Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ihahaha

__Słuchajcie czy to prawda?____

Polecane posty

Gość ihahaha

Czy to prawda, ze gdy kobieta jest w ciaży i przykłada słuchawki z jakąś spokojną muzyką do brzucha, to potem dziecko może być bardziej muzykalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PIGI1111111111111111
uwazaj by ci sie Pavarotti nie urodzil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ihahaha
pytam serio. Tak czytałam, ale nie wiem, czy w to wierzyć. Chodzi o to, ze dziecko moze mieć lepszy słuch muzyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to to tak
ja czytałam w naukowym czasopiśmie że słuchanie w ciąży klasycznej muzyki powoduje że dziecko rodzi się mądrzejsze , bardziej inteligentne...najpierw się uśmiałam a po kolejnej takiej samej opinii jaką usłyszałąm , uwierzyłam...jak będę w ciąży będę słuchała Bacha, Chopina , Straussa czy Verdiego...a jak nie będzie mądrzejsze to z pewnością uspokaja i dostarcza pięknych , pozytywnych odczuć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ihahaha - mnie na studiach uczyli ze bzdura jest to ze plod cokolwiek slyszy a zwlaszcza w 6 mcu ciazy.Nawet gdy mu muzyke puscisz.Zobacz przy noworodku mozesz odkurzac puszczac glosna muzyke a malec spi i nic go nie rusza.Naukowcy obalili \"fakt\"ze dziecko bedac w brzuch slyszy!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ihahaha
no ale przecież cały czas trąbią, że dziecko w brzuchu słyszy bicie serca matki, dlatego po narodzinach najszybciej uspokaja się leżąc na piersi matki, bo słyszy ten sam rytm. Poza tym uczyłam się niedawno, że dziecko w czwartej dobie życie jest w stanie poznać, ze ktoś mówi w obcym języku, a nie takim który słyszało choćby przez ścianę brzucha. teraz to już nic nie wiem :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak to dziecko nie slyszy?Chyba musialoby byc gluche zeby nie slyszec bicia serca mamy i glosniejszych dzwiekow z zewnatrz.Mi ostatnio talerz wypadl z reki przy myciu naczyn i byl glosny \"brzdek\" to maly tak podskoczyl w brzuchu ze az sie sama wystraszylam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ihahaha - postaram sie zaraz wyszukac cos na ten temat w internecie.Ogladalam w ktoras niedziele poznym wieczorem na \"zdrowiu\"program o ciazy.Francuzcy i angielscy naukowcy badali ta sprawe w 8 mcu ciazy nie jest jeszcze wytworzone do konca ucho wewnetrzne to sa zalazki ale poszukam szczegulow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie znalazlam nowych wynikow badan wszystko jeste po staremu:)Ale powaznie babka z psychologii rozwojowej wmawiala nam ze dziecko bedac w brzuchu nie slyszy to samo slyszalam w niedziele w programie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja uczylam sie ze dziecko slyszy :) slyszy plusk wod plodowych i glos serca matki i przeplywajaca krew i docieraja do niego dzwięki z zewnątrz. Muzyki warto sluchac chociazby dlatego ze spokojna muzyka dobrze wplywa na samopoczucie mamy i odpręza ja a nawet najwieksze niedowiarki wiedzą ze dziecko czuje i przezywa te same emocje co matka wiec skoro mamie jest dobrze i jest spokojna to dziecku równiez :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ihahaha
hmmm- czyli zdania podzielone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaMani - z sercem matki krwia czy wodami plodowymi jestem w stanie na 100%sie zgodzic poniewaz wszystko dzieje sie wewnatrz matki-srodowisku dziecka.Mowie tylko to co sie uczylam-slyszalam-ze podobno w 6mcu dziecko wszystko z zewnatrz slyszy a tak naprawde dziecko w tym wieku ma tylko zalazek ucha wewnetrznego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mantodea ja tam doklądnie nie wiem. wiem ze jak bylamw ciazy to slychalam muzyczki z karuzeli z projektorem i po porodzie mania rewelacyjnie reagowala na ta muzyke tak jakby ja znala... ale moze to tylko taki przypadek moze poprostu jej ta melodia przypasowala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danis
pewnie, że slyszy skoro poznaje glos mamy to i inne dzwięki z zewnątrz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja puszczałam
danis ma racje słyszy, słyszy ! Dziecko po urodzeniu poznaje głos matki i osób z którymi mama najczęściej przebywała będąc w ciąży. A co do muzyki ja jak błam w ciąży puszczałam obu moim dzieciątkom muzykę poważną i po urodzeniu to właśnie przy niej dzieci sie uspakajały i usypiały, wyglądało to tak jakby ja znały (ale nie jestem naukowcem i może sie mylę jestem tylko mama) a nawet ostatnio czytałam żeby dzidzi bajki czytać jak jest w brzuszku, podobno potem je poznaje. A i jeszcze czytałam kilka artykułów o tym, że robiono badania i puszczano muzykę poważną wcześniakom i udowodniono, że sie lepiej rozwijają i są mądrzejsze od swych rówieśników. Moja rada taka rób co ci serce podpowiada, a niedowiarki niech sie śmieją. I tak jak pisały dziewczyny wcześniej możesz przecież zaobserwować jak maleństwo reaguje (będac w brzuszku). Ja puszczałam muzykę zawsze gdy mój mały piłkarz mnie mocno kopał i przy niej sie uspakajał ( oczywiście nie za pierwszym razem gdy puściłam płytę ale już za trzecim) :) pozdrawiam i życzę zdrówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×