Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moja szwagierka...

!!!!!WYTLUMACZCIE MI TO BO JA JEJ NIE ROZUMIEM!!!!

Polecane posty

a jak ojciec sie wypnie bo tak naprawdę nie on widnieje w akcie urodzenia tylko jego imię i obce nazwisko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak naprawde to nawet o alimenty niebedzie mogła sie starac ta osoba, bo jej ojciec dziecka powie ze to nie on jest wpisany w akcie urodzenia i co wtedy... tylko testy na ojcostwo, a jak sie nie zgodzi...????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja daleka znajoma
nefrytowakotka ...oooo właśnie ta znajoma tak zrobiła imie podła ojca a nazwisko swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdy ojciec się nie zgadza na badania dna wówczas sprawę traktuję się tak jakby badania potwierdziły ojcostwo - uznaje się go za ojca dziecka - jako że matka wówczas dopełniła wszelkich starań dowodowych domniemanie prawne tak samo jak np. matka nie przyjmuje spadku po swoich rodzicach, a matka ta ma dziecki wówczas traktuje się ją jakby w chwili otwarcia testamentu nie żyła i automatycznie dziedziczą dzieci matki w tym wypadku wnuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja szwagierka...
no wlasnie ale prawnie ojciec dziecka nie ma zadnych praw do synka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, ojciec nie ma żadnych praw do dziacka póki go nie uzna dobrowolnie lub automatycznie - w chwili gdy np. nie zgodzi się na badania za to tej Szwagierce grozi 3 lata pozbawienia wolności - art. 235 Kodeksu Karnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja szwagierka...
a mozesz mi przeslac dokladnie co to znaczy art. 235 Kodeksu Karnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
art. 235 KK "Kto przez tworenie fałszywych dowodów ... kieruje przeciwko okreslonej osobie ściganie o przestęstwo, wykroczenie lub przewinienie dyscyplinarne albo w toku postępowania zabiegi takie przedsiębierze podlega karze pozbawienia wolności do lat 3" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracuję w USC
Teoretycznie taka możliwość,jak piszesz,może mieć miejsce. Wystarczy,że szwagierka poszła do USC i powiedziała,że jest panną (zakładając,że nazwisko jej rodowe jest takie samo, jak nazwisko noszone-Nowak),w dowodzie osobistym też nie ma wpisanego stanu cywilnego.A w takim przypadku został wpisany ojciec-Jan Nowak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja szwagierka...
ale dopiero jak pozwalaby go o alimenty tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale dokładnie to jeszcze muszę poczytać - wiesz nasze kochane prawo jest takie szerokie że na wszystko można znależć paragraf :) dlatego w głośnych sprawach tak często się słyszy o zmianie kwalifikacji prawnej czynu, bo np. za to 3 lata ale podobny artykuł może akurat dać mniej :) a im lepszy prawnik tym wygodniejszy artykuł Ci znajdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja szwagierka...
nie no to jakies nie normalnwe czyli ja jako panna moge isc do urzedu zarejestroweac dziecko i podac jakiegos tqm ojca tyle ze to samo nazwisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja szwagierka...
nie nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to nie grozi jej art 235kk. Tak, jako panna rejestrujesz dziecko na swoje nazwisko, imie ojca może być prawdziwe lub nie (jak nie znasz np).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracuję w USC
Tak,jeśli jako panna urodzisz dziecko,to wtedy idziesz do urzędu sporządzić jego akt urodzenia.Jeśli mężczyzna nie przyjdzie z Tobą uznać dziecka,to wpisuje się w akcie jako nazwisko ojca dziecka Twoje nazwisko,a imię ojca dziecka-jakie podasz.Jeśli nie podasz,to urzędnik musi wpisać jakiekolwiek imię popularnie używane w kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ja wcale nie mówiłam że nasze prawo jest normalne :) a wiesz że np. małżeńswo które ma dochody powyżej np. 5000zł również mogło dostać podwójne becikowe? wystarczyło że matka i ojciec jako stałe zameldowanie mieli w różnych gminach - i tak matka szła do siebie po odbiór becikowego, a ojciec do siebie - oj wiele takich cudów w naszym prawie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyza84
na podstawie prawa o akatachh stanu cywilnego/ustawa z dn;28.09.1986r./dziecko można zarejestrować; w przypadku małżeństwa na podstawie aktu małżeństwa zawartego przez rodziców dziecka,a jeśli są po rozwodzie musi upłynąć 300 dni od uprawomocnienia się wyroku aby zapisać na biologicznego ojca i w tym przypadku można podać tylko imię ojca,a naziwsko pozostaje kobiety,chyba że jest uznanie dziecka przez bilogicznego ojca -jeśli dziecko zapisuje pamna musi mieć swój akt urodzenia i na podstawie art.42 ust 2 prawa o aktach stanu cywilnego podaje imię ojca i takie ma tylko p rawo,reszta należy do sądu. Nie można podawać imion i nazwisk takich jak nam się podoba.I jak wcześniej dobrze ktoś zauważył potrzebne są jeszcze dowody rodziców. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz jej nic nie grozi - owszem ale gdy gdy jej się odwidzi i zechce alimentów wówczas może być gorzej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracuję w USC
Blondyna-u nas,gdy matka dziecka idzie po becikowe,to wymagane jest ,by przedłożyła zaświadczenie,że ojciec dziecka nie pobrał w innej gminie becikowego. Ale rację masz,bo na początku takie przekręty się zdarzały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ato nie jest tak hop siup jak Ci się wydaje - to że ona tak podała miała prawo - ale zawsze może się tłumaczyć że ona się pomyliła, że byo to niezawinione, że od nikogo kasy nie chciała i co? i nic jej wówczas nie zrobią :) do czasu gdy nic od nikogo nie chce to ten wpis jest równoznaczny jak nn - nazwisko nieznane (z prunktu widzenia adaministracyjnego) róznica jest taka że mając nn zupełnie inaczej traktuje się wówczas socjal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×