Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bobiczek

Krótkowzroczność a ciąża

Polecane posty

Gość bobiczek

Witam, mam pytanie do mam z wadami wzroku a konkretnie z krótkowzrocznością . Czy okres ciąży pogorszył w jakiś sposób widzenie (wiem że poród odbywa się przez cesarskie cięcie) bardziej chodzi mi o ty czy np. musiałyście dużo leżeć, być pod dodatkową opieką okulisty, itp.Chciałabym za jakiś czas zajśc w ciążę ale mam bardzo dużą wadę bo -22 i nie opuszczają mnie obawy. Pozdrawiam serdecznie:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja wada nie jest az taka duza, ale wydaje mi sie, ze w czasie ciazy mi sie poglebila. Podobno to wina hormonow i po ciazy i zakonczeniu karmienia wada moze sie znowu zmniejszyc. Bylam u okulisty i dowiedzialam sie, ze tylko cienka siatkowka jest powodem do CC. Sama krotkowzrocznosc nie jest przeszkoda do naturalnego porodu. Ja nie musialam w ogole lezec, ale przy wadze -6 to chyba nic nadzwyczajnego... Najlepiej doradz sie okulisty, bo co dziewczyna to inna historia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja wada nie jest az taka duza, ale wydaje mi sie, ze w czasie ciazy mi sie poglebila. Podobno to wina hormonow i po ciazy i zakonczeniu karmienia wada moze sie znowu zmniejszyc. Bylam u okulisty i dowiedzialam sie, ze tylko cienka siatkowka jest powodem do CC. Sama krotkowzrocznosc nie jest przeszkoda do naturalnego porodu. Ja nie musialam w ogole lezec, ale przy wadze -6 to chyba nic nadzwyczajnego... Najlepiej doradz sie okulisty, bo co dziewczyna to inna historia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co w przypadku astygmatyzmu?? Też musi być cesarka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oto, co mi powiedzial lekarz: cesarka nie zalezy od tego czy jest sie krotkowidzem, tylko od tego, w jakim stanie jest siatkowka oka. Do -5 mozna rodzic naturalnie. W moim przypadku (-5,25) tez mialam rodzic naturalnie, ale okazalo sie, ze mam rzadka i niecalkowicie przylegajaca siatkowke, ktora podczas parcia moze grozic odklejeniem. Jednak mysle, ze w wypadku autorki cesarka zostania zalecona na pewno. W ciazy wzrok mi "polecial" o jakas jedna dioptrie, ale po ciazy wrocil do stanu sprzed, miam tez duzo bardziej wrazliwa rogowke i nie zawsze moglam chodzic w soczewkach Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bobiczek
:) dziękuje dziewczyny:) w moim przypadku to na pewno będzie cesarka bo oprócz tej krótkowzroczności mam też bardzo rozrzedzoną siatkówkę i faktycznie przy porodzie naturalnym mogłaby sie odkleić. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam -11 i -13 i słabą siatkówkę - tez sie boję ze w ciąży mi się oczy spypną...:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam -6 i chcialabym cc
bo sie boje, ze poleci mi znacznie. bez ciązy wada mi sie poglebia o (-1,5) w ciagu roku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bobiczek
Też się tego obawiam :/ hmm co kobieta to inny przypadek, ale bądźmy dobrej myśli. Dziecko za jakiś czas to moje marzenie i nie zrezygnuje z niego, ale muszę sie odpowiednio przygotować-nie tylko jak najlepiej dbać o siebie w ciąży ale także jak dbać w tym czasie o oczka. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyszłaMama
ja mam wade -7.5 i -4.75 bede musiała rodzic przez CC??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×