Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agnieszka c

ząbki u 3 miesiecznego dziecka????????????

Polecane posty

wydaje mi sie że mojej 3mies. córeczce wychodzi ząbek! ma taką plamkę-kropeczkę białą na dziąsełku. Jak dotknę to czuję coś pod palcem. Oczywiście ślini się i wkłada całe raczki do buzi non stop. Jest jeszcze mała i nie potrafi sprawnie wkładać np gryzaka. Czy ktoś miał taką sytuację ze swoją pociechą? ząbki to chyba zazwyczaj ok 6mies?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLAA222
mojemu synkowi wyrosły od razu 2 w czwartym miesiącu i to na górze...byłam w szoku że tak wczesnie.Najprawdopodobniej twojej kruszynce ida ząbki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja też ma białe plamki na dziąsełku tam, gdzie w przyszłości zaczną się wyrzynać dolne jedynki - ale lekarka twierdzi że to nie ząbki, nie pleśniawki, a zatkane przewody jakieś tam (nie pamiętam, przepraszam, byłam wówczas zaabsorbowana szczepieniem i uciekło mi z głowy). Jeżeli natomiast to jest twarde, to mogą to być ząbki. Teściowa twierdzi, że mój mąż w wieku 4 miesięcy miał 6 ząbków - 4 u dołu i 2 u góry. Lekarka podobno nie mogła się nadziwić :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój synek mial tak samo w 3 miesiacu, tez myslelismy ze beda zabki, ale naszczescie nie wyszly (podobno jak dziecko tak szybko zabki ma, to pozniej sa slabe). Teraz ma prawie 7 i nic ;) trzeba czekac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest taki prosty test,żeby się upewnić czy ząbek się już przebił - wystarczy delikatnie postukać końcem metalowej łyżeczki - jeśli coś stuknie - poczujesz twardego to to na 100% już wyrżnięty ząbek. Nie ma reguł - niektóre maluchy rodzą się już z ząbkami:) I wcale nie jest powiedziane,że im później tym lepiej, więc nie ma się co zamartwiać, jeśli to ząbek to warto zacząć przemywać wacikiem zamoczonym gotowaną wodą przed snem(oczywiście jeśli jeszcze nie zaczęłaś:D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja odnoszę wrażenie, że naprawdę nie wiecie na jakim świecie żyjecie.Popytajcie się własnych matek, jak to z wami było , a może mają jeszcze stare książeczki zdrowia (wasze) to jest dopiero kopalnia wiedzy.No to ja was zaskoczę , otóż moje pierwsze dziecko w wieku 5 miesięcy miało już 8 zębów mlecznych.I nie dziwcie się , że wasze pociechy w 3 lub 4 m-cu życia mogą dostawać zębów.A tak w ogóle to czytacie jakąś literaturę ? Bo odnoszę wrażenie ,że największym dla was guru jest lekarka, a wy same nic.Horyzonty rozwijać. Wasze matki na pewno wiele pamiętają, bo u was edukacja szwankuje. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na dzieciach się nie znam
ale z tymi objawami rozwoju to bywa różnie. Ja jak miałam 1 rok to juz normalnie gadałam, z ładem i składem:O A co do zębów- to nie prawda, że jak się wcześnie wyrżną, to sa słabe. Tak samo jak nie jest prawdą, że kondycja mlecznych zębów ma wpływ na stałe. Osobiście miałam tak dziurawe mleczne żeby, że po prostu nie było czego łatać, a że miałam kiepską dentystkę, to ciągle mi wypadały plomby i miałam dosłownie powykruszane dwa zęby, już po 8 plombowaniu w ogóle połamał mi sie jeden ząb, drugiego odpadła połowa:P Oprócz tego miałam dziury jeszcez w dwóch zebach. Czyli razem 4 zęby psopsute. jedn w ogóle nie chciał mi wyjść, bo się zaklinował i musiał mi go dentysta jakimiś obcęgami wyrywać i wykręcać:O Po tym wszystkim mam normalne zęby, acz krzywe, bo mało miejsca w paszczy, a zęby wieeelkie;) Mam 23 lata i ani jednej plomby, po prostu zeby w ogóle mi się nie psują. Dbam o nie, chodze tylko na piaskowanie raz na jakiś czas i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mój synek ma niecałe cztery miesiące i wyszedł mu pierwszy ząbek - trójeczka na górze po jego prawej stronie. Wygląda jak mała biała kropeczka. Jestem w szoku bo nie spodziewałam się tego. Owszem widziałam jak zażarcie gryzie rączki i się ślini ale byłam przekonana że potrwa to ze dwa miesiące zanim coś się pojawi tak jak to było w przypadku starszej córeczki. Mam nadzieje że szybkie wyjście ząbków nie ma wpływu na ich jakość - co o tym myślicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam ;) od kiedy mój synek skończył 3miesiące bacznie wyczekiwałam pierwszego ząbka , nawet pani doktor powiedziała na wizycie że zaczyna się ząbkowanie i musze powiedzieć że ani pani doktor ani ja nie pomyliłyśmy się bo dziś (ma 4,5 miesiąca ) pojawił sie pierwszy ząbek ;) A co najlepsze że strzeliłam w dziesiątke że bedzie to prawa dolna jedynka i jak znalazł dzisiaj sie pojawiła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje córeczce pierwsze ząbki wyszły jak miała 3 miesiące. Teraz synek ma 3 miesiące i wczoraj wyszedł pierwszy ząbek. Może to genetyczne po prostu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A i jeszcze moja mała zanim skończyła roczek miała 16 ząbków :) Śmiesznie to wyglądało że taki maluch i buzia pełna ząbków. Teraz ma 3 latka i nie ma żadnej próchnicy, ale od początku dbaliśmy i myliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×