Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

sama dawalabym kase rodzicom, o ile bym pracowala, a u mojego R. tez niezbyt rozowo, firma przechodzi teraz zalamke.. tak sie zdenerwowalam ze nic nie jadlam do 17 ale odbilo to sie od razu na ilosci mojego mleka. karo juz tu dlugo nie ma, mam nadzieje, ze wszystko wporzadku.. ja wczoraj na noc nie dawalam wogole modyfikowanego, tylko cycka bo mi sie juz nie chcialo z nim walczyc i spal najlepiej od jakichs 2 tygodni. wiec u nas to nie od jedzenia zalezy, tak po prostu ma. z ta woda noca to brzmi jak niezly pomysl, jak sie juz wyspie za ostatni tydzien to bede probowac.. czytalam w takiej ksiazce ze mozna stopniowo odzwyczajac rozcienczajac codzien troche bardziej mleko az sie dojdzie do samej wody. tylko ze on wlasnie cyca chce a nie jakies butelki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wzielam sobie banana na przegryzke i pomyslalam ze dam malemu, rozciapalam 1/3 banana widelcem i troche rozrzedzilam mlekiem. jeszcze nigdy nie widzialam, zeby maly cos tak wsuwal szybko. po 5 minutach miseczke musialam wydrapywac z resztek a po tym byl wrzask i az mnie maly pobil, ale sie balam wiecej:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Falsa--> niezły jest ten twój Ziutek-Olivierek :) A u mnie niestety 3 noc z rzędu gdzie mały budzi sie dosłownie co godzinę i muszę dawać cycuszka ;( załamka .. zobaczę co będzie dzisiaj ... Jak na razie śpi 20 minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Październik2008--> ząbki fantastycznie ujęte :) jutro pogrzebię Szymciowi w buziaczce może coś tam mu sie wykluwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falsa - uważaj, bo banany często uczulają. Ale dzieciątko mialo radochę:P Pola - witaj w klubie niewyspanym mam. Ja dzisiaj jestem tak zmęczona, że znowu strasznie boli mnie glowa. na szczęście młody zasnął dość szybko i to sam w łóżeczku! Wprawdzie się przebudza i muszę dawać mu smoka, ale mam nadzieję, że powolutku jakoś nauczy się sam zasypiać. Muszę naprawić swoje błędy usypiania przy cycku przez 4 miesiące. Też ostatnio myślałam i Karo. Toż to weteranka! Oby bylo u niej wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja --> uwazam, zobacze czy sie cos nie bedzie dzialo. kiedys tego banana przeciez musi dostac:). a tak mu smakowalo ze pierwszy raz widzialam taka radoche z jedzenia - no poza cyckiem ktory jest oczywiscie Forever Number One:). wspolczucia co do niewyspania. strasznie mi was szkoda dziewczyny, bo sen to podstawa dobrego samopoczucia i energii w czasie dnia. mam kumpele ktora swojej 8-miesiecznej corce nadal przygotowuje 3 butelki mleka na noc i to po 180ml z ryzem. niedawno jeszcze wstawala w nocy i przygotowywala za kazdym razem swieze, no to jej to z glowy wybilam no bo ile mozna sie tak katowac. mala niby sporo je a wazy tyle co moj ziutek 2 razy od niej mlodszy! ciuszki tez nadal nosi na 3-6 miesiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde moja Marysia też taka mała, nie mogę jej ubierać czegoś bez stópek bo wszystkie skarpety jej z tych małych ,chudych szwajek spadają, a i takie ciuchy fajne(jak dla dorosłych to jej jeszcze dużo za duże) jeszcze w niektóre 56 się mieści:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie wiekszosc z was juz widziala mojego synka baleroniki :) : http://nasza-klasa.pl/profile/1904937/gallery/94 chyba nam sie skok z katarkiem pokryl bo maly ma sporo nowych zdolnosci i jest calkiem odmieniony i o wiele bardziej zaabsorbowany swiatem naokolo niego. 2-3 dni temu byl calkiem inny. jeszcze takiej duzej roznicy nie bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj dzisiaj znowu ryczał po kapieli, wkurzyłam się i wzielam go do pokoju, a przyszedł szwagier z kolegą na piwo. No i Franek gwiazda, na rozmowy mu sie zebrało, gadal chyba ze 20 minut, w miedzyczasie ssał stopy:P po 30 minutach zaczął szukac cycka, nakarmiłam go w sypialni i połozyłam w łózeczku i śpi. Może on po prostu lubi towarzystwo? No i strasznie sie rwie do siadania, jak tylko jest w pozycji półleżącej to siada, moze ja jestem nienormalna, ale czy on juz tak moze siedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula mój brat ma 2 córkę z końca lipca i lekarka powiedziała, że mała nie powinna jeszcze siadać bo ma przez to żeberka wygięte, ale niestety nie jest łatwo jej na to nie pozwalać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to nieźle.... on tak długo nie ciagnął głowy, bo nie wiedział, że tak można, a jak zaskoczył, to nie moge tego opanowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to jeszcze ja na chwilunię .. Goja , no to powodzenia zyczę :) , na poczatku może być cięzko ale nie poddawaj się .. jestesmy z Toba, a wkrótce zobaczysz sama, że Twoje starania nie pójdą na marne. Co do wprowadazania nowych rzeczy, ja robie to w ten sposób, że daję czegoś max. do ilości 4 łyzek stołowych i czekam 1 lub 2 dni obserwując .. jesli nie ma reakcji to zwiększam dawkę ;) ale nigdy nie wprowadzam 2 rzeczy na raz! zawsze tylko po jednej nowej dziennie. Mlodamamusia z owoców to ja swoim wprowadziłam już jabłko, bananka, a dzisiaj własnie kupiłam brzoskwinie i sliwki i w najblizszym czasie na tych dwóch się własnie skupię :D Falsa, bardzo mi przykro z powodu Twojego taty i sytuacji w jakiej znaleźli się Twoi rodzice ..to smutne po tylu latach zostać tak potraktowanym :( ale nie martw się na zapas dziewczyno, bo przeciez nie ma sytuacji bez wyjścia .. uszy do góry 🌼 Sluchajcie dziewczyny, rozmawialam dzisiaj z moim pediatra na temat przewracania sie dzieci na brzuszek .. i powiedział, że nie ma się czym martwić, bo taka czynność ma miejsce od ok. 5 do 7 miesiaca, a wszystko tak naprawdę jest rzecza indywidualna każdego dziecka ;) no to chyba faktycznie nie pora aby się tym jakoś szczególnie zamartwiać .. oki, ja już spadam do łóżeczka .. jutro cały dzień na uczelni, wiec zajrzę dopiero wieczorem .. papa i jednocześniej miłej soboty Wam życzę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u nas dzisiaj w nocy był koszmar!!!!!! Mały najpierw budził się co 2 godziny a od 3 w nocy nie było już smania. ciągle marudził, popłakiwał, zasnął dopiero o 6.30 na godzinkę. Jestem wykończona:( Zastanawiam się też czy czasem nie dostał uczulenia, bo na czole pojawiło mu się pełno białaych krostek. Ma też takie malutkie na uszkach. Do tego problemy ze snem. Czy to możliwe, że uczuliła go ta marchewka? Dzisiaj już jej nie dam, ale zastanawiam się, jak długo trzeba czekać, żebym była pewna, że to o to chodzi. Nic nowego sama nie jadłam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I własnie zauważyłam suche placki za uszami! To na pewno alergia:( Ale na marchewkę??? Może od mleka? Chociaż do tej pory nic się nie działo. poradźcie dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja--> pocieszę Cię, że u nas dziś też nieciekawa noc. Misia zasnęła ok. 20, po północy znowu butla z kaszką i obudziła się po 4 zjadła mleczko i ani nie myślała o śnie! Troszkę z nami pogaworzyła, a jak próbowaliśmy ją usypiać to marudzenie! wzięliśmy Niunię do siebie, ale to nie pomogła. Ponosiliśmy na rączkach, ale też jej się nie podobało i w końcu ok.6.30 zjadła trochę mleczka i zasnęła i spała do 10. Tak się zastanawiam cały brzuszek ją nie bolał bo puszczała ciągle bączki, a rano była kupka. Z alergią nie wiem co Ci doradzić. AgateQ--> dobrze, że chłopcy dzielnie znieśli szczepienie :) falsa-->powolutku może się uda Twojemu tacie znaleźć pracę! trzymam kciuki i nie łam się! a z Ziutka mały głodomór rośnie :) paula--> towarzyski ten Twój Franio :) Michaśka też siada jak trzymam ją w pozycji półleżącej to za cholerę nie poleży tylko siada i rozgląda się na prawo i lewo :) taka ciekawska! Teraz smacznie sobie śpi, a ja pakuję nas bo jedziemy na kilka dni do siostry bo mój chrześniak w poniedziałek kończy 2 latka :) kupiłam mu super pościel w samochody :) miłego weekendu i trzymajcie się cieplutko! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falsa - to teraz chyba pozostaje szukać kogoś, kto po znajomości zarejestruje tatę na te kilka miesięcy chociaż. My tak właśnie zrobimy z teściową chyba, do czerwca ma zwolnienie lekarskie, a potem ją zatrudniamy jako nianię i na ten czas brakujący do emerytury będzie zarejestrowana. A Ziutek jakoś do Was obojga podobny jest, nie wiem jakim cudem bo Wy do siebie podobni nie jesteście wydaje mnie się... Chyba \"po równo\" go robiliście :-) Do Tośki bardziej się ojciec przykładał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, u mnie co do podobieństwa.... to wczoraj szwagier mówi, dałbym mu buziaka, ale to tak jakbym Piotra (mojego męza) całował. Dosłownie Franek jest mini kopią taty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzę, że nietylko mój w nocy bale odstawia. dziś obudził się przed 1 zjadł, potem zaczął beczeć przed 3 potem zjadł po 5tej i od piatej już beczał co 5 min i musiałam mu wciskać smoka do 7mej bo potem już wstał na jedzenie :) Pażdziernik--> świetne te ząbki :) Falsa--> współczuje, teraz niestety w naszym kraju ukochanym coraz częściej tak będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja--> to nie skaza tylko atopowe zapalenie skóry. Przerabiałam to 2 razy :( Suche placki za uszmi, pod szyją i w zagięciach np. pod pachami, czasem brzydka czerwona pupa. Na czole sucha skórka, i na policzkach jakby krostki. jeśli to tak wygląda to atop. Idź do dermatologa, bo pediatra to się niezna i ci powie, ze skaza. Dermatolog da 2 maści z cynkiem i cholesterolową. Niestety troche potrwa zanim znikną plamy ale znikną i tyle. Mój Kajetan też tak miał, dostaje bebilon pepti bo ponoć skaza, ale mu nie schodziło po pepti tylko zeszło po maściach wyżej napisanych, Malwina tez miała atop i jej przeszło bez diety a wyglądało dokładnie tak jak i u niego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamamlwiny - u nas sa placki za uszami, krostki na czole takie białe nie czerwone. Na policzkach nic nie ma, ale jest taka troche sucha skóra. Wydaje mi się, że jak nie dałam mu dzisiaj marchewki to mniej tych krostek. Ale jest taki nerwowy, marudny. Chwilami mam go dosyć:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja najpierw do ciebie :) postaraj się często natłuszczeć te miejsce bo taka sucha skóra swędzi maluszka i dlatego jst niespokojny -przynajmniej tak po swoim zaóważyłam Dziewczyny dzięki za dobre rady chyba faktycznie to sprawdzę tyle z was mi napisało że stwierdzono tą skazę po czym wyszło że to nie to ... dzięki wam odzyskałam nadzieję :) jak narazie mały ma po bokach policzków czerwone placki a na nich takie mini czerwone krosteczki i na jednym nadgarstku ma troszeczkę szorstką skórę...postanowiłam pomęczyć się bez tego białka jakieś 3 tygodnie jak mu już wszystko ładnie zejdzie to wtedy poprostu zacznę pić mleko i jak te plamki wyjdą znowu to będę wiedziała a jak przez te 3 tyg. bezbiałkowej diety nie zauważę poprawy to pójdę do dermatologa albo alergologa- myślicie ze to dobry plan???? co do wzmożonego napięcia mięśniowego to zauważyłam u Olinka że górną część ciała ma czasami mocno napiętą i jak np. chce wziąć zabawkę to jak by coś mu obie rączki równocześnie spinało, poza tym rzadko puszcza luźno paluszki zazwyczaj ma zaciśnięte piąstki ponad to chcę sprawdzić jego głowkę po tym moim ciężkim porodzie z udziałem próżnociągu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzagusia - dzięki za radę! A pomysła masz dobry. Lekarka kazała właśnie tak zrobić mojej znajomej - przez miesiąc dieta i obserwowac małą. Z napięciem mięśniowym to zaczęłam się martwić, bo wiktorek często tak spina całe ciało, prostuje wtedy nóżki i ręce i brzuszek do góry wypina. Już teraz nie wiem, czy to normalne, bo też czytalam, że dzieci w ten sposób często próbują się obrócić na brzuszek. Boże im starsze te nasze dzieciaczki tym więcej problemów:( Ja teraz usypiam Wiktora w łóżeczku. Trzeci wieczór bez spania przy cycku. jakoś nam idzie. Tylko te noce potem takie posrane! ale modlę się, że się jakoś unormuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzagusia - dzięki za radę! A pomysła masz dobry. Lekarka kazała właśnie tak zrobić mojej znajomej - przez miesiąc dieta i obserwowac małą. Z napięciem mięśniowym to zaczęłam się martwić, bo wiktorek często tak spina całe ciało, prostuje wtedy nóżki i ręce i brzuszek do góry wypina. Już teraz nie wiem, czy to normalne, bo też czytalam, że dzieci w ten sposób często próbują się obrócić na brzuszek. Boże im starsze te nasze dzieciaczki tym więcej problemów:( Ja teraz usypiam Wiktora w łóżeczku. Trzeci wieczór bez spania przy cycku. jakoś nam idzie. Tylko te noce potem takie posrane! ale modlę się, że się jakoś unormuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aeriss powiedz mi kochana czy tej diety przestrzegasz tak strasznie rygorystycznie tzn. jak robisz np. piers z kurczaka w panierce to optaczasz w samym żółtku ? i jak jest z makaronami przeciez one zawierają białko z jajek ? a ciasto na pierogi przeciez też zawiera białko ? jak by się tak głębiej zastanowić to nie zbyt wiele jest produktów nie zawierających białka chyba ze ja to źle rozumuję :( goa29 i jak przenosiny małej październik2008 super ząbulki Artagiana powodzenia z tym katarkiem u nas też Olinek to ksero tatusia :) goja bedzie dobrze zobaczysz i pamietaj ze dobrze robisz nie tylko dla siebie ale również dla Wiktorka a ja z tym napięciem to pewnie przesadzam ale wole sprawdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzagusiu, jak skaza to zakazane jest \"wszystko od krowy\" tzn mleko, wszystko z mleka i mięso. Jajka sa od kury - dobrze mówię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ale przy skazie białkowej pisze że wolno tylko żółtko :( ja już głupia od tego wszystkiego jestem ... ale jezeli w gre nie bedzie wchodziło białko z jajek to bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falsa, nie o to pytanie mi chodziło:P hehe - aż monitor oplułam. Skaza chyba nie jest od jajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×