Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dziewczyna18

Czy badanie ginekologiczne boli, jutro idę na pierwszą wizytę

Polecane posty

Gość Migotka80
Witajcie :) Jak juz jestesmy przy tym temacie mam do was jedno pytanie. Ostatnio bylam u ginekologa pierwszy raz odkad moja rewelacyna Pani doktor odeszla z pracy.. trafilam na starszego goscia brr.. mam swoje lata bo 28.. wizyt u ginekologa mialam sporo (nie tylko u mojej ukochanej Pani doktor) i cytologie wielokrotnie i drobny zabieg.. i zawsze te wizyty byly w porzadku.. troche krepujace ale bezbolesene chyba ze mi sprawdzali jajniki z ktorymi mam problemy wowczas czulam pobolewanie.. a tym razem nigdy ale to nigdy nie czulam sie tak zle podczas badania jak tym razem, bylo bardzo nieprzyjemne i bolace..:/ Nie mam pojecia co lekarz zrobil lub czemu zareagowalo tak moje cialo ale podczas badania wziernikiem czulam niesamowite napiecie na kroczu, bol i parcie na nie i na stolec.. czy to normalne? Czy kiedykolwiek ktorejs z was sie to zdarzylo? :( I czy wiecie co to moglo byc? A do tego lekarza to juz w zyciu nie pojde.. najgorsze jest to jak odchodzi lekarz ktory Cie prowadzil przez kilka ladnych lat :((( to znowu szukasz.. i nigdy nie wiadomo na jakiego lekarza sie trafi :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głowizny
Moze ci totalnie nie podszedł, poczułas z miejsca antypatię i nie umiałaś sie rozluxnic. A jak sie człowiek zepnie, to byle co go zaboli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znów się boję
hej a czy jak jest jakaś infekcja to wtedy może być też robiona cytologia??:( mnie zawsze boli u gina normalnie masakra a dziewicą nie jestem, czuje też takie własnie straszne parcie na odbyt jakby,tak gdzieś w środku). A teraz przy tej infekcji to pewnie będzie niefajnie. Tylko czy ta cytologia może być od razu?? i czy też boli przy jakimś stanie zapalnym bo nigdy nie miałam robionej jeszcze.Akurat jestem po okresie kilka dni, to lepiej już za jednym zamachem chyba wszystko... jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojejku jejku jej
a ja mam 27 lat i jestem dziewicą, do gina chodzę regularnie 1 do roku bo licho nie śpi :P bada mnie normalnie, robi cytologie i usg dowcipne ;) boli wkładanie wziernika - fakt ale da sie przeżyc, usg to spory dyskomfort ale nie ból. o badaniu przez odbyt - mowy nie ma :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nela28
A ja wlasnie wrocilam od gina-kobiety. mialam robiona cytologię i to nie pierwszy raz. Ale zawsze mnie strasznie boli jak wkłada mi wziernik!! marze o tym zeby jk najszybciej go wyciagnela a ona rozmowy usskutecznia Powiedziala tylko ze to normalne ze mnie \"troche\" boli, bo dawno nie wspolzylam i sie troche \"sciasnilo\" generalnie czulam sie jakbym znowu tracila dziewictwo No fakt ze wspolzylam tylko raz i to daaawno temu (2,5 roku temu) ale czy to normalne? nie powinno czyba az tak bolec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nela28
A ja wlasnie wrocilam od gina-kobiety. mialam robiona cytologię i to nie pierwszy raz. Ale zawsze mnie strasznie boli jak wkłada mi wziernik!! marze o tym zeby jk najszybciej go wyciagnela a ona rozmowy usskutecznia Powiedziala tylko ze to normalne ze mnie "troche" boli, bo dawno nie wspolzylam i sie troche "sciasnilo" generalnie czulam sie jakbym znowu tracila dziewictwo No fakt ze wspolzylam tylko raz i to daaawno temu (2,5 roku temu) ale czy to normalne? nie powinno czyba az tak bolec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też tak mam, ale także teraz kiedy współżyję. Nie cierpię tego. Okropnie boli :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reginament
ja mam 21 lat i sypaim z moim factem ale podczas mojego pierwszego razu nie było nawet odrobiny krwi nie wem co ma o tym myśleć czy to normalne? u was też tako poszło bezboleśnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agusiaczek2020
zależy od ginekologa ,jak jest delikatny to nie boli , mnie badało trzech ginów , jeden z nich wogóle nie miał wyczucia i sprawiło mi ból to badanie ... drugiego już poprosiłam żeby zrobił to delikatnie bo boje się bólu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulka 1101
Ja nie idę jeszcze na pierwszą wizytę,ale mam małe pytania... Czy gdy ginekolog (facet) wsadza te swoje dwa palce lub cokolwiek do pochwy czy to bardzo boli ? A jeżeli można wiedzieć to chy wogóle boli ? Mam czasem takie przeczucia,że nic mi się tam nie zmieści. Wy też takie macie,lub mieliście ? Czy boli badanie przez odbyt ? I jeszcze jedno... Trzeba się bać o to,że ginekolog może być zboczony ? Czy jest możliwość nie zmieszczenia się czegokolwiek w pochwe ? Albo w odbyt ? Prosze odpiszcie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulka 1101
I jeszcze dodam,że boję się pierwszego razu. Jestem dziewicą,ale nadal boję się iść...Myślę nad wizytą od 2 miesięcy,ale ciągle się czegoś boję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mewa0000
HEj tez sie boje pierwszego razu:( i pierwszego badania gin:( ale zapisałam się - za 3 dni... do mezczyzny... mam 20lat. boje sie strasznie, wiem .ze strach nic nie da, i moze byc tylko gorzej. 3majcie kciuki dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mewa0000
nie wiem czy cos jest ze mna nie tak, ale jak probowalam zalozyc tampon to strasznie mnie bolalo... wiec za kazdym razem rezygnowalam. Mimo to chciałabym miec zrobione wszystkie badania. trudno - pewnie bedzie bolec, ale od tego sie nie umiera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eta18
ja byłam wczoraj u gina:(... tez się z tym zbierałam...ale w końcu poszłam... miałam robione badanie przez odbytnicę...:(. Głupie uczucie, ale da się przeżyć.... teraz musze zrobić badania dodatkowe... Muszę zrobić USG.. Miałyście robione.? Jak to wygląda..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaE23
Ale pierwszego razu = współżycia, czy pierwszego badania u gin.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulka1101
Raczej badania... Lepiej chodzić do kobiet czy do mężczyzn ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fizgałówna
A jak jest z depilacją przed wizytą u ginekologa??? Jak w ogóle wygląda cała taka wizyta??? Ja planuję iść do ginekologa by zapisał mi tabletki antykoncepcyjne ponieważ mam bardzo bolesne i nie regularne miesiączki... Jakie badania będzie wtedy wykonywał i jak to wygląda???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaE23
Wydaje mi się, że depilacja nie ma znaczenia. Ale nie wiem, bo nigdy jeszcze nie byłam. Może ktoś wie, czy lepiej jednak jest się ogolić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odginekologaaaaaaa
nie boli:)a najlepiej isc do faceta bo oni sa delikatni, a po babie to nie wiadomo czrgo mozna sie spodziewac!!! najlepiej podpytac kolezanki,mame, ciocie niech doradza kogos przyjaznego!!!:) co do golenia to ja sie gole ale nie cala oczywiscie:) bo kazdy ginekolog powie ze jak sie kobieta tam goli to zarazki szybckiej wchodza do pochwy!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pytanie: naturalne że przed wyjściem z domu na wizytę do lekarza się myję, ale czy potem higienicznym będzie sie załatwić (po myciu a przed wizytą) ? odpiszcie proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EkoKrystynka
Kobietki, mam takie pytanie: zdarzyło się Wam kiedyś, żeby okres trwał 20 (!) dni? Bo mi dziś mija 23 dzień i nie wiem, co o tym myśleć. Wogóle u mnie cały cykl wygląda dziwnie - krwawienie pojawia się co ok. 50dni i trwa właśnie tak 14-20 dni, jest mało obfite (przy czym mogę stosować wkładki higieniczne zamiast "normalnych" podpasek). Miesiączkuję drugi rok, mam 16 lat. Jutro idę do ogólnego zapytać, co i jak, ale wolę się Was najpierw poradzić. Boję się iść do gina, ale coś mi się wydaje, że jednak będę musiała ;( Z wkładaniem tamponów nie mam problemu, jednak na samą myśl o takim badaniu czuję dyskomfort psychiczny :/ Powinnam udać się do faceta czy do baby? Moja mama chodzi do mężczyzny i jest zadowolona, ja jednak nie jestem przekonana... Poza tym, czy musi on mieć specjalizację czy coś w tym stylu, żeby badać młodzież? (jestem dziewicą). Bardzo proszę Was o rady, opinie, cokolwiek :) Pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aulka1101
Ale mam jeszcze jedno pytanko... Czy jest możliwość nie zmieszczenia si ę niczego do pochwy bo czasem wydaję mi się,że jest to możliwe... Jestem młoda,przyznam...Ale czy można w ogóle w życiu nie dostać miesiączki ? To raczej jest nie możliwe,bo koleżanka moja nie ma jeszcze choć ma 15 lat... A i jeszcze jedno. Zapytam o dość prywatne pytanie,ale w jakim wieku byłyście kiedy dostałyście pierwszy raz miesiączkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomagajcie
ja mialalam 10 lat jak dostalam po raz pierwszy okres, a u ginekolga bylam w wieku 15lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mnie
1 miesiączka 14lat, pierwsza wizyta u ginekologa 25lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ... czy zna ktos moze linki do filmów z badanie ginekologicznym ... ? Chciałabym zobaczyc jak to wyglada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kipigroch
jejjjjjjjjjjuuuuuuu to nie boli!!!!! idz sie przekonasz sama!!! i radze isc do faceta!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny powiedzcie jak siadać na TEN fotel? czy na 1-szej wiycie lekarzudzieli jakiś rad? Odrazu kłaść nogi na podkładki czy dopiero jak gin poprosi o to? Głupie pytanie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stull
pierwsza miesiączka 13 lat, pierwsza wizyta 18 lat. A moje koleżanki z podstawówki, jedna np.10 lat, druga w wakacje po 8 klasie czyli 15 ) A na fotel usiądziesz jak lekarz powie "proszę na fotel". I proponuję mieć dłuższą bluzke albo tunikę, albo sweter , zeby nie świecić gołym tyłkiem i nie stwarzac nieppotrzebnych dla siebie krępujących sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ihlug
Jak nie wiesz jak wejść na fotel to poczekaj, aż podejdzie do ciebie - wtedy ci powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ihlug
aż lekarz podejdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×