Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nissana

przedawkowanie d3

Polecane posty

strasznie sie zdenerwowalam. prosze o porade bo nie wiem co powinnam teraz zrobic. moja corka (3 latka) wypila w ciagu dnia pol buteleczki wit.d3. wczesniej tego nie zauwazylam, dopiero teraz kiedy szukalam witaminki zeby dac mlodszemu synkowi, zobaczylam ze butelka jest pusta. wiem ze to moja wina bo powinnam to przewidziec. witaminka nie byla w zasiegu reki ale ... dzieci w tym wieku sa sprytne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hoooooopsssssasasasa
ale to jej musiało zajac sporo czasu bo tam jest kroplomierz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hoooooopsssssasasasa
skad wiesz ze wypiła a nie wylała? i to jej musiało zajac sporo czasu poczytaj ulotke co pisza o przedawkowaniu pol butelki to duzo za duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domyslam sie ze wypila...widziala jak dawalam mlodszemu dziecku iu nie rozumiala ze jej nie wolno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość musisz koniecznie
przeczytać co jest napisane na ulotce o przedawkowaniu! Jesli nie masz ulotki zadzoń do dyżurującej apteki i się poradź. Jesli obydwa wyjścia zawiodą, zadzwoń na pogotowie i zapytaj co masz zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma ulotki...moze ktos ma w domu i napisze jakie sa skutki przedawkowania? prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadmiar witaminy w organizmie przyczynia się do powstania hiperkalcemii - stanu gdy we krwi jest za dużo wapnia. Dlatego też objawy zatrucia witaminą D i hiperkalcemii (która może powstać z różnych przyczyn) są takie same. Zwiększone stężenie wapnia powoduje następnie zaburzenia w funkcjonowaniu nerek, przewodu pokarmowego, serca oraz układu nerwowego. Objawy to zwiększone oddawanie moczu, moczenie nocne u dzieci, zwiększona tendencja do występowania kamicy nerek, nudności, biegunki lub zaparcia. Utratą wagi, a także zwiększoną akcją serca (tachykardia) i zaburzeniami jego rytmu. Następują zaburzenia ze strony układu nerwowego - senność, depresja, oraz upośledzenie interakcji pomiędzy układem nerwowym a mięśniami. Hiperkalcemia wywołać może również postępujący proces wapnienia takich narządów jak nerki, serce, oskrzela, żołądek oraz naczyń krwionośnych i tkanek miękkich organizmu. Poza tym przedawkowanie witaminy D źle wpływa na gospodarkę fosforanową organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hoooooopsssssasasasa
kobito dzwon na izbe przyjec a nie tu sie srasz z pytaniami-chcesz zeby dziecku sie cos stało przez noc? to jest pol butelki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość musisz koniecznie
No własnie!:( Rany, przecież tu o zdrowie/życie Twojego dziecka chodzi!:o...no nie rozumiem takich zachowań jak boga kocham:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość musisz koniecznie
Jutro???? No to z bogiem:o i "spokojnej" nocy, bo ja bym nie zasnęła na Twoim miejscu, ale cóż...:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tachykardia
kolejna nieodpowiedzialna matka. Polsko ty zasrany kraju!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no nie wytrzymieeee
i Ty dzis spokojnie spac pojdziesz?? posralo Cie chyba :-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tachykardia
a czemu jutro?? nie idź w ogóle i czekaj na skutki swojej nieodpowiedzialności idiotko!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no nie wytrzymieeee
tak bym Ci najchetniej jebla, ze by Ci mozg na wlasciwie miejsce wrcil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok napisalam ze jutro ide do lekarza w tym samym czasie co cogito.dzwonie na pogotowie.dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość musisz koniecznie
No, to ufff... Napisz co Ci powiedzieli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no cóż ...
Jedź zaraz na pogotowie. Niech malucha obejrzy lekarz, wykluczy bęądź potwierdzi wypicie witaminy D3 i podejmie ewentualne leczenie Ja bym pojechała od razu ... Lepiej wyjść na panikarę, hipochondryka niż żeby dziecku coś miało się stać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzwonilam, lekarz nie spotkal sie z takim przypadkiem... kazal zostawic nr tel i oddzwoni do mnie...czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość musisz koniecznie
No to dobrze, że chociaż nie ściemniał, że wie co z tym fantem zrobić...Zobaczymy co zadecyduje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzwonil...mam jechac do szpitala, zrobia badania krwi. pakuje malą i jedziemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hoooooopsssssasasasa
nie zazdroszcze przezyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość musisz koniecznie
To trzymam kciuki za małą!🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i co i co i co
???????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W życiu bym nie przypuszczała że wypice butelki wit d3 może tak sie skończyć :O Swoją drogą leki powinno sie trzymać poza zasięgiem ręki dzieci.... w moim przypadku wygląda to tak że szafka z lekami jest na wysokości ok 2,1 m sama krzesło muszę brać :P Trzymam kciuki... takie \"przypadki\" uczą uwierz mi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoskaaaaaaaaaaaaaa
tak czyli jak?przeciez nic nie napisała co sie dzieje:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corcia miala pobrana krew, przez lekarza nie byla badana. za dwie doby mam powtórzyć badania. ogolnie nie jest zle i pani dr powiedziala ze nic nie powinno jej byc. wrocilysmy do domu o 2 w nocy. swoja droga witaminka byla na koszyczku na przewijaku. mala nie siega tam raczka, ale niestety sama pierwszy raz weszla do lozeczka a zniego juz miala wszystko w zasiegu wzroku i malych łapek... to dla mnie nauczka. mam straszne wyrzuty sumienia ze do czegos takiego dopuscilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takie rzeczy się zdarzają-Polak mądry po szkodzie...Fakt, że przy dziecku trzeba mieć oczy dookoła głowy i wyobraźnię bogatszą od dziecięcej...Dobrze, że z malutką wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×