Wypowiedziano się zdecyowanie na korzyść masła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fraux
najlepiej smażyć na olejach o dużych właściwościach odżywczych (kukurydziane, sojowe, rzepakowe lub słonecznikowe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myrna Turner
Ps. Dodam jeszcze, że chwalono masło, ale tylko NIEsmażone ; ) Niestety skrytykowano też olej słonecznikowy, w jednym z krajów śródziemnomorskich odnotowano większy odsetek zgonów gdy zapanowała tam moda na zamianę tradycyjnej oliwy z oliwek na słonecznikowy tłuszcz. (Mowa wciąż o artykule, do którego link podany jest w mojej poprzedniej wypowiedzi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" Myrna Turner Ps. Dodam jeszcze, że chwalono masło, ale tylko NIEsmażone ; ) Niestety skrytykowano też olej słonecznikowy, w jednym z krajów śródziemnomorskich odnotowano większy odsetek zgonów gdy zapanowała tam moda na zamianę tradycyjnej oliwy z oliwek na słonecznikowy tłuszcz. (Mowa wciąż o artykule, do którego link podany jest w mojej poprzedniej wypowiedzi)." Ale na co byly te zgony i czy na pewno byly spowodowane czystym olejkiem a nie syfami co w nim były:O?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myrna Turner
Chodziło o nowotwory. Oto link do pełnego artykułu: http://wyborcza.pl/1,75248,7717475.html?as=2&startsz=x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koga50
ja kotlety smaż na smalcu są najlepsze...a inne mięsa ma maśle ale klaeowanym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja właśnie dzisiaj zrobiłam bitki schabowe z lekko okresą słoniny i margaryny śniadaniowej. Dodałam do tego szczyptę vegety, pieprzu i na koniec sos ciemny. To był mój eksperyment. A i jeszcze dodałam pół główki cebuli usmażonej do kiełbaski zwyczajnej ze śniadania i wyszła... potrawa nie z tej ziemi. Polecam eksperymenty. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syrux
czy na margarynie dobrze? tak - jeśli chcesz by rodzina szybko zeszła na zawał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×