Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

uzupełniłam tabelkę o dane małej Blanki:-) Brzuchatki: nick...............wiek....skąd...............termin porodu.....płeć/imię 04.Natalie86.......22........Poznań.... ..............05.10....Mikolaj 05.78aga78..... ...29.......podkarpackie ...........05.10...Zuzia 06.oliwkabambino..28......Kalisz....... ..............06.10 07.goga78...........29......Warszawa... ............07.10 08.neea82...........29......Białystok..................0 7.10..Malwina 09.future............30......pomorskie. ..............09.10 10.PrEsTiDiGiTAt..28.......Wrocław....... ..........10.10 11.emi81....... ....27.... ..warm.maz.. .............10.10 13.asia555............22......Kalisz.................... 10.10...xxxxxx 14.wisienka2_3....23.......Słupsk...... ..............11.10 15.ProVitamina....24.......Białystok... .............06.10 Patryk 16.deli256..........26.......zach.pomorskie........12.10 ...Natalia 17.Klm...............26......Warszawa ................13.10 18.lillen...............24......Warsza wa...............14.10...Zosia 19.Martha1977.....31.....Szczecin..................15.10 20.cioteczka-klo..23......Legionowo................15.10 21.Marceli123......25......Warszawa... ............15.10 22.Cassandra......25......Gdańsk....................16.1 0 23.mamamalwiny....30......Warszawa...............16.10.. Florian? 24.Tula_76............32.....Warszawa...............17.1 0..Jagódka 25.Izdebnik..........42......Kraków.... ..............18.10 26.unefille.............27......Katowice................ .18.10 27.Karo91............24......Francja.. ................19.10..Damian 28.Kami25...........25......Słupsk.....................1 9.10...Michalina 29.justa150..........28......Piekary Śląskie.........20.10...Kacper?? 30.nisia128..........28......Oświęcim. ...............20.10 31.kamika_25.......25......Kaszuby.................21.10 .niespodzianka 32.oomartynqaaoo...21.....Zielona Góra............21.10..Aleksander 33. mar 1 ..............25........Warszawa.............22 .10 Julka 34.Dżagusia84s.....24......Bielsko-Biała............22. 10 ..Oliwier 35.magslom..........27..... Poznań................... 23.10 ..Oliver? 36.Karola31_GD.....31......Gdańsk...................24.1 0 37.kitka76...........31......Gdynia....................2 5.10... F (?) 38.26.10.2008.......29.....Wschowa................26.10 ...Dawid 39.margerytka11...32.....pomorskie...............26.10.. .M..? 40.anecik0...........30.....Żywiec...................26. 10 41.nefre.tete........22......Aleksandria,Egypt....27.10 42.magdzikm........30......Redditch-UK...........27.10.....M ? 43.usana.............27......Boston... ................28.10...M..? 44.anioleczek.......26......Warszawa.. .............28.10 45.goja27.10........26......Wrocław... ..............28.10...M..? 46.falsa...............27......Cardiff.................. ..30.10...M.? 47.PolaL..............28......Gryfino ........ ..........30.10 ...Szymon? 48. myszka028.......31.....Zakopane.................31.10 49. doris_78.........30......szczecin..................01.11... Bartosz Mamusie: 01. Milianna.......04.09(29.09)cc......3500......53.......... Szymek 02.Gandziulka...11.09...................3320......54.... .. .......Julia 03. MlodaMamusia..17.09................?..........?............. ....Bryan 04. emi81.............29.09(10.10)......3600.......55......... .....Czarek 05. Artigiana.........30.09...............3600......54................Blanka 06. Paula01............02.10..............4400......62.......... .....Franek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nisia u mnie też się zanosi na wielkiego potomka bo tak samo jak u Ciebie w 37 tc waży 3500 ;-) Goja co do gąbki to ja nie mam bo wszyscy łącznie z położną odradzają. Po prostu ciężko jest tak dużą gąbkę wysuszyć i w zwiazku z tym jest to wylęgarnia grzybów, pleśni i innych zarazków. Co do Falsy to widziałam, ze jest zalogowana na NK ale to chyba raczej nie Ona bo na pewno by się tutaj odezwała przecież wie, ze my tu na wieści czekamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karo - dzięki:) Ja chyba znowu wpadam w panikę, bo układam rzeczy malucha kolejny raz i już się wkurzyłam, bo mąż miał wyszorowac łóżeczko i jeszcze tego nie zrobił! A ja już bym chciała mieć wszystko na tip-top. Kiedyś ktoś pytał o pieluchy z wycięciem na pępuszek. Ja się tym nie przejmuję, bo położna nam pokazała, jak podwijać zwykłe pieluszki, żeby pepek był na wierzchu. I nie trzeba się denerwować i szukać innych. No i dodatkowo płacić, a to tylko max 2 tyg. Więc nie łamcie się dziewczyny, można z przodu podwijać pieluszkę i tez pępek jest na wierzchu. A u nas to ja nawet nie mogłam tych pieluch z wycięciem znaleźć! Idę trochę posprzątać, bo coś mnie nosi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deli26
Paula, Emi ... serdeczne gratulacje!!! ale fajnie :) Muszę powiedzieć,ze w końcu zapisałam sie nk, lepiej późno niż wcale....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja się przy pierwszym tak nie denerwowałam jak teraz . Mam dokładnie jeszcze14 dni, a mój chłopaczek ułożył się w poprzek. głowę ma gdzieś w lewym jajniku a nogami mnie pod prawym cyckiem kopie :D Kurcze. mam nadzieję, że się jeszcze jakoś podprostuje. Swoją drogą myślałam że jak miałam pierwszą cesarkę to i teraz mi zrobią, ale to nic nie wiadomo... a właśnie... myślicie, że jak dziecko jest tak poprzecznie ułożone to jest taka normalna akcja porodowa ze skurczami i td? Malwina była pośladkowo i w ogóle skurczy nie miałam tylko mi wody odeszły, więc nie wiem czego się spodziewać. No bo jak tak lerzy w poprzek to chyba się przez szyjke nie przeciśnie no nie? Ale mam stracha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja--> ja do wyparzania mam dodatkowe tabletki dezynfekujące- Milton-rozpuszcza się je w wodzie! A szczotkę do włosów chyba sobie odpuszczę- bo siostra jak ją wyparzyła to długo jej schła i zaczęła śmierdzieć chyba dlatego, że ona ze specjalnego włosia jest! mamalwiny-->ja na kaszel piłem syrop homeopatyczny- Drosetux i dużo herbatki z cytrynką! a z ułożeniem dzidzi to wydaje mi się,że lekarz podejmuje decyzje... falsa--> odezwij się!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduje sie ze jeszcze nie rodze. Az sie poplakalam, gratuluje nowym Mamusiom. A Paule podziwiam za urodzenie malego wielkoluda :-D Od razu widac ze bylo na co czekac, nie? ;-) Mamamalwiny, ja slyszalam, ze u kobiet ktore juz rodzily, to dziecko potrafi sie obrocic prawidlowo tuz przed porodem, wiec jeszcze nic nie przesadzone. No i jesli wszystko jest ok, to niekoniecznie beda Cie znowu cieli, moga pozwolic na naturalny porod (to chyba zalezy od tego jak dokladnie zrobiono cesarke, cos tam o ksztalcie ciecia powlok, bo od tego zalezy ryzyko rozejscia tamtej rany w srodku jak bedziesz rodzila). Ale jesli uparciuch zostnie poprzecznie, to na pewno cesarka (to podstawowe wskazanie do niej). A ja juz podobno jestem gotowa, tzn szyjka zamknieta ale ma juz tylko 0,5cm dlugosci, i gin kazala mi juz tylko czekac na skurcze, nie hamowac ich w zaden sposob tylko dac sie rozkrecic. No i tak mi brzuch staje deba od wczorajszego rana co chwile, czasem do tego dochodza bole podbrzusza, w nocy latam do kibelka jak szalona i wszystko mnie boli. Na dodatek spojenie mi sie chyba jeszcze bardziej rozchodzi, bo ledwo laze i tylko stekam z bolu. Ale nic to, malzonkowi kazalam wyjsc z pracy i zakupy robic, bo nawet komodki jeszcze nie mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadal 2 w 1 :P dopiero co do domu wrocilam z tych niby tylko testow krwi.. zrobili mi testy na mocz, krew, ktg i cisnienie i zostawili! a ja nic nie przygotowane, tesciowa mi jechala po ciuchy kosmetyki itd. cisnienie mam wysokie nadal ale mnie dzisiaj cudem puscili bo spadlo na chwilke 140/90 i mam jutro kontrole, w poniedzialek konsultacje z lekarzem i we wtorek wizyte w klinice. eh... walizka stoi zapakowana.. ale nic nie wyszlo w krwi ani w moczu wiec ok. moja pierwsza noc w szpitalu! mialam az 3 ktg i chyba ze 100 pomiarow cisnienia i mocz za kazdym razem jak szlam na kibelek. ale ziutek ma sie dobrze :), ja tak srednio.. szumi mi w uszach i pewnie znowu mi podskoczylo.. jedna dobra wiadomosc: mam sie oszczedzac :P a na nk mnie jeszcze nie bylo humm... kochane jestescie ze pamietalyscie o mnie! PS. Buziaki dla szczescliwych rodzicow i Franka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Falsa- uffff ale nam stracha napędziłaś :-p Ogromnie się cieszę, ze wszytko z wami ok ;-) i tak trzymać do końca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamamalwiny - ja nie mam pojęcia jak jest z ułożeniem na ukos, ale faktycznie chyba decyzja do końca nalezy do lekarza i zapewne się dowiesz podczas porodu co i jak. Nie martw się:) Kami -dzięki za podpowiedź, kupię sobie te tabletki - tylko gdzie je dostanę? Na jakim dziale? A z tą szczotka to moze i racja, bo ja kupiłam z naturalnego włosia i moze mi długo schnąć. Ale znowu jak pomyślę, ze taką ze sklepu mam czesać taka malutką delikatną główkę to sama nie wiem. Marceli - oj coś cię bierze:) Chociaż widzę, ze masz jeszcze troche czasu do porodu! Więc może się nie nastawiaj, zebyś się psychcznie nie męczyła tak jak paula. Ni i falsa jest! :D A nie mówiłam, zebyś sie spakowała! Musisz się teraz pilnować, choć ja sama wiem jak to ciężko! Bo zawsze cos jest do roboty, szczególnie teraz. Dlatego ja tak wcześnie naszykowałam i nakupowałam wszystko dla malucha, bo już teraz jest mi ciężko. Najlepiej jakbyś miała w domu ciśnieniomierz, ja mam i 3 razy dziennie sobie mierzę, więc jak się cos bedzie działo to od razu lecę do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja-->ja te tabletki dostałam od siostry, a ona je ze szpitala dostała! Ale podejrzewa, że w aptece można dostać! ok lecę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goja mówisz- co prawda nie do mnie ;-) - żeby się nie nastawiać a u mnie w głowie coś tam się kołacze i chyba jestem podświadomie nastawiona na poród wcześniej niz to wychodzi z terminu :-/ Jakiś kiepski humor mam dzisiaj :-( Idę robić pierogi z jagodami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz teraz jestem spakowana jak tesciowa zostala zmuszona haha. ale nie mam co mierzyc bo mam cisnienie nadal wysokie, czuje to w skroniach i uszach, tylko teraz cos z tym musza zrobic, a ja mialam szczescie ze akurat na chwile mi opadlo jak pan doktor na obchodzie mierzyl. i zobaczcie tak sie wzbranialam przed tym ktg a w ciagu doby mialam 3 razy zrobione:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wogole to dzieki dziewczyny ze sie przejelyscie mna i nastepnym razem zostawie wam swoj numer na komorke, a kto to wie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Falsa:no całe szczęście,że wszystko oki:-) Oszczędzaj się kochana!! Faktycznie wyglądało jakbyś była na NK cały czas zalogowana. Goja: ja też mam ten wkład z gąbki do wanienki. Jest na nim napisane,żeby przed pierwszym jak i kolejnym użyciem zalewać go wrzątkiem na 15 min,żeby go zdezynfekować. A potem wystudzony wkładać do wanienki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edyta 73
witam :-) Gratulacje dla wszystkich już mamuś i szczęśliwego rozwiązania dla pozostałych.Ja też rodziłam w pażdzierniku 2007,synu jutro skończy roczek. Mam pytanko jak wsawić kod,który mam do suwaczka,żeby pojawiał się przy wypowiedziach???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj, ja wiem, że podczas porodu to napewno :) Ale tak sobie myślę, może położenie poprzeczne w 38 tgc + galopujące przeziębienie mamy + ciężki pierwszy poród zakończony cc , to jest powód żeby się do lekarza zgłosić i już małego wyjąć z brzucha. Po co ma jeszcze 2 tyg. lekarstwa łykać i męczyć się kaszlem mamy. Tylko że wizytę mam dopiero na 3 dni przed wyznaczonym porodem Hmmm.. Dziewczyny a kiedy wy robicie sobie to ostatnie usg do porodu? Bo nie wiem czy zrobić sobie w tym ostatnim tygodniu czy to z przed 2 tyg mi starczy. Bo powiem Wam, że jak tamtym razem jechałam rodzić to mi w szpitalu przed samm porodem nie zrobili, tylko mnie zbadali i nic. Dopiero jak powiedziałam, że tydzień wcześniej miałam robione i wyszło, że to dupcia nie główka, to mi z łaski swej potwierdzili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anecik - ja tez niestety sie nastawilam ze urodze przed terminem a teraz czuje ze bede tak czekac i czekac przez 2 tygodnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas nie robia usg przed porodem.. ostatnie mialam robione pod koniec sierpnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja nie wiem w końcu jak jest z tym usg. Jak byłam u ordynatora szpitala po zgodę na poród rodzinny, to powiedział, żeby wziąć wszystkie usg. Dziwne to dla mnie. Tym bardziej, że ja nie mam tych wyników tylko mój lekarz. I nie wiem, czy on mi da pod koniec te wyniki czy trzeba prosić. Zresztą zapytam na następnej wizycie zamiast sie martwić niepotrzebnie:) A ja wyszorowałam łazienke, toaletę, zrobiłam pranie i chyba wezme się za wymycie tego łóżeczka. Coś mnie tak nosi dzisiaj. W ogóle to musze zrobić porządek w szafie i część ciuchów wynieść do piwnicy. Ale za to się wezmę od poniedziałku, bo to cały dzień mi zleci na segregowaniu ubrań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale się zmachałam! Łóżeczko stoi wyszorowane, obiad ugotowany i już nic dzisiaj nie robię! Doprowadzę sobie moje paznokcie do stanu używalności:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mialam nic nie robic ale mnie wziela taka ochota na salatke warzywna, ze nie wytrzymalam i wlasnie gotuje warzywka. a zlew zapchany naczyniami a brut w domu sie panoszy..:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o matko jak ja napisalam brod! hahahaha :D byla juz dzisiaj u mnie polozna i cisnienie mi ladnie spadlo do 130/85 i wroci jeszcze jutro i pojutrze przed moja wizyta u konsultanta w szpitalu w poniedzialek. zapomniala papierkow do badania moczu, chyba jej kilka zwine :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falsa - dobrze ze cisnienie spada, oby tak dalej :) mi sie robic nie chce nic, tyle co przeszlam sie do biblioteki tam i spowrotem zamiast pojechac samochodem (15min na piechote) i jestem ze siebie BARDZO DUMNA :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzisiaj mialam sprzatac , ale niestety mi sie nie chciało i cały dzień spedziłam w łózku , tak koło 14 zasnełam teraz sie obudziłam i byłam tak mokra , że w życiu sie tak nie pocilam jak teraz czy wy tez tak macie ? Wiem , że paula pisala, że tak strasznie sie pociła ostatnio ja byłam w szoku jak wstałam cała mokra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falsa - dobrze ze ci spadło ciśnienie! Sałatkę tez bym zjadła, ale jutro na weselu pojem za dwoje na maxa! Za te wszystkie diety, boleści, bezsenność itd.!!! Viola - ja tez się okropnie ocę w nocy! Wstaję ostatnio cała mokra. Więc to normalne u nas w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja27.10 -udanej zabawy na jutrzejszym weselu , ale Ci zazdroszcze, tez bym sie wybrała na jakieś wesele, ale u mnie narazie sie na to nie zapowiada przynajmniej do przyszłego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×