Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moja szwagierka...

!!!!!WYTLUMACZCIE MI TO BO JA JEJ NIE ROZUMIEM!!!!

Polecane posty

Gość moja szwagierka...

... 4 miesiace temu urodzila dziecko, od faceta swojego odeszla bo powiedziala ze on jej nie jest potrzebny bo jak to ona okreslila "(...)jestem kobieta wolna(...)" ! pomijam fakt ze ta ciaza to nie byl przypadek bo zaszla w ciaze zaraz po mnie jak sie ylko dowiedziala ze jestem w ciazy (ona poprostu bardzo byla i jest o mnie zazdrosna chociaz nie ma zadnego powodu) zaluszmy ze jej facet (byly) nazywa sie Jan Kowalski a ona Anna Nowak no wiec tak szwagierka (Anna) poszla do urzedu zarejestrowac dziecko i podala jako nazwisko ojca Jan Nowak (chociaz ojciec tak nie ma na nazwisko) pytanie brzmi czy ona mogla wymyslic sobie nazwisko ojca ot tak sobie (choc taki nie istnieje)?? i czy w jakis sposob grozi jej cos za podanie falszywego nazwiska??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIE MOGŁA ZROBIC TEGO BEZ ZGODY OJCA JESLI NIE JEST W MAŁŻEŃSTWIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja szwagierka...
no ale zrobila!!!!!! poszla tam sama!!!! bez ojca dziecka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
totalna bzdura- prawo na to nie pozwala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już nie mówiac o tym że do rejestracji dziecka potrzebne jest nie tylko nazwisko ale i dowody rodziców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko pytammm
A nie jest tak, ze ojca mozna podac samemu, ale bez jego zgody dziecko nie moze otzymac jego nazwiska???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrjestrując dziecko trzeba mieć dowódy osobiste rodziców, wiec nie wiem jak mogła to zrobic????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie o ile nie sa małżeństwem- gdzie istnieje domniemane ojcostwo- nie- owszem moze przeszłoby to w szpitalu- ale nie w urzedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko pytammm
aha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dowody wystarcza też tylko wtedy gdy jest małżeństwo- w kazdym innym przypadku- konkubinacie itp- ojciec musi zgodzic sie na uznanie ojcostwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja szwagierka...
no kurcze tlumacze ze poszla tam sama i podala imie prawdziwe ojca ale nazwisko swoje!!! juz nie chodzi o nazwisko dziecka tylko o nazwisko ojca dziecka jeszcze raz : OJCIEC NAPRAWDE SIE NAZYWA JAN KOWALSKI A ONA PODALA NAZWISKO OJCA JAN NOWAK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to niech pokaże ci odpis aktu urodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaaaaaaaaaaaaalaaaaaaaaaa
aby zgłosić nazwisko dziecka potrzebna jest zgoda obydwóch osób a jeśli chciała dać mu swoje nazwisko to musiał on sie zgodzić.A jesli była sama to usiała podać ojca jako nie znany czyli nn i wtedy nazwisko swoje małemu zostaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja szwagierka...
I NIE MOWCIE MI ZE TO NIE MOZLIWE BO TO PRAWDA!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak ale tu niby podala inne nazwisko ojca- piszemy ci- NIEMOŻLIWE- w życiu by to nie przeszlo- bo ja bym mogła podac że ojcem dziecka jest aleksander kwasniewski i zarządać od niego alimentów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja szwagierka...
no wlasnie widzialam akt urodzenia i dla tego pytyam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaaaaaaaaaaaaalaaaaaaaaaa
nie podała tak tylko tak jest zapisane bez sensu w akcie bo moja kumpela tez tak miała napisane u małego w akcie urodzenia.Zadzwoń s\do USC i dopytaj jesli to cie nurtuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja szwagierka...
no kurde przeciez slepa nie jestem i czytac umiem!! a ojciec dziecka nawet nie wiedzial ze ona idzie zarejestrowac malego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja szwagierka...
no wlasnie o to mi chodzi !! chcialam sie upewnic czy to zgodne z prawem czy nie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochana jeśli juz jej sie udało i wyjdzie to na jaw to nic innego tylko za kraty... to jest składanie fałszywych danych....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja daleka znajoma
tez tak zrobiła ... powiedzmy że nazywa sie Ania Bąk ... wiec jako ojca podała imie prawdziwego ojca np.Piotr a nazwisko swoje Bąk i wyszedł ojciec Piotr Bąk chociaż ojciec małej inaczej miał na nazwisko a oni nie byli małżeństwem i widziałam akt urodzenia małej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co Wy tak uczepiliście się stwierdzenia ''ale prawo na to nie zezwala'' a ile jest spraw na które prawo nie zezwala i które nawet Wam się nie śniły ... a jednak są i mają miejsce :) takie czasy .... A co do tematu to w tej dziedzinie nie mam pojęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja daleka znajoma
aha i jeszcze jedno ona dostaje na małą kase z pomocy społecznej jako samotna matka...takze sama juz nie wiem co o tym myśleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja szwagierka...
no wlasnie tez wydawalo mi sie to nie normalne bo przeciez na zalatwienie niektorych spraw potrzebna jest zgoda obojga rodzicow wiec chyba bedzie po drabiac podpis ojca do 18 roku zycia jej dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja szwagierka...
no ona tez dostaje jako samotna matka zasilki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja daleka znajoma
a z tego co mi wiadomo to niby można tak zrobić jeżeli ojciec jest nieznany czy coś w tym stylu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coś dzwoni ale nie wiecie w którym kościele :) zasadnicze pytanie: podała ojca dziecka co masz na myśli aby uznać dziecko - tzn. aby dziecko przejęło nazwisko ojca o ile nie są małżeństwem faktycznie potrzebny jest ojciec tegoż dziecka osobiście ale jeśłi masz na myśli sytuację w której ona dała dziecku włane nazwisko a podała tylko dane ojca - jako biologicznego to w tym przypadku faktycznie nie jest potrzebny ojciec osobiście - takie mamy prawo - bynajmniej do września zeszłego roku tak było to uregulowane - było to jednym z ulubionych pytań egzaminacyjnych z prawa administracyjnego :) dodam że wytłumaczeniem może być tu fakt że np. matka rodzi dziecko, zna tylko dane ojca dziecka a ten się gdzieś ulotnił i co? ma wpisać \"ojciec nieznany\" - to wówczas nie ma podstaw do założenia sprawy o alimenty a gdy poda dane ojca to akt urodzenia dziecka jest podstawą do założenia sprawy o alimenty./ dodam że wówczas to w jej obowiązku byłoby udowodnić ojcostwo np. poprzez test dna za które to ona z góry musiałaby zapłacić, a potem o ile testy potwierdziłyby ojcostwo to ojciec dziecka wyrokiem sądu musiałby jej zwrócić koszty. tyle co pamiętam z tego kazusu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wpisuje się w chwili obecnej nn w akcie urodzenia, zeby nie paprać papierów dziecku. Wpisuje sie imię ojca (lub wymyslone) i nazwisko matki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×