Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

Kasika,a nie martwisz sie ze dzidzius bedzie budzil Kacperka???bo jednak noworodek potrafi jesc w nocy nawet co godzine;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łózeczko Kacpra stoi pod oknem w najdalszym zakątku pokoju, a Karolina bedzie miała przy drzwiach do naszego pokoju. Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce, jeśli bedzie przeszkadzać małemy, to przestawimy doi nas do sypialni, tylko, że tam mam mało miejsca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uuuu ja bym wolała na początku mieć większą kontrolę nad takim maluchem i mieć gdzieś pod nosem a nie w pokoju obok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasika, ja sie wlasnie martwie tym ze musze wstawic lozeczko do nas a spimy w duzym pokoju...mam nadzieje ze tylko do czasu az mala zacznie przesypiac noc..Olaf juz w wieku 3 mcy zaczal przesypiac...jak mial pol roczku to juz sypial sam w pokoju be problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koleżanka urodziła wczoraj synka w 35 tyg. mały jest zdrowy, wszystko w porządku, ale mamusia była kompletnie zaskoczona, nawet torby to szpitala nie miała spakowanej:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja już pisałam, że dziś mam I zajęca w szkole rodzenia a potem wieczorem wizyte u lekarza. Też się zastanawiam czy na pewno będzie syn. My się przeprowadzamy do większego mieszkania, więc synek będzie miał odzielny pokój. No ale to za miesiąc. Witam nową mamusię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daff u mnie tez pobudki były do 3 miesiąca, potem było o niebo lepiej:) Marta zobaczysz, przy drugim dziecku człowiek juz znacznie mniej sie boi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no my wyboru nie mamy maluszek będzie z nami w pokoju. koło łóżka postawimy jego łóżeczko i już :) mam nadzieję że za jakieś 6-10 miesięcy przeprowadzimy sie na swoje i wtedy będę chciała maluszka we własnym pokoju umieścić :) ale na razie to nawet jakbym mogła to nie chciałabym żeby był sam. nie mogłabym zasnąć :P muszę go mieć przy sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może i mniej się człowiek boi ale jak się słucha o tych śmierciach łóżkowych że dzieci w łóżku umierają to wole mieć przy sobie ja się nie przemęcze i latać nie będę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem Wam ze spanie z dzieckiem mialo duzo plusow-nie musialam wstawac specjalnie do karmienia, tylko wystawilam cyca , maly jadl i spalismy dalej...to naprawde wygodne. z drugiej stony trzeba uwazac zeby dziecko nie przyzwyczailo ze cycek ciagle pod nosem i w odpowiednim momencie wyniesc malucha do lozeczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do płci to na ostatnim usg pani dr po raz kolejny potwierdziła że dzidzia jest chłopcem, więc już chyba nie mam co się łudzic ze może pomyłka jakaś zaszła :P a gdzieś tam w podświadomości chyba na to liczylam :P ale co tam, najważniejsze żeby zdrowy synek był :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja spałam z mężem i córcią w jednym łóżku i bardzo sobie to chwalę, mała miała cyca na żądanie a ja karmiłam niemal we śnie.No czasami i w nocy trafi się kupka więc trzeba wstać ale ogólnie myślę że przy karmieniu piersią takie wspólne spanie to dobre wyjście. I nie martwcie się że możecie przygnieść dzidzię czy coś w tym stylu ...Sen matki jest tak czujny że spoko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daff ma całkowita rację. W poprzedniej ciązy mieszkaliśmy jeszcze u rodziców i mały był z nami w pokoju i spał tez z nami, to super wygodne, ale ..do czasu. Trzeba wyczuć moment i przenieść malucha do jego łóżeczka. Kacper jeszcze pół roku temu wstwawał w nocy i przychodził do nas do łóżka. Dlatego teraz ciesze się z luksusu tylko z mężem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maminka.1
Czas zaktualizować tabelkę. Niestety dość długo nie miałam dostępu do netu, bylam u rodziny na wsi. Przydało się trochę wyciszenia, spokoju, relaksu. A teraz pora wziąć się za przygotowania do przywitania maluszka u nas. Muszę wreszcie zacząć zakupy, bo teraz mam tylko listę. NICK...........Miasto........TC......TERMIN....WAGA.... PŁEĆ lub IMIĘ Daffodile......Wojkowice....32.......01.11....56+12..... .Inga/Bianka Marsjanka.....Śląskie........25.......01.11....57+7..... ...Córka Joasiella........................31.......01.11......... .........?? Kasika1........Rzeszów......33.......02.11....64+14..... ..Karolinka Milla77.........Warszawa....33......10.10.....57+ 16.......Maciuś mother........Warszawa.....32......04.11....62+9........ .Zmiana? agniesza26.....Lublin.........32......04.11....53 +19......Olafek ewelka1234....Poznań........32......05.11....+11........ ..Nadia? Kasiula82.......Cieszyn.......32.......06.11....54+9.. ...Amelka happymama....Irlandia.......32.......06.11.....65+10.... .Zuzia Green_Gable...Szczecin......32......06.11....65+dużo.... Milenka MałaMi 80.....Warszawa.....31.......06.11..................Bartuś kareuczek....Warszawa....31......08.11....+10.....córecz ka agnesa1983....Poznań........31.......09.11....57+12... .Kubuś Aneta30.........Kraków.......31.......09.11....53+14.... ...Synek elwira elwira...Rzeszów.....32.......10.11.....65+7....chyba córa Jokasta........Gdynia........31 .......11.11.....58+10........Synek C.internautka..Poznań......32........11.11.....56-2+ ok.10...chłopczyk Marta1983.....Warszawa...31........13.11.....65+10...... Robercik **Vanilka**......Szczecin.....31.......13.11......70.... ......Hubercik fajnaaj..........Białogard....31.......14.11......+13... ......Natalka? MarzenaMol....Wisła.........30.......14 .11.....+12.........Arturek mysza1980.....Warszawa...30.......15.11......59+10...... Zosia Karolinka Linka..Gliwice.....30.......15.11......50+10......Synek Beata1987.......Śląskie......30.......16.11......62+13,5 ....Zuzia bonizz........... Opatów.....29.......17.11......66+9........Synek Balbin ...........Warszawa...30.......17.11......69+6........Kubuś KochamMojeSerduszko.Dębica.29....17.11.....60+8........Jagod a lorinka..........Anglia.........30........19.11.....55+9 ........Zuzia kaaczuuchaa...Lublin........28........20.11......66..... ....Synek bajag_a........Białystok.....24.......20.11.......65.... .....Malwina kajtoch.....Dublin/Kraków..27.......20.11......53+10.... .Córka mała_agatka...Łódź.........28........25.11......65-5+10. . ..Synek eluś...........Międzyrzecz..29........25.11.....55+6,5.. ...Adaś maminka.1......łódź.........29........27.11.....53+8.... ....Córka Maja_21.........Kielce........28.......29.11.....64-2+4. ....Wiktorek dunia25....Kraśnikk./Lublin...?.....20.11....duuużo .....Kubuś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja do łóżka na sen brać dziecka nie będę będzie na jedzenie tylko z nami a tak to ma swoje łóżeczko. Raz nie chce żeby się przyzwyczaił a dwa nie chce żeby został niechcący zgnieciony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj mąż też się bał, że dziecko zgniecie, a ja jakos nie, śpisz jednak czujnie, to instynkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maminka.1
mała_agatko: dlaczego masz być cały 9 miesiąc w szpitalu? Coś się dzieje z synkiem? Będziesz w madurowiczu? My też niedługo będziemy mieć drugie usg, na którym płeć się potwierdzi. Albo i nie :D Ciekawe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rety dziołszki nie nadążam za Wami:) Czarodziejko witaj!ja wczoraj też dopiero dołączyłam:) cieszę się,że się tu znalazłam bo wiele się dowiaduje;) dobrze tak wymieniać się doświadczeniami i informacjami.... ;) też interesowało mnie to o becikowym itp zapomogach:) łapią mnie te skurcze parę razy w ciągu dnia że musze się kłaść bo boli,brzuch twardy,już nie wiem czy to normalne i nawet nospa forte nie pomaga:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ze względu na poprzednie ciąże w rodzinie i ich przebieg ma być pod czujnym okiem lekarzy... To bardzo dobrze że ktoś będzie miał oko na Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie tak jak marta powiedziała maminko :) będę leżała w madurowiczu. tam pracuje moja lekarka i tam chce mnie położyć. z dzidziusiem wszystko ok. mam iść na usg i sprawdzimy jak sie rozwinęła sprawa z serduszkiem (w 20 tyg wykryto niedomykalność zastawki i lekarz powiedział że najprawdopodobniej do 30 tyg się to naprawi i będzie ok, ale mamy to sprawdzić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maminka.1
mała_agatko na pewno wszystko będzie dobrze z serduszkiem synka. Słyszałam, że to dość często się zdarza, że najpierw wykrywa się np. niedomykanie się zastawek, ale potem wszystko wraca do normy. W twoim przypadku też tak właśnie na pewno będzie. Albo już jest, tylko jeszcze o tym nie wiesz, bo dopiero na usg się dowiesz :) Czy synek ma już imię? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zasadniczo ma - Franek będzie, ale to tak na 99% dopóki go nie zobaczymy i nie stwierdzimy że wygląda na Frania to mówię do niego synek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała Agatka u nas tez ma byc Karolina, ale jeszcze musimy zobaczyć, czy imię bedzie do niej pasować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maminka.1
My też mamy wybrane imię dla naszej córeczki, ale do tej pory jeszcze nikomu nie powiedzieliśmy jakie. Nawet nikt z rodziny nie wie. Chcemy mieć pewność, że to na pewno dziewczynka :) Moja koleżanka urodziła na początku roku córkę mimo że wg dwóch usg miał być synek i to na 100%. To dopiero niespodzianka, prawda? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarodziejko26- ja też Tarchomin :)) Pozdrawiam Starą i Młodą Wiarę, czyli Wszystkie uczestniczki forum,B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym sie tez nie obraziła tyle tylko ze synus by przez pierwsze trzy miesiace w rozowych ciuszkach chodzol :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale piszecie!! jak szalone;) mała agatko- widzę, ze chęć na córunię Ci nie przeszła;) powiem Ci tylko, ze najczęściej pomyłki zdarzają się właśnie w tą stronę... czasmi podczas usg dziewczynka ma między nogami pępowinę i wygląda na chłopca... podobno... co do spania z maluchem, to nasza Zosia będzie z nami w pokoju tylko dlatego, ze nie mamy innego wyjścia. mamy wprawdzie 64m2, ale tylko sypialnia, przedpokój, i duzy pokój z aneksem kuchennym. Może za jakiś czas uda nam sie zmienic mieszkanie na większe...poki co- pomieszkamy w jednym pokoju. Ale ja tez uważam, ze dla rodziców najważniejsza po narodzinach dziecka jest bliskośc i troche intymności;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×