Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość byly pracownikkkkkk

Czy pracodawca ma prawo wywalic kogos w 5 minut?

Polecane posty

Gość byly pracownikkkkkk

wyszedlem dzis z pracy doslownie na 10 min zeby kupic leki, ale zostal moj kolega na stanowisku pracy. W tym czasie kiedy mnie nie bylo przyjechal nasz szef na kontrole:o Kiedy wrocilem szef powiedzial ze mam zostawic sluzbowy identifaktor spakowac sie i isc do domu:o tak zostalem wywalony w 5 min. Czy on mial do tego prawo? tak chamsko mnie potraktowac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak miał prawo jeżeli nie poinformowałeś przełożonego (i czasem dodatkowo - nie wpisałeś się do książki wyjść) opuszczenie miejsca pracy to naruszenie obowiązków pracowniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze dyscyplinarnie - no i to zostanie w napisane w Twoim swiadectwie pracy (jak przyczyna zwolnienia bedzie napisany paragraf mowiacy o zwolnieniu dyscyplinarnym)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byly pracownikkkkkk
:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze warto pogadac jeszcze z pracodawca i wszytko wyjasnic. zostaje jeszcze kwestia urlopu - jesli masz zalegly to bedzie to napisane w swiadectwie pracy, a nowi pracodawcy czesto krzywa patrza jak ktos chce przyjsc do pracy z urlopem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byly pracownikkkkkk
tylko ze szefem tego mojego szefa jest jego ojciec a tatus pewnie bedzie trzymal strone synusia :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma oczywiście prawo zwolnić
dyscyplinarnie, co zrobi Ci syf w papierach i możesz mieć problemy ze znalezieniem nowej pracy. chyba, że wpisze Ci, że za porozumieniem stron. nie wiem, jakie zasady panują w Waszej firmie, ale to powinno być odgórnie ustalone, czy masz prawo wyjść do sklepu po drugie śniadanie, czy nie, i czy musisz informować o tym przełożonego. jeśli to nie było ustalone, to porozmawiaj z nim na spokojnie i przedstaw swój punkt widzenia. pracy może Ci to nie przywróci, ale może on na przyszłość zastanowi się nad swoimi błędami w zarządzaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byly pracownikkkkkk
mam go w du... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania 27 lat
Musi Ci zaplacic ekwiwalent za zalegly urlop...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość * * mandarynka * *
a jezeli mam umowe o prace na okres 3 miesiecy i nigdzie nie wspomniane o okresie wypowiedzenia to czy pracodawca moze mnie zwolnic nie podając przyczyny, czy tylko dyscyplinarnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MA calkowite prawo z art. 52 par 1 pkt 1 KP. Jako ciezkie naruszenie obowiazkow pracowniczych. A w Towim przypadku to mialo miejsce czyli zawolnienie jest zasadne. Nalezy Ci sie proporcjonalny urlop i za to dostaniesz ekwiwalent. Na swiadectwie bedzie widnial tylko artykul ale w wypowiedzeniu juz przyczyna zwolnienia dyscyplinarnego. mandarynka jezeli masz umowe na okres 3 mies - zalezy czy to umowa na okres probny wtedy jest 2 tygodniowy okres wypowiedzenia i nie musi byc zapisu w umowie. Jesli jest to umowa na czas okreslony 3 miesieczny to mozna ja rozwiazac albo na mocy porozumienia stron albo dyscyplinarnie i nie ma mozliwosci wypowiedzenia (bo zakladam, ze nie ma takiej adnotacji w umowie). Jesli pracodawca chce Cie zwolnic dyscyplinarnie to ZAWSZE w wypowiedzeniu musi zawrzec przyczyne i nie wystarczy sam zapis ciezkie naruszenie obowiazkow pracowniczych. Musi podac powod. Jesli go nie ma - zloz pozew do sadu pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×