Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jolka2222

menopauza

Polecane posty

Gość gość
Orgazmy to jedno nas ratuje. Codziennie przynajmniej jeden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marika57
Ja przy menopauzie stosuję Menopauzin na naturalnych składnikach.Dodatkowo zapisałam się na zajęcia fitness,które również pomagają na dolegliwości związane z tym okresem i korzystam z życia ile mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie sprawdził się suplement Menopauzin.Najbardziej męczyły mnie napady gorąca oraz drażliwość a teraz już praktycznie ich nie odczuwam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każda z nas musi wybrać sama. Często jednak lekarz po prostu zapisuje HTZ i nie mówi nawet o tym, że są terapie naturalne i lepiej zacząć od nich, a potem ewentualnie włączyć hormony (jeśli już naprawdę nic nie pomoże). Moja Mama i Teściowa biorą menopausal z Calivita i czują się dobrze. Przekonują tez swoje koleżanki by brały zioła a nie hormony, oczywiście z różnym skutkiem ale większość która próbowała jest zadowolona z efektów, tylko czasem zaczynają od 6-8 kapsułek dziennie!!!! by organizm nasycił się tymi składnikami. krótki opis dziłania tych ziół jest tu http://www.vitavita.pl/menopauza-pozostan-sobanaturalnie-naturalne-sposoby-na-n-14.html#.VhuCfm4zL60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kolejny sztuczny temat - pretekst dla reklamodawców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja polecam na menopauzę Menopauzin, od razu mi pomogły. Nie mogłam poradzić sobie ze złym samopoczuciem, a przytyłam chyba z 7 kg w ciągu dwóch tygodni. Ale moja siostra mi to poleciła. Teraz się nie przejmuję, Waga wróciła do normy ( nie obeszło się bez dietki) ale przynajmniej mam pewność, że po tych tabletkach nie grozi mi przyrost wagi, a przynajmniej nie w tak krótkim czasie, no i wróciło mi dobre samopoczucie! Naprawdę gorąco polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiara czyni cuda, poco truć się lekami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie krytykujcie ziół, zioła też zawierają fitoestrogeny i po to są stosowane, do tego zawierają małe dawki więc nie szkodzą jak HTZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kobiety... jakie zioła polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karieme
Kobiety, a jak radzicie sobie z oznakami starzenia? Ja mam suchą skórę, a na początku menopauzy hormony robiły z nią co chciały. Skóra stała się szara i szorstka (pomimo nawilżania!), zmarszczki zaczęły pojawiać się jedna po drugiej, w ogóle skóra straciła jędrność... Kupiłam sobie polecony przez farmaceutkę krem z Vichy, neovadiol. Skierowany dla kobiet w wieku menopauzalnym. Wiele jeszcze nie mogę powiedzieć, bo stosuję go 10 dni, ale skóra na pewno trochę odżyła, nabrała koloru. A wierzę, że bogactwo składników zawarte w tym kremie zrobi swoje. Powiem Wam, że nie jest łatwo, bo w kilka miesięcy zmieniłam się bardzo, ale nie poddaję się! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co ma w sobie ta seria? jakie składniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem niewiele przed 30, nie mam jeszcze menopauzy, ale już zastanawiam się jak to wszystko będzie wyglądało w moim przypadku, za tych kilkanaście-kilkadziesiąt lat. Prawdę mówiąc, gdy czytam o tych wszystkich dolegliwościach i objawach to trochę się boję. To trudny czas w życiu każdej kobiety, ale mam nadzieję, że w moim przypadku to wszystko odbędzie się "bezboleśnie". Znalazłam artykuł dotyczący menopauzy, jej dolegliwości oraz sposobów radzenia sobie z nimi - http://www.doppelherz.pl/aktualnosci/swiatowy-dzien-menopauzy-pretekst-do-rozmowy-na-trudne-tematy-3.html. Warto zerknąć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FrederykaW
menopauza ma wiele objaw. Po za tym spotykają nas wtedy różne uciążliwe dolegliwości takie jak na przykład bezsenność. Trafiłam niedawno na taki artykuł http://www.forumginekologiczne.pl/porada/czy-menopauza-zabiera-sen/2861.html , dotyczący właśnie braku snu podczas menopauzy.Są metody by sobie z tym jakoś radzić, chociaż wiadomo jak bardzo moze to być męczące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rzeczywiście menopauza jest nieznośna, a dla mnie też duży problem stanowią kłopoty z zasypianiem. Słyszałam, że na zasypianie pomaga chmiel (to pewnie dlatego po piwie robię się senna :P). Dlatego sama szukałam preparatu z ekstraktem z szyszek chmielu - Ligunin TermoStop. Pomógł mi nie tylko zasypiać, ale również z uderzeniami gorąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na problemy ze snem pomga mi wypicie szklanki cieplego mleka przed snem, a na problemy z infekcjami intymnymi pomaga mi probiotyk Provag, ktory dostarczajac ogromne ilosci zywych, polskich szczepow bakterii chroni pochwe przed grzybami i szkodliwymi bakteriami, dlatego co kilka miesiecy robie sobie nim 20 dniowe kuracje i jest dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie największym problemem była suchość pochwy i stany lękowe. Pierwszy problem szybko rozwiązałam, hydrovag mi w tym pomógł. Po tygodniowej kuracji tymi globulkami nawilżenie wróciło do normy. Dalej od czasu do czasu je stosuje dla potrzymania efektu. Globulki nie tylko nawilżają, chronią one również przed infekcjami intymnymi. Jeśli chodzi o stany lękowe - rozmowa z psychologiem pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam , jestem studentką 2 roku położnictwa na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, prowadzę badania potrzebne do pracy magisterskiej dotyczące zaburzeń seksualnych w okresie premenopauzy i postmenopauzy. Dotyczy ona sfer intymnych ale jest zupełnie anonimowa i posłuży tylko do celów badawczych. Bardzo proszę o wypełnienie Z góry dziękuję. Pozdrawiam :) http://www.ankietka.pl/ankieta/214877/zaburzenia-seksualne-kobiet-w-okresie-premenopauzy-i-postmenopauzy.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja się męczyłam, ale jestem całkowicie przeciwna hormonom. Jedyne co biorę to suplementy. Wcześniej takie jakieś w superpharm kupowałam, teraz zmieniłam na naturalne wyciągi, żeby jeszcze delikatniej było i biorę kapsułki ze zdrowysklep.eu. Jakoś musimy wytrzymać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie bardzo doskwierała suchość pochwy, odczuwana nie tylko w czasie zbliżenia ale taka powodujaca dyskomfort w czasie dnia codziennego, nawet przy chodzeniu odczuwałam nieprzyjemne ocieranie. Pomogła kuracja Hydrovagiem. Po tygodniu stosowania pochwa była nawilzona, nie miałam ranek ani otrać, skończyły sie tez odwieczne infekcje intymne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiakasia52
Ja od prawie dwóch lat mam menopauze i wiem to tylko dlatego że nie miesiączkuje co poszłam do kontroli to lekarka się pytała o objawy a ja nie mam żadnych pare lat temu były tyllko poty w nocy.Może jestem szczęściarą że mnie ominęły te przykre dolegliwości co niektóre panie tak na nie narzekają ,albo zioła mi pomogły co pije je regularnie od paru lat.rumianek i zestawy różnych ziół ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika Studentka
Witam, pozwoliłam sobie wprosić się na forum. Jestem studentką Um w Lublinie. Piszę pracę dotyczącą seksualności kobiet w wieku 45+. Jako , że brakuje mi kobietek , które chciałyby wypełnić tak intymną ankietę zwracam się do Pań z prośbą o wypełnienie jej. To tylko chwilka, a dla mnie każdy wypełniony arkusz jest na wagę złota. Jest ona oczywiście anonimowa. Bardzo proszę o pomoc. Z GÓRY DZIĘKUJĘ i POZDRAWIAM :) https://www.ankietka.pl/ankieta/214877/zaburzenia-seksualne-kobiet-w-okresie-premenopauzy-i-postmenopauzy.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam, koleżanka w pracy poleciła mi stosować ligunin termostop, obecnie jestem po pierwszym pudełku z menopauzą walcze już 2 rok ale teraz faktycznie znacznie mniej odczuwaj jej przykre objawy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Są różne środki na menopauzę, mnie na łagodzenie dolegliwości z nią związanych pomogła Climea (http://climea.pl/ ). Według mnie naprawdę skuteczne tabletki na menopauzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doskonale znam ten temat, bo sama teraz przez to przechodzę. Jestem kilka miesięcy przed 50 urodzinami i już od dawna występują u mnie objawy menopauzy. Czasem były nie do zniesienia, chyba żadna z nas nie przepada za tymi nagłymi uderzeniami gorąca czy dusznościami i nadmierną potliwością... Od pewnego czasu wprowadziłam do swojej diety suplement Doppelherz aktiv Aktiv-meno Forte i widzę, że to mi pomaga. Czuję się lepiej - uderzenia gorąca się zmniejszyły, poza tym łatwiej jest mi zasypiać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Honorata8603
Proponuję działać na spokojnie. Po pierwsze poradzić się lekarza i zrobić profilaktycznie zestaw najważniejszych badań. Po drugie zrobić własny research i pomyśleć nad rozsądną suplementacją - na pewno nie przyjmować pierwszego lepszego środka na menopauzę który zareklamują w TV. Ja np. już jestem pod koniec tego trudnego okresu:) ale dopiero niedawno doczytałam jakie znaczenie dla zapobiegania m.in. osteoporozie ma przyjmowanie wit. k2. Informacje można znaleźć np. tu http://www.kinon.com.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Kasia
Witam. Z menopauzą borykam się od dwóch lat i czego już nie brałam,nadmienię że wcześniej przez pięć lat brałam HTZ ale z uwagi na skutki uboczne (widoczne żylaki)lekarz kazał odstawić.Terapię przechodziłam,bo miałam problemy z miesiączką i jajnikami,wtedy jeszce czułam się dobrze.Teraz mam 51 lat i menopauza daje mi się we znaki.Poradziłam sobie ze stanami lękowymi,zmianami nastrojów ale uderzenia gorąca ma nadal i do tego jeszcze od roku suchość pochwy.Nie chce brać już żadnej chemii,więc zdałam się na suplementy i różne naturalne czyli ziołowe produkty.Tak jak pisałam przeszły mi stany lękowe i nerwowe.Co do uderzeń gorąca to różnie miewam,nieraz bardziej odczuwam a nieraz mam wszystkiego dość.Najgorsze jednak jest suchość pochwy bo łapię ciągle infekcje i do tego seks stał się bolesny a mam cudownego męża i seks jest dla nas bardzo ważny i udany ale jak nic mi nie pomoże to chyba się załamię. Dzisiaj kupiłam globulki Zenellę,Iladian,Lactovaginol i znowu zaczynam kurację.Może ona mi pomoże. Zapomniałam dodać,że jestem w stałym kontakcie z ginekologiem i powiedział mi abym pomyślała o zabiegu laserowym a mnie na to nie stać niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćdalia
Czesc wszystkie tu takie madre dziewczyny to mi napiszcie czy w wieku42lat to ja mam juz menopauze juz ponad trzy lata temu odstawilam pigulki antykoncepcyjne,mam okres dwa razy w miesiacu,to tak od trzech miesiecy,sasiadka taka starsza mi mowilw ze to menopauza,ale tu co was czytam to inne mam odczucia jakos mi tez piersi jakby mrowieja,dziwne czy to menopauza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×