Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Przyszlaaaa mamuskaaaa

kwas foliowy,ciąża

Polecane posty

Gość Przyszlaaaa mamuskaaaa

Hej kochane mam pytanie a właściwie dwa.. 1. na jaki czas ( mniej więcej ) przed planowaną ciążą powinno się brać kwas foliowy? 2. Jeżeli zorientujemy się o że jesteśmy ciąży ,to czy można go zażywac? i ile msc ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszlaaaa mamuskaaaa
dziękuję :) a jeżeli przed ciążą nie będę go zażywać? ( ponieważ nie zorientuję się,że jestem w ciąży ) to czy ma to bardzo duże znaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam takie pytanko
ja łykam witaminki w których już jest kwas foliowy myślicie, że to wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żeby kwas foliowy miał swoją skuteczność, powinno się go brać tak jak napisałam. Poza tym skoro się starasz, to zaczynasz brać zanim zaczniesz. A jeśli wpadniesz, no to trudno, bierzesz od tego czasu od jakiego dowiesz się, że jesteś w ciąży. Nasze mamy nie brały kwasu foliowego a patrz jacy jesteśmy zdrowi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc! Ja czytalam na ulotce ktora znalazlam w pudelku od kwasu fol. ze trzeba brac miesiac przed zajsciem w ciazy i przez 3 pierwsze piesiace ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na ogół dlatego przez pierwsze 3 m-ce ciąży bo nie bierze sie wtedy witamin dla ciężarnych a w witaminach (kompleksowych preparatach) jest w zalecanej dawce i nie trzeba brać wtedy osobno, zwłaszcza że w jedzeniu też się go przyjmuje nadmiar wszystkiego szkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bodajże 400 mg. Jedna tabletka dziennie w preparacie typu Folik np. Mój ginekolog, jak u niego byłam i powiedziałam, że chcę zajśc w ciążę, to powiedział, cytuję: \"Teraz jest taka moda na branie kawsu foliowego, może sobie pani brac, jak pani chce, ale nie ma to żadnego znaczenia, nigdzie poza naszym ogłupionym krajem się tego nie stosuje.\" :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_o rany. Dlatego ja mówię, nasze mamy nie brały a jesteśmy zdrowi. Jak jest taka dawka to spoko. Ale np mi wiele lekarzy już mówiło, że na początku ciązy nie trzbea brać żadnych preparatów witaminowych, bo nie ma potrzebym jeśli badania są ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam takie pytanko
ja biorę maxivit i z tego co wiem juz tam jest kwas foliowy w środku oprócz innych witamin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no bo faktycznie nie trzeba brać jak wszystkie wyniki są ok a początek ciąży przypada na lato - warzywa i owoce wystarczą :) ale większość przyszłych mam popada w przesadę niestety :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tam jest wyraźnie napisane ze aby uchronic dziecko przed wadami cewy nerwowej należy spożywac ok #x wiecej niz da sie dostarczyc ze zwyczajna dieta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko że jak ktoś wyżej napisał nasze mamy i babcie kwasu nie brały i ileż z nas ma takie wady? wszystko trzeba brać z umiarem, w zalecanych dawkach (a zwłaszcza nie dublować preparatów - też tu takie pisały co po kilka biorą :O)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Canberra, nawet jak nie lato. To na szczęscie można korzystać z mrożonek i warzyw i owoców sezonowych. Wolę to niż sztuczne witaminy. Przynajmniej na początku. Ja nigdy nie brałam całych zestawów witamin. Jak coś to brałam pojedynczo to co brakowało, i co było widać po badaniach. teraz dopiero zaczełam w drugim trymestrze. Co do kwasu, słyszałam również coś ostatnio, że wcale nie ma takiego dobroczynnego wpływu. Ale to pewnie zbadają jak już nasze dzieci się urodzą. Nie ma co popadać w paranoję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi zalecił, bo niestety mamy zimę. I miałam brac dopiero od 4 miesiąca ciąży. Cranbera ja myślę, że przedawkowanie witamin jest nawet groźniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okokokokokokoko - no dokładnie :) ciekawe za ile lat będzie można ocenić faktyczny wpływ kwasu foliowego na rozwój dzieci? w końcu ta zabawa trwa od niedawna ;) a nawet na stronce tego instytutu MiDz którą ktoś wrzucił wyżej jest wyraźnie napisane że pomaga zapobiegać, czyli ma jakiś wpływ, ale jaki konkretnie to chyba nikt nie powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tyn ze jesli ktos jest zinteresowny to musi poczytac tak od 240 do ok 280

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkiomm
Ja brałam ,owszem ale do 3 mc. Teraz kupiłam syrop PRENALEN Magnez + kwasy Omega 230 . Jest to źródło cennych nienasyconych kwasów tłuszczowych omega, pomaga w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek oraz funkcjonowaniu układu nerwowego, uzupełnia zwiększone zapotrzebowanie na magnez i jednocześnie działa przeciw skurczom mięśni i pomaga w ich prawidłowym funkcjonowaniu . Wiec samo zdrowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem położną, znam ten preparat, ma tak na prawdę znacznie więcej funkcji niż wypisałaś :) Rzeczywiście jest polecany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ile taki syrop kosztuje i jaki ma termin przydatności? bo ja znam ten pierwszy Prenalen na przeziębienia to on z racji naturalnych składników ma bardzo krótki termin ważności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werrrka89
A ile kosztuje w aptekach stacjonarnych ? I ile razy mozna go przyjmować w ciągu dnia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co kojarzę zalecenia stosowania 3 razy dziennie, taką miarą która jest razem ze słoiczkiem. A koszt około 10-11 zł, jakoś tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daaana2
Czy mozna go przyjmowac w kazdym momencie ciązy , jak jest z 1szym trymestrem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×