Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sylwia86

za mało pokarmu w piersiach

Polecane posty

miesiac temu urodzilam syna moj syn ciagle chce jesc potrafi budzic sie co pół godziny na jedzienie niestety pokram w piersiach nei nadaza sie gromadzic podaje mu sztuczne mleko syn am dopiero meisiac a sztucznego mleka wypija 240 ml starcza mu to na max 3 godziny czy jest to normalne co mam zrobic zeby miec wiecej pokarmu w piersiach zeby szybciej sie gromadzil ( pije herbatkiz hipa dla kobiet karmiacych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie podawaj mieszanki ! wtedy Twoje dziecko odpowiednio częstym ssaniem samo "zamówi" sobie odpowiednią ilość mleka. możesz pić dodatkowo herbatkę mlekopędną fitomix, ale odstaw butlę bo to początek końca laktacji! ewentualnie poradź się konsultantki laktacyjnej. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musisz pic baaaardddzo duzo wody...ogólnie duzo płynów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowanie duzo dostawiać,laktacja reguluje sie do 6 tyg po porodzie.Nie martw sie,taki maluch uwielbia cyca,a z tą mieszanka to chyba jednak za duzo dla takiego malucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale gdy daje mu cycka to pije nage zaczyna plakac a z piersi nie chce juz prawie wogole leciec mleko a on placze bo jest glodny wiec daje mu najczesciej 2 piers ale przy kolejnym karmieniu brakuje i w 2 piersi mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pij naprawde dużo wody i herbatki na laktacje,możesz dodatkowo odciagać bo laktator bardzo bobudza.jeszcze pokarm ci sie nie unormował,ale wszystko bedzie dobrze o ile bedziesz często dostawiała dziecko do piersi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość metoda z innej beczki
nakarm dziecko i wypij pol piwa,najlepiej wieczorem, a nastepne karmienie sztuczne zeby bylo pewniej nawet dwa karmienia,metode ta polecila mi polozna polecam bo dziala mimo ze brzmi dziwnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok dzieki sprobuje mam nadzieje ze pomoze bo juz niewiem co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak fitomix jest bardzo dobry i piwo karmi choć ja pierwsze dziecko karmiłam raptem 3 tyg piersią a potem NAN i właśnie wypijał równo co 3 godz pełną butlę a mała 8 miesiecy skończyła i jest na piersi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yta
Ja niestety mam odwrotny problem - zbyt dużo mleka. Najlepiej odstaw mleko modyfikowane, bo wtedy dziecko mniej ssie i nie pobudza piersi do wytwarzania mleka. Przystawiaj dziecko jak najczęściej, masuj sobie brodawki i pobudzaj wydzielanie laktatorem. Powinna być poprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tymi laktatorami to ostroznie, nie daj sie zwisc reklamom w pismach dla matek. najlepiej idz do dobrej poradni laktacyjnej i wypozycz taki profesjonalny, pompuje mleko sam i bardzo szybko, z obu piersi. kupowanie mleka modyfikowanego wyniesie cie wiecej niz wypozyczenie laktatora:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hym, moja Lusia wypijała w wieku 24 godzin 100-120 ml mleka na raz. Wynikało to tylko z silnej potrzeby ssania - położna kazała kupić smoczek. Wiem, że smoczki są teraz niepopularne, ale wypijanie 120ml mleka, kiedy powinna wypić 10-20ml, to było ostre przegięcie. No i ta potrzeba ssania stanie się dla was wybawieniem. Przystawiaj synka tak często jak chce, nie podawaj mieszanki. Pomęczysz się 2 dni, na 3 będzie już dobrze. Ja po porodzie w ogóle nie miałam mleka, karmiłam w 100% mieszanką, ale się zaparłam i dałam radę, choć łatwo nie było. I mnie i Lusi. Ciesz się, że masz tyle mleka ile masz - moje piersi na początku były jak suchary. A teraz produkują mleczka tyle, ile potrzebuje moja królewna :) Na pewno będzie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na pocztku nie mialam pokarmu potem za duzo a teraz po 2 tygodniach im czesciej przystawiam malego tym mniej mam pokarmu pomimo ze on je tyle samo za kazdym razem, pije herbatke na laktacje i niewiele to daje, generalnie pije duzo soku jablkowego i mleka a tu coraz mniej w piersiach, boje sie ze bedzie coraz mniej i mniej.. jak odciagalam to zawsze bylo tyle ile tzreba a teraz to wszystko sie pochrz anilo nie bardzo wiem co dalje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kupilam herbate jest strasznie okropna ale pomaga pierwszy dzien moj syn ciagle plakal jadl co pół godziny byl wiecznie glodny w nocy bylo tak samo ale na 2 dzien juz jadl co godzine teraz je co 2 a nocy wytrzymuje 3 godziny daje tylko swoje mleko i widze ze po tej herbatce bardzo szybko sie gromadzi dziekuje wszystkim za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwia86 nie wazne jak smakuje wazne ze pomaga, a swoja droga to sie przyzwyczaisz, ja jak pierwszy raz sie jej napilam w szpitalu to myslalm ze to wygotowana sciera z szalwia heheh a teraz mam za duzo mleka a nie umiem sie od tej herbatki fitomix uwolnic tak mi zasmakowala, ta herbatka czytalam ze tez pomaga w zapobieganiu kolek i dolegliwosci zoladkowych i faktycznei u mnei sie sprawdza bo jak jej nei pije to maly ciagle ma zatwardzenia a po herbatce luzik :) powodzenia w karmieniu! moj maly prawie wcale nei chce jesc i wiele bym oddala zeby jadl wiecej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×