Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mq515

przewlekły kaszel

Polecane posty

Gość paula199242
niestety ja tez tak mam choruje juz 5 tydzien i zadnej poprawy nie ma a jest czasamigorzej na pocztaku lekki kaszel ponziej nawet slowa nie moglam powiedziec bo caly czas kaszlalam... pozniej przeszklo troche ale przerodzilo sie w kaszel a ponziej od razu wymioty. nie wiem co sie dzieje juz bylam dwa razy u lekarza i nic mi dalej nie pomaga... nie mam poajecia co ci jest.. a szczerze boje sie bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do pauli
zrób morfologię z rozmazem +OB+CRP. Crp pokazuje czy nie ma w organiźmie stanów zapalnych i nic złego się nie dzieje. Zrób może posiew z gardła. Może masz jakieś bakterie... Kup sobie tabletki do ssania TATUM-VERDE. One są z antybiotykiem bez recepty, do tego kup sobie wit.c -CETEBE i łykaj 2-3 kapsułki dziennie oraz syrop Herbapect. Jest b.dobry. Jeżeli długo będzie się utrzymywał kaszel to zrób prześwietlenie. Być może "przewiewasz" sobie regularnie gardło lub chodzisz bez szalika i doziębiasz się. Ja kiedyś tak się użądziłam klimatyzacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do pauli
polecam smak cytrynowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goździk
Temat dosyć stary ale może ktoś coś doda od siebie. Już prawie 6 m-cy męczy mnie kaszel, zaczeło się od infekcji w styczniu, przeziębienie przeszło a kaszel został, najpierw był taki całodobowy a teraz od jakiś 2 m-cy mam praktycznie jeden porządny napad kaszlu gdzie muszę odkaszlnąć mokrą gęstą wydzielinę (trwa to nawet 1 godz.) i później mam juz cały dzień spokój, byłam u pulmonologa i od miesiąca biorę wziewki na astmę ale poprawy nie ma, może ciut mniej jest tej wydzieliny, robiłam RTG płuc i jest ok, spirometria - wynik wyszedł super, OB CRP też ok, nieraz pobolewa mnie gardło więc zrobiłam wymaz z gargła i też ok, już nie wiem co to może być, czy to faktycznie astma na tle alergicznym? testów nie miałam ponieważ biorę leki na alergię i muszę poczekac aż sie poprawi i wtedy odstawie i zrobie testy ale to jest chyba błędne koło. Jakim tropem podążać, może Wy coś podpowiecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartuuś
A czy myślicie, że kaszel od ok 10 dni to już trzeba iść do lekarza? Biorę dicotuss, herbata z miodem, ale nie mam czasu tego wyleżeć, bo muszę iść do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megan67
Uporczywy kaszel miałam przez tydzień,znajoma poleciła mi zioła przeciwkaszlowe firmy Labofarm. Przyjemny smak i przede wszystkim skuteczne. Piłam je zawsze rano po śniadaniu. Teraz czuję się świetnie a co najważniejsze pozbyłam się tego męczącego kaszlu. Polecam i zdrowia życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja się ostatnio z takiego kaszlu po jesiennym przeziębieniu wyleczyłam przeciwzapalnym fosidalem. Jest nie tylko skuteczny w łagodzeniu kaszlu, ale co najważniejsze też skutecznie hamuje stan zapalny, czyli przyczynę kaszlu. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dobry syrop ten fosidal - lekarz go ostatnio na przeziębienie synkowi przepisał. Szybko łagodzi kaszel i hamuje chorobę. No i tym razem nie skończyło się antybiotykami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gracja363
albo coś z prawoślazem spróbuj. Dicotuss na przykład. bardzo dobrze nawilża drogi oddechowe przez co kaszel szybciej powinien minąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja fosidalu akurat nie znam ale chętnie wypróbuje przy najbliżej infekcji. Może i u nas się sprawdzi. Teraz testowałam syropy z cebuli i nawet przez płukaliśmy gardło dwa tygodnie różnymi specyfikami. Miałam nawet podejrzenia, że może to może być alergia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Generalnie fosidal bardzo dobrze sobie radzi z kaszlem. Zwłaszcza jak się go zacznie brać zaraz na początku infekcji, to wtedy szybko przechodzi i nie ciągnie się tygodniami po przeziębieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja to już nie stosuję innych syropów poza fosidalem, jak dzieciaki są przeziębione. Działa szybko, kaszel jest znacznie łagodniejszy i moje towarzystwo o wiele szybciej do zdrowia wraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ojkone
U mojej córki problem był przede wszystkim z kaszlem wieczornym, przed snem. W ciągu dnia podawałam flavamed i było ok, ale wieczorem.. Od jakiegoś czasu podaję PlantagoPharm Plus, który uspokaja kaszel a dodatkowo wycisza dziecko bo w składzie ma m.in. melisę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kaszle 5 tydzien. Po badaniach na chlamydie mykoplazme i krztusiec wyszło ze mam krztusiec. Wiec nie zapobiegajcie syropkami tylko do lekarza na badania! Bo to nie żarty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli kaszel trwa ponad tydzień to faktycznie ludziska do lekarza !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym również była ostrożna z kaszlem. Jeśli cokolwiek nas niepokoi lepiej iść do lekarza, który dobrze osłucha dziecko. długotrwały kaszel może oznaczać krztusiec, alergię, astmę. Trzeba brać pod uwagę naprawdę kilka czynników. U nas kaszel oznaczał alergie wziewną, mimo iż nie było żadnych innych objawów. Teraz kiedy wiem o pyleni brzozy podaje dziecku lek na alergię. W pozostałej części roku kaszle oznacza infekcje i faktycznie wystarcza podawanie parę dni fosidalu i mamy wroga z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mój syn kaszle już trzeci tydzień, ale w końcu jest jakaś poprawa, bo mu lekarz przepisał fosidal przeciwzapalny i kaszel już mu tak nie dokucza. Liczę, że za parę dni wreszcie stanie na nogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tak jak gracja używam na kaszel Dicotussu. Ogólnie najbardziej lubię takie ziołowe leki. Co ważne są bezpieczne i mają super naturalny skład co sprawia że szybko widać efekty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Osobiście zaczynam od syropu z cebuli, zasypanej z cukrem. Do tego imbir z cytryną i miodem. Nie stosuję syropów z kodeiną bo źle na nie reaguję. Przy kaszlu mokrym trzeba działać z kilku stron. Czyli robimy inhalacje, nacieramy plecy i prawidłowo je oklepujemy. Trzeba się pozbyć wydzieliny więc proponuję syrop z prawoślazem lub wspomniany fosidal, który dodatkowo zadziała przeciwzapalnie. Generalnie kaszel do tygodnia powinien przejść. Przy kaszlach pogrypowych, kaszel może się utrzymywać nawet dwa tygodnie. Jeśli jednak coś nas niepokoi lub pojawiają się dodatkowe symptomy choroby koniecznie trzeba iśc do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arturekww
Chciałabym kupić za jakiś czas inhalator z myślą o synku chorującym na alergię. Póki co biorę pod uwagę na pewno model Pro Sanity. Jest w moim przedziale cenowym który jestem w stanie zapłacić i też z tego co widzę może być używany przez całą rodzinę do różnych terapii, nie tylko do alergii, astmy i tak dalej, ale też do zwykłej profilaktyki. Podoba mi się też cały wygląd, w zestawie jest torba, także jak będę chciała gdzieś spakować i zabrać to powinno być to całkiem poręczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wygodny w obsłudze jest model Sanity Simple. Korzystam z dziećmi już od pół roku i nic się nie psuje. Wydajny, szybki, lekki, a przez to poręczny. Bardzo fajna sprawa jak ktoś chce trochę profilaktycznie podziałać. Na pewno jest to bezpieczniejsze niż branie jakiś suplementów, tabletek, które mocno obciążają żołądek zwłaszcza u dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam coś skutecznego dla naszych najmłodszych jesli chodzi o kaszel- to syropek Bobolen. Jest świetny. DOskonale się zawsze sprawdza kiedy pojawia się uporczywy i męczący kaszel. I dobrze smakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na taki męczący kaszel najlepiej się sprawdza syrop fosidal, który ma działanie przeciwzapalne i szbko usuwa przyczynę choroby, czyli stan zapalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucja33
Bardzo uniwersalny jest mój sprzęt - Pro Sanity. Służy do inhalacji dróg oddechowych jakby na wszystkich poziomach – wyżej i niżej. Ale też można tu sobie nos i zatoki przeczyścić. Poza tym ja bardzo lubię inhalację jak mam śluzówkę przesuszoną, co mi się zdarza latem, ale też zimą jak chodzi ogrzewanie w mieszkaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fosidalu używam od dawna - jeszcze jak był na receptę. Nie raz wyleczyłam nim swoje dzieci, bo jest niezawodny nawet przy bardzo męczącym kaszlu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiktoriasobol
Doradzałabym do inhalacji dzieci, a zwłaszcza małych dzieci urządzenie Baby Sanity. Polska marka, gwarancja 3 lata, długi przewód z powietrzem i też fajnie, że cały aparat jest dość mały, lekki, poręczny. Można tutaj inhalować nawet takich maluchów którzy potrzebują smoczka – jest dołączony do zestawu. Dorośli też mogą z inhalatora korzystać, co staram się wykorzystywać zwłaszcza jak mnie przeziębienie chwyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiem wam, że syropy syropami ale jeśli macie nebulizator lub możecie go od kogoś pożyczyć to zdecydowanie polecam. U nas co prawda trzeba było zrobić inhalacje z Benodilu, żeby kaszel się zmienił i odpuścił. Ale zdecydowanie warto było. Gdyby nie to na bank skończyło by się na antybiotyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie niedawno lekarz przy takim paskudnym, męczącym kaszlu zalecił branie fosidalu przeciwzapalnego. I wreszcie po tym syropie kaszel zaczął odpuszczać i przestałam się tak męczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rzeczywiście fosidal sprawdza się super, jak nic innego nie pomaga. Jest skuteczny, bo działa nie tylko na objawy, ale przede wszystkim na przyczynę kaszlu, czyli stan zapalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×