Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
miracula

Grzyb na ścianie

Polecane posty

Gość szerek
ja przeprowadziłam się do wynajmowanego mieszkania po remoncie, właściciel obiecał zrobić ogrzewanie i już 2-gi rok bez ogrzewania mieszkamy, ogrzewaliśmy grzejnikami elektrycznymi i okna mamy plastikowe, grzyb zaczął u nas w pokoju wychodzić zimą tamtego roku w tym roku już jest MASAKRA!!! pół mebli mi zgniło, a nawet na tej ścianie nie było grzyba, zmywam to domestosem ale pomaga na krótki czas, teraz już całe mieszkanie jest w grzybie, też mam roczną córeczkę ale dzięki Bogu przeprowadzamy się, Najlepszym sposobem jest skucie i położenie nowego tynku z preparatem grzybobójczym( w dawnym mieszkaniu pomogło, nic nie ma)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxxxxxxxxxxxxx
a ja polecam tytan najpierw spryskac kilka razy a potem jeszcze wytrzec szmatka nasaczona tytanem po grzybie ani sladu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczesma
a czy ten płyn jest bezpieczny dla dzieci, bo ja popryskałam ściane i po kilku dniach wietrzenia nadal śmierdzi chlorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ech ja miałam to samo
pomieszać wode utlenioną z octem spir. ja spryskałam i zeszło , w tym roku to cholerstwo sie pojawiło fakt ze sciana była mokra , ale widok był masakryczny :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewil2
Witam moja opowieśc o panu grzybie niestety nie konczy się dobrze;:( 5 LAT temu wprowadziliśmy się do całkiem nowo wybudowanego bloczku z meżem po paru miesiącach urodziła nam się córa ,rok idylli i proszę grzybek na ścianie,byliśmy w szoku ,dodam że córka nabyła alergie mniej więcej w tym czasie,dodatkowo miała ataki krtani (grzyb w jej pokoju).Spółdzielnia poinformowana owym nie proszonym gościem zainteresowała się sprawą obarczając winą nas,lokatorów-nie wietrzone mieszkanie ,nie dogrzane,itp .Grzyb spryskali jakimś środkiem i poradzili na pare dni wyjś z dzieckiem z domu. Problem znikną ,ale w tym samym pionie grzyb wyszedł u wszystkich mieszkanców ,przyjeżdzali,pryskali i wine zwalali na mieszkanców.Okazało sie szybko że problemem jest delatacja-czyli łączenie bloków,które nie zostało odpowiednio ocieplone i zimą ściany w całym pionie przemarzały.4 lata grzybka nie było do wczoraj.....nasza córa przez cały czas miała alergie,radziłam sie specjalisty powiedział że grzyb tkwił w murze i temu córka choruje ,żeby go zlikwidowac trzeba cały kąt zburzyc do cegły .jestem załamana ,dzwoniłam do administracji ,nie zamierzam tego podarowac,tylko jak z nimi walczyc aby docieplili wkoncu blok i zrobili z tym porzadek....i oczywiście pokryli koszty ewentualnego remontu w moim mieszkaniu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NowNel
Macie problem z grzybem na ścianie?? Tez miałam. Weszłam na jedno z forum o tej tematyce i przeczytałam że starsze małżeństwo kupiło DOMESTOS (taki najzwyjklejszy) W końcu w reklamie mówią że zwalcza bakterie i GRZYBY :P Faktycznie zwalcza, wzięłam rękawiczkę, gąbkę, wyzej wymieniony środek i tak jak szybko się kolega pojawił tak go nie ma :D Polecam tą metodę :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boberek czarny
pleśń to też grzyb, trzeba uważać żeby nie wdychać przy usuwaniu, pozatym plastikowe okna należy rozszczelniać żeby była prawidłowa cyrkulacja powietrza, moja siostra ma słabo ocieplone mieszkanie , przy drewnianych nieszczelnych oknach grzyba nie było , pojawił się jak wymienili na plastikowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewil2
Domestos,może pomoże zewnętrznie ale był u nas pan mykolog i nas uświadomił ze pryskanie chlorem i takie tam daje powierzchownie efekt,niestety grzyb w scianie tkwi i my nim oddychamy ,bo jak raz juz wylazł ,to proste że musiał przejśc sciane na wylot wiec w środku siedzi ....w naszym przypadku trzeba docieplic delatacje, narazie administracja wywierciła w kacie dziurki i wpuścili 2pianki ,spryskali,ale na wiosnę mają docieplic ,a jak sie nasłuchałam od mykologa jakie to paskudztwo szkodliwe to mi się włos na głowie zjeżył....:::))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki jeden 21
Po wymianie okien na plastyk pojawily sie czarne kropki przy oknie w moim pokoju!Nie mam kratki wentylacyjnej i moze od tego!w lecie polozylem gladz na scianie!Prosze o pomoc???Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie zamykaj okie szczelnie, tylko zostawiaj rozszczelnione, każde nowe okno ma taką opcję to wtedy, gdzy nie wietrzysz codziennie kilka razy ja wietrzę i grzyba nie mam, chociaż jak sie wprowadzaliśmy, to był w paru miejscach, m.in. w łazience

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no kurcze
u nas tez sie pojawil, wprowadzilismy sie do nowego domu , mieszkamy 3 msc i pod zlewem pojawily sie takie koty ( na scianie , na szafkach od sciany ) czy to grzyb , usuwalismy to ale to powraca , w domu mamy cieplo i tak samo dookola okien na tej gumie robi sie takie czarne cholerstwo , jak to zlikwidowac ?, sprobujw tym domestosem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki jeden 21
Dzieki za pomoc,okna zrobilem na "mikro" i juz po jednej nocy widze rezultat!pomylem to co wyszlo,ale i tak zrobie kratke wentylacyjną.Pozdrawiam Ewa33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PP123
Do taki jeden- jak położysz gładź na ścianie w lecie, to zrób wszystko, żeby ją dobrze wysuszyć. W przeciwnym razie w zimę grzyb wyjdzie Ci ze zwielokrotnioną siłą. My wyremontowaliśmy cały dom z pustaka- położyliśmy gładzie na całym parterze. Robiliśmy to jesienią 2 lata temu i do tej pory nie możemy zwalczyć grzyba- dodam, że wcześniej go nie było. Teraz na wiosnę będziemy ocieplać dom od zewnątrz. Jak to nie pomoże, to chyba się pochlastam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko saFO.kOSZTUJE DOKŁADNIE 12 ZŁ ALE jest rewelacyjne.Ja spryskuje w okol okna w kuchni bo czasem gdy zima mało wietrze cos wyskakuje.Po spryskaniu mam spokój na rok az do nastepnej zimy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość santora
Zlikwidować trzeba przyczyne ,a po zastosowaniu srodka grzybobójczego pomalować szkłem wodnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Na suficie w pokoju mam grzyba, jak trzeba go usunąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrianna s
Pomyśleć o przyczynie,bo takowych może być wiele,np duża różnica temperatur w pomieszczeniach,zbyt szczelne okna,czyli słaba wentylacja i nie dogrzanie pomieszczenia.Para np z kuchni rozchodzi się miesza z chłodnniejszym powietrzem i skrapla się.Najczęściej przyczyną jest ,oszczędność na ogrzewaniu,okna plastiki,słabe wentylowanie pomieszczeń.Wietrzyć i ogrzewać,a nie tylko smarować domestosami czy innymi srodkami,bo to nic nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azzzeeeee
ja dostalma mieszkanie po rodzicach bloki z Prlu maja 30 lat , moj ojciec nie wiem chyba z 12 lat temu wymienil okna na plastiki, kikla dobrych lat oszczedzali by dostawac zwrot za ogrzewanie, czyli prawie nie odkrecali grzejnikow , a odkad ja mieszkam to z roku an rok coraz wiekszy grzyb, dodam ze blok z zewnatrz nigdy nei byl oiceplony i moi starzy jak przychodza to gadaja ze to moja wina bo ja nie otwieram okien to juz szczyt wszystkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki jeden 21
Zamontowalem kratke w scianie i wszystko gra!nie uchylajac okien na noc,rano jest cacy.Koszt kratki 7 zł.Pozdrawiam wszystkich ktorzy grzyba sie pozbyli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upssss
jaką kratkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Trzeba zamalować, lepiej ogrzewam pokój, patrzę czy tapeta nie odkleja się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no kurcze
mam grzyba w kuchni pod zlewem , wyczyscilismy domestosem ale po paru dniach znowu sie pojawia , co robic ? moze ten savo pomoze ?????????? zauwazylam ze tez robi mi sie u syna w pokoju na scianie , od tej strony mamy garaz wiec nie powinno przemarzac , uchylamy okna ale to nic nie daje czy zamontowac kratke bo takiej nie mamy , czy to pomoze ? kurcze nowy dom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
U mnie teraz kapie z sufitu trochę w pokoju, wszystko to przez ten śnieg , który stopniał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taaaaaaaaaaaaak
ja tez tak miałam i to wina złej wentylacji i przemarzania ścian. Grzyb/ pleśn usuniesz - jest taki środek w sprayu 0,5litra - kupujesz go w chemicznym lub castoramie około 20-25 zł. Odgrzybiacz. Etykieta niebieska lub żółta. Ja najpierw scianę myłam woda z płynem, proszkiem - czymkolwiek ale żeby się woda po niej nie lała - żeby bardziej nie nawilgła. Potem spryskać tym odgrzybiaczem i czynność powtarzać co tydzień. To ma silny zapach chloru więc lepiej wietrzyć pomieszczenie. SKUTECZNE !!! 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taaaaaaaaaaaaak
po prostu dzisiejsze okna są zbyt szczelne i para która się unosi czy to z gotowania czy z normalnego przebywania w domu nie ma gdzie uciec. Dom nie oddycha :( Spróbuj rozszczelnić okna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kszz
witam, mam pytanie do tych którzy używali środka Savo: czy jak użyję go na pomalowanej tapecie to istnieje niebezpieczeństwo, że się odbarwi? nie ma takiej opcji jak zerwanie tapety, bo wynajmuję pokój a właścicielka ma grzyba i powód jego powstawania głęboko w poważaniu. a ścierać go zanim spryskam ścianę to ponoć też niedobrze, bo jeszcze się bardziej rozniesie. mogę liczyć na jakieś rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kondradd
żeby uniknąć grzyba na ścianach, trzeba docieplić dom i to nie styropianem, który w głónej mierze powoduje wilgoć, a wełną mineralną, która oddycha i nie kumuluje wilgoci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadza sie bez dobrego ocieplenia scian nie da sie pozbyc grzyba mozna szorowac sciany wymieniac silikon oraz odmalowywac sciany ale grzyb bedzie powracal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filadelfia
Grzyb to paskudna sprawa! Jeśli miałabym wam coś poradzić, to warto sprawdzać wilgotność w mieszkaniu, taką funkcję mają nawet najprostsze termometry, czy raczej HIGROMETRY, ja mam firmy forecaster (tutaj mają kilka tanich modeli http://www.hihawa.pl/rodzina/73_higrometr elektroniczny.html). Także sprawdzajcie wilgoć i w razie potrzeby dokręcajcie kaloryfery, to działa- wiem z autopsji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×