Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

A prropo tej mojej zanjomej co córka ma skazę - jej lekarka zabroniła jeść wszystkich alergenów!!! Trochę to dla mnie głupie, bo jak wszystko wylkuczy to nie będzie wiedziała co uczula! Bo może się okazać, ze to nie białko. paula - popieram falsę, jajka sa od kury, ew. przepiórki i dla głodomorów od strusia:P dzagusia - ja tam się nie znam, ale wiem, że jajka to silny alergen, więc może dlatego? No bo np. w mięsie też jest białko i czy mozecie je jeść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ;) ja dzisiaj jestem jakoś dziwnie śpiąca i tylko poczytałam, ale siły brak, żeby odpisać .. Jeszcze jutro prawie cały dzień na uczelni i 5 dni spokoju ,bo następny zjazd za tydzień 😠 DOBRANOC 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe... dobra - wierze - jajka są od kury.... ja bym wyeliminowała alergeny na tydzien, a nastepnie pojedynczo wprowadzała. Może byc tak, jak u Artigany - skaza wcale nie była skazą. Lekarzom najłatwiej tak powiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula --> :P moj maly zasypia o 23, wiec budzi sie ok. 9. nie wyobrazam sobie klasc go spac np. o 8, bo bym juz przed 6 miala "mama sie baw". poza tym robi sobie w ciagu dnia 2 drzemki po 1-2 godziny,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam skaze bialkowa i to bylo tylko bialko z mleka, a juz jajka nie. i tak mi do teraz zostalo, ze jak zjem wiecej np. twarogu (bo w nim jest wiecej bialka niz w mleku) to zaraz mam swedzace i chropowate policzki. zreszta policzki to mnie ciagle swedza, tylko sie juz przyzwyczailam, nie bede z tego powodu rezygnowala z mleka :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj zasypia koło 20, przebudza sie około 22-23- dojada, nastepnie spi w zależności od nocy :(. Pobudka 7-8. Następnie drzemka około 11 (40 minut - 1 godzina), taka sama drzemka koło 14, następnie spacer koło 15, to tez podrzemie. W zalezności od tego jak długi spacer, czasami jeszcze zasnie koło 17. Dzisiaj połozyłam go w wózku na balkonie, spał 1,5 godziny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha te policzki takie swedzace to sie zorientowalam ze cos nie tak dopiero kilka lat temu bo mysalam ze to normalne ze policzki swedza, ze inna skora tam jest czy cos, bardziej wrazliwa, az mi mama powiedziala o tej skazie:P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie młody zasypia między 21-22. Normalnie wstawał w nocy tak ok 2 i 5 a teraz to co 1,5-2 godziny. pobudka taka konkretna jest o 8, potem ok 10 drzemka (0,5 - 1 godzina), potem spi na spacerze ok. 13 - 15. I jeszcze krótka drzemka ok 18.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja --> moj spi bardzo podobnie do twojego, wstaje o 9, okolo 11 ucina sobie drzemke ok. 0.5-1h, potem okolo 2 spi 1-2h, i okolo 19 zazwyczaj 2h i spi na noc o 23.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falsa - to twój ma jeszcze bardzo późną tą drzemkę o 19. Ja mojego już wtedy przetrzymuję do nocnego spania. Ale dzisiaj mała cholera obudziła sie przed 6 rano i z usmiechem mi gderał! Myślałam, że go uduszę, tym bardziej, ze od 3 w nocy co chwilkę się budził! Jejku mam nadzieję, że dzisiaj będzie lepiej, bo inaczej się wykończę. Ide spać, choć pewnie zaraz się mały na jedzonko obudzi:( Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja --> tak mu sie ustabilizowalo, tez myslalam, ze to bedzie mialo wplyw na jego spanie w nocy, ale nie, aha i wtedy swiato sie pali, tv gra a my rozmawiamy normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzagusia84s: tylko białko krowie rygorystycznie eliminuję ( wolowina i cielęcina też nie, bo mają białko jak w mleku), a pozostałe alergeny np. jajka jem jako dodatek do potraw i to w całości - nie tylko żółtko. Chociaż jak dwa dni pod rząd jadłam jajecznice to Malego wysypalo, ale jako dodatek jest oki (mniejsze ilosci).Ja w sumie sama obserwowałam co Małemu szkodzi -u lekarzy to zawsze skaza białkowa. Mi tez pediatra chciała wiele rzeczy wmówić i już jej nie słucham tak bezwzględie we wszystkim. Ale na te krostki pomaga (przynajmniej mojemu) krem renerująco zmiękczający Mustela stelatopia, czy Emolium. Mój Mały zasypia podobnie - około 8 pobudka, o 9.30 drzemka ok. 50 min, ok. 13 drzemka ok. 1 godz, potem ok. 16 zasypia na ok. 1 godz i o 19 znowu na ok. 50 i ok. 22 zasypia na noc ( karmienie najczęściej 4 razy teraz) .Tak jest zazwyczaj i czasami wydłuża sobie tą ok. 13 lub 16 i wtedy nie ma tej o 19.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uff u nas już o niebo lepsza nocka. Młody wstawał 3 razy, zjadł i dalej smacznie spał:) No i trzecią noc sam zasnął w łóżeczku:D A rano zrobił olbrzymią, gęstą kupę z samą marchewką!!! Więc może tak marudził, bo go brzuszek bolał? Chyba odpuszczę teraz dokarmianie, tak poczekam do końca 5 miesiąca. Szkoda mi małego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie tez dobrze, 1, 4, 7 nie narzekam.... od 8 śpiewał w łóżeczku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula - u mnie 22.30, 2.30, 6 i tez nie narzekam:) Może wreszcie te nasze dzieciaczki wyjdą na prostą:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u mnie tak jak zazwyczaj jest super to obudzil sie po 3,5h, potem po 2h a potem co 1h albo 0,5h, wiec humor mialam z rana taki ze nie podchodz. wyszlismy na spacer i kolo malego latala pszczola, myslalam, ze ja odgonilam, przyszlismy do domu, wyjelam go z wozka i znalazlam dogorywajaca pszczole w wozku! nie rozumiem co sie stalo, bo maly by przeciez ryczal a pszczola definitywnie zdechla!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki!!! Stesknilam sie za naszym forum nie moglam pisac bo mialam duze problemy zdrowotne i nie tylko......czytam wasze strony i widze ze maluszki gadaja i sa coraz to pocieszniejsze.....moja Malwusia gada calymi dniami ale ciagle jeszce trzeba ja nodic calymi dniami. Musialam maluszke od cyca odstawic czuje sie z tym podle tak bardzo brakuje mi jej blisko siebie jak jadla,,,,,pozdrawiam nowe forumowiczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
neea --> duzo zdrowka zyczymy ci i zeby problemy sie latwo rozwiazywaly:). ja dalam malemu dzisiaj kaszke mleczno-ryzowa bobovity z bananami i dodalam jeszcze swiezego banana, super, nawet mi smakowala:). pozniej dalam mu herbatke jablkowo-melisowa hippa, tez super. zrobilam zakupy w polskim sklepie, rewelacja te polskie produkty dla dzieci:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
neea - współczuję ci tego karmienia, ja sobie nie wyobrażam przestać, no ale jeśli jest taka konieczność to nie można się załamywać. Głowa do góry, ważne, żeby dzidzia zdrowa była:) falsa - ale ten twój ziutek to żarłoczek:P U nas się zatrzymało na tej marchewce i na razie nie będę mu nic dawać. Chyba dla wiktora to jeszcze za wcześnie, nie będe kombinowac na siłę. Dziewczyny jak ja się ciesze, że was posłuchałam z tym usypianiem w łóżeczku! Dzisiaj 4 dzień i już młody śpi po 20 minutach!!! A ja nie jestem sfrustrowana, zmęczona i zniechęcona. Jaka to niesamowita ulga! Dzięki raz jeszcze za wsparcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas zasypianie na raty. Płaczu nie moge słuchać, wiec go biorę jeszcze na parę minut do dużego pokoju. Pogada, pogada, doje jeszcze i odkładam. No i zasypia. Zobaczymy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas z zasypianiem sie troche pokickalo ale bez paniki... chodzi o to , ze maly domaga sie cycka i on teraz to najchetniej wieczorem by sobie zasnal z cyckiem, a ja go nakarmie, jak juz widze, ze sobie memla a nie je to go do lozeczka i jest zaraz ryk! ale ja daje mu plakac, mowie do niego, glaszcze, ten ryczy, mi sie serce kraje ale sie nie uginam i zasypia po okolo 5-10 min. przeciez mu sie krzywda nie dzieje, wiec daje mu poplakac skoro juz musi.. pewnie mu niedlugo przejdzie:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Weekend pracowity i nawet nie było czasu poczytać, no ale już wszytko nadrobiłam Co do plamek za uszkami, marchewka też może za pierwszym razem uczulić, potem już nie powinna.Zuźka miała uczulenie po bananie i też miała taką suchą skórę za uszkami i troszkę na policzkach, no i marudna.Odstawiłam banana, smarowałam zmienione miejsca oilatum soft i po 2-3 dniach nie było żadnego śladu:-)Wczoraj znowu dałam jej troszkę banana i na razie nic nie widać:-)Nowe jedzonko to jest rewolucja dla malutkiego brzuszka i dlatego czasami organizm reaguje alergią(te mądre słowa powiedziała moja pediatra, która wcześniej wciskała mi skazę białkową) Jak zaczęłam naukę usypiania ok 3 miesiąca to mała budziła się na jedzenie jeszcze jakieś dwa trzy razy, później budziła się tylko raz a teraz jak idzie spać o 19-20 tak budzi się o 7.30.Ma dwie drzemki od godzinki do nawet 3. Także na swoim przykładzie mogę powiedzieć że te metody z tych książek działają na 1000000%I jest tylko lepiej, wiadomo że czasami trafi się gorsza noc ale to już jest rzadkość Tylko że odkąd ja zaczęłam przesypiać całe noce wiecznie chodzę nie wyspana- chyba za dużo snu mam no i czasami budzę się o tej porze co Zuzia jadła i potem usnąć nie mogę:-( falsa a jeszcze lepsza jest kaszka smaczny sen też bobovity i też z bananami.Sama mogłabym ją jeść na kolację.Zuźka też ja uwielbia i bardzo ładnie pachnie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisienka --> no to ja jakos z polski musze ta kaszke sciagnac, bo tutejsze to mi tak srednio smakuja, to pewnie malemu tez:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w nowym tygodniu ;) weekend minął mi w tempie zastraszająco szybkim .. teraz 5 dni wolnego i znów uczelnia .. dzisiaj u nas tak piękna pogoda, że wyciągnę chłopców przed dom, a sama chyba umyję i poodkurzam sobie autko, bo normalnie nim straszę jak jeżdżę :P jak dobrze pójdzie, to mój M. wróci wcześniej .. tj. już w środę, a nie w sobotę .. ;) fajowsko by było .. miłego dnia dla wszystkich 🌼 idę dać chłopcom kaszkę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, u mnie git. Franek zasnął po 20, obudził się 21,50, 22.50 i 4!!! aż mi sie nie chce wierzyć, ale ani ja, ani mąż nie pamietamy wstawania koło 1, ani 2. CUD!!! Obudził się kolo 7, ale śpiewał sobie w łózeczku a ja mogłam drzemać, do czasu aż woń z kupska do mnie nie dotarła:) Musiałam go przebrać, wyczyscić nos, bo cos mu świszczało i jeszcze godzinke pospaliśmy. Teraz piszczy na macie i walczy z królikiem. Co do kaszek ponoc te słodkie z bananami nie sa za dobre na noc, bo dzieci speeda dostają:), mojemu ta na dobranoc z bananami (ze słoiczka) nie smakowała, mi bardzo. Ja od poczatku ciązy jem takie kaszki:) tylko robie je sobie na zwykłym mleku. Najlepsze są bobovity własnie. matko jak on piszczy!! az pies ucieka:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej.ostatnio pisalam o problemie z zasypianiem mojej córeczki Leny.Dałyście mi kilka rad, które zastosowała i moja Lenka od dwóch dni wieczorem sama zasypia-ale jak marudzi przy tym... zamowilam sobie ksiązke jezyk niemowlęcia i mam nadzieje, że jeszcze ona mi pomoże. Dziekuje za rady. Dziewczyny jakie warzywka dajecie dla swoich pociech???? Lena kończy 5 miesiecy 06.03.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
imi, super - gratuluje:) ja daje marchewke, brokuła, dynie, jabłuszko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×