Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

Hej dziewczyny! Właśnie wróciłam od fryzjera, znów jestem piękna ;) ha ha.. Lorinka też dziś mi przyszła ochota na pomidoróweczkę i sobie ugotowałam..;D mniama Jeśli chodzi o ruchy dziecka to ja mam dni, że Amelka jest bardzo aktywna, a czasem jest tak, że czuję raz jak się obraca i tyle... Co do listy rzeczy to popieram w 100%. Mamy na forum doświadczone mamusie, które mogą podpowiedzieć co jest potrzebne, a co zbędne.. acha i najlepiej jakbyśmy obok rzeczy pisały na co warto zwrócić uwagę..bo ja np nie mam pojecia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie mkobietki ja ruchy czuje codziennie.nieraz nawet pod cycem mnie kopnie:) ale najbardziej to czuje w nocy jak sie klade moze mu sie nie podoba jak leze bo pewnie tu go dusze albo tu go dusze...no i czkawke tez nieraz ma hehe fajne uczucie...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze ubranka body z długim i krótkim rękawkiem - ok. 5. sztuk. Zwróć uwagę, by otwór na głowę był odpowiednio duży, tak, by nie trzeba było przeciskać jej na siłę. Body jest wygodne, ponieważ zapięcie na dole uniemożliwia odsłonięcie gołych plecków. Alternatywą dla body mogą być zawiązywane z boku koszulki (z krótkim rękawem). kaftaniki (z długim rękawem) zawiązywane z boku - od 4 do 6 sztuk śpioszki - 3 sztuki czapeczki - 2 cienkie i 1 cieplejsza pajacyki - 2- 4 sztuki. Jest to jednoczęściowe ubranie wierzchnie (z długim rękawem), odpinane w pupie tak, aby do zmiany pieluszki nie trzeba go zdejmować. cieplejsze pajacyki - ok. 2 sztuki skarpetki - 2-3 sztuki. Zwróć uwagę, by nie miały obcisłych gumek. sweterki lub bluzy zapinane z przodu - 2 sztuki ciepły kombinezon, jeżeli dziecko urodzone jest jesienią lub zimą, albo cienki kombinezon bawełniany dla \"letnich\" maluchów Do zimowych spacerów potrzebować będziemy także: rękawiczek; ciepłego śpiworka; ciepłej czapki. Do letnich spacerów natomiast potrzebna jest cienka czapka z daszkiem. Pamiętaj, że najmniejszym możliwym rozmiarem dostępnym na rynku jest rozmiar 56. Nie kupuj jednak zbyt wielu małych rzeczy, bo dziecko szybko wyrośnie i nie zdąży zużyć wszystkich \"kreacji\". Ubranka mające bezpośrednią styczność ze skórą powinny być wykonane z naturalnych materiałów - np. bawełna, batyst, frotte, z niewielką najwyżej domieszką elastiku. Nie powinny mieć ostrych szwów ani guzików, które mogłyby uwierać. Przed pierwszym założeniem należy je wygotować. Rzeczy do spania, spacerów i werandowania dziecka kocyki - 2 cienkie i 1 cieplejszy poszewki na kocyki - 2- 3 sztuki prześcieradełka -do wózka i łóżeczka (np. praktyczne frotte z gumkami) - 2-3 sztuki śpiwór ciepły do wózka na zimę ceratki do podłożenia pod prześcieradło - 2 sztuki pieluszki bawełniane - praktyczne do używania jako prześcieradełko, do przykrycia dziecka, gdy jest ciepło, albo do osuszania ciałka po kąpieli. pieluchy tetrowe - ich liczba zależna jest od tego, jaki sposób pieluchowania dziecka wybierasz. Jeżeli używać będziesz pieluch tetrowych, potrzebujesz ich ok. 60 sztuk (zakłada się je bowiem podwójnie). 30 kompletów daje Ci taki komfort, że nie musisz prać ich częściej niż raz na dwa dni. Jeżeli będziesz używać pieluszek jednorazowych, zaopatrz się w ok. 10 sztuk - będą przydatne do podłożenia jako prześcieradełko przy przewijaniu malucha lub do wycierania buzi. Noworodek do spania nie potrzebuje poduszki ani kołdry. Płaskiej poduszki zaczynamy używać, gdy malec opanuje swobodnie umiejętność przewracania się z brzucha na plecy (ok. 5. miesiąca życia). Gdy w pomieszczeniu jest chłodno, wystarczy przykryć dziecko dodatkowym (lub cieplejszym) kocykiem. Nie ma także potrzeby różnicowania sposobu ubierania w ciągu dnia i w nocy. Kosmetyki i przybory toaletowe Kosmetyki powinny być przede wszystkim jak najprostsze i w małej ilości. Nowości wprowadzaj ostrożnie, żeby móc zaobserwować ewentualną reakcję alergiczną. Wybieraj kosmetyki bez dodatków zapachowych i barwników. Zaopatrz się w: nie perfumowane mydełko dla niemowląt Najlepiej żeby pH wynosiło ok.5,5. Zwróć uwagę, czy posiada atest PZH. waciki (przydatne do przemywania oczu, okolic krocza) gaziki pałeczki do czyszczenia uszu i noska myjki - 2-3 sztuki Nie używamy gąbki, ponieważ nie można jej zdezynfekować. miękka szczotka - z naturalnego lub sztucznego włosia nożyczki do paznokci (z zaokrąglonymi końcami) środek do natłuszczania skóry dziecka - może być to oliwka do pielęgnacji niemowląt. Jeżeli dziecko ma tendencję do przesuszania się skóry, lepiej natłuszczać ją parafiną. Dobrze natłuszcza, a także działa odżywczo na skórę oliwka z oliwek (z pierwszego tłoczenia), jak również linomag w płynie. tłusty krem do pupy - np. z dodatkiem cynku bawełniana pielucha, a w późniejszym okresie ręcznik frotte do osuszania dziecka po kąpieli niealergizujący proszek do prania (lub płatki mydlane) Sprzęty codziennego użytku łóżeczko - zwróć uwagę, czy ma wyjmowane szczebelki (przyda się to w późniejszym okresie) i czy ma regulowaną głębokość. W pierwszym okresie życia noworodek może spać w koszyku. wanienka plastikowa termometr do mierzenia temperatury wody. wózek głęboki - powinien zawierać wyjmowaną przenośną gondolkę, folię przeciwdeszczową oraz parasolkę. Najpraktyczniejszy jest wózek wielofunkcyjny, z którego można zrobić spacerówkę, gdy dziecko zacznie siedzieć. Ważne, by nie miał zbyt małych kółek - trudno go wtedy prowadzić. nosidełko - przeznaczone do noszenia dziecka z przodu, ze sztywną podpórką pod plecy i głowę dziecka. torba podręczna - będziesz w niej stale miała \"zestaw SOS\" do przewinięcia i ew. przebrania maluszka poza domem. fotelik samochodowy spełniający parametry bezpieczeństwa. Apteczka 70-procentowy spirytus do przemywania pępka (potrzebne będą też gaziki lub patyczki jednorazowe). gencjana - roztwór wodny (pomocna przy pleśniawkach) oraz spirytusowy (do pielęgnacji pępka). rumianek - do robienia naparów (przemywania oczek, narządów płciowych) lub dodawany do kąpieli (świetny w profilaktyce krzywicy; kąpiele z dodatkiem rumianku dostarczają dziecku również cennych witamin). sól fizjologiczna - do płukania oczek w przypadku ropienia lub noska, gdyby zdarzył się katar. maść nagietkowa - działa gojąco i regenerująco na skórę. Jest to maść pierwszej pomocy w razie pojawienia się wysypki. paracetamol (w czopkach, dawka 50 lub 80 mg, lub w syropie). Preparat potrzebny w razie gorączki. Pamiętaj, że każda gorączka u noworodka jest bezwzględnym wskazaniem do kontaktu z lekarzem. termometr lekarski. To jest przykładowa lista:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A zakupy dla ciebie: - laktator - wkładki laktacyjne - biustonosz do karmienia - 2 koszule ( 1 do porodu, druga po porodzie do karmienia) - podkłady poporodowe ( ja kupiłam 3 paczki) - majtki jednorazowe ( ja kupiłam 4 szt siatkowane) - szlafrok - kapcie - skarpetki - majtki bawełnianie - duże podpaski na wyjście ze szpitala - tantum rosa do podmywania - płyn do higieny intymnej najlepiej z kory dębu - przybory kosmetyczne codziennego użytku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już nie raz pisałyśmy takie listy i nic z tego nie wyszło. Myślę że każda weźmie co uważa ale taka lista zawsze może pomóc mamom niezapomnieć o czymś. Ja mam już spakowane wszystko: Dla mnie: szlafrok 3 piżamy ręcznik kapcie kapcie pod prysznic majtki jednorazowe kosmetyki (wkłady poporodowe mydło, szampon, pasta do zębów, czoteczki.) Dla dziecka: czapeczki body śpiochy pieluchy tetrowe pampersy chusteczki nawilżane sudocrem oliwka rożek kombinezon musiałabym zajrzeć do szuflady bo pewnie o czymś zapomniałam napisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już masz wszystko spakowane ??? To ja jestem daleko w tyle.. na etapie przemyśleń co kupić ;) A co z nasza stronką ze zdjęciami..czemu nie dodajecie zdjęć..hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
az mnie glowa rozbolala po przeczytaniu tej listy!!! w zasadzie to chyba zawiera ona wszystko co niezbedne ale np ja ceratki do lozeczka nie uzywalam tez kupilam jak jeszcze w ciazy bylam i uzywam jej dopiero teraz jak maly spi bez pampersa... nie wiem po co poszewki na koce??? dla mnie zbedne i nie jest tak ze male dzieci sie nie brudza bo duzo ulewaja jak zaleje body pod broda to trzeba przebrac bo bedzie smierdzialo wymiotem czasem dzieci sie przesikuja albo kupa jest ogromna ...i znowu wszystko do zmiany zjadlam zupe 30min temu zaraz po niej banana i kilka ciastek i znowu jestem glodna raaaaaaaatttuunnkuuuu !!!!!!!!!! zaraz bede jadla wiecej od Przemka:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie co z fotkami??dziewczyny pewnie nie chca sie pokazywac ale mozecie robic tylko zdjecia brzuszkow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od paru dni nie mam apetytu.. Mam pytanie: zwracacie dużą uwagę na to co jecie..żeby dostarczać w jedzeniu odpowiednie składniki..czy poprostu jecie na co macie ochotę.. bo ja np jem bardzo mało mięsa - wogole nie mam ochoty, ryb nie jem wcale (przed ciążą jadłam, a teraz wogole nie mam smaka), jajka od przypadku do przypadku, a jesli chodzi o warzywa to jem ciagle te same- moja dieta nie jest zbyt urozmaicona, ale badania krwi mam dobre..jak myślicie powinnam coś zmienić..organizma sam powinien sie dopominać jesli czegoś mu brakuje...jak uważacie bardziej poplatac juz nie moglam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Byłam dziś na takich mini zakupach. Kupiłam pościel dla małej, prześcieradło, ręcznik z kapturkiem, podkłady, wkładdki laktacyjne, mydełko, krem Nivea na mróz i wiatr i takie głupotki. I jeszcze proszek, tym razem Dzidziuś i gorąco polecam, bo juz wyprałam poszewki, jest super i nawet ładnie pachnie. Poprzednio miałam Lovelę i odradzam, ale co kto woli. Ja mam dwa cienkie kocyki po małym i jeszcze dokupie grubszy, poszewek na nie nie potrzebowałam. A co do ceratki to tez wczesniej kupiłam, a używam teraz dla starszego synaka, bo oducza sie od nocnika:) Wogóle dużo sie kupuje rzeczy, które szybko staja się bezuzyteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula ja mięsa praktycznie nie tykam, nie moge poprostu. Lorinka taka z Ciebie chudzina, że możesz jeść do woli, nie zaszkodzi Ci:P Marta1983- faktycznie juz spakowałaś torbę? Może to i lepiej, masz juz wszystko gotowe i nie bedziesz się potem denerwować. Ewelka kopiowałaś tę listę czxy sama tworzyłaś?:) green gable a u mnie jest odwrotnie, jak mała usłyszy jakis głośniejszy hałas, to zaczyna fikać:) Mila- to sie kobieto oszczędzaj, a dzieciaki Ci dają poleżeć?? Jokasta- to dobrze, że Cie w szpitalu uspokoili. Beata1987- Boże to straszne co przezyłaś, współczuje Ci. Aneta-mnie też wszyscy pytaja jak się czuje i kiedy rozwiązanie, blee juz mam dośc opowiadania wiecznie tego samego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiula nie jestes sama ja oprocz dwoch koszul nocnych nie mam nic no dla didka mam kilka ubranek ale to co mam nie wystarczyloby nawet na dwa dni ............................wiec do roboty powiem wam ze moj chlop to juz w ogole jest zrelaksowany pomimo ze to drugie dziecko to mu co tydzien mowie WIELKIMI LITERAMI ile jeszcze do porodu zostalo .... happy mama i mysza co z wami?????????????hallloooo kasiula ja jem to na co mam ochote a w tej ciazy to jakos tak dziwnie bo nie mam jakos specjalnie ochoty czaasem cos mi posmakuje to jem przez dwa dni i przechodzi mam tez tak ze wydaje mi sie ze cos tam bym zjadla jak juz to mam to okazuje sie ze o wcale nie jest ten smak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lorinka ja też tak mam..mam na cos ochote, a potem się okazuje, że to nie to ;) a czasem jem coś pare dni.. mam nadzieje, że dzidek to sobie dobiera... bo diety u mnie brak Lorinka masz już dzieciaczka... napisz jak uważasz ile na początek powinno się mieć ubranek i jakich.. takie minimum, bo wiadomo, że potem też się dostaje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam źle napisałam tzn dobrze bo mam to wszystko spakowane w jedną szufladę prócz szlafroka i kombinezonu... Poza tym wszystko już czeka na mnie w szufladzie żeby mąż w razie czego wrzucił wszystko do torby w tym roztargnieniu i mi przywiózł bo później mu mówić co ma przywozić to tak ciężko... :) Torbe też już pokazałam w którą najlepiej będzie mnie spakować żeby się pomieściło. Ogólnie jestem przygotowana. Na osobnej kupce mam wszystko w razie gdybym musiała do szpitala śmigać tak jak ostatnio. Więc jestem już spokojna przynajmniej jeżeli chodzi o tą część wyprawy na poród. Dziś byłam u lekarza powiedział że wszystko jest ok, synek nie dawał się zbadać bo serducha nie było słychać dobrze ciągle się kręił i uciekał ale kopał prosto w mikrofon położnej i niezły huk robił przy tych kopnięciach aż się przestraszyłyśmy obie hehe. Ale największego stracha to mi narobił jak nie mogła znaleść pulsu niedobry synek. Poza tym dostałam zwolnienie dalsze i skierowanie do poradni urologicznej i tam mam być pod stałą opieką lekarza do końca ciąży ze względu na te nerki :( Mam nadzieję że wszystko będzie ok. Chciałabym urodzić zdrowe dziecko kosztem tego że muszę tak cierpieć teraz hehe... Samopoczucie jakoś lepsze wysprzątałam królikowi jest do połowy łysy bo przechodzi przez linienie i śmiesznie wygląda :D Synek ciągle mnie kopie od momentu badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey Kobitki ale sie rozpisalyscie:) te listy sa switne mi np pomoga wiec dzieki:) prosze was o ta stronke ze zdjeciami chetnie umiescilabym swoje bo jak ostatnio pisalam mam kilka nowych fotek (juz z wiekszym brzusiem) bo ost jak wysylalam to byl malutki co nie:) buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiulko mam juz synka ale tez mam problem bo dla niego prawie niczego nie kupowalam bo dostalam ciuchy teraz mam problem bo sama nie wiem ile czego kupic pamietam tylko ze przebieralam malego kilka razy w ciagu dnia w pierwszym miesiacu za nim nauczylam sie go obslugiwac duzo przesikiwal sie bo mial za male pampki kupilam mu te new born a potrzebne byly wieksze jak sie urodzil to wazyl 3590.... mysle ze na poczatek kilka sztuk ubranek w najmniejszym rozmiarze .. tzn moj maly jak sie urodzil mial 57cm i te ubranka w rozmiarze 56 byly prawie w ogole nie zakladne bo wyrosl takze lepiej sie zabezpieczyc tez w kilka ubranek w wiekszym rozmiarze 62 zeby nie leciec do sklepu od razu pamietam ze odkladalam do prasowania ubranka i po kilku dniach probowalam nozke do spiocha/pajacyka wlozyc to maly mial zgieta ja w kolanku:D i z odciaganiem pokarmu recznie tez sobie nie radzilam dlatego teraz kupuje laktator wtedy tez posluchalam rad ze mozna kupic po pordzie bo moze w ogole nie byc potrzebny tylko po porodzie nie mialam czasu na bieganie po sklepach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laseczki :) nic sie nie odzywam bo od piątku jest u mnie moja mama :) nie widziałyśmy się od 4 miesięcy wiec same rozumiecie że wole z nią siedzieć niż na kompie :P , ale codziennie staram się was czytać bo jakbym tak odpuściła sobie cały tydzień to potem bym musiała cały tydzień na zaległości poświęcić :P ja już mam całą komodę ubranek :D po prostu nie mogę się powstrzymać żeby czegoś nie kupić hehe :D a jak już z mamą pójdziemy na miasto to zachowujemy się jak wariatki :P i wychodzimy z pełnymi siatkami :P samych body z krótkim rękawkiem mam już ok 40 szt :P tak wiem że trochę przesadziłam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
...a ja nie mogę spać :) Nadrobiłam czytanie, bo dawno mnie nie było. Mam problemy z komputerem więc może mnie nie być :( U mnie Ok. Dzidzia kopie bardzo często... raz mocno, raz lekko :) ...ale i tak się martwie przy każdym twardnieniu brzuszka itd.. Wizytę mam za tydzień w środę, więc rozwieję wszelkie wątpliwości - mam nadzieje :) Zmieniam tydzień w tabelce, bo już mamy czwartek czyli koniec 26 tygodnia :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
NICK...........Miasto........TC......TERMIN....WAGA.... PŁEĆ lub IMIĘ Daffodile......Wojkowice....25.......01.11....56+7 ......Inga Waleria Marsjanka.....Śląskie........25.......01.11....57+7..... ..dziewczynka Kasika1........Rzeszów......28.......02.11 ...64+9.... ...Karolinka Milla77.........Warszawa....28.......02.11....57+ 12..... .Maciuś mother........Warszawa.....25.......04.11....62+5...... Krzyś agniesza26.....Lublin.........26.....04.11....53 +13. ....Chłopiec ewelka1234....Poznań........27.......05.11...+8 ..........Nadia? Kasiula82.......Cieszyn.......27.......06.11....54+7,5.. .. ..Amelka happymama....Irlandia.......27.......06.11.....65+10.... . .Zuzia Green_Gable...Szczecin......27.......06.11....65+dużo... Milenka MałaMi 80.....Warszawa.....25.......06.11..................Chłopiec Ania_1980......Szczecin......22.......07.11...66+4+3,5.. .?? agnesa1983....Poznań........24.......09.11....57+11,5... . .Kubuś Aneta30.........Kraków.......26.......09.11....53+12.... ..Chłopiec 18-nastk.......Warszawa....18.......10.11....55+2,5..... .?? Jokasta........ Gdynia........26......11.11....58+8........Jeremi? C.internautka..Poznań......20........11.11.....56-2+0,5. .?? Marta1983.....Warszawa...26........13.11.....65+7....... Robert ? **Vanilka**......Szczecin.....24.......13.11........51+1 0...Hubert fajnaaj..........Białogard....25.......14.11.....+7... .....Dziewczynka MarzenaMol....Wisła.........23.......14 .11....+7...........?? mysza1980.....Warszawa...25.......15.11.....59+8........ Zosia Karolinka Linka..Gliwice.....26.......15.11.....50+5.....Chłopiec Beata1987.......Śląskie......25.......16.11......62+10,5 ....?????????? bonizz........... Opatów.....24.......17.11 ..... 66+9......Chłopiec Balbin ...........Warszawa...25.......17.11......69+3.......Kubuś lorinka..........Anglia........24........19.11......55+6,5.. ..Zuzia kaaczuuchaa...Lublin.......24........20.11......66.... .....chłopiec bajag_a........Białystok.....24.......20.11.......65.... ....Malwina Kasiulka28......Szczecin....18........24.11.....67+1,5.. ...?? misheeela110...Lublin........18.......24.11....49+7----- ----????? mała_agatka...Łódź.........23........25.11.... 65-5+1+2........Chłopiec eluś...........Międzyrzecz..25........25.11.....55+6.... ...Pawełek maminka.1......łódź.........24........27.11.....53+5.... ...dziewczynka Myszkaa25..Irlandia/Slask..10.......28 .11....53...........?? Maja_21.........Kielce........23.......29.11.....64-2+1, 5 ..Wiktorek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! po pierwsze wozek- czytalam gdzie tu fajny temat z radami na co zwracac uwage, chcialabym przede wszystkim taki z przekladana raczke ale dalej nie mam upatrzonego. łóżeczko-widzialam fajne na allegro, chialabym by mialo odpinany bok i polke ale konkretnego nie wybralam:) fotelik, nosidelko i bujak w jednym :)mam super, firma chyba groner,kupilam w komisie za 55 zl tylko:) a wanienka-sa rozne rodzaje tych wanienek?u nas w realu sa takie ladne po 25 zl:) laktator to kupie po porodzie jak sie okaze czy mam pokarm. ewelka dzieki za liste, wydaje mi sie,ze do szpitala trzeba miec wiecej niz 2 koszule, w razie czego, kombinezony to chyba 2 by sie w sumie przydaly, te na zime. przewijak kupie taki by pasowal jako nadstawka do lozeczka, chociaz chcialam miec osobny z polka ale chyba go nie mam gdzie zmiescic:( zaraz drukuje twoja liste:) kasiula 82- ja jem w sumie tak jak przed ciaza, z tym,ze bardziej ciagnie mnie na owoce,a nabial zawsze lubilam:)ale jem za duzo slodyczy i nie potrzebnie ciezkie potrawy na kolacje a potem zdycham:) postanowilam, w zwiazku z wkoczeniem jutro w 3 trymestr, by wprowadzic jakies zmiany:) zobaczymy:) kasika1 czemu odradzasz lovele? ps.myslicie o chrzcinach juz?:) wiem,ze to przesada jeszcze ale wyobrazam sobie jak fajnie byloby chrzcic małą w Swieta bozego Narodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No takie chrzciny mogłyby być fajne szczególnie jak się gdzieś jeździ do rodziny bo samemu nie trzeba szykować jedzenia hahaha :D My o tym myśleliśmy bo jeździmy na wieś do rodziny i tam nie dość że piękny kościól to cała rodzina. Kombinezon spokojnie jeden wystarczy nie ma co kupować dwóch bo dziecko szybko wyrasta i moim zdaniem to wogóle nie ma sensu. Bratowa miała jeden i mała w kwietniu jeszcze w niego się mieściła a nosiła już 62 rozmiar, a kombinezon na 56 ( wsadziliśmy ją przymierzyć tylko był jak na wymiar ) a rodziła się w styczniu tego roku więc myślę że jak wam wyrośnie to zawsze można dokupić w razie czego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maminka.1
Witam dziewczyny :) Zobaczcie jaką fajną stronkę znalazłam. Z różnymi kalkulatorami, m.in. związanymi z naszymi dzieciątkami. Można np. obliczyć jaką wagę miała nasza dzidzia na podstawie różnych parametrów z usg. Jak ja byłam na usg połówkowym, to lekarz podał nam tylko wymiary AC, BPD itp., ale nie dowiedziałam się od niego ile moje maleństwo wtedy ważyło. I w tym kalkulatorze można to sobie wyliczyć - "waga płodu w ciąży" :) Są też inne kalkulatory - " wiek ciąży na podstawie BPD, AC, HC, AL" - trzeba podać pomiary z usg i wtedy kalkulator podaje na który tydzień to są pomiary. Więc możemy sobie sprawdzić, czy wszystko jest ok w swoim czasie :) Zachęcam, warto się uspokoić i mieć pewność :) Chociaż wiadomo, że do takich internetowych kalkulatorów trzeba podchodzić z pewnym dystansem, nie ma to jak fachowiec, którego można wypytać o szczegóły. Tylko że ja nie do końca wiedziałam o co jeszcze można pytać ;) Albo można się dowiedzieć, czy nasza dzidzia jest mniejsza, lżejsza niż większość albo połowa innych dzidzi w tym samym wieku ciążowym. To jest w kalkulatorze "wiek ciąży a wymiary usg". Ale akurat ten kalkulator jest mniej dokładny, bo przyjmuje długości tylko w cm (i nie można np. 5,4 cm ale tylko 5 cm) zamiast w mm. Szkoda, ale fajnie, że te dwa poprzednie są dokładne w mm :) No i oczywiście link do tej stronki :) http://mediweb.pl/interactive/calc.php Buziaczki dla wszystkich !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny!!! Ja nie mam dla siebie jeszcze nic. Dla dziecka mam ubranka i to wszystkie bo dostałam wszystko jak byłam w pierwszej ciąży. Ja też uważam że nie ma sensu kupować za dużo bo dziecko wyrośnie z tego szybko. Choć ja też mam z 40 par śpioszków w różnych rodzajach ale ja nic nie kupowałam :-). Mam fajną kurtke białą na zime w rozmiarze 56 :-). Ja też czasem myślę o chrzcinach. I uważam że zaprasza się tylko najbliższych. Bo jak ostatnio byłam u babci to mi się wujek (brat mamy) chciał wpraszać. A ja wogóle nie chcę ich zapraszać. Bo jak jednego wujka zaproszę to i drugiego muszę. A ja chcę mieć tylko mamę, siostrę, 3 braci, dziadkowie, chrzestna, teście. siostra od męża i jego brat z żoną jako chrzestny i to wszystko. U mnie chrzest jest po południu to potem tylko jakaś kawa i ciasto i kolacja i to wszystko a nie jakaś wielka impreza. Ale ja im powiem to przy okazji że nie zapraszam ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×