Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość klinawek

BOLI MNIE SERCE. CO ROBIĆ???

Polecane posty

Gość kardiologiczna
Ja proponuję wszystkim , którzy odczuwają dolegliwości sercowe obowiązkowo zrobić ekg i nie dać się zbyć lekarzowi zbyt młodym wiekiem . Jak jeden nie zrobi iść do innego . USG serca można zrobić za ok. 100 zł samemu bez skierowania. Nie lekceważcie , ja od młodych lat miałam dziwne dolegliwości sercowe , zawsze wmawiano mi nerwicę i nikt nie brał pod uwagę choroby serca bo byłam drobna i szczupła. A dziś kiedy jestem już po 40 , okazuje się że pomimo nadal zachowanej szczupłej sylwetki mam chorobę wieńcową , która nie jest chorobą nabytą poprzez złe odżywianie , nadcisnienie , cholesterol tylko w moim przypadku dziedziczną . I dziś od głupich lekarzy którzy przez lata wmawiali mi nerwicę słyszę pytanie dlaczego się nie leczyłam wcześniej , na co z reguły dzisiaj bezczelnie im odpowiadam - bo nie chcieliście leczyć mnie wcześniej ! Także nie lekceważcie żadnych objawów , tylko wymagajcie badań , bo serce ma się tylko jedno . A osoby niepełnoletnie niech nie chodzą same do lekarza bo nic nie wskórają, trzeba iść z rodzicem i niech się rodzice domagają badań ! Ja tylko powiem że mniej groźne są pobolewania tzw. kłujące w okolicy serca , bo są często spowodowane stresem , gorsze są bóle gniotące podobojczykowe promieniujące do szyi , te mogą świadczyć o rozwijającej się chorobie wieńcowej . No i pamiętacje też że za takie sercowe dolegliwości może odpowiadać chora tarczyca. Badanie hormonów tarczycy powinno być jednym z pierwszych , wykonanym przy bólach czy kołataniach serca i poziom cholesterolu i trójglicerydów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilaWR
To na pewno na tle nerwowym ale nie zaszkodzi zbadać Twojego serduszka , bo może jednak ono być winne. Zapisz się do kardiologa i w oczekiwaniu na wizytę staraj się nie denerwować. Tutaj znajdziesz listę lekarzy kardiologów http://kcp.pl/lekarz/kardiolog/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też tak mam.Jestem jeszcze bardzo młoda,bo jestem dopiero nastolatką.Boli i kłuje mnie już od jakichś 2 tygodni.Jak już zacznie boleć to mam wielki problem przy pobieraniu powietrza ponieważ wtedy boli najbardziej.Najkrótsze kłucie miało jakieś 3-5 sekund,a najdłuższe 5 minut. Boje się iść do lekarza dlatego proszę o jakąś radę.Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak dla poczytania, może kogoś zaciekawi, bo mnie zainteresowało: Wszystkie dolegliwości ciała fizycznego, są skutkiem braku harmonii ciał subtelnych. Jeśli często opanowuje człowieka nienawiść, smutek, żal, zazdrość i inne negatywne myśli, uczucia, czy emocje, to za każdym razem, coraz bardziej niszczy swoje ciała subtelne. Po pewnym czasie te zanieczyszczone energie, znajdujące się w ciałach subtelnych, schodzą na ciało fizyczne, poprzez różne dolegliwości. Nieprawidłowe działania, myśli, negatywne emocje i uczucia, powodują dolegliwości i tylko sam człowiek jest za nie odpowiedzialny. Duża różnorodność dolegliwości, spowodowana jest przez różne przyczyny, jakie człowiek wywoła. Inne dolegliwości odczuwa kiedy, nie może komuś wybaczyć, inne kiedy jest ciągle pełni zazdrości, a jeszcze inne kiedy na przykład. źle się odżywia. Najistotniejsze w tym wszystkim jest to, że to sam człowiek tworzy je sobie i sam jest za nie odpowiedzialny. Również i sam może się ich skutecznie pozbyć. Powinien to jednak chcieć zrobić sam. Nie jest to proste, ale do wykonania. Jeśli ma dolegliwości małe dziecko, oznacza to że rodzic powinien popracować nad sobą. Zaczerpnięte z bloga: http://przygoda-z-duchowoscia.blog.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie ma sensu gdybać, co to może być, trzeba po prostu pójść do kardiologa, wyniki badań wszystko powiedzą i uspokoją, jeśli wszystko ok., ja jak się bałam, że mi coś dolega, to poszłam dokładnie się zbadać do http://www.kardiologszczecin.com.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zawsze jak jest podejrzenie że może być coś nie tak z sercem to zgadzam się że jak najszybciej trzeba iść do kardiologa. Porobić podstawowe badania i mieć spokój że wszystko w porządku albo rozpocząć leczenie jak jest nie tak. Jak coś to ja mogę polecić dobrego w Krakowie w Centrum Unicardia www.unicardia.pl. Mój mąż poszedł do niego z objawami które go niepokoiły i okazało się że ma chorobę wieńcową. Całe szczęście że wysłałam go na wizytę właśnie jak najszybciej bo sam oczywiście uparty nie chciał iść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Także mam bardzo często silne bóle w mostku i pod całą lewą piersią. Już kilka razy miałam robione EKG i każdy zapis wykazuje zaburzenia rytmu z powodu powiększonej lewej komory serca. Echa serca jeszcze nie miałam. Nawet kupiłam sobie specjalny stetoskop i gdy odczuwam silne bóle sama słyszę jakieś bardzo dziwne z przerwami bicie mojego serca z wyraźnymi dodatkowymi uderzeniami. Bardzo boję się, że serce zatrzyma mi się. Co mam zrobić? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
...dodam, że te zaburzenia w pracy mojego serca najczęściej występują gdy mam ogromny ból w okolicy serca i w trakcie głębokich oddechów. Mam 28 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zamiast pisać na forum to trzeba iść do lekarza! W Szczecinie dobry kardiolog to http://kardiologszczecin.com.pl/ Moja mama do niej chodzi i jest zadowolona a wiadomo, że o dobrego lekarza wcale nie jest łatwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Konieczna jest w takim przypadku wizyta u kardiologa. Warto poszukać sprawdzonego lekarza. Mogę Ci takiego polecić, bo moi rodzice odwiedzają dr-a Witolda Armadę w Chojnicach http://kardiologchojnice.com.pl - świetny specjalista. Polecamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heniek mazury
ja jestem dziedzicznie obciążony więc musze dbac o serce jeszcze bardziej, niż przeciętny człowiek...zdrowa dieta, dużo ruchu i suplementy naturalne. Rabenhorst sok na poprawę pracy serca to podstawa. Reguluje pracę układu krwionośnego i dostarcza wielu witamin. Bardzo polecam, bo warto . heniek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×