Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość xenami

Jakie zadawac pytania poloznej???

Polecane posty

Gość xenami

Za godz. ide na rozmowe z polozna,chce sie zapytac co mam zabrac do szpitala,jaka wyprawke robic itp.Co jeszcze myslicie jest wazne by wczeniej sie zapytac???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale w którym miesiącu jesteś za ile poród ? Ja polegam na intuicji kobiecej :-) zawsze wiem o co pytać :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xenami
jestem w 29tyg.c to moja pierwsza ciaza,i niechce zapomniec o czyms bo na wizyte zawsze trzeba dlugo czekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm może zapytaj co jest najpotrzebniejsze dla Ciebie i dla twojego dziecka w dzień porodu ? ona ci udzieli na 100% najfachowszej uwagi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nie możesz po prostu zapytać: O czym mam pamiętać idąc do szpitala? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niezbędne dokumenty dowód tożsamości ubezpieczenie (karta chipowa – np. na Śląsku) NIP pracodawcy lub NIP własny (w przypadku prowadzenia własnej działalności gospodarczej) karta przebiegu ciąży oryginały wyników badań z okresu ciąży (grupa krwi i Rh, morfologia i badanie moczu, HBS, WR, wyniki badań USG, inne istotne wyniki badań czy konsultacji) Rzeczy dla MAMY Na czas porodu: koszula nocna, której nie będzie ci żal ubrudzić jednorazowa lewatywa, jednorazowa maszynka do golenia (jeśli chcesz, aby wykonano lewatywę i golenie krocza, i jeśli nie zapewnia ich szpital) pomadka ochronna do ust (wysuszają się podczas oddychania) woda mineralna niegazowana zegarek do określania czasu skurczów Na okres poporodowy jednorazowe pieluchy w kształcie podpasek (paczka) podpaski (przydatne od około czwartego dnia po porodzie) majtki jednorazowe (ok. sześć sztuk) lub siateczkowe trzy koszule nocne do karmienia szlafrok kapcie (ewentualnie klapki pod prysznic) dwa biustonosze do karmienia herbatka ułatwiająca rozwój laktacji, np. Hipp Natal (zwłaszcza dla pierworódek; na początku brakuje pokarmu, dopiero w trzeciej dobie jest nawał mleka) maść na obolałe brodawki, np. Bepanthen przybory toaletowe, ręczniki papier toaletowy termometr sztućce, kubek telefon i ładowarka książka do czytania, gdy dziecko śpi, a ty akurat nie odpoczywasz pieniądze na nieprzewidziane wydatki Rzeczy dla DZIECKA paczka pieluszek jednorazowych, chusteczki jednorazowe do pupy, krem do pupy kilka pieluszek tetrowych trzy cienkie bawełniane kaftaniki lub body rozpinane na całej długości i trzy pary śpioszków (lub zamiast poprzedniego – trzy pajacyki) dwie bawełniane czapeczki (zwróć uwagę na szycia; szwy nie powinny uciskać delikatnej główki dziecka) dwie pary skarpetek rożek lub kocyk ręcznik, łagodne mydełko np. Bambino Przed porodem warto też z mężem omówić kilka spraw, np.: powiedzieć mu o swoich oczekiwaniach (jeśli towarzyszy Ci przy porodzie – czego od niego wtedy oczekujesz? jak ty widzisz jego rolę?) rozwiązać kwestię jedzenia (większość szpitali serwuje skąpe menu) wskazać, które ubrania powinien ci przywieźć na wyjście ze szpitala (pamiętaj, że po porodzie sylwetka nie wraca natychmiast do pierwotnego kształtu) wskazać, gdzie leżą ubranka dla dziecka na wyjście ustalić sprawę odwiedzin (możesz nie życzyć sobie odwiedzin rodziny w szpitalu lub w pierwszych dobach po powrocie do domu) ustalić sprawę urlopu męża (przysługują mu dwa dni wolnego) PROSZĘ :-) i nie dziekować :p :p jestm :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xenami
Nichodzi mi tylko o pytania dotyczace co mam zabrac ze soba,chodzi tez o przyjscie poloznej do domu po porodzie,kazali mi juz wybrac jedna polozna do tego,albo np.jak to jest podczas porodu,co sadzi o roznych metodach takich jak np.akupunktura lub nacinanie krocza,tak sie wlasnie zastanawiam czy sa jakies jeszcze szczegoly ,ktore powinnam ja zapytac,wszyscy czesto sie skarza na polozne,moze jak bede dobrze poinformowana bedzie lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xenami
eudaiomonia -a jednak dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heheh nie ma za co - ja sama dopiero w 11 tyg ciąży jestem a to dla mnie jak 10 przykazań :p bo leżałam ostatnio w szpitalu i brakowało mi tego i tamtego :p pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xenami
ja tez ostatnio lezalam 8 dni w szpitalu,tez bylam kompletnie nieprzygotowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agulka789
Możesz zapytać jeżeli rodzisz z mężem czy ma mieć jakieś specjalne ubranie, obuwie, - co gdy szpital będzie przepełniony, - czy robią lewatywę (w zależności czy tego chcesz czynie), - kiedy masz po nią dzwonić, - czy możesz dostać znieczulenie na życzenie, - czy jakieś badania potrzebne np do znieczulenia (bo jak ich nie masz to ci nie dadzą), -kiedy na ktg, - czy będzie chronić krocze, (albo żeby ją podejść czy da się ochronić krocze), - czy możesz rodzić w pozycjach w jakich chcesz,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agulka789
wypisałam ci pytania te któe ja miałam zapisane w notesie z ubiegłego roku - hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xenami
agulka-i jak wkoncu bylo z twoim kroczem? Nacinali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agulka789
- czy jakby była cesarka to czy w znieczuleniu ogólnym czy zewnątrzoponowym, - czy dziecko jest cały czas przy tobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agulka789
tak bo dziecko było duże 4 kg miało duży obwód głowy i jeszcze włożyło łokieć. Ja nacięcia nie czułam, potem tylko kiepsko mi się goiło bo ja nie toleruję szwów tzn. mó organizm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agulka789
zapytaj z czego możesz korzystać podczasporodu bo ja np. miałam do dyspozycji przysznic - kiedy chciałam to wczodziłam i piłkę, anajśmieszniejsze jest to że najlepiej siedziało mi się na toalecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xenami
o znieczuleniu juz rozmawialam z anestezjologiem,mam juz wrazie co podpisany papier,nowlasnie samego nacinania sie nieboje ,ale tego bolu potem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agulka789
powiem ci że ja nawet nie miałam problemu z chodzeniem zaraz po porodzie czy siadaniem. jak już byłam w domu to wiadomo trzeba było wszystko sobie zrobić iść na spacer i wtedy bolało, ale tak to ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xenami
nowlasnie,musze jeszcze zapytac ile wrazie co mam czekac,ok to ja sie ubieram i uciekam,dzieki za porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agulka789
powodzenia ilekkiego porodu życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapytaj o warunki w szpitalu i na salach: czy ubranka dla dziecka brać i inne przybory, które wypisała Eudaiomonia (u mnie np. trzeba było mieć tylko pieluchy i chusteczki nawilżane a herbatka na laktację dostępna dla wszystkim mam) czy dzieci są cały czas przy mamach są też różne zasady w szpitalach, w jednym dzieci na kąpanie, badabi itp zabiera się z sali, w innych wszystko robią przy mamach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×