Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ewik42

Automaty do pieczenia chleba

Polecane posty

Automat nie wrabia ciasta 3 godziny. to jest już łączny czas z wyrastaniem i pieczeniem chleba no ale na thermomixa nie każdego stać i trzeba sue zadwolić automatem do pieczenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mager
Chciałbym się odnieść do kosztów, które generuje maszyna do chleba... Opolanka 305 próbuje jakieś nieprawdziwe informacje rozsiewać, że z torbami można pójść przez taką maszynę. No nie do końca to prawda... Odys_2 prawie słuszne wyliczenie zrobił: "Automat pobiera maksymalnie 600W na godzinę. Co oznacza, że podczas całego 3 godzinnego cyklu pobiera 1800W czyli 1,8 kW. Za 1 kW płacisz około 60 groszy netto. Czyli 1,8 kw x 0,60 zł = 1, 08 zł. Tyle kosztuje wypiek jednego bochenka. Do tego należy dodać cenę składników." Prawie, bo przecież automat nie chodzi przez 3 godziny z maksymalną mocą. Ponad połowa czasu z tych 3 godzin to etap wyrastania chleba podczas którego nie dzieje się absolutnie nic lub automat bardzo bardzo delikatne ciepło (potrzebne przy wyrastaniu) wytwarza. Tak więc zaryzykowałbym stwierdzenie, że realny koszt to około połowa tego co wyliczył Odys_2 :) Więc raczej nie specjalnie dużo :) A ze swojej strony kolejny polecam stronę z przepisami na chleb z piekarnika, z automatu i z innymi również przepisami: www.chleby.info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość whedif
pitol z grzybem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panaama
Czyli który polecacie na ten moment? Moulinex, Zelmer..? Coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamy wc w pralnio-suszarni
Przecież thermomix ma jakąś goownianą pojemność :-( toż z tego to można jedna bułeczke upiec a nie chleb :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mager
@Panaama: nie mam pojęcia, nie znam się. Ja akurat mam dość drogi model Tefala, z innymi maszynami nie miałem styczności. Ale podejrzewam, że każda działa podobnie (żeby nie powiedzieć: tak samo). To nie jest skomplikowane urządzenie, tylko grzałka i śmigło do mieszania. Wydaje mi się, że nawet te tanie marki powinny być tak samo dobre jak Zelmer, czy inny Mulinex. Ale poczytaj na różnych forach, może coś znajdziesz. W każdym razie ja za Tefal OW4001 ręczę, jest świetny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy nie lepiej po prostu zainwestować w dobry piekarnik i foremki do wypieków? widzę po moich ciotkach posiadających te urządzenia, że one są frajdą przez pierwszy miesiąc, a potem tylko zagracają kuchnię, dla mnie bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mager
Oczywiście, że piekarnik lepszy i fajniejszy. Moja maszyna chlebowa już półtora roku na lodówce się kurzy i tylko na piekarniku jadę. Ale nie zmienia to faktu, że taka maszyna jest bardzo wygodna i znam ludzi, którzy od lat jej używają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaskinowiec
Drodzy internauci ja uwazam takze ze to dobra rzecz i sie niewacham czy ja kupic , poniewaz mam tez inne sprzety agd np. sokowirówka , blender czy chociaz by parowar i nienarzekam na to ze zapłace za prad bo codziennie go nieurzywa, a z drugiej strony siedzenie przed kompem i internetem godzinami i pisanie pierdół na forach to niejest kosztowne ?? Ja naprzykład w okresie zimowym płace wiecej za prad niz w letnim dziwne ?? Nie proste jak drut , poniewaz przez okres zimowy mniej zuzywam pradu niz letnim bo pale w piecu i nieuzywam kuchenki gazowej ani piekarnika i juz jest jakas oszczednosc. A jezdzenie samochodem i tankowanie paliwa to moze za darmo ?? ja do pracy jezdze autobusem i płace 63,80 miesiecnie i mam z głowy a kumpel wywala 250-400 na paliwo to nazywa sie oszczednosc i ma o 200 metrów blizej do pracy niz ja, dobre co ?? samochód to moze skarbonka ale bardzo kosztowna. dziekuje za uwage i zastanówcie sie zanim cos napiszecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawy
Drogie panie...Z kosztami jest tak jak to ktoś powiedział wcześniej.Cena dotycz 1KW/h a nie 1KW mocy chwilowej.Jeżeli chleb pieczemy np.2 godz. w automacie o mocy 700WAT ,to zużyjemy 1,4KW/h i przy cenie na poziomie 0,80 gr za 1KW/h ok.1,50zł ale tylko samej zużytej mocy.Do tego trzeba doliczyć koszty stałe ,koszty zmienne i inne opłaty przesyłowe a zrobi nam się 3zł lub więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mager
Ani drogą, ani panią nie jestem, ale pozwolę sobie nieco sprostować twój wpis. Tak jak napisałem parę wpisów wyżej: "...przecież automat nie chodzi przez 3 godziny z maksymalną mocą. Ponad połowa czasu z tych 3 godzin to etap wyrastania chleba podczas którego nie dzieje się absolutnie nic lub automat bardzo bardzo delikatne ciepło (potrzebne przy wyrastaniu) wytwarza". Zatem twoje wyliczenia byłyby słuszne, gdyby automat przez cały czas działał z maksymalną mocą. A tak nie jest. Dlatego - moim zdaniem - koszty zwykłego najprostszego chleba (już razem ze składnikami) nie ma szans przekroczyć 2 zł. Dodam, że mam na myśli taki chleb około 750 gram, czyli dwa razy większy niż tradycyjny sklepowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sadey
Zmierzyłem ilość energii potrzebnej do 1 wypieku. Jest to 0,29kWh, co daje nam 0,29x0,6=0,174zł za upieczenie chleba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlena R.
Zastanawiam się nad takim czymś, ale obawiam się też, że po początkowych zachwytach i eksperymentach z nowym urządzeniem pójdzie prędko w odstawkę, bo realnie oceniając nie będzie mi się chciało co tydzień, ani nawet co miesiąc piec chleba. U nas tak jest ze wszystkimi urządzeniami - używamy na początku, bo to coś nowego, a z czasem zapominamy, że to coś w ogóle mamy. Ostatnio moja mama chciała pożyczyć maszynkę do mielenia mięsa, bo jej się popsuła, uświadamiając mi mi tym samym, że ją w ogóle mam, bo nigdy jej nie używam i nawet nie pamiętam, że ona gdzieś tam sobie leży. To samo toster, blender i litania innych pierdół, które głównie zbierają tylko kurz. Z tego co widzę w innych domach jest bardzo podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magzaw
Niedawno kupiłam maszynę do pieczenia chleba. Z wielkim przejęciem, a wcześniej, mozolnym przygotowaniem i aptekarską dokładnością zabrałam się do wypieku i.... nie udało się. Chlebek zamienił się w kamień. Kupiłam nowe produkty, nową mąkę.... Chlebki wyrastały pięknie, ale 30 min. przed końcem pieczenia zapadały się i po pieczeniu. Tak 3x. Siedzę teraz mocno rozczarowana i zastanawiam się co źle robię, a może jestem aż tak beznadziejna w pieczeniu, że nawet maszyna przy mnie wysiada... :( Czy ktoś zna taki przypadek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
woda nie za gorąca? tez tak miałam - chciałam dac super cieplutką wodę, żeby drożdze szybko rosły.. ale okaząło się, że zbyt ciepła woda powoduje zbyt szybki wzrost ciasta a potem kamień :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktoś napisał: "Wyliczenie ile to kosztuje to podstawowa matematyka. Automat pobiera maksymalnie 600W na godzinę. Co oznacza, że podczas całego 3 godzinnego cyklu pobiera 1800W czyli 1,8 kW. Za 1 kW płacisz około 60 groszy netto. Czyli 1,8 kw x 0,60 zł = 1, 08 zł. Tyle kosztuje wypiek jednego bochenka. Do tego należy dodać cenę składników." Każdy kto ma automat, ten wie, że grzałka, a to ona pobiera maksymalnie te 600W, nie pracuje cały czas na pełni mocy, nawet w trakcie własciwego wypieku. W czasie wypeiku pracuje ona tak mniej więcej połowę czasu, bo termostat wyłącza i włącza ją by utrzymac zadana temperaturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widze, że ktoś powyżej wymierzył na 318Wh i to by sie zgadzało, z tym co ja zauważyłem, że 600W grzałka pracuje realnie pół godziny. Ale jest jedno ale, piekąc w innym urządzeniu nie bedzie inaczej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W temacie automatu, ja używam go głównie do pieczenia chleba razowego na zakwasie. Zawsze robie na oko, ngdy nie korzystałem z gotowych przepisów. Dogodność jest taka, że robiąc go dwufazowo automat sam mi miesza i odpowiednio dogrzewa, w połowie przypadków wyrabiam końcowy etap ręką, bo wylewam zawartość, by wypiąć mieszadło. Nie mam porównania do piekarnika, ale jestem zadowolony, gdyż chleby razowe wymagają wilgotnego pieczenia, stad też w kazdym takim przepisie, wkładanie pojemnika z wodą do piekarnika plus zraszanie chleba. W automacie tego sie nie robi, gdyż on sam juz z powodu kształtu pojemnika, daje nam efekt wilgotnego pieczenia. W lecie i jesieni dodatkowo używam go wyrobu owoców, używając funkcji 'marmolade'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Niedawno kupiłam maszynę do pieczenia chleba. Z wielkim przejęciem, a wcześniej, mozolnym przygotowaniem i aptekarską dokładnością zabrałam się do wypieku i.... nie udało się. Chlebek zamienił się w kamień. Kupiłam nowe produkty, nową mąkę.... Chlebki wyrastały pięknie, ale 30 min. przed końcem pieczenia zapadały się i po pieczeniu. Tak 3x. Siedzę teraz mocno rozczarowana i zastanawiam się co źle robię, a może jestem aż tak beznadziejna w pieczeniu, że nawet maszyna przy mnie wysiada... " Przejdź na piecznie na zakwasie, w przypadku zakwasu trudno cokolwiek zepsuć, warunek: musi byc on aktywny. Nie ma też tego procesu gwałtownego rośnięcia jak w przypadku drożdży, więc i zapadania się nie będzie. Polecam na przykład taki sposób na razowca: chleb żytni sitkowy ` 1 faza - półkwas 50g zakwas żytni aktywny jako zaczątek 25g woda temp. 24 oC 50g mąka żytnia sitkowa typ 1400 2 faza - kwas 125g półkwas (cała 1 faza) 125g mąka żytnia sitkowa typ 1400 150g woda temp 30 oC 3 faza - ciasto właściwe 400g kwas (cała faza poprzednia) 200g mąka żytnia sitkowa typ 1400 9g sól 150g woda temp 32 oC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładny sposób poszukaj przez google wpisujac adam piekarz+chleb sitkowy razowy. Tutaj blokuje linki, zas ten blog zamieszczony jest na blogspot i znowu całkowicie zamula mi komputer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"realnie oceniając nie będzie mi się chciało co tydzień, ani nawet co miesiąc piec chleba. " Znam doskonale ten typ ludzki, dlatego zdecydowanie doradzam: nie kupuj. Jak ktos mi powiedział: po co przerabiać (prawie darmowe-mój przypis) jabłka, borówki i temu podobne owoce w automacie, skoro można kupic gotowe dżemy w sklepie. A potem trzeba jeszcze ten automat umyć, a słoik po kupnym dżemie, siup, od razu do śmieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia761
Ja myślę, że chleb z takiej maszyny jest o wiele smaczniejszy i zdrowszy niż kupny. No, ale może to kwestia gustu. Mam w każdym razie taką http://pearl24.pl/pl/p/Maszyna-do-wypieku-chleba-/998 . Automat praktycznie robi wszystko za ciebie, obsługa jest bardzo prosta, a wypieki pyszne. Mogę śmiało polecic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Janusz75
hej. Ja kupiłem wypiekacz do chleba firmy REDMOND. Jestem bezglutenowy więc zależało mi na dobrze wypieczonym pieczywie i smacznym, bo nie oszukujmy się te wszystkie gnioty ze sklepów są okropne. Jestem z niego zadowolony. Kupiłem go na promocji za 300 pare złotych. 17 programów pozwala na wyrobienie praktycznie każdego ciasta. I dobrze wypieka a to ważne. Polecam https://multicooker.pl/katalog/wypiekacze_do_chleba/redmond_rbm_m1907_e/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My z siostra kupujemy tutaj gotowe mieszanki na chleb sa pycha.. dodaje sie tylko drożdże i wode . Można zrobic w piekarniku albo w automacie.. sklep internetowy upieczchleb.pl polecam dużo smakow do wyboru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania

A jaki polecacie automat do chlebka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×