Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość bezpracyyyy

szkola policealna po studiach- czy jest sens?

Polecane posty

Gość Onka 21 lbrt
Często ze względu na dużą użyteczność matematyki w naukach przyrodniczych używa się dla nich wspólnego określenia nauki matematyczno-przyrodnicze. Podział ten nie jest jednak zbyt ścisły. Na przykład geografia jest jednocześnie nauką przyrodniczą i społeczną, a historia społeczną i humanistyczną Inny podział to podział na nauki eksperymentalne, które zajmują się zjawiskami stale i niezmiennie powtarzalnymi oraz nauki punktowe, w których dominuje badanie zjawisk unikalnych, które mogą się wydarzyć tylko raz. Te pierwsze charakteryzują się możliwością stosowania technik eksperymentalnych, podczas gdy te drugie są skazane na wyjaśnianie zjawisk "post factum", bez dokładnej możliwości przewidywania przyszłych zjawisk. Do tych pierwszych zaliczają się wszystkie nauki ścisłe oraz większość przyrodniczych, oprócz geografii, astronomii i częściowo medycyny oraz biologii. Można jednak do nich zaliczyć również część nauk tradycyjnie społecznych, takich jak historia, ekonomia, politologia czy socjologia. Do tych drugich należy większość nauk humanistycznych, ale także część przyrodniczych – zwłaszcza nauki o Ziemi i astronomia, częściowo także medycyna i biologia. W zbliżony sposób dzieli się nauki na idiograficzne, czyli takie, które opisują jakieś zjawiska i procesy, nie dążąc do ich wyjaśniania i nomotetyczne, które próbują wyjaśniać zjawiska poprzez tworzenie praw i teorii. Podział ten jednak wydaje się nieaktualny, gdyż obecnie praktycznie wszystkie nauki dążą do tworzenia praw ogólnych. Niemniej jednak do nauk idiograficznych zalicza się etnografię czy działy biologii zajmujące się systematyką. W różnych okresach dziejów cywilizacji różne dyscypliny nauki faworyzowano jako naukę najważniejszą, największą lub najczystszą, nazywając ją "królową nauk". Miano takie miały filozofia, później astrologia oraz kilka innych dziedzin. W czasach współczesnych godność tę piastuje (wg. niektórych) matematyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola technik ekonomista
co do egzaminu na technika ekonomiste to pisze egzamin pisemny ktory podzielony jest na dwie czesci pisemna i praktyczna. pisemna dzieli sie na dwie pierwsza na temat wiadomoaci ogolnych dla kazdego rodzaju zawodu technika (co do zalozenia dzialalnosci gospodarczej i jej prowadzenia - nawet o jakies gasnice byly pytania:) i druga dopasowana do zawodu jaki wybralas. Co do technika ekonomisty obie czesci prawie niczym sie nie roznia i inaczej jesli chodzi o np kucharzy. Co do czesci praktycznej: - piszemy projekt - trwa 4 h - sa podane informacje o firmie i operacje gospodarcze, do tych danych ksieguje sie operacje i wypelnia dokumenty (Faktury, Pz, WZ, polecenia ksiegowania itp.) n koniec obliczamy jakis wskaznik o efektywnosci firmy itp. i go interepretujemy. po 4 latach nauki egzamin probny zdalo 12 na 96 ale juz prawdziwy 70/96. Chodzi tu tylko o to zeby zalapac jak ten projekt sie poklei robi. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fc. z
"grafika komputerowa to dział informatyki, która należy do nauk matematycznych " owszem, ale zapewniam, ze nie ma to nic wspolnego z photoshopem, bo tak pewnie wiekszosc mysli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ddogmaszkowska
Ja tam bym spróbowała, jak wybrałas kiepskie studia i nie mozesz znalezc pracy to z pewnością kazdy inny modny kierunek bedzie jak najbardziej wskazany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niestety was rozumiem
Dziewczyny, i jak? Poszlyscie do tej szkoly policealnej? Pomoglo to Wam w znalezieniu pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agggoska
No też jestem ciekawa,bo przede mna tez taki wybór i przyznam ze sama chciałabym wiedziec czy jest po prostu łatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manndolka
A jaki kierunek po polonistyce proponujecie zeby skończyc jesli chodzi o szkołe policealną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość perełeczka0909
a ja się wybieram do szkoly policealnej go work, tylko mam 28 lat i trochę się wstydze hehe (kierunek rachunkowosc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak najbardziej ma to sens. Każda inwestycja w swoje kwalifikacje ma sens. Tym bardziej, że nie musisz za to płacić. Warto skorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klara900
Dokładnie, obojętnie jaka szkołe wybierasz, i jesli masz zapał do nauki to wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja powiem Wam, ze zupełnie nie rozumiem takiej ironii co niektórych z tego powodu ze wybiera sie takie szkoły policealne. Ja nie widze w tym niczego złego. Wiadomo ze nie kazdego kurcze jest stać na to zeby iśc od razu na studia. Ja jak sobie pójde tak na 2 lata chociazby do tego cosinusa,to ide tam zeby sie czegos nauczyć, w miedzy czasie pracuje zeby po tych 2 latach iśc na studia. Nie mozna tak szybko też oceniac ludzi ze ci ze szkoły policealnej sa gorsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba najlepiej zrobisz jak po prostu wybierzesz dla siebie takei kursy, sprawdzona szkoła, dobre opinie... To mówi samo za siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy w dzisiejszych czasach w ogóle opłaca sie kończyć studia ? Tak sie zastanawiam pomiedzy pedagogiką a szkołą policealną- logistyką. Wiem ze to 2 odrębne kierunki jednak ciągle coś mnie odciąga od studiów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba najlepiej zrobisz jak po prostu wybierzesz dla siebie takei kursy, sprawdzona szkoła, dobre opinie... To mówi samo za siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tutaj przynajmniej masz dużo kierunków, nie płacisz za naukę i co 2 lata mozesz uczyć sie czegoś zupełnie innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A teraz napiszcie jeszcze ile kosztuje taki kurs ? Czy to sa jakieś rzeczywiscie duże koszta ? Czy w ogóle szkoła policalna, kursy są bezpłatne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ludzie nie maja pracy po 5 latach dziennej ekonomii a ty myslisz ze jakis kurs w cosinusie odmieni twoja sytuacje na lepsze? :D snij dalej panna :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To oczywiste, jednak zeby też nei tracic czasu warto jest wybrac sie do szkoly policealnej. To normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aby dobrze wybrać studia i szkoły policealne można wstępnie zapoznać się z ofertami pracy jakie są na rynku. Jakich ludzi szukają pracodawcy i jakie umiejętności są potrzebne by po studiach znaleźć pracę. Znam fajną stronę, gdzie pracodawcy oferują wolne wakaty i stanowiska, które są potrzebne na rynku pracy :) - rekrutacyjna rewolucja można wejść i się zapoznać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja uwazam ze zawsze mozna. Im wiecej mamy w CV tym przeciez dla nas lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oczywiście że jest sens, masz dodatkowe kwalifikację i zawód :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też mi sie wydaje ze nie ma tez innej tak dobrej szkoły jak Cosinus. I na Waszy miejscu to własnie na nią sama bym postawila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamila_27
Zawsze jest sens, każde dodatkowe umiejętności i papierek mogą się przydać w życiu. Ja skończyłam administrację, a sama dla siebie poszłam do policealnej Omegi na kosmetykę, nie wiążę z tym przyszłości, ale teraz koleżanki proszą mnie o jakieś makijaże, maseczki, przydatne dla mnie na codzień ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli po liceum masz jeszcze watpliwosci dotyczace Twojej przyszłości to uwazam ze najlepiej jest wlasnie podjąc decyzje o tym aby wybrać sie do szkoły policealnej. To zawsze jest jakies wyjscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudiaaa1989
to jest coś czego nikt Ci nie zabierze :) Ja też jestem po studiach Administracji, a zapisałam się jeszcze dodatkowo na Rachunkowość, zawsze to jakieś dodatkowe kwalifikacje, tym bardziej że znalazłam szkołę za darmo w Katowicach i chodzę do Omegi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tosia89
można i studiować i uczyć się w szkole policealnej w weekendy. da się to pogodzić jak się chce, ja studiuje Administrację, a w weekendy robię sobie jeszcze technika rachunkowości w omedze w Kato. nic nie płacę a zawsze czegoś sie człowiek nauczy. polecam takie rozwiązanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zgadzam się z Tosią, policealki zawsze można pogodzić z czymś innym, sam byłem na techniku pojazdów samochodowych, zeby uzupełnić wykształcenie, bo już pracowałem u mechanika. Zamiast 4 lat normalnej szkoły, papier mam w 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilosss
Technik pojazdów samochodowych ?? gdzie mają taki kierunek, bo nie spotkałem się jeszcze z nim :) będę wdzięczny za odpowiedź !! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie słyszałem że któraś szkoła ma ten kierunek? jak wejdziesz na to forum to zdradź nam chociaż która :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przypadkiem jednak zajrzałem :) na t. poj.sam. byłem w Omedze w Katowicach. Co prawda musi się zebrać grupa chętnych, żeby kierunek się otworzył, ale niewiele szkół w ogóle taki kierunek ma, więc warto próbować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×