Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lea_Lo

Cypr czy Zjednoczone Emiraty Arabskie na wakacje?

Polecane posty

cenowo wychodzi podobnie i kompletnie nie wiem na co się zdecydować:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz ja nie byłam ani na Cyprze ani w UEA, ale jakoś bardziej do mnie przemawiałby Cypr. Chociaż nie jest wogóle na mojej liście wakacyjnej. W UEA jest znacznie drożej, nie ma wielu atrakcji poza hotelem, sama pustynia - to już lepiej Maroko wybrać. Nie ma tam też wielu zabytków kultury, kobiety same nie mogą nigdzie wyjść. Kiedyś czytałam na forum wakacje opinie kogoś kto był w samym Burj Al Arab i nie był zachwycony wakacjami tam. Plaża i drinki, błogie lenistwo i nic poza tym. Chyba, ze tak lubisz. A w tej cenie nie znajdziesz czegoś na Wyspy Zielonego Przylądka może? Znajomi byli ostatnio i wrócili zadowoleni, byli na połączonym z Brazylią, ale są same pobyty na Wyspach również. Itaka ma na pewno i Tui o ile pamiętam dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedź. Ja też jakoś bardziej skłaniam się ku Cyprowi, choć znajomi namawiają na te Emiraty, ale przeczytałam, że tam w lipcu temperatury dochodzą do 50 stopni! Przecież tego już nie da się wytrzymać:O Poza tym długi lot...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POwiem TObie, ze osobiście bardzo lubię kraje arabskie i muzułmańskie, ale Emiraty naprawdę jakoś mi nie podchodzą. Byłam w Syrii i wystarczy mi na trochę. Źle się tam czułam. Białe kobiety są źle postrzgane, nie można za bardzo się roznegliżować (tzn. ubrać bluzki na ramiączka i spódnicy przed kolana) bo zjedzą Cię dosłownie wzrokiem. Ja na pierwszym przystanku tam po 10 minutach wóciłyśmy z kumpelą do autokaru i zastanawiałyśmy się nad kupnem chust na głowy i długich spódnic. A w tym upale nie byłoby to przyjemne. TO samo było w Libii chociaż tam mężczyźni już tak nie pożerali wzrokiem na samotne białe kobitki. Takie kraje można zobaczyć jeśli jest tam kawałek historii, ale w Emiratach nie ma nic ciekawego. Jesli to ma być tylko wypad po to by później powiedzieć, że byłem w Emiratach to po co? Poza tym to w miarę nowy kierunek i jeszcze dość drogi. POczekaj rok, dwa i pojedziesz tam taniej. A narazie może Maroko? Chociaż w lipcu to wszedzie jest gorąco. Na Cyprze byli moi znajomi, dośc dobrze sytuowani i jeżdżący 3 razy w roku na wakacje. Wrócili rozczarowani i mówili, ze takiej drożyzny nie było nigdzie. Sama od siebie moge polecić Tobie do rozpatrzenia moją ukochaną Turcję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz, cenowo to akurat wychodzi bardzo podobnie, zresztą cena nie jest dla mnie najważniejszym argumentem. W zeszłym roku byłam w lipcu w Turcji i już tam było dla mnie trochę za gorąco, a co dopiero 50 stopni! Ogólnie Turcja bardzo mi się podobała, ale chciałabym w tym roku pojechać w inne miejsce i tak się właśnie zastanawiam nad Cyprem- piękne krajobrazy, jest sporo do zwiedzania, znalazłam atrakcyjną ofertę, no i dość krótko się leci. Rozważam też Portugalię...tylko, że tam jest zimniejsze morze... i akurat o tym hotelu, który sobie upatrzyłam, są kiepskie opinie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze zapytam o te Wyspy Zielonego Przylądka, bo wspomniałaś o nich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialam ta watpliwa przyjemnosc bycia na cyprze...tandetnie, strasznie drogo, brudno...gdyby nie festiwal wina odbywajacy sie w czasie mojego pobytu, to chyba bym tam zwiariowala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A widzisz? .... Zapytaj znajomych o Wyspy Przylądka. Popatrz na oferty i porównaj. A jeśli nie, to może Hiszpania wybrzeże Costa del Sol? Tam można podjechać sobie do Malagi, i wziąść rejs na Gibraltar czy nawet do jednego portowego miasteczka w Maroko (ze sklepem wolnocłowym po drodze ;) ) . Nie można się nudzić. Portugalia też jest moim marzeniem, o mały włos i czekałabym teraz na wyjazd HIszpania/Portugalia ale nie wyszło. Teraz już czekam na lasty bo wszystkie fajne oferty first już wyprzedane. Może jeszcze Kretę weźmiesz pod uwagę? Też blisko i ładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość advocatka1
Dziewczyny, a sja Wy bierzecie te oferty? Idziecie do jakiegos biurapodrozy czy z internetu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość advocatka1
*skad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja najepierw od listopada zbieram katalogi z biur i patrzę jakie mają nowe kierunki. Później robię kalkulację i w necie czytam o hotelach, które mnie interesują. Następnie udaję się albo do biura z którego jest dana oferta, albo do mojej zaprzyjaźnionej agentki. W necie możesz sprawdzić sobie oferty na portalach takich jak bliżej słońca czy easygo. W easygo masz podane z jakiego biura jest dana oferta i masz rozeznanie co to za biuro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja co roku jeżdżę z Triady. Moim zdaniem mają najlepsze oferty. Na Krecie już byłam. Myślałam o Rodos, ale podobno strasznie tam wieje... A Wyspy Zielonego Przylądka, z tego co widzę, najtańsze nie są...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, i Hiszpania też strasznie mi się podoba, byłam już co prawda, ale dawno, jednak odpada, bo tam w ogóle nie ma hoteli z all incluscive, a to niestety podstawowy warunek dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też jeżdżę z Triady często, ale powiem Tobie, że już powoli z nich zacznę rezygnować. A już na pewno nie bierz ich na nowe kierunki! Odczekaj i poczytaj opinie osób jak już wrócą. Ja się lekko przejechałam z nimi na Syrii. Triada pobiera ostatnio opłaty za każdy "zobaczony kamień" jak ja to mówię. Zdecydowanie lepsza ofertę i lepsze hotele ma Rainbow Tours.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, hotel akurat mialam czterogwiazdkowy i napradwe byl w porzadku...syf niestety byl na ulicach, na plazy, poza japonska knajpa wszystkie inne, w ktorych bylam, wydawaly mi sie jakies takie zapyziale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość advocatka1
A gdzie czytacie opinie o hotelach i ogolnie o wycieczkach z danego biura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No te Wyspy rzeczywiście są drogie na terminy lipcowe. Ja patrzyłam ostatnio na teraz i były dużo tansze (szczególnie lasty).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://forum.gazeta.pl/forum/0,53940,1997830.html forum gazeta, jak wejdziesz w podane państwo to u góry zawsze są opinie o hotelach forum wakacje: http://forum.wakacje.pl/ co prawda bardzo zaspamione, ale zawsze coś się dowiesz, u góry jest wyszukiwarka i możesz wpisać sobie nazwę hotelu i wyszukać posty o nim niemiecka strona ze zdjęciami turystów i opinami: http://www.holidaycheck.de/ i polski odpowiednik http://www.holidaycheck.pl/ i http://www.ocenyhoteli.pl/index.php/hotele/lista ale tutaj nie ma tego dużo Poza tym jesli hotel nie ma wielu opinii to zawsze można zapytać na forum czy ktoś był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i w końcu się zdecydowałam na Hiszpanię;) Jutro kupuję wycieczkę z Triady. Hotel 4 gwiazdki, ze śniadaniami i obiadokolacjami. Mam nadzieję, że będzie fajnie:) blisko jest Barcelona, więc na pewno zrobię sobie wycieczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To super! Pozsotaje tylko czekać na zaklepaną datę :D Udanego urlopu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki:) wyjeżdżam albo 5 albo 12 lipca, jeszcze muszę się zastanowić. nie mogę się już doczekać:) kocham lato:D a ty gdzie się wybierasz? do Turcji? aha mam pytanie może ktoś wie: czy w Hiszpanii można bez problemu porozumieć się po angielsku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też kocham lato :) Prawdopodobnie znowu wyląduję w Turcji w maju/czerwcu, tym razem Marmaris. A we wrześniu pewnie też. Muszę się nacieszyć bo jak dobrze pójdzie to w 2009 roku wcale tam nie zawitam :O nie wiem jak to przeżyję.... ...ale jak dostanę wizę to jadę do USA a jak nie to moje drugie marzenie zrealizuję w końcu - MEXICO!!!! :D To tylko marzenia, ale może się coś spełni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też bym chciała do Stanów, mam tam rodzinę, ale obawiam się, że z wizami może być problem... Na pewno wybiorę się do kanady, jak zniosą wizy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i oczywiście życzę ci, żeby twoje marzenia wakacyjne się spełniły;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miła Pani Z
Ja polecam Dubaj...tam jest naprawde przepieknie, to niezapomniane miejsce na urocze wakacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak nawiasem mówiąc to kiedyś miałam nick Leanne i pamiętam, że dyskutowałyśmy na forum dotyczącym Turcji, więc pamiętam, że jesteś wielką miłośniczką tego kraju:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiki6
nie bylam oso9biscie w emiratach ale byla tam moja siostra z mezem i byli bardzo zadowoleni byli w dubaju,abudabi bahrajnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×