Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość no nie wiemmmmm

Jak robicie leczo??

Polecane posty

Gość no nie wiemmmmm

Wiem, że sposoby wykonania są różne. Ja mam 3 różne przepisy i żadnego z nich nie testowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja robię takie bezmięsne/bezkiełbasiane ;) I z ryżem, a więc: ryż, pieczarki, papryka, pomidory, cebula, fasola czerwona, sporo papryki mielonej, sól, pieprz do smaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje leczo
przysmazam cebulke na oliwie badz oleju, pozniej dorzucam chude, dobre parowki bo nie lubie kielbasy. dorzucam papryke, anjlepiej we wszystkich kolorach, srednio po dwie sztuki / na duzy garnek/, do tego cuknia jak jest i klika pomidorow, ale trzeba uwazac bo lubia byc kwasne. czasem odrobine podlewam woda. doprawiam albo papryczka chili, albo papryka mielona slodka i ostra.oczywiscie pieprz i sol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Składniki: 1 kg kiełbasy 1 kg papryki. Kupuję konserwową w słoiku, bo bardziej mi smakuje 1 kg cebuli 1 kg pieczarek Kechup- duży słoik, trochę przecieru pomidorowego, sól i majeranek Kiełbasę kroję w kostce, smażę. Cebulę kroję w kostkę i smażę. Paprykę kroję w kostkę. Pieczarki kroję w cienkie plastry i smażę. Usmażone składniki wrzucam do dużego garnka, dodaję paprykę, kechup i przyprawy. Zawsze wychodzi tak samo dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gówniane te lecza
najlepyszniejsze robi moja mama ale przepisu wam nie dam ale powiem tyle leczo lubi mięsko, dużo mięska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzdurnaaa
E-tam mięso to do bigosu. Leczo toleruje co najwyżej kiełbasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje leczo : 1 kg cebuli,1 kg.papryki , 1 kg pomidorów, sól, ostra czuszka, olek, ziele angielskie,liść laurowy, czosnek, kiełbasa wędzona, mała puszka koncentratu pomidorowego. Cebulę pokroić w półkrążki wrzucić na olej posolić , zmniejszyć gaz i dusić tą cebulę odkrywając od czaso do czasu przykrywkę garnka, dusić ok 10 min., pózniej wrzucam paprykę pokrojoną w kostkę, mieszam z cebulą i dalej duszę, często mieszając, żeby się nie przypalało , po 10 min. dodaję obrane ze skórki pomidory pokrojone, dodaję czuszkę i przyprawy.Na wolnym ogniu ma sie to wszystko pichcić.Kroję kiełbasę i wrzucam do garnka. Dusze to wszystko jeszcze ok .10 min., i dodaję koncentrat pomidorowy, który musi się zagotować, a na koniec dodaję ja 2-3 ząbków czosnku, zagotuję . I gotowe. Nadaje sie do mrożenia, jak również gorące nałożone do słoików może być przechowywane jakiś czas. Gdyby ktoś zechciał skorzystać z tego przepisu - mogę życzyć smacznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcę jeszcze dodać, że jak zostaje mi trochę lecza, to na patelni trochę odparuję i dodaję kilka jajek i robię jajecznicę .Bardzo dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1/2 kg pieczarek 3 duże czerwone papryki 3 cebule 1/2 kg mięsa np:szynka gotowana (nie wędzona) lub polędwica wieprzowa czy też karkówka malutki przecier pomidorowy (można zastąpić jego pomidorami) 2 łyżki musztardy 2 łyżki ketchupu sól,pieprz do smaku wszystkie składniki smaże na oleju (każdy z osobna).Kiedy wszystko będzie usmażone wrzucam do jednego garnka ,dodaje musztarde,ketchup,przecier,sól,pieprz i razem dusze rpzez ok 10-15 minut.Od czasu do czasu mieszając.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a to leczo
to co leczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe, wczoraj zapomniałam o najważniejszym: cukinia/kabaczek i czosnek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie, że ja też w sezonie dodaję cukinię lub kabaczki, też jest dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cukinia i kabaczek
to jedni i to samo :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A kto tak głucho natrąbił w ucho, że kabaczek i cukinia to jest to samo ? To ta sama rodzina roślin dyniowatych , ale nie jest to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A kto tak głucho natrąbił w ucho, że kabaczek i cukinia to jest to samo ? To ta sama rodzina roślin dyniowatych , ale nie jest to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A kto tak głucho natrąbił w ucho, że kabaczek i cukinia to jest to samo ? To ta sama rodzina roślin dyniowatych , ale nie jest to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nie to samo
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×