Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madzialenkka

Rozwój 5 miesięcznego niemowlęcia

Polecane posty

Witam MAm pytanie, mój syn ma 5 mies i 2 tyg. Gdy go sadzam nie siedzi, przechyla się do przodu lub na boki, na brzuszku nie opiera sie na przedramionach, i co mnie najbardziej martwi nie przekręca się na boki, tzn troche próbuje, ale mu nie wychodzi do konca, czy nie jest troche opóźniony????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, nie jest, na samodzielne siedzenie ma jeszcze jakies 2, 3 miesiace :) a na sile nie powinnas go sadzac (a juz na pewno nie, opierajac o poduszki!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przy najblizszej kontroli u lekarza zapytaj sie czy wszystko gra :-) chociaz ja uwazam ze nie masz sie czym martwic kazde dziecko rozwija sie inaczej moja corka ma 6 miesiecy i 1 tydzien i tez nadal sama nie siedzi a jak usiadzie to tylko na chwilke co do obracania sie to zaczela obracac sie przed 5 miesiacem ale tylko z pleckow na brzuszek w druga strone jeszcze nie daje rady :-) ale jak bylismy u lekarza to powiedzial ze on nie widzi zadnych uchybien w rozwoju wiec mamy sie nie martwic :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczyny, lekarz powiedział, ze jest ok, tylko wlasnie porównując dzieci znajomych widzialam, że w tym wieku potrafily sie przekrecac juz na brzuszek, a moj nie potrafi jeszcze do konca na boczek:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łee to jak juz Ci tak lekarz powiedzial to juz zupelnie nie masz sie czym martwic :-) takie porownywanie do innych dzieci nic nie da bo tak jak juz wczesniej napisalam kazdy bobas rozwija sie w swoim indywidualnym tempie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najpierw Cie opieprze a pozniej pociesze ok ? :P Nie sadzaj Go !!!! za mały jest !! Moja mała usiadła sama - bo Jej nie sadzalam wczesniej metodami poduszki itp .... tylko w lezaczku ...bujaczku ... usiadła mając 9 miesięcy - myslałam sobie ze pewnie jest bardziej rozwinieta emocjonalnie niz ruchowo ...jednak chodzac a wlasciwie bigajac po skonczeniu 11 miesiaca upweniła mnie ,że w kazdej sferze jest wybitna ! ;):P ( bo moja ;0 )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a skubaniec przekręcała się mając niecałe 3 miechy ..ale kazde dziecko inne ... ;) mając 13 misiecy podskawiwała do góry :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) dzięki za opieprz:) hehe nie nie sadzam go tylko tak raz dziennie dosłownie na minutkę i patrze co się z nim dzieje, ale na razie nic się nie dzieje, mam nadzieję, że niedługo to nadrobi;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wolno sadzać dziecka jeżeli samo nie potrafi tego zrobić bo wbrew pozorom nie przyspieszy się jego "siadania" a może opóźnić. Mój mały również ma 5 i pół miesiąca i sam próbuje siadać, tzn. podciaga brodę do klatki piersiowej i dzwiga się, ale jeszcze mu brakuje. Przekręca sięna boki od jakiś 2 miesięcy, a od ponad miesiąca potrafi obrócić się z pleców na brzuszek ostatnio opanował przekręcanie się z brzuszka na plecy. Każde dziecko rozwija się we własnym tempie!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do autorki, moim zdaniem nie masz się czym przejmować, każde dziecko rozwija sie w innym tempie i w właściwym dla siebioe czasie opanowuje różne umiejętności... i nie zawsze w takiej kolejności jak to jest napisane w książkach... moja mała ma 8 miesięcy i dopiero od jakis dwóch tygodni sama siedzi, wcześniej to albo leciała na boki albo składała sie do przodu... a z przekręcaniem to też dopiero od jakiegoś miesiąca jej wychodzi... więc nie martw się, wszystko przed Wami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ufli
każde dziecko swoje własne tępo zdobywania nowych umiejętności że jedne później inne wcześniej umieja same siedzieć to nie znaczy że któreś jest opóźnione. Mój maly też ma 5 miesiecy, siedzi już sam, przewraca się na boki i pełza na brzuchu,albo dzwiga do gory pupę i tułów na rękach ale to nie znaczy że jest bardziej rozwinięty od Twojego.Zawsze mu powtarzam że jeszcze się nachodzi w życiu:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo dziekuje dziewczyny, pocieszylyscie mnie toche, ale wiadomo bym chciala aby to było juz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×