Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

NICK............Miasto........TC......TERMIN....WAGA.... PŁEĆ lub IMIĘ Daffodile......Wojkowice....25.......01.11....56+7 ......Inga Waleria Marsjanka.....Śląskie........25.......01.11....57+7..... ..dziewczynka Kasika1........Rzeszów......26.......02.11 ...64+8.... ...Karolinka Milla77.........Warszawa....26.......02.11....57+ 12..... .Maciuś mother........Warszawa.....25.......04.11....62+5...... Krzyś agniesza26.....Lublin.........26.....04.11....53 +13. ..Chłopiec ewelka1234....Poznań........26.......05.11...+8 ..........Nadia? Kasiula82.......Cieszyn.......27.......06.11....54+7,5.. .. ..Amelka happymama....Irlandia.......27.......06.11.....65+10.... . .Zuzia Green_Gable...Szczecin......26.......06.11....65+dużo... Mikołaj? MałaMi 80.....Warszawa.....25.......06.11..................Chłopiec Ania_1980......Szczecin......22.......07.11...66+4+3,5.. .?? agnesa1983....Poznań........24.......09.11....57+11,5... . .Kubuś Aneta30.........Kraków.......25.......09.11....53+12.... ..Chłopiec 18-nastk.......Warszawa....18.......10.11....55+2,5..... .?? Jokasta........ Gdynia........25.......11.11....58+7........Jeremi? C.internautka..Poznań......20........11.11.....56-2+0,5. .?? Marta1983.....Warszawa...25........13.11.....65+7....... Robert ? **Vanilka**......Szczecin.....24.......13.11........51+1 0...Hubert fajnaaj.........Białogard....25.......14.11.....+7... .....Dziewczynka MarzenaMol....Wisła.........23.......14 .11....+7...........?? mysza1980.....Warszawa...25.......15.11.....59+8........ Zosia Karolinka Linka..Gliwice.....25.......15.11.....50+5.....Chłopiec Beata1987.......Śląskie......25.......16.11......62+10,5 ....?????????? bonizz........... Opatów.....24.......17.11 ..... 66+9......Chłopiec Balbin ...........Warszawa...24.......17.11......69+2.......Kubuś lorinka..........Anglia........23........19.11......55+6,5.. ..Zuzia kaaczuuchaa...Lublin.......24......20.11......66...... .....chłopiec Kasiulka28......Szczecin....18........24.11.....67+1,5.. ...?? mała_agatka...Łódź.........23........25.11.... 65-5+1+2........Chłopiec eluś...........Międzyrzecz..22........25.11.....55+3.... ...Amelka? Myszkaa25..Irlandia/Slask..10.......28 .11....53...........?? Maja_21.........Kielce........20.......29.11.....64-2+1, 5 ..Chłopiec poprawiam swój tydzień, pewnie kiloski też bym musiała, ale te poprawię po wizycie u lekarza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te znieczulenie dawają aby nie bolału skurcze. człowiek je bedzie czuł ale nie bedzie bólu. Z tego co czytałam to takie znieczulenie jest płatne i wstrzykuje się go chyba gdy jest już 4 cm rozwarcie gdyż takie znieczulenie może przerwać akcje porodową. Ja tam nie będę brała takiego znieczulenia. Wiem już jaki mnie ból czeka i dla dziecka to wytrzymam. A po porodzie już od razu się o bólu zapomina. Ja nie miałam cientego krocza to nie wiem jak boli gdy się goi i mam nadzieję że tym razem też nie będę mieć. Tu na Śląsku upał jest straszny. Znów nie ma czym oddychać i cały czas się pocę. Ale dziewczyny ja nie mogę już się doczekać jak dzidek przyjdzie na świat :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też się pomęczę troszkę hihi.... Ale mam dar przekonywania :D jedziemy jutro z samego rana o 6 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no widzisz martuś :) jednak się udało :D co do znieczulenia, to właśnie jest po to żeby skurcze nie bolały. ja jeszcze nie wiem czy wytrzymamy bez. myślę że najlepiej jest się nie nastawiać, zobaczę w trakcie jak będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarzenkaMol-nie mam powiększonej główki ani nadmiaru wód ale walczę z tokso:-(. Bedzie dobrze malutka -zobaczysz🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupiłam dwie koszule do szpitala, stanik majteczki nowe i jestem zadowolona :) Lecę się szykować i robić zakupy na wyjazd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, Byłam dziś na tym badaniu cukrzycowym z glukozą. Dało się wypić i nie jest tak źle. Wyniki po południu. Co do rozstępów to ( odpukać) na razie nie mam w ogóle, ale cellulit pojawił mi się spory....są specjalne kremy dla kobiet w ciąży na skórkę pomaranczową więc może zakupię:( Nie spałam dzis prawie, bo bardzo denerwuję się zmianą mieszkania, boję się, że żle wybiorę.....boję się remontu etc. To jest już duża inwestycja. Dziewczynki, co tam wczoraj się działo, szpital, przykre wspomnienia....może ten miesiąc będzie lepszy, mamy już sierpień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie ma za bardzo co robić. Gdybym miała szanse gdzieś przyrobić ale nikt nie zatrudni kobiety w ciązy. ja zakupy będę robić w październiku. Myślę że wcześniej nie będzie trzeba i zę wszystko bedzie ok. ale tego do kupienie jest sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Ja tez dziewuszki rozstepow nie mam ale zaczyna mi sie chyba cos na udach mam taka specjalna rekawiczke do masowania bo te kremy to nic nie daja tylko masaz bardziej:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, Mam wyniki obciążenia glukozą i aż 133. Norma niby jest 140. Ale to chyba jest bardzo zły wynik, co robić? :( Co do znieczuleń, to nie jest tak, że jak chcesz to dadzą Ci znieczulenie, bo o wiele wczesniej przed porodem trzeba zrobić jakieś specjalistyczne badania czy można w ogóle nas znieczulać. Poza tym w każdym szpitalu jest określona liczba anastezjologów, więc jeśli rodzi akurat dużo kobiet ( a teraz bardzo często tak się zdarza) to kto pierwszy ten lepszy. Wiem bo moja przyjaciółka miała ostatnio taką sytuację i mimo próśb, rodziła bez znieczulenia z racji braku anastezjologów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Ja własnie wróciłam od lekarza.. USG nie było ale wszystko OK. Mam brać MgB6 na drętwienie nóg i skórcze łydek, na bakterie w moczu nic mi nie kazał brać - to będę pić sobie ten sok z żurawin. Co mnie zdziwiło to to, że ponoć macica mi słabo rośnie - ja się czuję jak balonik, a on mi zmienił z 27tc na 26.. hmm. Poza tym wypytałam położnej o różne dolegliwości i w skrócie... nikt nie mówił, że będzie łatwo ;) wszytko jest normalne.. kłucia, ciągnięcia, kolki brzusia.. mam się martwić jak będę miała takie bóle jak przy okresie..aha wypadanie włosów też jest normalne..bo mi strasznie wypadają. Dziewczyny z 26-27 tc jaką wy macie wysokość dna macicy? I jaką długość szyjki - ponoć do 2cm to norma - ja mam tylko 2.5cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dostałam namiary na lekarza w warszawie co za 60 zł nagrywa dzidzie na płytkę ale zwykłe 2d usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jokasta a to badanie robiłaś z 50 gram glukozy? Bo jeśli tak to norma jest do 120. Ja miałam wynik 150 i dostałam skierowanie do poradni diabetologicznej. I tak dostałam skierowanie dopiero na obciążenie glukozą 75 gram i wynik miałam 106 więc w normie. to że taki masz wynik to jeszcze nie oznacza że masz cukrzyyce ciążową. Dopiero ten drugi wynik jest ważny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula82 ja szyjke mialam 42mm ale zaczela robic sie miekkawa wiec moja gin. bala sie ze moze byc niewydolnosc wiec zalozyla mi krazek!! i mowila mi ze od 26mm juz powinno sie zakladac krazki zeby dalej sie nie skracala i zeby wczesniej nie urodzic dzidka!!takze nie wiem juz sama jak to jest co lekarz to inna opinia i wogole:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula jeśli chodzi o wymiaru macicy to np w 25 tyg powinna się znajdować 5 cm nad pępkiem i co tydzień powinna zwiększać się o jedem cm. A jeśli chodzi oszyjke to ja nic na ten temat nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musze dziewczyny wyłączyć komputer bo u mnie grzmi. Może wkońcu trochę popada bo jest bardzo duszno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a Ja jakos sie martwie bo wszscy mi mowia ze mam maly brzuszek i nic nie widac:(i jakos sie tak zaczynam martwic ze nic nie rosnie:(:(ale jak pytalam mojej gin. ostatnio to mi powiedziala ze jest normalny!!dobrze ze juz niedlugo wraca i za 10 dni pojde do niej na wizyte!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agniesza pewnie że masz normalny brzuch nie jest wielki ale mały też nie jest. Bardzo często na chłopaczków brzuchole są małe takie zgrabne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale wiecie jak to jest kto nie przyjdzie to oj ale masz maly brzuszek bo ktos tam jest w twoim miesiacu i ma 2 razy taki juz mi sie flaki przewracaja bo tzrba kazdemu tlumaczyc ze nie kazdy ma duzy brzuch!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wogole to ja nadal czuje ze ten moj dzidek nadal siedzi nisko:(nic sie nie chce podnosic do gory:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! a ja właśnie pożarłam pierogi ze śliwkami. objadłam się jak dziki osiołek :) i teraz synek podskakuje wesoło :) moje maleństwo jest wszędzie! dosłownie! kopie i niska gdzieś w okolicy cipki i wysoko w wątrobę. i po prawej i po lewej stronie brzuska. podróżniczek mały :) co do wymiarów macicy, to moja jest jakoś dziwnie wysoko, nawet wczoraj lekarka powiedziała że jakoś wysoko jest i dlatego już na wątrobę naciska. wg niej to jakieś 4 tyg do przodu jestem jeśli o wysokość chodzi. no nie wiem ginekolog nic o tym nie mówiła, oprócz tego że ładnie brzuszek rośnie. szyjkę ja w 20 tyg miałam na 3 cm, dlatego miałam się oszczędzać. zobaczymy jak będzie teraz. coś czuję że jeszcze się skróciła, i że krążek mnie nie ominie :( ale co tam dzidzia najważniejsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja o ile czegoś nie poknociłąm mam coś ok. 4 cm. To też zależy jak jest liczona. Na usg liczyła mi w lini prostej iwyszło mniej, a moja lekarka zmierzyła ją po całej długości (bo jest to lekki łuk) i wyszło właśnie coś ok. 4 cm. Z tym znieczuleniem - każda z nas ma inny próg bólu. Ja raczej się zdecyduję na nie, bo później może być już za późno. Koleżanka mi mówiłą, że żałowała, że nie wzięła znieczulenia, myślałą, że taki ból wytrzyma, a te najgorsze bóle były dopiero przed nią, a na znieczulenie już było za późno. Położna też mi mówiła, że lepiej wziąć, że po co się męczyć, jak można bez tego bólu. Ja byłam na drobnych zakupach i kupiłam kolejnego pajacyka w komplecie z taką fajną czapeczką oraz koszulkę wiązaną z boku z długim rękawem. Chciałam kupić body z długim rękawem, ale nie było. I kupiłąm 2 fajne kubki na kawę, albo jakiś inny napój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jokasto - nie martw się, ja miałam powyżej normy i też byłam na obciążeniu 75 g. Wynik miałam wtedy w normie, więc jest wszystko ok. Obciążenie 75 g jest ważniejsze. Nie wiem dlaczego od razu nie robi się 75 tylko 50 jak to drugie (75) jest istotniejsze. Nie martw się remontem. Ja właśnie przez to przechodzę, na szczęście nie ma mnie tam na miejscu. Myślałam, że wystarczy położyć flizy, panele, pomalować ściany, kupić armaturę i się przeprowadzić. Okazało się, że trzeba przerabiać instalację elektryczną, całą wodę, i że dach przecieka w jednym miejscu. Czego się chwycimy to są problemy, ale widać już efekty i na pewno warto. Fakt inwestycja większa niz zakłdaliśmy, ale wystarczy to na dobrych naście lat na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a do którego tyg trzeba robić tą glukozę..bo oczywiście zapomniałam spytać czy mam robić na następny raz, a sam mi nie kazal robic zadnych badań...a następna wizyta w 30tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula - z tego co pamiętam to między 24-28 tc. Może niech potwierdzą to jeszcze dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×