Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość witam...

Mieszkania socjalne i spoldzielcze w NL

Polecane posty

Gość witam...

Jestem matką 2 dzieci w wieku 3,5 i 3 miesiące. Obydwoje z mężem jesteśmy pedagogami. Mój mąż pracuje w NL, wynajmuje mieszkanie, za czynsz płaci 1000e:(. Rozłąka z tatą źle wpływa na rozwój naszych dzieci. Szczególnie mam na myśli starsze dziecko, bo młodsze jeszcze nie wiele rozumie. Chcę dołączyć z dziećmi do męża, ale nie jesteśmy w stanie się utrzymać jeśli będziemy płacić za mieszkanie 1000e, więc proszę o pomoc. Jakie mamy szanse na socjalne mieszkanie w NL? Gdzie musimy się zgłosić? Jakie warunki spełniać? Proszę napiszcie wszystko co na ten temat wiecie. Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witam...
przepraszam, miało być 3,5 lat i 3 miesiące:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o socjalne mieszkanie....hmmmm...bedzie ciezko....ojjjj bardzo ciezko...w holandii wyglada to tak, ze trzeba sie zapisac w gminie na liste oczekujacych na takie wlasnie mieszkanie ...min. czas oczekiwania to ok 3 lat. Radzilabym wynajac po prostu cos tanszego. W holandii mozna wynajac juz mieszkanie za 550 euro. Moze nie bedzie to super hiper palac, ale zawsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witam...
Snoepje dziękuję za odzew. Nie chodzi mi o pałac tylko o zwyczajne mieszkanie, w którym da się zamieszkać:). Czy są może strony www w j.polskim z ogłoszeniami wynajmu mieszkań?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba nie do konca jest tak jak piszesz Snoepje.Moi teście i szwagier z rodziną dostali mieszkanie po pół roku.Teśćie swoje i szwagier swoje.Nie znam szczególów.Wiem tylko,że jakaś babka pomagała im to załatwić tzn złożyć papiery i takie tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Foleta--> A czy to mieszkanie jest mieszkaniem socjalnym czy przez posrednika???? Ja mowie tu o mieszkaniu, ktore \"daje\" gmina...z reszta, aby dostac takie mieszkanie trzeba spelniac jakies warunki. Najczesciej sa to osoby z malymi dochodami lub bezrobotne. Nie sadze zatem aby autorce topicu udalo sie dostac takie mieszkanie, chyba ze powola sie na posiadanie dzieci i poda meza jako jedynego zywiciela rodziny, choc wtedy tez nie wiem czy sie uda, gdyz gmina moze wyjsc z zalozenia, ze autorka jest w stanie pracowac. Do autorki--znam kilka stron na ktore moglabys zajrzec. Sa one jednak po holendersku...daj mi znac czy mimo tego mam podac linki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oprocz mieszkan socjalnych, czyli takich, w ktorych mieszkaja osoby z malymi dochodami sa jeszcze mieszkania z tzw. \"vrij sector\" czyli normalnie mieszkania i domy spoldzielcze (podobnie jak u nas w PL). Na mieszkania socjalne czyli generalnie tanie (oplaty bodajze < 528 euro) czeka sie dlugo (3-5 lat), bo lista oczekujacych jest dluga, na mieszkania/domy spoldzielcze czeka sie dosc krotko, ale sa one oczywiscie drozsze i w niektorych spoldzielniach trzeba wykazac odpowiednie zarobki roczne (np. powyzej 28.000 rocznie) aby moc cos tam wynajac. Jedyny problem to taki, ze mieszkan/domow spoldzielczych jest niewiele. Jesli szukasz mieszkania na wschodzie Holandii (okolice Hengelo, Enschede, Almelo) to moge ci podac \"woningstichting\" czyli spoldzielnie mieszkaniowa, ktora zajmuje sie wynajmem mieszkan spoldzielczych. Znam rowniez stronki w internecie np. www.funda.nl , ale niestety sa to stronki po holendersku, ale jakby co to pisz. Pomozemy ;) Pozdrawiam i powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witam...
Foleta jeśli możesz to proszę podaj mi namiary do tej osoby, która załatwiała Twoim teścia i szwagrowi mieszkanie. Moje gg 393041. I mam jeszcze do Ciebie pytanie, które już zadała Snoepje, "czy to mieszkanie jest mieszkaniem socjalnym czy przez posrednika????" Snoepje "(...)poda meza jako jedynego zywiciela rodziny, choc wtedy tez nie wiem czy sie uda, gdyz gmina moze wyjsc z zalozenia, ze autorka jest w stanie pracowac". Mam 3 miesięczne dziecko, więc chyba nie bardzo mogę pracować. Napisz mi proszę, czy "oni" mogą stwierdzić, że mogę pracować jeśli mam tak małe dziecko? Mój mąż zna j. holenderski, ale niestety w mowie, gorzej to wygląda w piśmie. Jednak proszę o podanie tych stron www. Znacie może jakieś strony w j.angielskim? bilardzistka my szukamy mieszkania raczej w Hadze lub w pobliżu. Bardzo Wam dziękuję za odzew:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie podam Ci nr gg bo ta pani jest holenderką.Mieszkania to właśnie te spółdzielcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HASZ**
Czytam jak bzdury wypisują, co to znaczy cięzko?? Zapisujesz się na liste w gminie, musisz conajmniej 6 miesiecy być na stałym zameldowaniu by się zapisać, w zależności od gminy czekasz określony okres czasu, poza tym jest jeszcze losowanie , odbywa się ono co tydzień, znam takich co po 2 -tygodniach otrzymali mieszkanie. Proszę mi to albo innym wytłumaczyc co to jest ciężko,?? Wprowadzacie tylko ludzi w błąd, Stękać każdy potrafi-cięzko . W Pl masz lekko?? ile ludzie w Pl na chate czekali ?? i co doczeakli sie?? Składasz papiery i sobie czekasz i jak pisze że do 3 lat to go do tych 3 lat dostaniesz, a może szczęście się uśmiechnie i cię wylosują wcześniej, - warto poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał2811
Witam proszę o pomoc !!!!!!!! mieszkamm w holandi przez uitzenbrau i pracuje mam niepełnosprawne dziecko po amputacji prawej kończyny dolnej i wnętrostwo prosze o pokierowanie gdzie musze iść jakie papiery złożyć zapłacę nawet za pomoc tylko pomóżcie ze wzglęedu na małe dziecko ono jest dla mnie najważniejsze!!! PROSZE O KONTAKT POD NR TEL +31659137515

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna jakubowska
podaje panu strone o zasiłkach dla dzieci chorych w Holandii: elber.fcg.info.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klient

Nasze den Haag....firma "pomagająca " w załatwianiu mieszkań socjalnych.... Najgosza firma jaką spotkałam w ostatnim czasie. Chłopak przyjmujacy Nas jako klientów...śmierdzący papierosami, nie uprzejmy i nie zainteresowany współpracą z kilentem. Lekceważące podejście do klienta.

Straszne!!

Szkolcie ludzi którzy mają przyjmować waszych klientów!

Nie polecam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariola4211
Dnia 18.01.2019 o 07:38, Gość klient napisał:

Nasze den Haag....firma "pomagająca " w załatwianiu mieszkań socjalnych.... Najgosza firma jaką spotkałam w ostatnim czasie. Chłopak przyjmujacy Nas jako klientów...śmierdzący papierosami, nie uprzejmy i nie zainteresowany współpracą z kilentem. Lekceważące podejście do klienta.

Straszne!!

Szkolcie ludzi którzy mają przyjmować waszych klientów!

Nie polecam. 

Ja dostałam od nich mieszkanie i wszystko było w najlepszym porządku.

To, że ktoś śmierdzi papierosami też ci przeszkadza. Może sama jesteś niewyjściowa haha.
Ja polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sunshine1993
Dnia 18.01.2019 o 07:38, Gość klient napisał:

Nasze den Haag....firma "pomagająca " w załatwianiu mieszkań socjalnych.... Najgosza firma jaką spotkałam w ostatnim czasie. Chłopak przyjmujacy Nas jako klientów...śmierdzący papierosami, nie uprzejmy i nie zainteresowany współpracą z kilentem. Lekceważące podejście do klienta.

Straszne!!

Szkolcie ludzi którzy mają przyjmować waszych klientów!

Nie polecam. 

Mogłaś mu wyjaśnić że Ci zależy żeby Ci ktoś do dupy wchodził :classic_blush:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×