Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

B.N.N.

Cześć Doświadczone Mamy. Powiedzcie mi...

Polecane posty

Z tego co się orientuję dziecko w pewnym momencie zaczyna próbować \"rządzić\" rodzicami. Widziałem taki filmik: Maluch widząc, że tata go filmuje, kładł się na podłodze, darł w niebogłosy i tupał nogami. W momencie, kiedy tata znikał za futryną, płacz cichł, mały się podnosił i szukał taty. Kiedy tata pojawił się w polu widzenia malucha, sytuacja z płaczem się powtarzała. itd Stąd moje pytanie: OD KIEDY DZIECKO ZACZYNA PROBóWAC \"RZąDZIć\" RODZICAMI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od kąd.......
zaczyna juz mniej wiecej "kumac" w czym rzecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OK\' to znaczy od kiedy? - mniej więcej - drugi miesiąc, pół roku, rok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do malpeczki81
Mój ma 10 miesięcy i robi dokładnie tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B.N.N. - to się wiąże z poczuciem autonomii, sprawczości, zaspokojeniem potrzeb emocjonalnych, zwykłą ciekawością i fascynacją i tak dalej i tak dalej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko jedno. Pytam i tak i tak. Każde dziecko jest inne więc nie można mówić o konkretnym terminie... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B.N.N. - och, jeśli ci tak strasznie zalezy na terminach, to powiedzmy, że ok. roku, gdy zaczyna chodzić i eksplorować, ma nieco inne potrzeby i bada reakcje na własne opstępowanie. i jesli rodzice w pore nie podejma odpowiednich zabiegow wychowawczych, to beda miec malego tyrana. aczkolwiek nie sadze, ze sytuacja w filmie jest wyznacznikiem zycia codziennego, nie widzialam tego filmu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tola negri
BNN wiem o czym mówisz, bo widziałam ten filmik; ale.... generalnie dziecko od urodzenia kształtuje osobowość i próbuje.... Próbuje wszystkiego a utwierdza się w prawidłowości działań jeśli dorosły go nie skoryguje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tola negri
a później to są tylko kolejne próby (uż bardziej świadome) - NA CO MI POZWOLĄ.... Wierz mi to "cwane" istotki (w pozytywnym słowa znaczeniu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×