Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karenina

Wypłata z ZUSu

Polecane posty

Gość karenina

To pytanie do tych z Was, które są lub były na L4. Kiedy ZUS zaczął wypłacać Wam pieniądze? Musiałyście dostarczyś zaświadczenie o tym, że jesteście w ciąży, czy wywstarczyło zwolnienie? W końcu tam jest napisane z jakiego powodu jest sie na zwolnieniu. Będę wdzięczna za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka na całego
Dziwnie troche zapytałaś....do 30 dni(może do 33 lub 31dni) nieweim dokładnie wypłaca pracodawca,pózniej zus.jezeli firma przekracza jakąś ilość pracowników,pieniadze za nastepne zwolnienia po tych 30 dniach zus przesyła do pracodawcy i to on ci wypłaca.Wystarczy zwolnienie,bez dodatkowego dokumentu ,że jestes w ciąży.Niewiem czy aby dokładnie to opisałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karenina
Masz rację, moje pytanie było mało precyzyjne.Wiem, że za pierwsze 33 dni zwolnienia płaci pracodawca. Póżniej płaci ZUS. Chodzi mi o to kiedy mogę się spodziewać pierwszych pieniędzy od ZUSu. Zwolnienia mam wystawiane różnie 21, 23 dni. Ostatnio szpitalne na 16. Dostanę pieniądze osobno za każde zwolnienie, czy za pełny miesiąc kalendarzowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weac
Ja zwolnienia miałam różnie po 2-3 tygodnie ale pieniążki dostawałam przez zakład w tym czasie co wypłate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dostawałam pieniądze za każde zwolnienie oosobno :o ... Także kwoty jakie otrzymywałam były różne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karenina
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tttttttttttttttttttttttttttttt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pikadeli
Jeśli nie macie nic przeciwko dołączę się do tematu> W nowym miejscu pracy pracowałam tylko 3 miesiące(od września do listopada) potem poszłam na zwolnienie.Nie rozumiem dlaczego dostałam 70 % wypłaty zamiast 100% a miałam wpisane B (czyli ciąża) w L4. Będę wdzięczna jeśli mi ktoś to wytłumacz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pikadeli ... nie mam pojęcia :( Może zapytaj w pracy. Też miałam taką sytuację, że nie dostałam 100% wypłaty, ale wynikało to z niewiedzy pracodawcy (nie wiedział, że kobiecie w ciąży należy się 100% za L4)... upomniałam się i dostałam swoje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pikadeli
tak też będę musiała zrobić Ktoś gdzieś kiedyś pisał, że wylicza się jakąś średnią z przepracowanych miesięcy, ale dokładnie się nie orientuję.Szperałam w necie, ale nic konkretnego się nie dowiedziałam.Może wybiorę się do ZUSu to oni mi wszystko wyjaśnią, a może ktoś tu na forum wie jak to wszystko działa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olalalala
bo niektórzy pracodawcy liczą na to,że sie nie upomnisz:o Mój to nawet mi powiedział,że powinnam go po nogach całować bo dzięki niemu kasę za nic będę kosiła przez 3 lata ---400 zł wychowawczego:o-----a myślę,ż e zapracowałam na to przez kilka lat pracy u niego.Ale ludzi tak naprawdę poznaje się w takich sytuacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olalalala
liczona była średnia z 6 m-cy,nie wiem jak teraz.Ale ten pierwszy miesiąc to masz 100% twojej wypłaty bez żadnej średniej.Średnią to wylicza sobie Zus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pikadeli
Kurcze,ja chętnie bym się upomniała, rzecz w tym, że muszę mieć najpierw jakąś wiedzę na ten temat, a tu wszędzie wkoło piszą o tym ZUSie, ale konkretnych wiadomości uzyskać nie mogę, albo źle szukam. No bo jak wytłumaczyć fakt, że dostałam 780 zł wypłaty zamiast 1200??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olalalala
albo nie było tego B na zwolnieniu,albo pracodawca nie wie ,ż w ciąży jest 100%,albo liczy na to,że nie odezwiesz się i wpadnie mu parę stówek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pikadeli
B zawsze było wpisane na L4, więc albo 2 albo 3... albo nie wiem :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olalalala
znalazłam na str ZUS Tutaj jest wszystko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pikadeli
olalala dzięki wielkie :D 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×