Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jołłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłł

pigułki antykoncepcyjne i ślub

Polecane posty

Gość jołłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłł

musze przerwac branie pigulek jezeli biore je w celach zdrowotnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jołłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłł
bo tu chodzi o slub koscielny, a kosciol nie dopuszcza pigulek anty teraz stosuje je w celach antyprokreacyjnych oczywiscie, ale tez i lepiej sie po nich czuję i cerę mam lepszą a jak przestanę je brac na 2 tyg. przed slubem to nie wiem jak zareaguje moj organizm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łomatko :o wiesz, też jestem wierząca ale no wiesz... ja nawet dwa opakowania wziełam jedno po drugim w okresie ślubnym bo miesiaczka wypadała na ślub :o a skoro bierzesz w celach antyprokreacyjnych to trochę takie zakłamanie będzie przerywać tylko na ślub nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jołłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłł
no tak, ale zastanawiam się nad tym. W końcu idę do spowiedzi, chcę jednak bez grzechu przystępować do komunii świętej. Może na jakiś tydzień - dwa, zrobimy sobie małą abstynecję seksualną, wiec grzeszyc nie będziemy, a wiec te pigułki już nie będą w celach antykoncepcyjnych, lecz np. po to zeby mi miesiączka nie wypadla na sam slub i zebym nie robila sobie przerw w braniu pigulek, bo nie chce takiej huśtwaki hormonow. Wystarczy mi sam stres przed slubem.:) Ale coś mi się wydaję, ze to tez bedzie grzech:) nie mowiac już o tym ze po slubie zamierzam dalej stosowac antykoncepcję hormonalną, a nie jak kościol każe kalendarzyk:):P Chyba trochę jestem na bakier z zasadami kosciola. moze nie powinnam brac tego slubu w kosciele...hmmm mam coraz więcej wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OMG...........
O w dupe jeża... Takich rzeczy to jeszcze tu nie czytałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meaa do Ciebie pytanie
wiesz może czy z plasterkami jest tak samo? @ wypada mi na ślub i jeśli nie będę miała 7 dniowej przerwy i przykleję plasterek to będzie czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nnnnnniiiiiiiiiiieeeeeeeeeee
seks przedmałżeński to też grzech...ale ten grzech ci nie przeszkadza?...jesteś chyba taką udawaną świętoszką wiesz :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jołłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłł
a która z was nie jest? no proszę sie teraz wykazać i powiedzieć, ktora idzie do ołtarza jako dziewica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zacznijmy od tego iż przyjmowanie tabletek anty w celach zdrowotnych a nie antykoncepcyjnych to NIE GRZECH !!!! Dodatkowo ślub mozesz wziąść nawet gdy wyspowiadasz się z seksu przedmałżenskiego !!!! Rozgrzeszenie dostaniesz !! Kto Ci takich dupereli nawciskał??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jołłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłł
a skad wiadomo ze antykoncepcja hormonalna to grzech?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciacho z cukierem
ja też nie byłam dziewicą jak brałam ślub...w tym czasie też brałam tabsy...a na spowiedzi nawet nie powiedziałam że współżyje i używam antykoncepcji...nie będę się jakiemuś klesze spowiadać z mojego życia prywatnego...a że musiałam mieć podpisaną kartkę to powiedziałam jakieś tam grzechy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciacho z cukierem
według kościoła każda antykoncepcja oprócz kalendarzyka małżeńskiego to grzech...taka z cibie świętoszka a tego nie wiesz :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jołłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłł
cyt " Delicious_ Zacznijmy od tego iż przyjmowanie tabletek anty w celach zdrowotnych a nie antykoncepcyjnych to NIE GRZECH !!!!" dzieki, o to mi chodzilo Laski, aj sobie musze trochę obejsc te niektore durnowate zasady kosciola.Trudno, no co poradzę że kosciol jest kompletnie niereformowalny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jołłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłł
ciacho z cukierem według kościoła każda antykoncepcja oprócz kalendarzyka małżeńskiego to grzech...taka z cibie świętoszka a tego nie wiesz w ktorym miejscu napisalam ze kazda? podalam tylko przyklad:) Poza tym ze wszytskich metod interesuje mnie tylko hormonalna, bo jest najbardziej skuteczna i taka forma antykoncepcji tez mi odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciacho z cukierem
ja już ci napisałam ogólnie...tabsy,gumki,plastry,spirale itp. to grzech według kościoła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jołłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłł
tak spowiedź bedzie niewazna ale wg kosciola, a nie wedlug Boga te prawa ustali klerycy, nie zapominajacie o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciacho z cukierem
mam ksiądz na religii mówił że powinniśmy spowiadać się z tego co sami uważamy za grzech...nie chcąc się chwalić ja nie mam grzechów :D:P:D;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jołłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłł
tez tak mysle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciacho z cukierem
no serio...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taaaak w Kościele to
głównie klerycy prawa ustanawiają:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciacho z cukierem
a sami bzykają się na prawo i lewo :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale warto się tez zastanowic nad samym sensem wiary :O po kiedy hu.ja brac slub koscielny skoro nie uznaje się zasad Kosciola i jest się osobą niewierzącą? Bo co? bo sukienka? bo rodzina tak chce ... ? smiac się chce jak czytam niektore wypowiedzi :O Poza tym kazdy czlowiek grzeszy, nikt nie jest idealny, \nie chce robic tu zadnych wywodow na temat wiary, ale Bóg wybacza nam grzechy ... mozemy byc osobami wierzącymi nie uznając dogmatów Kosciola .... ale to już zupelnie inna bajka ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jołłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłł
ja sie spowiadałam chyba ostatni raz przed bierzmowaniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jołłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłł
z tego co mi wiadomo od pewnego czasu gwaltownie spada liczba slubow koscielnych na rzecz cywlinych i chyba wszyscy wiemy w czym tkwi problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja biore slub koscielny
Wierze w Boga , niestety nie toleruje wielu zasad kosciola jako instytucji.. Zaraz tu dostane zjebke, ze jak sie jest Katolikiem to albo w calosci albo wcale..a ja wlasnie tak czuje i mam do tego prawo, bo to moje sumienie:).Moja rodzina jest bardzo katolicka, zwlaszcza moja mama i nie zrobie jej tej przykrosci rezygnujac ze slubu w kosciele,choc dla mnie wystaczajacym jest slub cywilny...Bog wszystko widzi, wiec wie, ze zlozylam przysiege wobec drugiego czlowieka i zamierzam jej dotrzymac do konca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuch boli ze śmiechu
Autorko, to ty nie wiesz, że popełniasz śmiertelny grzech????? W Biblii jasno jest napisane, że antykoncepcja hormonalna to grzech największej wagi, a przyklejanie plastrów to już mogiła. Z tego się nie da wyspowiadać! Grzech, piekło i wieczne potępienie. Jak Jezus zobaczy na twoim ramieniu taki plaster, to zgnijesz na dnie piekła. Ludzie, mam XXI wiek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Czy wy naprawdę jesteście tak zacofani, czy jaja sobie na forum robicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korepetycje gratis
A nie zastanawia Was, że w Biblii nie ma nic, ale to nic o antykoncepcji? Nie mówię - hormonalnej, wiadomo, że wtedy nie było :P ale od starożytności znane są np. prezerwatywy z jelit zwierząt, i w czasachJezusa na pewno były... a On - nic. Kto powiedział, że to grzech, jeżeli Bóg tego nie zrobił??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez czekam
ale ta spowiedz itak bedzie niewazna jesli spowiadasz się z tego a itak masz zamiar to robic. nie wazne czy do slubu czy nie, ale w ogole ze przystępujesz do spowiedzi i w przyszlosci masz zamiar robic to samo. Chore...no ale coz, tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×