Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość samajuzniewiem

czy praca przy komputerze szkodzi?

Polecane posty

Gość samajuzniewiem

jestem w 6 tygodniu ciazy, czy praca przy kompie szkodzi dziecku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Owszem. Nie tak jak kiedyś na starym sprzęcie, ale zawsze. Dla bezpieczeństwa powinno się ograniczyć pracę przy kompie do 4 godzin dziennie na każda godzinę robić 15 minut przerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olllllaaaaaaaaa
kobieta w ciazy nie moze siedziec przed komputerem wiecej niz 4h dziennie (kodeks pracy). Stare bańkowe monitory mocno szkodziły. Z LCD jest lepiej. Nie chodzi to jednak o sam monitor, ale takrze o pozycję siedzącą przed kompem. Jeśli pracujesz przy komputerze, powinnaś po 4 h robić coś innego, nawet jak masz cieklaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samajuzniewiem
a czy sa jakies badania na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś były, a czy są jakieś aktualne to nie wiem. Na szybko znalazłam coś takiego chociażby: "Ponadto, praca z komputerem może predysponować niektóre kobiety w ciąży do samoistnego poronienia, jak i zahamowania wewnątrzmacicznego rozwoju płodu. Literatura naukowa podkreśla, że zdarza się to rzadko jednakże pomijanie promieniowania monitora wśród czynników szkodzących kobiecie w ciąży jest błędem ." tutaj: http://www.swiatmarketingu.pl/index.php?rodzaj=01&id_numer=109149 Praca na kompie jest szkodliwa sama w sobie, dla każdego, więc dla wrażliwego płodu tym bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×