Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

staramsie

Urząd Skarbowy - test

Polecane posty

Gość misiaaaaaaaaaaaaaaa
pracowałam swego czasu w US i wiem,ze w wiekszosci "konkursy" są już rozwiązane przed ich rozpisaniem,zreszta tak jest w prawie kazdym urzedzie,szkoda czasu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mojusek
cześć! Ja też się zastanawiam jak wygląda taki test do us? złożyłam papiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaczekkrk0000
a te pytania sa otwarte czy zamkniete?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Linka:)
witam,ja byłam na takim konkursie nie jest tak żle jak piszecie.....tez było z 90osób podzielili nas na 2grupy. pisaliśmy 30minut bylo 30pytan. np. czy współmałrzonek po rozwodzie odpowiada za długi byłej żony,itp ogolnie duzo pytan z dezycji .pamietam jeszcze pytanie : czy pismo mozna zostawić u pełnomocnika czy trzeba w miejscu zamieszkania.powiem tak ja przeczytałam raz ordynacje podatkowa i zdałam test wiec zycze powodzonka pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość supergienia6
Witam, właśnie jestem po takim teście. Startowałam na stanowisko referenta do do spraw przetwarzania danych. Test 20 pytań. Na jedno miejsce wolne 52 osoby chętne. Czy ktoś przejdzie dalej mają dać znać telefonicznie bądź meilowo. Pytania takie sobie, jak dla kogo oczywiście:) Jeżeli ktoś chce wiedzieć więcej to proszę o kontakt GG 3876707 albo tu na forum:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość supergienia6
Witam-po raz kolejny:P zapomniałam ostatnio dodać, że jest taka fajna stronka na której są różnego rodzaju testy do US i nie tylko- z każdej ustawy osobno- http://www.arslege.pl/home.php Na nieszczęście testy są płatne ale na prawdę warto, ponieważ jest tam dostęp do wszystkich ustaw a na każde pytanie można od razu poczytać z ustawy która pokazuje się pod pytaniem:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urzedaska
Tak.........niestety to prawda, że przyjmowani są konkretni ludzie - no....chyba, że wypadną kiepsko w testach. W każdym razie - jeżeli mogę starającym się o posadę urzędasa (jeżeli jesteście pewni na co się decydujecie) to zacznijcie od stażu. Zapisać się do UP i starać się o staż w US. Wiem........nie jest łatwo, ale się da jak się chce. Później po stażu - o ile traficie akurat na zapotrzebowanie - nie , nie źle to ujęłam - zapotrzebowanie zawsze jest. - inaczej - jeśli traficie na łaskę DIS i MF , że akurat znajdą się pieniądze na etat - to drogę do objęcia stanowiska będziecie mięli otwartą (NUS wolą przyjąć kogoś z polecenia lub sprawdzonego właśnie stażystę niż takiego pierwszego lepszego z ulicy - wiem wiem brutalna prawda - ale prawda!). Także najlepsza droga to przez Rzym na Krym. Sama pracuję w US od lat prawie 20-stu, więc wiem o czym mówię (znaczy piszę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po tescie
jestem świeżo po teście do US, pytanie były:z konstytucji (żródła prawa, finanse publiczne, i bardzo ogólne rzeczy), z ordynacji (pytania bardzo szczegółowe), z ustawy o VAT, o podatku doch. od os. fizycznych, o mozliwości odliczenia VAT za mat. budowlane, cos o małym podatniku jeszcze. Wszystich pytań było 30 i na to 30 minut, test jednokrotnego wyboru. Niestety mi sie nie powiodło. Moim zdaneim jezeli ktos nei zna chociazby zakresu materialu z ktorego trzeba sie przygotowac marne szanse sa na zaliczenie tego. Kolejny etap to praca pisemna(nie mam pojecia jaka) i rozmowa z komisja i naczelnikiem. A jak każdy wie pracę i tak dostanie osoba z plecami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krook18
oczywiście w styczniu 2012r a nie 2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ohiiah
Agaton12345679- a gdzie startujesz do pracy? Już po teście/rozmowie? Bo ja również jestem ciekawa jak to wygląda/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 73andzia
Witam Ja byłam w marcu na teście i rozmowie w Urzędzie Skarbowym na st.kontrolera rozliczeń. Ile podań było nie wiem, ale wybrali z tego wszystkiego 10 osób. Test był krótki - na 2 tury po 5 osób - 12 pytań z Ord.Podatk., ale dość trudny. Rozmowa 3 osoby i 3 luźne pytania. Wyników nie ma, bo ponoć izba ma to zatwierdzić. Ostanio byłam również na konkursach w 2 Urzędach Gminy, w jednym były 3 etapy, natomiast w drugim aż 4. I co? - ostatni etap, czyli rozmowa kwalifikacyjna jest po to aby zatrudnić kogo się chce!!!!!Co z tego, że we wcześniejszych etapach wypadłam super. I tak w jednym Urzędzie:na jedno stanowisko Wójt zatrudnił córkę kolegi z partii (PIS), a na drugie znajomą, w 5 m-cu ciąży. W drugim Urzędzie zatrudnili stażyskę, bo nie mieli widocznie nikogo znajomego, a ona była najtańsza (czyt.dadzą jej min. wynagrodzeniem, a nadwyżka zostanie dla nich). Kryterium w teście było bardzo nisko ustawione, ja i chłopak wypadliśmy najlepiej z testu, a reszta została daleko w tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja byłam na konkursie w US na stanowisko inspektora. Dla mnie był trudny. Zreszta jak poźniej rozmawialiśmy z ludzmi to nie tylko dla mnie. Był test 22 pytania (abc) na 20min. Pytania raczej szczegółowe. Długie sformułowania i długie warianty odp często nieznacznie się różniące. Po teście była częśc praktyczna. Mianowicie dostaliśmy krótki opis sytuacji i około 30 stron ustaw i na ich podstawie trzeba było napisać pismo. Też dosyść szczegółowe bo miały w nim być zawarte numery ustaw na podst których postanawiamy tak a nie inaczej, teminy i uzasadnienie. Na to wszytsko było 30min czasu. Poźniej była jeszcze rozmowa. Według mnie był to trudny konkurs. Zwłaszcza ta część praktyczna. Wątpię żeby ktoś kto nigdny nie miał do czynienia z prawem egzekucyjnym i nie "siedzi" w tych sprawach był w stanie to zadanie dobrze wykonać. W 30min człowiek nie był w stanie odnaleźć właściwych ustaw a co dopiero coś napisać na ich podstawie. Dlatego podejrzewam że mógł brać udział w konkursie "faworyt" który znał się dobrze na tych sprawach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AAALLIIIM
LUDZIE NIE RÓBCIE SOBIE ZŁUDNYCH NADZIEI!!!!!!!!!!!!!!! DZISIAJ BYŁAM NA TEŚCIE W URZĘDZIE SKARBOWYM. JUŻ PRZY WEJŚCIU PANIE Z KOMISJI USMIECHAŁY SIĘ I PUSZCZAŁY OCZKA DO JEDNEJ DZIEWCZYNY. BYŁO PONAD 60 OSÓB A SPRAWDZENIE TESTÓW SKŁADAJACYCH SIĘ Z 30 PYTAŃ ZAJĘLO IM 10 MINUT!!!!!!!!!!!!!! JAK WYCZYTYWAŁY OSOBY KTÓRE "NAJLEPIEJ NAPISAŁY" TO WOŁAŁY PO IMIENIIU:" BARTEK, KASIA, ANIA I TA, DO KTÓREJ TAK SIE UŚMIECHAŁY ....RESZCIE DZIĘKUJEMY" Z CZEGO ÓW BARTEK BYŁ W TYM MOMENCIE ZAJĘTY ROZMOWĄ Z INNYMI PRACOWNIKAMI US, A DZIEWCZYNY PRZYSZŁY NA OGŁOSZENIE WYNIKÓW Z TECZKAMI POD PACHAMI-BYŁY STAZYSTKAMI, KTÓRE W TRAKCIE PRACY NAPISAŁY SOBIE TEST. LUDZIE TO NIE SĄ KONKURSY DO WYGRANIA, ONE NIE WYŁANIAJA NAJLEPSZYCH, NIE WERYFIKUJĄ WIEDZY. JEŚLI NIE BYLIŚCIE STAŻYSTAMI LUB NIE MACIE ZNAJOMOŚCI NIE PCHAJCIE SIĘ TAM!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga70
Hej AAALLIIIM, Gdzie byłaś dziś na teście? może w tym samym urzędzie co i ja.? Mnie udało się przejść dalej, zobaczę jutro co będzie.Ciągle mam nadzieję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AAlim a jakie miałaś pytania (w góle na jakie stanowisko i w jakim US startowałyście ) ? jesteś na stażu w us ? jak się na taki staż dostać, poprzez urząd pracy ? nie widziałam do tej pory żadnych ofert z us na stanowisko stażysty. pozdarwiam ps. czekać ma zaproszenie na test z us, gdyż wysłałam aplikacje, spełniłam wymogi formalne więc chyba muszą się odezwać ? ps. jak długo się czeka od momentu gdy upłynie trmin nadsyłania zgłoszeń do zaproszenia na test ? i jeszcze jedno pytanie, ile czasu jest między zaproszeniem a testem ? czy może to być zdnia na dzień ? dzięki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skota
Praca w urzędach po znajomości zawsze tak było i będzie. Po studiach człowiek aby się dostać musi mieć łeb jak sklep a po znajomości wystarczy zawodówka , śmieszne ale prawdziwe , co do zarobków , to nie ma co liczyć na rewelacje, 1500 brutto na początek po 3 miesiącach podwyżka. Sprzątaczki i woźne więcej zarabiają na etacie . JAK ŻYĆ ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość identyfikacja
i rejestracja podatkowa mnie interesuje. Ordynacja podatkowa 60%, a przepisy prawa podatkowego w szczególności identyfikacja i rejestracja podatkowa 40% ma być u mnie. Pisał ktoś może? Jak wygląda test komputerowy? Czego się spodziewać? pozdrawiam nadzieja !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zainteresowana )
i jak wam poszły te testy!? ja cały czas czekam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lojalny
Witam!!! To nie do końca prawda o tych układach, są Naczelnicy uczciwi, naprawdę .... Ja nikogo nie znałam w Urzędzie, przeszłam testy, rozmowę kwalifikacyjną...i od 5-ciu lat już pracuję w tym urzędzie.....wieć wiara czyni cuda .......powodzenia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elnor
Albo na teście na referenta ds czynności sprawdzających w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych w Dziale Obsługi Bezpośredniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lip
Elnor, byłeś/aś na testach na to stanowisko? jakie były pytania? W najbliższych dniach mam właśnie testy na to stanowisko. Bardzo proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pracowałam w us na umowe zlecenia, dziwie się,że ktoś z zewnątrz wierzy w to,że jest w stanie się dostać, na jakieś stanowisko, pracowałam 6 lat na śmieciowej umowie,i zawsze siedziała już osoba na danym stanowisku zanim wystawiono ogłoszenie. Tzw konkurs musi się odbyć bo takie są wytyczne z ministerstwa, ale te wszystkie ogłoszenia są już z góry ustawione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie, jest tak jak piszesz. Byłam na konkursie gdzie startowały 2 dziewczyny już tam pracujące lub na stażu. Doszłam do wniosku, że szkoda czasu na przygotowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja aplikowalem na stanowisko referenta w dziale obslugi bezposredniej w warszawie-ursynow, mialem najlepszy wynik na tescie (na jakies 50 osob), pozniej na rozmowie bylo 6 osob, niby milo i przyjemnie ta rozmowa przebiegala a po paru dniach tel ze sie nie dostalem tylko inne dwie osoby.. wiec tak to mniej wiecej wyglada:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Swego czasu i ja startowałam, człowiek mimo wszystko łudzi się, że ma jakieś nadzieje... Pouczyłam się, zdałam test, na rozmowie też dobrze odpowiadałam, mimo to się nie dostałam. Takie akcje z ustawieniem konkursów są także w zusie, gdzie wygrywa stażystka, czy też w UM. Nie jest ważne, że umiesz, masz wyższe wykształcenie, bo i tak etacik dostanie stażystka albo osoba już pracująca na zlecenie, zastępstwo, która ma takie samo nazwisko jak osoba już pracująca w urzędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wszędzie chodzi o znajomości tak mi się wydaję, sam brałem udział w takim konkursie i się dostałem mimo iż w ogłoszeniu było sprecyzowane jakie wykształcenie trzeba mieć i sam myslałem że juz kogoś mają to się udało. Chociaż w tym urzędzie mnie znali bo byłem w nim na stażu więc może coś pomogło, chociaż reszta kandydatów to również byli byli pracownicy urzędu, więc sam juz nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
fajnie, że Ci się udało, ale staż na pewno pomógł. Ja byłam na kilku testach- zdałam je, a i tak wygrały osoby tam już pracujące lub na stażu. Pytasz skąd to wiem? - Panie tam pracujące podchodziły do osób i pytały jak poszło, - uśmieszki, dzień dobry, - na test przychodziły bez toreb, kurtek, a była zima, - same się przyznawały, że były na stażu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marina0
a był ktoś może na testach i/lub rozmowach w Krakowie?Napisze ktoś jakie pytania itp.?Będę bardzo wdzięczna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×