Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pijok

wyrejestrownie firmy - pilne!!!

Polecane posty

Ustawa z dn. 10.13.1998 o systemie ubezpieczeń społecznych, Dz. U. Nr 137, poz. 887 ze zm. Dz. U. z 2004 Nr 121 poz. 1264 Ustawa określa zasady podlegania ubezpieczeniu społecznemu; Określa zasady ustalania składek na ubezpieczenie społeczne oraz podstawę ich wymiaru; Określa zasady, tryb i terminy zgłoszeń do ubezpieczenia społecznego; Zasady rozliczania składek na ubezpieczenie społeczne oraz zasiłków z ubezpieczenia chorobowego i wypadkowego; Zasady opłacania składek na ubezpieczenie społeczne; Zasady prowadzenia kont ubezpieczonych oraz kont płatników składek. Znajdz w internecie te ustawe i poczytaj bo napisze Ci przykład z mojego biura:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Facet założył firmę ale nie zgłosił się do ZUS.Po kilku miesiącach dostał wezwanie do okreslenia sie ,czyli jak wyżej. c.d.n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie uzyskał dochodów za ten czas i nie było problemu.Ale jakies oswiadczenie pisał,na miejscu w ZUS-ie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale musial zaplacic skladki za ten czas czy nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie,podstawa do wykazania i opłacania składek ZUS jest zgłoszenie płatnika czyli siebie,jako osoby prowadzącej działalnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo tak mysle, czy nie lepiej by było żebys tam sam poszedł a nie czekał na pisma.Nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli podsumowujac: pisze wniosek o nie karanie, skladam pit 36 za 2006 rok i za 2007, a co z tym rokiem?? tym styczniem i lutym?? no i co do zusu zlozyc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może zadzwon do ZUS-u anonimowo, i powiedz jak sprawa wyglada. wkazdym razie ja taki przypadek znam ale z doswiadczenia też wiem ,że kazda decyzja należy do kierownika oddziału ZUS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ten wniosek to zatutulowac trzeba ze do naczelnika US itp. pewnie?? ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli to juz wszystko?? dwa pity i wniosek?? Dzieki wielkie za pomoc!!! Ratujesz mi zycie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za pomoc dziekuje jeszcze raz :) "powodzenia" - nie dziekuje zeby nie zapeszyc :) mam nadzieje ze to przejdzie bo jak nie to chyba za granice uciekne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przejdzie. Na 100% Ten art. 16 K.K.S. mówi o tym,że : jak podatnik sam przyznaje się do winy to nic Urząd nie może mu zrobic.To tak moimi słowami bo tam to po urzędowemu piszą;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie czytam ten Art :) urzedowe sformulowwania to czasami chinszczyzna :O jeszcze raz wielki dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze jedno: jaki powod mozna podac w tym wniosku o niekaranie zeby sie nie czepiali?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pijok ---> dostałem wiadomość od Ciebie, wszystko tłumaczyłem w tym temacie: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3315415&start=30 i wszystkie informacje są tam prawdziwe!!! Nie rozumiem ludzi, którzy tak tu na Ciebie naskoczyli :o Podsumowując temat... VAT - to Cię nie dotyczy, nie musiałeś składać ŻADNYCH deklaracji miesięcznych/kwartalnych etc. PIT - żadnych miesięcznych deklaracji nie musiałeś składać, jedynie roczny PIT-36 + PIT-B za 2006 (zaległy), za 2007 (do 30.IV.2008) i za 2008 złożysz w 2009 r. do 30.IV - ale o tym już pisaliście, tylko potwierdzam ;) ZUS - tłumaczyłem w cytowanym topiku i powtarzam raz jeszcze: JEŚLI NIE ROZPOCZĄŁEŚ SPRZEDAŻY NIE BYŁO OBOWIĄZKU ZGŁASZAĆ SIĘ DO ZUS JAKO PŁATNIK I UBEZPIECZONY !!!!!!!! Tym samym nie było obowiązku płacenia jakichkolwiek składek!!! Obowiązek ubezpieczeń powstaje z dniem FAKTYCZNEGO ROZPOCZĘCIA DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ, czyli z dniem ROZPOCZĘCIA SPRZEDAŻY. Na dowód link z AGH (niestety na stronach ZUS nie udało mi się odnaleźć podobnej informacji, ale to zawsze można potwierdzić telefonicznie w ZUSie, dzwoniąc anonimowo): http://www.ck.agh.edu.pl/wlasnafirma/6.6.html (siódmy akapit od dołu). ==================== Zatem jedyny problem istnieje z deklaracją roczną za 2006 r. Jak napiszesz prośbę o niekaranie, może ujdzie to na sucho. Kiedyś (nie wiem jak teraz) można było dostać za to mandat 100-200 zł. Tyle w temacie 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"ZUS - tłumaczyłem w cytowanym topiku i powtarzam raz jeszcze: JEŚLI NIE ROZPOCZĄŁEŚ SPRZEDAŻY NIE BYŁO OBOWIĄZKU ZGŁASZAĆ SIĘ DO ZUS JAKO PŁATNIK I UBEZPIECZONY !!!!!!!! Tym samym nie było obowiązku płacenia jakichkolwiek składek!!! Obowiązek ubezpieczeń powstaje z dniem FAKTYCZNEGO ROZPOCZĘCIA DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ, czyli z dniem ROZPOCZĘCIA SPRZEDAŻY.\" - czyli jesli o to chodzi to moge cie trzymac za slowo ze tak jest i nic mi za to nie grozi?? i nic przy wyrejestwowyaniu do zus zglaszac nie musze?? Czyli wystarczy tak jak wczesniej pisala mi muchaB1977, zlozyc pity za 2006 rok i 2007? no i latac po gus itp zeby wyrejestrowac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
p.s. problem ten przedstawilem tez na biznesforum.pl i mi jakas kobieta odpisala \"Skoro nie była prowadzona DG i ZUS nie był zgłoszony to i wyrejestrowywać nie trzeba\", ale rozumiem ze lepiej nie ryzykowac i pity zlozyc i wysztko wyrejestrowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ma ktos moze pomysl jaki powod dac do tego wniosku o nie karanie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyrejestrować - ok, ale skąd? Do ZUSu sie nie zgłosiłeś, to nie ma czego wyrejestrować. Tak samo VAT. Masz tylko wpis do ewidencji działalności gosp. i REGON. Jeśli wiesz, że nie będziesz już tego nigdy prowadzić, to idziesz do Urzędu Miasta (gminy), wypełniasz druczek i wyrejestrowujesz firmę. Tyle. Jaki powód dać - nie wiem. Deklarację trzeba było złożyć niemal rok temu, to dużo czasu - nie wiem co wpisać, żeby zabrzmiało wiarygodnie. Może ktoś inny coś podsunie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisz cokolwiek,tylko nie że choroba czy coś podobnego,znam przypadek że prosiłi \"delikwenta\" o dostarczenie zaswiadczenia lekarskiego. Pisze tego po kilka dziennie w pracy ale dla Ciebie nie mogę nic wymyslic,trochę czasu upłynęło a i termin złożenia jest 4 miesięczny:-( Wiem,że to przykre i nie powinno sie tak robic ale napisz,że choroba kogoś bliskiego spowodowała że nie byłeś w stanie wywiązac się z tego obowiązku w terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, może napisz, że pilnie musiałeś wyjechać za granicę w sprawach rodzinnych i nie miałeś możliwości powrotu na czas, etc. :p;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×