Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość REBUS

JAK OTWORZYC BIURO RACHUNKOWE

Polecane posty

Gość ajo
czy li nie ma jakichś przeciwskazań aby pracując w budżecie jako główny księgowy otworzyć biuro rachunkowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosienka 172
Czy wystarczy ukończyć studia licencjackie czy trzeba magisterskie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joasia73
konieczny jest tytuł magistra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosienka172
Tytuł magistra uzyskałam na innym kierunku nie związanym z rachunkowościa a licencjat na finansach i rachunkowości, muszę jeszcze robić magistra z rachunkowości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość certyfikat
CERTYFIKAT KSIĘGOWY Witam !!! Mam do sprzedania zestaw pytań testowych wraz z odpowiedziami przygotowujący do egzaminu państwowego na usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych (Certyfikat Księgowy). W skład zestawu wchodzi plik ( PDF ) z przykładowymi pytaniami i udzielonymi poprawnymi odpowiedziami z zakresu: - rachunkowości, - ewidencji podatkowej i zasad prowadzenia ksiąg podatkowych, - materialnego prawa podatkowego, - VATu, - akcyzy, - podatku dochodowego od osób fizycznych i prawnych, - podatku od czynności cywilnoprawnych, - od nieruchomości, - innych podatków i opłat lokalnych, - zasad ewidencji i identyfikacji podatników i płatników, - prawa celnego, - dewizowego i karno-skarbowego (razem 896 pytań z zaznaczonymi poprawnymi odpowiedziami). Pytania są z aktualnego zestawu wprowadzonego Uchwałą nr 3/IV/2009 Państwowej Komisji Egzaminacyjnej do Spraw Doradztwa Podatkowego z dnia 7 maja 2009 r. Pytania prezentowane są również w pliku Excel, w podziale na grupy tematyczne. Plik ten służy do sprawdzenia posiadanej wiedzy. W zależności od udzielonej odpowiedzi wyświetla się informacja: odpowiedź "dobra, „zła lub „brak odpowiedzi. Na końcu każdego bloku tematycznego następuje podsumowanie poprawności udzielonych odpowiedzi. Na egzaminie za odpowiedź poprawną otrzymuje się 2 punkty, za odpowiedź błędną odejmowany jest1 punkt, a brak odpowiedzi to 0 punktów. Wysyłka na majla jak tylko dostane potwierdzenie wpłaty Dzięki ćwiczeniom przeprowadzanym przy pomocy tego sprawdzającego testu Twoje szanse na zaliczenie egzaminu niezmiernie wzrosną! Kontakt: certyfikatksiegowy@onet.pl gg 12306090

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorka36
Jaki program księgowy proponujecie Państwo do biura rachunkowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a da rade sciagac na tym egza?
:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apka
Witam, mam pewien problem z wyborem kursu. Może na początek powiem co mam ukończony i jakie mam plany na przyszłość i bardzo proszę o wskazanie, o skierowanie mnie na właściwą drogę :) A więc mam ukończone licencjat z Ekonomii oraz magistra na wydziale Ekonomicznym, specjalność Zarządzanie i Marketing w Przedsiębiorstwie. Bardzo chciałabym otworzyć własne biuro rachunkowe. Wiem że brakuje mi praktyki. Na początek chciałabym zrobić kurs, aby odświeżyć wiedzę. Później praca w księgowości. W związku z tym proszę mi podpowiedzieć jaki/jakie mam zrobić kurs/y. Czy wystarczy ukończyć na przykład kurs"Uzyskanie uprawnień do prowadzenia biura rachunkowego" aby pracować w księgowości a później otworzyć biuro rachunkowe? 1 Kurs księgowości- kod zawodu 331301 2 Zintegrowany kurs na samodzielnych księgowych z zagadnieniami kadrowo-płacowymi, obsługą programu Symfonia i MS Excel - kod zawodu 241103 3 Uzyskanie uprawnień do prowadzenia biura rachunkowego - kod zawodu 121101 4 Kurs na głównych księgowych - kod zawodu 121101 5 Kurs księgowości z MS Excel - kod zawodu 331301 6 Kurs księgowości z elementami prawa pracy i kalkulacji wynagrodzeń - kod zawodu 331301 7 Kurs księgowości z podatkową książką przychodów i rozchodów oraz MS Excel - kod zawodu 331301 8 Księga przychodów i rozchodów w praktyce Z nie cierpieniem czekam na wszelkie podpowiedzi, wskazówki a nawet krytykę :), Z góry dziękuje,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusia101986
Jeśli któraś z czytelniczek poszukuje dobrego programu na początek do prowadzenia małego biura rachunkowego to polecam program PAKIET PRZEDSIĘBIORCY - MAŁA KSIĘGOWOŚĆ. Można go pobrać bezpłatnie stąd: http://www.pakietprzedsiebiorcy.pl/mala-ksiegowosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że potrzebny jest jakiś certyfikat, ale zobacz sobie tutaj: biuro rachunkowe warszawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drajkon
Witam użytkowników forum, mam do was pytanie następujące: Czy kierując się ustaleniami wynikającymi z tego paragrafu KKS Art. 9. 3. Za przestępstwa skarbowe lub wykroczenia skarbowe odpowiada, jak sprawca, także ten, kto na podstawie przepisu prawa, decyzji właściwego organu, umowy lub faktycznego wykonywania zajmuje się sprawami gospodarczymi, w szczególności finansowymi, osoby fizycznej, osoby prawnej albo jednostki organizacyjnej nie mającej osobowości prawnej, której odrębne przepisy przyznają zdolność prawną. Wynika, że tak naprawdę decydując się na powierzenie firmy konkretnemu biuru rachunkowemu jestem skazany na konsekwencje? Zastanawiam się nad skorzystaniem z usług tego biura rachunkowego facebook.com/PolskieBiuroKsiegowe , w związku z tym czy powinienem zapytać o to czy posiadają jakieś ubezpieczenie czy coś? O co powinienem tak naprawdę zapytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość certyfikat
Mam do sprzedania zestaw pytań testowych i zadań sytuacyjnych wraz z rozwiązaniami przygotowujący do egzaminu państwowego na usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych (Certyfikat Księgowy). W skład zestawu wchodzi plik pdf z pytaniami testowymi i udzielonymi poprawnymi odpowiedziami z zakresu: rachunkowości, podatków: VATu, akcyzy, podatku dochodowego od osób fizycznych i prawnych, podatku od czynności cywilnoprawnych, od nieruchomości, innych podatków i opłat lokalnych, ewidencji podatkowej i zasad prowadzenia ksiąg podatkowych, materialnego prawa podatkowego, zasad ewidencji i identyfikacji podatników i płatników, prawa celnego, dewizowego i karno-skarbowego, kontroli skarbowej - razem 2532 pytań z zaznaczonymi poprawnymi odpowiedziami. Pytania prezentowane są również w pliku Excel, w podziale na grupy tematyczne. Plik ten służy do sprawdzenia posiadanej wiedzy. W zależności od udzielonej odpowiedzi wyświetla się informacja: odpowiedź: dobra, „zła lub „brak odpowiedzi. Na końcu każdego bloku tematycznego następuje podsumowanie poprawności udzielonych odpowiedzi. Na egzaminie za odpowiedź poprawną otrzymuje się 2 punkty, za odpowiedź błędną odejmowany jest1 punkt, a brak odpowiedzi to 0 punktów. Dzięki ćwiczeniom przeprowadzanym przy pomocy tego sprawdzającego testu szansa na zaliczenie egzaminu niezmiernie wzrośnie! Oprócz testów w zestawie są zadania sytuacyjne z zakresu rachunkowości, podatków i ubezpieczeń społecznych. Kontakt: gg 12306090 certyfikatksiegowy@onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalozenie biura
Witam, prosze o informacje czy wlasciciel biura rachunkowego musi byc na Vacie od poczatku dzialalnosci? i czy na kpir czy inna forma opodatkowania tez wchodzi w gre? dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość certyfikat
Mam do sprzedania zestaw pytań testowych i zadań sytuacyjnych wraz z rozwiązaniami przygotowujący do egzaminu państwowego na usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych (Certyfikat Księgowy). W skład zestawu wchodzi plik pdf z pytaniami testowymi i udzielonymi poprawnymi odpowiedziami z zakresu: rachunkowości, podatków: VATu, akcyzy, podatku dochodowego od osób fizycznych i prawnych, podatku od czynności cywilnoprawnych, od nieruchomości, innych podatków i opłat lokalnych, ewidencji podatkowej i zasad prowadzenia ksiąg podatkowych, materialnego prawa podatkowego, zasad ewidencji i identyfikacji podatników i płatników, prawa celnego, dewizowego i karno-skarbowego, kontroli skarbowej - razem 2532 pytań z zaznaczonymi poprawnymi odpowiedziami. Pytania prezentowane są również w pliku Excel, w podziale na grupy tematyczne. Plik ten służy do sprawdzenia posiadanej wiedzy. W zależności od udzielonej odpowiedzi wyświetla się informacja: odpowiedź: dobra, „zła lub „brak odpowiedzi. Na końcu każdego bloku tematycznego następuje podsumowanie poprawności udzielonych odpowiedzi. Na egzaminie za odpowiedź poprawną otrzymuje się 2 punkty, za odpowiedź błędną odejmowany jest1 punkt, a brak odpowiedzi to 0 punktów. Dzięki ćwiczeniom przeprowadzanym przy pomocy tego sprawdzającego testu szansa na zaliczenie egzaminu niezmiernie wzrośnie! Oprócz testów w zestawie są zadania sytuacyjne z zakresu rachunkowości, podatków i ubezpieczeń społecznych. Kontakt: gg 12306090 certyfikatksiegowy@onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Warto również pomyśleć o polisie. Trzeba się ubezpieczyć od błędów, które mogą wystąpić podczas prowadzenia ksiąg, by nie stracić sporej ilości pieniędzy. Tutaj jest taki przykładowy kalkulator, na którym można obliczyć swoją składkę OC http://ksiegowy.obowiazkowe.pl/oc-obowiazkowe.html :) Życzę sukcesu i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania.marczuk
Trzeba mieć odpowiedni kurs i przede wszystkim zaopatrzyć się w jakiś sensowny program. Ja w swoim biurze używam programu Pakiet Przedsiębiorcy Mała Księgowość. Pobrałam go ze strony http://www.pakietprzedsiebiorcy.pl/mala-ksiegowosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak to jest w przypadku, kiedy studia pierwszego stopnia (licencjat) skończyło się na innym kierunku (zarządzanie) a magistra robi się z rachunkowości. czy można wtedy ubiegać się o certyfikat bez konieczności zdawania egzaminu państwowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oferujemy programy księgowe i kadrowo płacowe RAKS dla biur rachunkowych. Wdrożenia na terenie całego kraju! Zapraszamy po szczegóły! www.raks.info.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WMazur
Oczywiście, że na terenie Nowego Sącza i okolic nie znajdziecie bardziej przyjaznego biura rachunkowego niż http://www.kancelariapf.pl , które zadba o Wasze sprawy księgowe, rozliczenia z US i ZUS, pisma, wnioski i dokumenty przy zakładaniu działalności gospodarczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uraksa
Nie każdy może założyć biuro - musisz posiadać papiery. Rozmawiałem na ten temat z gościem od nich - http://www.ebilans.net Biuro rachunkowe Bilans doradzało mi jak działać, ale wygląda na to, że własne biuro rachunkowe wcale nie jest prostym tematem ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na takim biurze można
niezłe przekręy robić, więc i otwarcie wymaga troszkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość migasiorowski
Do utworzenia biura rachunkowego potrzebna jest między innymi licencja Ministra Finansów. Zapraszam do korzystania z Biura Rachunkowego Elżbieta Gąsiorowska G&G w Katowicach przy ul. Kolejowej 57 i Korfantego 195. http://rachunkowosc-katowice.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nasny
Oprócz kasy jaką musisz posiadać na biuro potrzebne Ci będzie jeszcze certyfikat i najważniejsze - doświadczenie. Wiem, że jest to ciężkie do zrobienia, ale możliwe. Przykładem jest firma Flexible Finance z Chorzowa, której na początku nikt nie wróżył sukcesu. Teraz są potentatem w swej dziedzinie. Sprawdź ich stronę www.flexiblefinance.pl możesz się sporo nauczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_alexandra
Witam. Powiedzcie mi jedną kwestię. Analizując wykształcenie musi być to w kierunku tylko rachunkowości? Czy mogą być pokrewne w których przedmiot finanse i rachunkowość był przez cały proces edukacyjny? Ponadto dot. doświadczenia, czy musi być ono tylko na stanowisku księgowy, referent ds. finansów itp.? Jak to wygląda w przypadku jak np. mam stanowisko doradca klienta, referent ds. obsługi klienta a zajmuję się finansami i księgowością? Pozdrawiam i proszę o podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kramczarek
Dobrze jest też zaopatrzyć się w jakiś program do obsługowania faktur i innych spraw związanych z biurem. Dobrym programem jest Comarch Optima, tutaj więcej informacji o nim: http://optimumbiuro24.com.pl/?comarch-opt!ma,8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość programy KPiR i KsH
Ktoś pytał o programy, wiele biur rachunkowych korzysta z oferty Varico, mają ciekawe propozycje w dziale księgowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×