Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ewik42

Automaty do pieczenia chleba

Polecane posty

kohane - napiszcie proszę czy chleb w tym pieczony smakuje tak jak dobry chleb z piekarni - boję się że dziecko nie będzie jadło :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obecnie kupuję chleb w dobrej piekarni tradycyjnej tzw zwykły biały koszta mnie nie przerażają bo płacę już ponad 2 zł za bochenek i jeszcze jjadę po niego raz w tyg 12 km i mroże, ale mam alergików i boję się polepszaczy - z góry dzieki za SZCZERE odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koszatka
Czy smakuje jak dobry chleb z piekarni..? Kurcze,trudne pytanie... On smakuje inaczej niz ten z piekarni,sposrod wielu,wielu,wielu znajomych,ktorzy jedli chleb pieczony przeze mnie w automacie tylko jednej osobie nie smakowal...I to dlatego,ze jak stwierdzila,nie mial chrupiacej skorki na wierzchu... Moje dzieci bardzo chetnie go jedza,malo tego-koledzy i kolezanki w szkole prosza,zeby dzielic sie z nimi kanapkami,tak im smakuje :) Pieke chlebek z bialej maki z dodatkiem innych mąk.Raz jest to maka orkiszowa,raz zytnia razowa,moze byc tez pszenna razowa.Zawsze dodaje siemienia lnianego,czesto pestek dyni lub slonecznika,dosypuje otrab pszennych...Uwazam,ze chleb jest pyszny i zdrowy,bez tych polepszaczy,wypelniaczy,konserwantow. Ja jestem zadowolona z zakupu automatu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koszatka
Otrąb...Otrębów...? Kurcze,jak to ma być..? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nieważne Koszatko otrąb czy otrębów -chyba obie formy poprawne- ale dziękuję za szczerą i sympatyczną odpowiedź - podniosłaś mnie na duchu - chyba kupię automat :) też biegam po zdrowy chlebek 17 km i już mam tego dosyć (tzn jeżdżę), a w domu mam ekologicznie nawiedzoną wegetariankę i alergika niejadka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koszatka
Jak już kupisz,a miałabyś jakieś pytania,to pisz.W miarę możliwości chętnie coś podpowiem.Pozdrawiam cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dama123
Szukam przepisów na chleb ( z Moulinex ow 5003) mam tylko jeden podstawowy a może ktoś z Was ma sprawdzone przepisy na inne chleby.Serdecznie pozdrawiam smakoszy chleba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Odys_2
OPOLANKA 305. Wyliczenie ile to kosztuje to podstawowa matematyka. Automat pobiera maksymalnie 600W na godzinę. Co oznacza, że podczas całego 3 godzinnego cyklu pobiera 1800W czyli 1,8 kW. Za 1 kW płacisz około 60 groszy netto. Czyli 1,8 kw x 0,60 zł = 1, 08 zł. Tyle kosztuje wypiek jednego bochenka. Do tego należy dodać cenę składników. Biorąc pod uwagę to, że za dobry chleb w sklepie trzeba zapłacić 4-5 złotych to cena domowego wypieku jest racjonalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewela03
Witam, ja mam automacik Zelmera i jestem całkiem zadowolona:-), jeśli chodzi o zapach pieczonego chlebka... to wcale go nie czuć i to uważam za duży plus. Dzisiaj kupiłam piernik w proszku (mało zdrowy) i z lenistwa wrzuciłam go do automatu... rewelacja! pychota! Tylko szkoda że forma jest mała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na imieniny dostałam Eltę,co dzień piekę chlebek.To naprawdę świetna zabawa ale najlepsze to czekanie co z tgo wyjdzie.Staram się co dzień piec inny chlebek aby sprawdzić przepisy,razowców nie piekę.Wczoraj był cebulowy,dziś maślankowy ,taki bardziej wilgotny.Mam pytanie czy drożdżowe też pieczecie czy tylko wyrabiacie a reszta w piekarniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość twojbuziaczek
Witam Ja właśnie zakupiłam automat niemiecki severin i jest naprawde dobry mam tylko mały problem z przepisami bo gdzieniegdzie wystepuje coś takiego jak przyprawa chlebowa, zakwas chlebowy w proszku oraz najlepsze suche drożdże w proszku czy ktoś z was może wie gdzie takie rzeczy kupić oraz jak to jest z tymi drożdżami ? Pozdrawiam))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bonuska
Ja zakupiłam w styczniu. Używałam go parę dobrych razy. Ale taki chlebek 1kg to mało i dlatego teraz maszynę wykorzystuję jedynie do mieszania ciasta. Chleb piekę na zakwasie w piekarniku od razu w trzech formach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mager
A ja chciałbym polecić stronę www.chleby.info Doskonałe przepisy na chleb z automoatu. Co kilka dni aktualizowana, do większości przepisów są zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przejrzałam ofertę magicznej planety, mają spory rozrzut cenowy; mogłabym zamówić zelmera za niecałe dwie stówy, albo moulinexa za prawie pięć, czym właściwie się kierować? jak dotąd nie miałam do czynienia ze sprzętem moulinexa, a zelmera jak najbardziej sobie chwalę... mądrale, doradźcie coś, bo zupełnie nie wiem na co się zdecydować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kiedyś miałam prodiż, to było najlepsze urządzenie do wypiekania czegokolwiek, niestety się zepsuł, bo był bardzo stary. Teraz mam automat do wypiekania chleba MOULINEX Home Bread XXL OW 5000 z 1komp.pl. Bardzo przydatne urządzenie, piekę chlebek z oliwkami, słonecznikiem, dynią, makiem, sezamem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, przymierzam się do kupna takiego automatu do chlebka, ale zastanawia mnie czy to jedno, takie niewielkie mieszadło, które jest w większości tych automatów dobrze wyrobi ciasto oraz co z tym mieszadłem dzieje się jak pieczywo wypieka się.Bardzo proszę o jakieś wskazówki na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zjadaczka chleba
Od półtora roku piekę chleby w automacie. Właśnie sprawiłam sobie drugi, moim zdaniem lepszy. Jesli chodzi o mieszadła, to zdecydowanie polecam automaty z dwoma mieszadłami. Sa większe, wypieka się chleb o wadze ok. 1kg do 1.5 kg. Na większa rodzinę w sam raz. Zresztą chleb jest dłuzej świeży, więc jeśli upieczesz większy, to mozesz wtedy piec co drugi dzień. Mieszadła sprytnie wyjmuję haczykiem po drugim przemieszaniu ciasta (krótkie mieszanie w celu odgazowania ciasta). Można piec zmieszadłami ale wtedy trzeba je wyjać od spodu haczykiem z upieczonego chleba i sa większe dziury, co powoduje, ze kilka kromek będzie niekształtne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam problem taki. Mam maszynę Moulinex (z dwoma mieszadłami) i za każdym razem jak upiekę już chleb nie mogę wyjąć go z tej formy, męczę się z tym strasznie. Raz nawet musiałam wydłubać z niej chleb kawałkami. Jakie macie sposoby na wyjmowanie chleba z formy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do autorki....
Ja nigdy nie miałam problemów wyciąganiem chleba. Musisz owinąć formę mokrą sciereczką kuchenną i powinno odpuścić. Ojj ...dawno już nie piekłam. Chyba zacznę znów. Tak się wyszkoliłam, że przepisy układam i obliczam sama, z tych składników jakie posiadam, czy akurat mam pod ręką. Piekłam na zakwasie, ale w automacie tylko mieszałam ciasto, własnie ze względu na zakwas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za informacje, a Panią o pseudonimie "do autorki" prosimy o kilka fajnych przepisów i cennych rad,żeby to wszystko wyszło i było smaczne. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w międzyczasie kupiłam automat Zelmera ten większy i sobie chwalę :) co rano świeży chlebek - co tam, że z mała dziurką - za to bez polepszaczy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy w tym automacie można upiec też jakieś ciasto, np piernik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiele moich koleżanek piecze chleb w domu ale z tego co mi mówiły to raczej stosują do tego zwykły piekarnika a nie wypiekacz. Zastanawiam się czy on rzeczywiście pobiera tak strasznie dużo prądu bo mnie też ciągnie do pieczenia chleba ;) i rozważam kupno takiego wypiekacza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raczek12
proszę o sprawdzony przepis na chleb w automacie z mulinexu.Mam dopiero nowy i prubuje a nie mam książeczki od producenta z przepisami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samiramis
posiadam Thermomixa w którym też moge wyrobić ciasto (każdego rodzaju)-kolezanka kupiła sobie automat do pieczenia chleba i nasuwa mi się jedno pytanie- według przepisów do Thermomixa-ciasto drożdzowe na chleb wyrabiam kilka minut-ona zachwycona tymi automatami do pieczenia twierdzi, że dobre ciasto trzeba wyrabiać nawet 3 godziny! Powiedzcie mi prosze jak to z tym ciastem jest- w swoim robocie wszystko wyrabiam w kilka minut ( ma bardzo mocny silnik) Czy ciasto drożdzowe aby było dobre (cokolwiek to znaczy) faktucznie musi być wyrabiane kilka godzin? podam tylko, że po wyrobieniu w moim robocie ciasta musze je odstawić na jakiś czas aby wyrosło ale i tak w ciągu godziny mam upieczony chleb czy bułki (zależy od przepisu i czasu pieczenia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samiramis
posiadam Thermomixa w którym też moge wyrobić ciasto (każdego rodzaju)-kolezanka kupiła sobie automat do pieczenia chleba i nasuwa mi się jedno pytanie- według przepisów do Thermomixa-ciasto drożdzowe na chleb wyrabiam kilka minut-ona zachwycona tymi automatami do pieczenia twierdzi, że dobre ciasto trzeba wyrabiać nawet 3 godziny! Powiedzcie mi prosze jak to z tym ciastem jest- w swoim robocie wszystko wyrabiam w kilka minut ( ma bardzo mocny silnik) Czy ciasto drożdzowe aby było dobre (cokolwiek to znaczy) faktucznie musi być wyrabiane kilka godzin? podam tylko, że po wyrobieniu w moim robocie ciasta musze je odstawić na jakiś czas aby wyrosło ale i tak w ciągu godziny mam upieczony chleb czy bułki (zależy od przepisu i czasu pieczenia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×