Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

Marzena nie denerwuj się i nie zadręczaj bo dzidzi szkodzisz będzie ok zobaczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK............Miasto........TC......TERMIN....WAGA.... PŁEĆ lub IMIĘ Daffodile......Wojkowice....25.......01.11....56+7 ......Inga Waleria Marsjanka.....Śląskie........25.......01.11....57+7..... ..dziewczynka Kasika1........Rzeszów......26.......02.11 ...64+8.... ...Karolinka Milla77.........Warszawa....26.......02.11....57+ 12..... .Maciuś mother........Warszawa.....25.......04.11....62+5...... Krzyś agniesza26.....Lublin.........26.....04.11....53 +13. ..Chłopiec ewelka1234....Poznań........25.......05.11...+8 ..........Nadia? happymama....Irlandia.......26.......06.11.....65+8..... .Zuzia Green_Gable...Szczecin......26.......06.11....65+dużo... Mikołaj? MałaMi 80.....Warszawa.....25.......06.11..................Chłopiec Ania_1980......Szczecin......22.......07.11...66+4+3,5.. .?? agnesa1983....Poznań........24.......09.11....57+11,5... . .Kubuś Aneta30.........Kraków.......25.......09.11....53+12.... ..Chłopiec 18-nastk.......Warszawa....18.......10.11....55+2,5..... .?? Jokasta........ Gdynia........24.......11.11....58+7........Jeremi? C.internautka..Poznań......20........11.11.....56-2+0,5. .?? Marta1983.....Warszawa...24........13.11.....65+6....... Chłopiec **Vanilka**......Szczecin.....24.......13.11........51+1 0...Hubert fajnaaj.........Białogard....24.......14.11.....+7... .....Dziewczynka MarzenaMol....Wisła.........23.......14 .11....+7...........?? mysza1980.....Warszawa...24.......15.11.....59+8........ Zosia Karolinka Linka..Gliwice.....24.......15.11.....50+4.....Chłopiec Beata1987.......Śląskie......24.......16.11......62+8 ....?????????? bonizz........... Opatów.....24.......17.11 ..... 66+9......Chłopiec Balbin ...........Warszawa...23.......17.11......69+2.......Kubuś lorinka..........Anglia........23........19.11......55+6,5.. ..Zuzia kaaczuuchaa...Lublin.......23.......20.11......66...... .....chłopiec Kasiulka28......Szczecin....18........24.11.....67+1,5.. ...?? mała_agatka...Łódź.........22........25.11.... 65-5+1+2........Chłopiec eluś...........Międzyrzecz..22........25.11.....55+3.... ...Amelka? Myszkaa25..Irlandia/Slask..10.......28 .11....53...........?? Maja_21.........Kielce........20.......29.11.....64-2+1, 5 ..Chłopiec? ale mi narobiłyście stracha z tymi skurczami. Ja miała mraz ale skurcz łudki w nocy, żadnych skurczy brzucha nie czuję. Czy Wy macie usg co wizytę? Ja miałam ostatnio ok. 20 tc, a następne dopiero w 30 tc. chodzę prywatnie. Jakie macie wyniki z morfologii? Pisałam Wam wcześnie jo moich wynikach, lekarka nic mi ni przepisała, żadnego żelaza ani witamin. Myślicie, że sama mogę zażywać witaminy lub żelazo? Ja odkąd zaczęłąm się leczyć na tarczycę, tak jakbym wolniej tyła. Te 12 kg zawdzięczam początkowi ciąży. Przed ciążąmiałam niedowagę, więc teraz nadrobiłam. Ja też nie znoszę upałów. Zabieram się zaraz za prasowanie. W łazience mam już flizy. Okazało się , że sciany były bardzo nierówne. Wyszło ładnie, podoba mi się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta ja miałam takie skurcze ale przez nerkę. Nie mam co wizytę usg bo to niezdrowo dla dzidzi:) Możesz brać feminatal bez zaleceń lekarza :) JA mam brać kazał mi wczoraj w izbie przyjęć podobno pomaga utrzymać organizm w dobrej formie i mniej się choruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
...a ja mam usg co każdą wizytę :o\\Mój lekarz mówi, że nigdy i nigdzie jeszcze nie stwierdzono, że niby miało by to szkodzić... Czyli mam usg co 3 tyg :o ...eh U mnie wszystko w porządku, przestałam panikować i jest ok :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewuszki:):) nie wiem jak Wy dziewuszki ale ja zaczelam strasznie chrapac w nocy nigdy nie chrapalam a teraz maz nie mogl wczoraj filmu obejrzec bo tak dawalam:):)hehehe agatko nie wiem moze to od Twojej skracajacej sie szyjki moja gin. mi mowila ze to moze byc jeden z objawow wlasnie!i mowila tez ze moze byc tak tez dlatego ze dzidek poprostu kopie w szyjke i dlatego czasami sie zwraca!! ale u mojej mamy w pracy byla dziewczyna ktora 9 miesiecy regularnie zwracala!! anetko to naprawde niedobrze ze ci lekarka nic nie przepisa;la!!ja z morfologii mam zla hemoglobine wiec biore biofer on jest z wit. c i folikiem! a wczesniej bralam zelazo w kropelkach dla niemowlat. czytalam ze bardzo dobrymi owocami na poprawienie morfologii sa brzoskwinie i morele:):) a wy co ile robicie badania morfologie i mocz?? bo ja tak co 2 tyg. teraz mam przerwe 3tyg. bo moja gin. ma i tak urlop!! a usg tez mialam w 19tyg. i teraz bede miala po 11 sierpnia ale ja ich mialam na poczatku ciazy duzo bo niewiedzieli skad tak plamie i w ciagu tyg. mialam nawet 5, podejrzewali jakiegos krwiaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Ooo, właśnie wyczytałam, że dużo dziewczyn ma usg co wizyte i nie jest to szkodliwe :) "Usg - to ktorego uzywaja lekarze ma tylko 1 glowice, wysyla ultradzwieki z przerwami i jest calkowicie nieszkodliwe.." ...trochę mi lepiej :D Poza tym na moim usg w piątek... było śmiesznie, bo lekarz ZAWSZE widział tam chłopca. Potweirdził go już 3 razy, a w ten piątek mówi... "Jejjj ja tu widzę dziewczynkę" ... i patrzy i obraca tą aparaturą no i dziewczynka... my w śmiech, a on nagle "Nie, nie CHŁOPAK - widać ewidentnie" i nawet ja to widziałam i mam zdjęcie jego klejnocików :D Było widać BARDZO DOBRZE, ale wcześniej dziewczynkę też było widać... więc niby to chłopczyk... mój synuś, Potwierdzony kilka razy, ale stwierdziłam, że nie będę się sugerowała tym narazie za bardzo, bo ten mój lekarz taki nie pewny jakiś :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
...ja morfologię i mocz robiłam do tejpory tylko 2 razy. Wyniki były "super" ...ale chyba za rzadko lekarz daje mi skierowanie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez karolinko gdzies czytalam ze jeszcze nigdzie nie udowodniono ze usg jest szkodliwe dla plodu!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za mną dopiero jedno badani morfologi i moczu teraz będę mieć drugie ale chyba poczekam jak skończę brać leki na te nery bo wyjdą mi złe wyniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
DOPIERO POOGLĄDAŁAM WASZE FOTKI :D Kasika1 - sliczny brzusio i jaki wielki :) też taki chcę... Beata - mój wielkością podobny tylko mam bardziej szpiczasty. Tyle, że Twoje zdjęcie z 23 tyg, a ja w trakcie 25 :) agnieszka26 - bez komentarza :D wszystko masz podobne do mnie. No jakbym widziała swój :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehehe karolinko my od poczatku mialysmy wszystko podobnie teraz pozostaly nam tylko albo takie same terminy porodu albo zblizone, a i jeszcze wagowo dzieci i cm:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja badania u mojej gin. od 13tyg. mialam juz 6 razy robione:)takze moja gion. nie szczedzi mi klucia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja właśnie słyszałam że nie powinno się robić więcej jak 5 USG na całą ciąże jeżeli nie ma do tego wskazań bo naświetla się dziecko i w jakiś sposób rozdrażnia. Może nie jest szkodliwe ale napewno nieprzyjemne dla maluszka. Dla mnie ważniejsze jest samopoczucie malucha niż to żebym ja sobie mogła pooglądać co dwa tygodnie jak dziecko wygląda. Najważniejsze że czuje ruchy i wiem że wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
...ale tu chyba nie chodzi tylko o oglądanie maluszka, ale o sprawdzanie jak się rozwija, mi tam lekarz za każdym razem sprawdza czy się zgadza wielkość główki do nóżki do danego tygodnia, czy serce bije prawidłowo i takie inne duperelki... Poza tym uwielbiam oglądać mojego bobaska, choć wiem, że mój gin wykonuje to badanie dla Naszego bezpieczeństwa, a nie dla zabawy czy przyjemności. Poza tym słyszałam, że comiesięczna kontrola poprzez USG jest teraz standardem, ale jak widać są różne zdania na ten temat :) i właśnie wyczytałam, że... \"...nie denerwujcie się badaniem USG, jest ono naprawdę krótko wykonywane i nie ma szans, żeby dzidzia się \"podgrzała\". Ktoś tam kiedyś wyliczył, że żeby podgrzać dzidzię o 0,5 st. celsjusza trzeba by ją głowicować przez godzinę bez przerwy. Po to lekarz wykonuje takie badanie, żeby wszystko było OK i żeby ani mamusi ani dziecku nie zaszkodzić... :)\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tylko pomacham... 🖐️ znowu upał. fatalny dzien... odeszła Iza, wspaniała żona i mama dwóch chłopców ... dwa lata temu zaczęło ją boleć kolano- lekarze leczyli ją maściami, tabletkami przciwbólowymi... okazało sie, że ma nowotwór kości... w ubiegłym roku w czerwcu była na rodzinnym wyjeździe w Turcji... chciała odpocząć po chemii...było super... nosiła świetną chustkę na głowie. od wczoraj jej nie ma.... sory za ten nastrój, ale jakoś tak mi dziwnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello:) Kochane ale sie rozpisałyście przez dwa dni:) dołączjąc się do dyskusji to chciałam powiedzieć że ja również usg mam co każdą wizytę czyli co 3tyg, ale za to badania jak do tej pory miałam w 13 tygodniu były dobre ale wydaje mi sie ze czas najwyzszy je powtorzyc jutro mam kolejna wizyte u gin:) zobacze moje malenstwo:) co do witamin to wiem ze mozna spokojnie brac te konkretne dla kobiet ciezarnych maja caly sklad:) ale wiadomo najlepiej to w naturze (owocki warzywka miesko) ; co do asparginu to nie polecam tabletki sa dobre polecane dla sportowcow ale ja tam po nim miałam zawroty głowy i ogólnie złe samopoczucie:/ wiec nie polecam komus kto ma robaczka w brzuszku:) mam pytanko czy któraś z was rodzi w szczecinie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha i ja też chciałabym zobaczyć wasze brzusia:) to mój meil będę wdzięcznie czekać z niecierpliwością:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata,ja tez mam takie masakryczne rozstepy,ze wstydzie nawet swojego chlopa :( ja nigdy nie mialam problemow z cellulitem czy roztepami a teraz mam wszystko :( poprostu super....jedyny pozytywny aspekt calej sprawy to dzidzius :D tak szybko sie produkujecie,ze nie nadazam z czytaniem :p NICK............Miasto........TC......TERMIN....WAGA.... PŁEĆ lub IMIĘ Daffodile......Wojkowice....25.......01.11....56+7 ......Inga Waleria Marsjanka.....Śląskie........25.......01.11....57+7..... ..dziewczynka Kasika1........Rzeszów......26.......02.11 ...64+8.... ...Karolinka Milla77.........Warszawa....26.......02.11....57+ 12..... .Maciuś mother........Warszawa.....25.......04.11....62+5...... Krzyś agniesza26.....Lublin.........26.....04.11....53 +13. ..Chłopiec ewelka1234....Poznań........25.......05.11...+8 ..........Nadia? happymama....Irlandia.......26.......06.11.....65+8..... .Zuzia Green_Gable...Szczecin......26.......06.11....65+dużo... Mikołaj? MałaMi 80.....Warszawa.....25.......06.11..................Chłopiec Ania_1980......Szczecin......22.......07.11...66+4+3,5.. .?? agnesa1983....Poznań........24.......09.11....57+11,5... . .Kubuś Aneta30.........Kraków.......25.......09.11....53+12.... ..Chłopiec 18-nastk.......Warszawa....18.......10.11....55+2,5..... .?? Jokasta........ Gdynia........24.......11.11....58+7........Jeremi? C.internautka..Poznań......20........11.11.....56-2+0,5. .?? Marta1983.....Warszawa...24........13.11.....65+6....... Chłopiec **Vanilka**......Szczecin.....24.......13.11........51+1 0...Hubert fajnaaj.........Białogard....24.......14.11.....+7... .....Dziewczynka MarzenaMol....Wisła.........23.......14 .11....+7...........?? mysza1980.....Warszawa...24.......15.11.....59+8........ Zosia Karolinka Linka..Gliwice.....24.......15.11.....50+4.....Chłopiec Beata1987.......Śląskie......24.......16.11......62+8 ....?????????? bonizz........... Opatów.....24.......17.11 ..... 66+9......Chłopiec Balbin ...........Warszawa...23.......17.11......69+2.......Kubuś lorinka..........Anglia........23........19.11......55+6,5.. ..Zuzia kaaczuuchaa...Lublin.......24......20.11......66...... .....chłopiec Kasiulka28......Szczecin....18........24.11.....67+1,5.. ...?? mała_agatka...Łódź.........22........25.11.... 65-5+1+2........Chłopiec eluś...........Międzyrzecz..22........25.11.....55+3.... ...Amelka? Myszkaa25..Irlandia/Slask..10.......28 .11....53...........?? Maja_21.........Kielce........20.......29.11.....64-2+1, 5 ..Chłopiec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laseczki :) wlasnie wróciłam z plaży :D ale super było tak w sam raz ani za zimno ani za ciepło :D wczorajszy grilek bardzo udany ale zostało nam tyle mieska ze dzisiaj poprawka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robię badani moczu co wizytę, czyli co miesiąc, a morfologię mam robić co drugi miesiąc. Idę rano na ponowne badanie obciązenia glukozą 75 g tym razem. Fuuj. Trochę się boję, czy nie puszczę pawika, bo ostatnio mało brakowało. Ale upalny dzień dzisiaj, aż słabo się robi. Idę się szykować do spania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie!!! Dziś wcześnie wstałam bo muszę jechać do urzędu pracy podpisać się a tak mi się nie chce. No ale jak trzeba to trzeba. W nocy strasznie mnie komary pogryzły ale nie da sie nic na to poradzić bo mam cały czas okno otwarte. Ja do tej pory miałam dwa razy robione badania moczu i krwi i trzy razy usg plus raz prywatnie. No dla mnie to mało ale jeśli się chodzi państwowo to nie ma co się dziwić. Ale na wizyty prywatne mnie nie stać. Najbardziej mnie denerwuje to że nie znam płci bo zapomniałam się zapytać a lekarz sam od siebie mi nie powiedział. Dla mnie nie jest ważne czy będzie chłopczyk czy dziewczynka tylko to aly dzidzia urodziła się zdrowa. Jak moja kruszynka przyjdzie na świat to miałabym już roczną pocieche ale nie będę pisać o przykrych rzeczach bo nie chcę wam nastroju psuć. Ja naszczęście żadnych skurczy nie mam i twardnienia brzucha. Czasem tylko jak już mam bardzo pęcherz napełniony. W poprzedniej ciąży często mi brzuch twardniał ale lekarz to zbagatelizował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
happymamo suuuper brzunio:)taki zgrabniutki!:) a ja sie dzis wyspalam zmienilam pokoj spaniowy bo jednak na tym naszym lozku sypialnianym z ortopedycznym materacem nie moge spac moj kregoslup calkowicie juz siada od tego lerzenia:(ale dzis wyspana za wszystkie czasy!! beaciu a w calej ciazy tylko 2 razy bylam prywatnie a tak to moja gin. tylko chce zebym przychodzila panstwowo! dziewuchy grajmy w totka jak wygramy toooo zasponsorujemy kazdej super wyprawke i wspolne spotkanie w jakims niezlym spa:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki :) wczoraj z tego zoo wróciliśmy przed 19 i już nie miałam siły pisać. niby nie szarżowałam za bardzo, głównie siedziałam na ławeczce ale i tak taki całodzienny wyjazd mnie zmęczył. najgorszy był powrót klimatyzowanym autobusem z wyłączoną klimą i pozamykanymi wszelkimi oknami. poszłam do kierowcy poprosić o włączenie nawiewu bądź zdjęcie blokady z okien (mój brat ma chorobę lokomocyjną, a ja nadal źle znoszę podróże autobusem, a poza tym co to za warunki jechać zapakowanym autobusem w temp ponad 40 stopni w środku)ale on stwierdził ze klima działa :O no to mu powiedziałam że chyba tylko w jego kabinie! niech wyjdzie i zobaczy! po jakiś 5 minutach otworzył lufty w dachu, co oczywiście nic nie dało :O normalnie masakra :( no ale dojechaliśmy. jak wysiadłam byłam cała mokra, łącznie z bielizną :P marzena - dokładnie nie zadręczaj sie tym bo zwariujesz, a i dzidzia czuje nasze nastroje i jak mama smutna to ona się smuci. będzie dobrze zobaczysz :) jeśli chodzi o usg to ja mam co wizytę, takie króciutkie żeby tylko sprawdzić czy wszystko jest ok :) dodatkowo byłam 2 razy na genetycznym. ale jak już mam to genetyczne to wtedy moja lekarka już mi nie robi. bo to zwykle jest tak ze mam genetyczne a potem po tygodniu idę do swojej lekarki i takie usg nie miałoby już sensu :) agnieszko - mam nadzieję ze to jednak nie przez szyjkę :( może taka moja natura. no nic dowiem się 11. co do chrapania to ja chrapałam na początku, teraz jak śpię na boku to nie zdarza mi się, no chyba że o tym nie wiem :P badania to do tej pory 2 razy robiłam, zarówno mocz jak i morfologię. wyniki bardzo dobre, właściwie nic się nie pogarszają więc \"nie ma po co kłuć\" - jak mówi moja lekarka :) ja biorę feminatal, zgodnie z zaleceniem lekarza :) na początku miałam mdłości po nim, ale teraz jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
happymamo - piękny brzusio :) taki zgrabniutki :) nie taki plaskaczek jak mój. zawsze się śmiejemy że ja mam tyłek z przodu i z tyłu, bo mój brzuszek jest taki jakby podzielony na pół, z boku idzie ładnie do przodu i nagle na samym środku jest taka dziura :P normalnie jak tyłek :P ale co tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny, Wróciłam z działki. Pogoda cudowna, morze piękne, choć chłodnawe. Ogólnie źle znoszę upały, ponieważ budzę się z wykrzywionymi i spuchniętymi stopami i rękoma. Na dodatek bolącymi. Za tydzien mąż ma urlop, to już tylko ( o ile pogoda dopisze) będę siedzieć nad morzem. Szkoda, że nie można się opalać. Iskierki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×