Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dziewczyna18

Czy badanie ginekologiczne boli, jutro idę na pierwszą wizytę

Polecane posty

Gość jolcia1965
a najlepiej w spudnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzisiaj pierwszy raz byłam u ginekologa -kobiety. Badała mnie przez odbyt ... bolało okropnie :( Myślałam że zaraz kupa mi wyjdzie . Mam 16 lat i jestem dziewicą. Ginekolog kazała położyć mi się na samolot i rozszerzyć nogi. Tak bolało że myślałam że ją uderze . Do tych dziewczyn które nie wiedzą jak odbywa się wizyta: -mówisz ginekolog co ci dolega a ona spyta czy jesteś dziewicą,kiedy dostałaś 1 raz miesiączke(ile miałaś lat),czy okresy są regularne itp . -Ginekolog prosi abyś się rozebrała ,ja miałam dłuższą bluzkę gdy wchodziłam na \\\"samolot\\\" ,kazała rozszerzyć nogi i najpierw sprawdzała pochwe palcami a potem badała przez odbyt.Na pochwe pada światło,trochę mnie krępowało ale musiałam wytrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny nie lubie tego badania jak nie wiem co, ale nie z powodu niewiadomo jakiego bolu tylko dyskomfortu psychicznego raczej tak sie sklada ze w przyszlym tygodniu ide do nowego lekarza, poniewaz przeprowadzilam sie i nie bede dojezzac do poprzedniego - postanowilam go zmienic poszlam do przychodni i wypytalam pielegniarki o tego lekarza - o dziwo byly bardzo pomocne, pogadala ze mna polozna, ktora powiedziala co to za lakarz, z jakim doswiadczeniem i nawet ile ma lat - kolo 60 - to dziadek :-) ogolnie po tej rozmowie bylam bardzo zadowolona, ze tek powaznie pielegniarki i polozna potraktowaly moje pytanie- weszlam po prostu do gabinetu zabiegowego, w ktorym nikogo nie bylo i zapytalam, czy moge porozmawiać moj poprzedni lekarz byl o tyle fajny ze za kazdym razem probowal zagadac - niekoniecznie na tematy \'ginekologiczne\' zeby rozladowac atmosfere, poniewaz mu sie od razu przyznalam ze nie lubie chodzic do ginekologa i moze dlatego mam nadzieje ze ten \'dziadek\' sprawdzi sie jako lekarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiszona
Heyy dziewczyna18 mysle ze spokojnie mozesz pojsC w spodniach Bez obawy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O la la la
Cześć dziewczyny! Ja mam 22 lata powiem wam szczerze, że potwornie boje sie wizyty u ginekologa, a wiem że powinnam iść bo bardzo mnie boli brzuch w prawym boku-boje się ze to coś z jajnikiem. Miałam robione usg przez powłoki brzuszne ale nic w nim nie wyszło(robił mi to usg internista). A jak bolało tak boli. W dodatku jestem studentką UM i jak ostatnio miałam wykład z ginekologii i lekarz mówił jak sie wykonuje takie badanie i o tych chorobach ginekologicznych to teraz jeszcze bardziej sie boje.....POMÓŻCIE! A jeszcze jak pomyśle że trzeba usiąść na tym samolocie...... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O la la la
A i dodam jeszcze że bardzo mnie bolą plecy nisko ( okolice nerek). Początkowo myślałam że to nerki ale pan doktor co mi robił usg to powiedział, że nerki też są w porządku, więc chyba musze iść jednak do gina, ale jak pomyśle.... Powiedzcie czy któraś z was miewa takie bóle? Odpiszcie prosze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyluuuzowana
Taka moja rada dla wszystkich - nie zwlekajcie z pierwszą wizytą u ginekologa. Jak to mówi moja mama - z dupą nie ma żartów. Kontrolować się jak najczęściej, aby w czas wykryć ewentualne choroby i nieprawidłowości. Czy boli - różnie, zależy od budowy. Trzeba się też odprężyć. Faceci rzeczywiście są delikatniejsi. Dziewice bada się też różnie, zależy która z jakim problemem przychodzi - i przez odbyt i dopochwowo. Ja zbyt długo zwlekałam, bo nie współżyłam i wydawało mi się, że nie ma takiej potrzeby. Problem się pojawił, kiedy podczas stosunku, który tak naprawdę się nie odbył, czułam tak ogromny ból jakby mnie rozrywało na strzępy i niestety nic mi się tam nie zmieściło. Wiedziałam, że pierwszy raz może boleć, ale chyba nie aż tak. Okazało się że mam wadę wrodzoną - przegroda pochwy. Zanim znalazłam lekarza, który zdecydował mi sie to zoperować minęło trzy lata - bolesnych wizyt u różnych lekarzy. A młodziutka już nie byłam. Był mi potrzebny ginekolog - plastyk. Przegroda była bardzo gruba, stosunki niemożliwe (do jednej części nawet małego palca nie mogłam włożyć), nawet zapłodnienie invitro nie wchodziło w grę. Teraz jest ok. Ale do dziś żałuję, że tak późno zdecydowałam sie i na współżycie i na wizytę. A teraz próbuję zajść w ciążę i się denerwuję, bo niewiele mi czasu zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość callinka
Ja też zwlekałam z pierwszą wizytą.Jak pomyślałam o fotelu który jest w tym gabinecie to aż ciarki mnie przechodziły... No ale w końcu przyszedł taki dzień że wylądowałam na ostrym dyżurze okropny ból brzucha,okazało się że to problem z jajnikami, gdybym poszła wczesniej to by nie było takiej sytuacji... Teraz jestem starsza i mądrzejsza,nie lubię chodzić do gina ale jak coś tylko zaczyna się dziać to już nie zwlekam z wizytą..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O la la la
I bardziej wyrozumiali..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Suga_Babe
Nie powinno, najlepiej iść do "sprawdzonego" lekarza poleconego przez kogoś - mamę, ciocię, przyjaciółkę. Byłam w życiu u kilku różnych lekarek, większość bardzo miło wspominam, ale jedna trafiła się taka, że gdybym trafiła na nią za pierwszym razem,to chyba miałabym jakiś uraz i unikała wizyt u lekarzy tej specjalności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ada16
opiszcie jak wyglada taki gabinet.czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normalnie
normalnie wygląda, co chcesz wiedzieć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia666666
mam 22 lata i bylam do tej pory 3 razy u ginów, 1 lekarka spoko, jak byłam młodziutka, z moją matką, 2ga też okej, miła i wogóle zapisała mi tapsy i od tej pory je sobie zażywam i oststnio pomyślałam ze najwysza pora znowu iść. i do jakiego babsztyla trafiłam, o masakra, jutro znowu mam iść do innej ale po tamtej mam taki uraz psychiczny (baba nie tyle niedelikatna co wredna i niemiła) i tak się boję jutra.,,, a jak coą ze mną nie tak, albo znowu na jakąś wredną pinde trafie? NIENAWIDZE TEGO...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to ja bylam juz
w sumie 4 razy. mam 18 lat. 2 razy u pani 2 razy u pana. obydwoje delikatni i wyrozumiali:) pierwszy raz byl u pani doktor. wywiad, pozniej powiedziala mi zebym sie rozebrala, kiedy to zrobilam powiedziala mi jak mam usiasc na fotelu, mowila mi jak bedzie ywgladac badanie.. poowiem wam ze jak juz usiadalm an tym fotelu i rozlozylam nogi to pomyslalam no coz wstyd czuje ale to nie koniec swiata:d myslalam ze bedzie duzo gorzej. mnie bolalo bo mialam problemy z moim wnetrzem;) wiec musialo bolec. ale chyba jak wszystko jest ok to nie boli.. powiem tak.. teraz to jzuczuje sie normalnie jak chodze do gina. jest stresik, malutkie zazenowanie.. ale to lekarz. wiem ze to nic strasznego rozlozyc przed nim nogi:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka07
Musze iść na cytologie i boje się że to za bardzo boli.. Czy o jest badanie wziernikiem? I ile trwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maddonnnna
mi tam sie ten przyrzad kolajrzy z wibratorem mnie tam to boli,ale roznie to bywa :) moja kolezanka mowi ze nie boli,moze to kwestia rozluznienia sie moja gin jest baba i boli,ona chodzi do faceta i jest oki,sa podobno delikatniejsi ,musze sprawdzic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maddonnnna
cytologia to wymaz, usg mnie bolalo,ale dlatego ze baba gin byla stara i jak rzeznik ;) moze wybierz jakas delikatna i mloda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie martw sie
ja tez umieralam ze strachu a poszlami bylam zdziwiona ze juz po...;) bardzo delikatna i super doktor:)tyle ze ja mialam sprawdzona babke ,-prowadzila jeszcze ciaze mojej mamy kiedy ja bylam w brzuszku:P starszaPani ale genijalna!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anula1101
Ale chyba raczej lepiej jest pójść do mężczyzny,ponieważ jest delikatniejszy to prawda? A tak w ogóle to którędy bardziej boli przez odbyt czy pochwę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie chciałbym aby inny facet obmacywal moją 17 letnią dziewczynę więc wyslałem ją do kobiety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola ..................
czy jest jakaś antykoncepcja bez wcześniejszego badania .?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strachliwa 222222
NIC NIE BOLI!NAPRAWDE!schułajcie!!!dziewczyny!!mam 21 lat bylam najpierw u kobiety i BOLAŁO BADNIE...byla barzdo nie mila...nic nie chciala ze mna rozmwaic...dowiedzilam sie ze mma stan zapalny i nadzerkr...bylam zalamaana...i nie poszlam juz do niej..tylko do faceta...I JAK ON MNIE ZBADALA...TO KOPMPLETNIE BEZ POROWNANIA.NIC NIE BOLAŁAO..powiedzial ze nadzerka jest mala..i ze tylko musez co rok sie badac,i ze to nic groznego i to po cazy mozna usunac(i usuwanie rowniez nic nie boli)....wiec nie idzcie do kobiety ,tylko doo faceta..i powiedzcie ze sie boidzie barzdo,to bedzie jescze bardzij delikatniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HALOOOO
Jeśli chodzi o badanie to bardziej boli przez odbyt poniewaz odbyt jest bardziej unerwiony od pochwy. co do nadzerki to mnie uczono na studiach ( a jestem świeżo po egzaminie z ginekologi) ze nadzerke TRZEBA WYLECZYĆ PRZED ZAJŚCIEM W CIĄŻE poniewaz niewyleczona nadżerka jest jedna z przyczyn poronien a wiec strata dziecka. Nadzerke mozna wyleczyć chirurgicznie stosując krio. Dlatego dziewczyny jesli planujecie zajsc w ciaze to radze najpierw isc do ginekologa i sprawdzic czy wszystko ok aby uniknąć przykrych sytuacji. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ola ..... oczywiscie że jest antykoncepcja bez badania np globulki, prezerwatywy, ale żeby stosowac tabletki czy plastry trzeba isc do lekarza, skonsultowac sie z nim i zrobic podstawowe badania zeby antykoncepcja byla jak najlepiej dobrana i nie zaszkodzila Twojemu organizmowi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka91919191919
CZyli mogę zajść do ginekologa i powiedzieć że chcę jedynie zbadać piersi? To byłaby moja pierwsza taka wizyta i pozwolę sobie dodać,że nic i tam "na dole" nie dolega. Za to bolą mnie piersi i myślę że warto to sprawdzić, a innego sposobu to chyba nie ma jak ginekolog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierwszak
Cześć, ile miałyście lat jak pierwszy raz poszłyście do gina? Chodzi mi zwłaszcza o późniejsze lata. Nie wydarł się na was lekarz że tak późno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ******ewunia28888
lilka91919191919 - to ze nic ci sie tam nie dzieje to nie znaczy ze jest ok. poczytaj sobie o raku jajnika. rak na poczatku nie boli. nie strasze cie tylko takie podejscie: nic mnie nie boli czyli jest ok - jest troche glupie. zwlaszcza jezeli chodzi o "kobiece sprawy" - jak chcesz zbadac tylko piersi to idz na usg piersi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam 25 lat kiedy pierwszy raz poszłam do ginekologa, nie bolało, a pamiętam,że bardzo się o to martwiłam i całą ta wizytą się stresowałam. Ale nie ma powodu, zwłaszcza kiedy ginekologiem jest kobieta. Nie okrzyczała mnie,że późno, przeprowadziła wywiad i przystąpiła do badania. potem umówiła się ze mną na cytologię , po 25 roku życia jest to zalecane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia282828
ja tez pierwszy raz poszlam pozno (27lat) i tez sie balam ze dostane opieprz:) ale poszlam prywatnie, do lekarzy "darmowych" nie mam juz zaufania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×