Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

falsa - to się tylko ciesz, że nic małemu nie jest! najważniejsze, że osłuchowo czysto. U nas też jazda z zębami. Niby nic nie widać ale wieczorem aż płacze tak go bola albo swedzą dziąsła. Muszę smarowac żelem, bo inaczej płacze i wpycha wszystko do tej buzi. Ulgę przynosi mu jak masuje te dziąsełka. Najpierw idą dolne jedynki, potem górne, dwójk, czwórki a trójki to na samym końcu. Czytalam, ze jak ida od końca zęby to jet to oznaka krzywicy, ale nie wiem dokładnie. Ja byłam na spacerze 2,5 godziny, zmokłam jak kura, ale mały wyspany i zadowolony. U nas sa właśnie roztopy i idzie się utopić razem z wózkiem:) gandziulka - królestwo za takie złote dziecko co śpi tyle w nocy!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja --> no ciesze sie, ciesze, tylko, ze nie dostalismy zadnych innych kropelek wiec cos czuje ze sie jeszcze pomeczymy troche, ale najwazniejsze ze maly zadowolony, dzis ma dobry dzien, ciagle sie usmiecha i slodko wyglada:) u nas dzis 12 stopni, sloneczko, kwitna zonkile i krokusy, mozna chodzic w bluzie bo czuc wiosne w powietrzu, umylabym samochod ale mi sie nie chce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula --> ale jak koncerny maja zrobic na tym kase? na tych 2g kaszki mannej? ja nie wiem, narazie moze sie wstrzymam, poczekam az maly skonczy 6 miesiacy. a ja wlasnie gotuje marchewke z groszkiem dla malego, trzymajcie mnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falsa, no właśnie piszą ze nie zarobią i nic z tym wspólnego nie mają. Gotuj gotuj, tylko groszek musi byc mocno rozgotowany:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula --> no sorki, czytam jak potluczona, ale ta dziewczyna mnie nie przekonuje weszac w tym jakis spisek:) no i ugotowalam, groszek gotowalam 5 minut bo mrozony, wg. mojej ksiazki nowej, moge wam jakies przepisy przepisac jak chcecie, bo sa naprawde ciekawe. czy w polsce sa slodkie ziemniaki? chyba sie nazywaja bataty.. bo polecam, dzieci je zazwyczaj bardzo lubia a super smakuja z cynamonem wlasnie dla takiego 4 miesieczniaka. zmiksowalam ten groszek z marchewka i sie zrobil sraczkowaty kolorek, ale smakuje o niebo lepiej niz te sloiczkowe! wlozylam do pojemnika do lodu tylko zastanawia mnie jak to sie potem odmraza:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuruuucze, jak tak Was czytam to się trochę nie mogę doczekać aż nam pediatra pozwoli coś nowego dać Tosi... Ale pewnie każe jeszcze poczekać... Jutro dopiero kończymy 4 m-ce. No i skończyła nam się umowa na internet, a mężulo nie ma czasu wyrwać się i przedłużyć, więc się ordynarnie podłączam jakimś sąsiadom, którzy jako jedyni nie zabezpieczyli swojej sieciuni. Ach jak dobrze, że są czasem tacy ludzie... ;-) Ale mają strasznie wolny, no i sygnał słaby, więc dopóki M nie skończy raportowania to będę rzadko pisać pewnie. No i my też jeszcze walczymy z katarzyskiem, ale już nie ma takiej tragedii jak w ub tyg. Buziakujemy na zapas ciocie , koleżanki i kolegów :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kitti34
Moim zdaniem to chamskie się tak do kogoś podpinać. wstyd!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paxdziernikowa mama
hej hej moja Marysia tylko raz przespała noc do 6 a tak to śpi od 20.30 do 3 i potem do 6 i do 7.30 potem trochę zabawy i znowu spanko tak do 10.30 Falsa ja też panna, planujemy ślub na maj 2010 dzisiaj nie poszłyśmy na spacer więc lekko marudna bo nie pospała tyle co zwykle Poza cycusiem Marysia od niedawna dostaje różne soczki, tylko nie wiem ile mogę jej podawać, bo ona i całą butelkę wypije.Wiecie może jak to jest??? Kami koncert był super, laska ma naprawdę super głos!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa, czy ja wiem, czy dużo ?? mnie się wydaje, że tam w sam raz .. :) W końcu to duzi chłopcy i długo na samym mlesiu to i tak by nie pojechali ..a po co mam napychac im brzuszki mleczkiem czy hermatkami, jak można podać coś konkretniejszego :) Falsa, no niestety tak to z katarem bywa, że ciągnie sie w nieskończoność .. ale najważniejsze, że oprócz kataru nic małemu nie dolega :) Trudno musisz się jeszcze z tą fridą pomęczyć, ale wiesz przecież, że to dla jego dobra ;) Kami25 to gratuluję decyzji 🌻 Goa29 i jak minęły chrzciny ? Gandziulka Ty to masz fajnie .. tak całe noce przesypiać .. ja też tak chcę .. !!! zmykam przygotowywać kąpiel dla moich bąbli ;) narka ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marceli --> a ty masz specjalne zalecenia jakies ze nie mozesz czegos na probe juz dac? bo ja sie nie pytalam, a kaszke dalam pierwszy raz jak skonczyl 3 miesiace bo mnie kusilo zeby sprobowac i majac nadzieje, ze naje sie na dluzej. pediatra moja pytala czy daje to jej nie sklamalam ze czasem cos tam skubnie i powiedziala, ze ok poki maly zadowolony i powiedziala mi tez ze ja jestem matka to wiem co kiedy moge bo znam swoje dziecko jak nikt inny. ..a sasiadowi to sie nic nie stanie jak czasem wyslesz jakiegos posta, coz, jakos trzeba sobie umiec radzic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kitti .. nie chamskie, tylko takie jest życie dziewczyno :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pazdziernikowa mama -- > przekaze olivkowi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale sie przedchwila napisalam i wszystko sie skasowalo ja to mam pecha dawno mnie nie bylo gdzyz mialam problemy z netem czasami no i maly byl dzieckiem z kolkami nie dawalam sobie rady pozatym teraz robie prawo jazdy teoretyczny egzamin mam juz za soba a za miesiac czeka mnie teoria mam nadzieje ze zdam. co do spania to moj maly do niedawna budzil sie w nocy co 3 godz na jedzenie ale lekarz powiedzial zebym zagescila mu jedno mleko kaszka ryzowa badz kleikiem i teraz spi mi tak od 19 do 6 badz 7 rano z przerwa o 22 23 na mleko z kaszka a potem dopiero tak 3 4 ale przez caly ten czas spi no i kolejne karmienia juz co 3h Powiedzcie mi jak to jest z tym wprowadzaniem nowych pokarmow moj maly je juz marchewke gotowana jeblko przecierane i pije sok z marchwi ale wszystko musze sobic sama bo sloiczki mu nie smakuja w tym tygodniu chce dac mu marchew got z ziemniakiem a zajakis czas ugotowac jarzynowa jak to ladnie przyjmie to bede dzialac dalej ake niewiem co dalej mu wprowadzac z bananem musze poczekac bo mu nie smakuje a lekarz mi powiedzial ze banan to dopiero od 9 miesiaca.Co do tego GLUTENU to lekarz mi mowil zeby maly niejadl go za wiele tylko tak po lyzeczce manny dziennie zeby mial tylko z nim stycznosc. pozdrawiam:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie! U nas zębów nie widać, ale pakuje wszystko do buzi. Ale to chyba nie musi być ząbkowanie, tylko poznawanie świata organoleptycznie :) Mały mnie nie gryzie, ale szarpie cyckiem, że chyba pewnego pięknego dnia go wyrwie. I ostatnio podczas picia uderza mnie łapką :) Ja z cyckami nie mam problemu - tylko takie miękkie, że aż dziwnie. Ale mleko jest - to pewnie ustabilizowana laktacja. Muszę Wam powiedzieć, że mój Krystian uwielbia kąpiele i od dwóch dni tak szaleje w wodzie, że wanienka jest wyłożona dookoła ręcznikami, bo normalnie powódź :) Pozdrawiam Mamuśki i tym chorowitym życzę zdrówka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falsa - nie mam zaleceń, ale mam męża specyficznego, który najchętniej to by się lekarza poradził czy można np używać fridy... :-/ Wszyscy znajomi wiedzą że on z Marsa definitywnie jest, więc już się nie dziwią, a ja czasem odpuszczam jak stwierdzę że nie warto o coś walczyć. Kitty - no trochę mi wstyd, ale 1. nic nie ściągam tylko czytam, 2. używam rzadko i przerzuciłam się na czytanie książek - mam spore zaległości, 3. skoro mają wi fi to chyba bez ograniczeń na transfer i liczbę podpiętych kompów, 4. dobrowolnie zostawili niezabezpieczony dostęp, 5. to chwilowe :-) no i 6. mam super sąsiadów, więc jak miaużon wróci to go zapytam która sąsiadka ma takie imię jak sieciunia i się przyznam do tej zbrodni ;-) Ale fakt, potępiam sieciowe piractwo i jazdę na gapę, cóż jednak poradzę - kiedy obie rzeczy nie są mi obce... :-D Za AgateQ - takie jest życie :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS. Tośka coraz wcześniej zasypia (tfu tfu tfu przez lewe ramię coby nie zapeszyć) - teraz to jest po 22! Taki sukcesik vs. 2 rano jeszcze miesiąc temu :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj dzisiaj wogole nie chciał butli:( z 5 ml tylko wypił, szuka cycka i tyle...... na razie śpi, pewnie za 40 minut się obudzi. Falsa, miałas czytać co pisze ta laska z komitetu upowszechniania karmienia piersią, a nie tamte bzdury:) Ja też podam gluten w 6 miesiącu. Z drugiej strony, mysmy pewnie szamały skórki od chleba, inne dzieci jeszcze 2 lata temu dostawały gluten od 8 miesiaca - nie dajmy sie zwariowac. Jak ja to wszystko czytam, to sie zastanawiam jak sobie radzą dziewczyny bez dostepu do internetu itp. Jakie macie masci na dziąsła? ja mam bobodenta, dzisiaj pierwszy raz posmarowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marceli123-- to podlanczanie sie pod inna osobe to przeciez nic takiego i tak niedlogo bedziesz miec spowrotem swojeg neta paula01--z masci to ja mam tez bobodenta ale lekarka powiedziala ze jak bedzie nie spokojny to zeby dawac czopki chomoepatyczne 2 razy dziennie Viburkol co do tego jedzenia to przy zebach normalne ze dzieci nie chca jesc moj tez stracil wczesniej apetyt jedna butlke to jadl na 3 raty a co do tych skorek od chleba to moja tesciowa juz tydzien temu mu dorki dala a jak zajadal a ciućkał a jak mu wypala to takie nerwy dostal ze lepiej nie podchodzic :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie dziewczyny nie ma sie co stresowac, moja mama to jak zaczela mi gotowac w tym 4 miesiacu to z cukrem i sola bo takie mdle to niesmaczne:) no i tak ostatnio gadalysmy przez internet i ona mi z ksiazka wyskoczyla i zaczela dyktowac przepisy ze mam ta marchew gotowac, cukru i soli do smaku i do tego maslo, bo musi tluszcz byc w warzywie bo tak to niewartosciowe i koniec. poslusznie przytaknelam i zrobilam po swojemu ..jalowe:). no i wogole jeszcze mnie teraz straszy ze sasiadka miala zabieg na cycku bo za dlugo karmila i cos sie jej zrobilo a tak wogole to jak ja dlugo jeszcze zamierzam karmic bo sie wszyscy dziwia. jezeli chodzi o karmienie cyckiem to odkad polozna skonczyla sprawowac nade mna piecze to mnie nikt nie wspiera oprocz was. a moj R. to wszysko przy malym lekka reka, ryczy to ten spi, lata z wozkiem bez pasow, nie ubierze mu skarpetek, wszystko rach ciach, tatusia maly zolnierz, twardy facet ma byc z olivka i tyle w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falsa, mnie wspiera ciocia.... i WY. ciocia tez dodawala soli. A co do łuszczów to piszą zeby sameu zupki gotować na dobrym masle albo na oliwie z oliwek. Moj zdązył sie juz 2 razy obudzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie, moja mama też ciągle powtarza, że trzeba wprowadzić chłopcom jajko, mięsko, etc. no ja to wszystko wiem, ale chcę to zrobić spokojnie .. nie wszystko na raz, przecież jeszcze jest czas na takie rzeczy .. na wszystko przyjdzie pora w odpowiednim czasie :) zmykam dziewczynki się kąpać i do wyrka, bo jutro rano wyjeżdżam na jednodniową wycieczkę w góry, organizowaną przez moją uczelnię - na Slalom Gigant o Puchar Rektora :) A i dzisiaj jak na złość bolą mnie obydwa jajniki .. hmmm.. no i własnie nie wiem dlaczego .. 😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!! Mojemu Bartusiowi wyszedł dzisiaj 6 ząbek;) Tym razem 1. Do tej pory wyszły 3 trojki i 2 czworki. Pediatra powiedziała, ze nieraz tak sie zdarza ze wyrzna sie dalsze zeby a dopiero pozniej te co powinny wyjsc na poczatku. Jak kiedys mały spal mi cala noc tj. od 19:30 do 6:30. to teraz budzi mi sie okolo 2 głodny. Ale dzisiaj dałam mu kaszke ryzowa i wciagnał dosc gesta. Zobaczymy jak bedzie spal. Mały wciaga wszystko co mu daje. Lubi nawet szpinak bleee..i dynie..A najnardziel lubi deserki banan z morelka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doris78 to ładnie twoj maluch szaleje z tymi ząbkami :) Agateq no to udanego giganta :) o szczypaniu to ja się mogę wypowiedzieć bo mój skarb ma takie łapki jak denis rozrabiaka ciągle przebiera tymi swoimi małymi paluszkami i jak coś mu się pod nie nawinie to ściska z całych sił a że jest to najcześciej moja skóra no to często zaciskam zęby i szybko próbuję się uwolnić :) no i nie wspomnę już o wyrywaniu włosów nawet jak zepnę w kucyk to i tak potrafi sobie jakiś kosmyk wyciągnąć żeby mieć czym poszarpać co do ustnika to obawiała bym się ze dziecko może się zakrztusić ale to jest chyba indywidualna sprawa każdego malucha bo jedne sobie radzą z większym przepływem a inne nie... młodamamusia i tak późno to wyszło ? przecież nasze maluszki mają już po 4 i 5 ms a jakie miałaś objawy falsa super że maluszek osłuchowo czyściutki ...i jak ja ci zazdroszczę tej pogody:)... a co do przepisów to ja chętna jestem :) jak tylko chce ci się przepisywać jak narazie mam pure owocowe, deser bananowo jabłkowy, Slodki ziemniak i cynamon, obiad brokulowo-ziemniaczany obiad warzywny tylko jakbyś mogła mi jeszcze napisać od kiedy te wyżej wymienione przepisy można wprowadzać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej a my już po szczepieniu. Wiktor waży 7kg jest zdrowy i sie ładnie rozwija. Oczywiście płakał już podczas badania (chyba nie lubi jak go maca obca baba:) Dostaliśmy pozwolenie na przeciery jarzynowe i dziś zakupię jakiś sloiczek marchewki:) Z kaszką mamy zaczekać, najpierw mam dawać przeciery, potem zupki z mięsem a na końcu kaszki. Ciesze się bardzo, bo już mnie łapy swieżbiły a balam się sama mu coś dac bez konsultacji z lekarzem. Dostaliśmy też paczkę z deserkami, kaszkami, mlekiem. Teraz młody śpi po traumatycznych przejściach:D Noc znowu okropna - 4 razy się budził a zasnął dopiero o 22. Mam zero zycia intymnego:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goa29
czesc dziewczyny, ale sie rozpisalyscie, wszystko nadrobilam, a u nas Chrzciny przebiegly znakomicie, nawet ksiądz byl zdziwiony że żadna dzidzia ( a bylo 5) nie plakala i ogolnie bylo super. Imprezka się tez udala i wszyscy goscie podobno zadowoleni. Wczoraj wyslalam starsza corcie na oboz i chwila ciszy w domu. Zostalysmy z Oliwka same i mamy czas dla siebie aż tata z pracy nie wróci. Zamierzam dzisiaj pokoj u dzieci wymalować bo za dwa dni chce przenieśc Oliwke do corki do pokoju. --> Agateq - moja Oliwka od dwoch dni tez nie chce za bardzo pic mleka a zupki wcina az milo i nie wiem czy to na zęby czy woli gęściejsze poprostu. Mleka wypija po 60-10ml a juz po 170ml pila. Za godzine ide na szczepienie, postaram sie poradzic lekarza co on na to. Zmykam bo Oliwka właśnie niespodziankę narobila i placze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzagusia --> te przepisy sa na I etap, czyli jak uwazasz, mozesz zaczac cos powoli robic, pierwszy etap trwa do skonczenia 7 miesiaca. jedn maly obiadzik dziennie od skonczenia 17 tygodni. podam wiecej jak znajde chwilke. ja kupilam butelke tomee tippee z ustnikiem od 3 miesiaca, ale moj jej jeszcze nie zalapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×