Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość kACHA125

Złamanie kości śródstopia

Polecane posty

Gość gość
Ja również dołączam do tego zacnego grona ;-) Grając sobie w piłkę nożną jakoś tak niefortunnie odbiłam piłkę, że stało się... niestety ;-) Byłam aktywna biegałam, grałam w piłkę nożną, tenisa... 2 tygodnie już jestem unieruchomiona, strasznie to przeżywam ;-( codziennie po powrocie do domu leciałam na jakiś trening - teraz jest wielkie zero!!! To jest dla mnie największy problem i najgorszy aspekt złamania. Zyczę wszystkim zdrówka!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2211
Ostrzegam tylko przed jakimiś nie zdolnymi lekarzami! Kiedy chodziłem w gipsie 2 tyg po czym pojechałem do ortopedy i powiedział że złamania nie widzi. A pomimo to nie zdjął mi gipsu i kazał chodzić w nim 2 tyg. Pojechałem na następny dzień do innego lekarza i on potwierdził ze złamania nie było i zdjął mi gips. Przez takich nieudaczników można bez podstaw chodzić 2 tym w gipsie! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie dla Gipsu
Przede wszystkim nie dajcie gipsować sobie złamania V kości śródstopia! Oczywiście dotyczy to tylko złamań bez przemieszczenia...Ja złamałem piątkę 20 lutego na zawodach sportowych (siatkówka). W szpitalu chciano mi nogę wsadzić w gips, ale się nie zgodziłem. Założyłem ortezę i już po czterech tygodniach lekarz zalecił zdjęcie buta. Kość musi pracować, noga musi pracować! Gips to przeżytek stosowany już chyba tylko w Rosji i Polsce. Po 5,5 tygodniach od złamania założyłem dzisiaj po raz pierwszy but sportowy na nogę i poszedłem na długi spacer:) Najważniejsze jest też podejście. TRZEBA MYŚLEĆ POZYTYWNIE. Pozdrawiam - aha i najważniejsze - ważna jest rehabilitacja. Od tygodnia chodzę na zabiegi - pole magnetyczne, lasery, ultradźwięki. Po każdym zabiegu jest coraz lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czesc polamance ja miałem mnogie złamanie v kości śródstopia no i niestety gips na 6 tyg masakra byla normalnie noga mnie bolała nawet w tym gipsie ale pilem duże ilości mleka jaja ryby pilem wapń po 6 tyg noga się zrosla na początku lekarz kazał mi chodzić o kulach ale po jednym dniu zacząłem chodzić na piecie a później było coraz lepiej dzisiaj juz jest 8 tydzień od złamania wróciłem do pracy a noga funkcjonuje jak należy pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój ukochany złamał kość śródstopia i oboje myśleliśmy, że powrót do zdrowia będzie szybki. owszem szybki był, ale to tylko dlatego, że trafił do dobrego gabinetu - http://maciejlaskowski.pl/ i całe szczęście! bardzo się martwiłam o niego... ale już jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krystian Szamotuły
Hejka, i ja należę do nieszczęśliwego grona połamańców V kości śródstopia:( Otóż, 15 Kwietnia 2015r podczas meczu siatkówki przy blokowaniu koleżanki pod siatką, upadłem częścią stopy na jej but prawą stopą i poczułem chrupnięcie... oraz ból ale nie na tyle mocny by nie wytrzymać. To było wieczorem, dopiero następnego dnia patrząc na stopę i opuchliznę postanowiłem udać się do szpitala, tam po zdjęciu RTG lekarze stwierdzili złamanie bliższej nasady V kości śródstopia bez przemieszczenia, oraz założyli mi biały gips. Po tygodniu udałem się ponownie do szpitala, ponieważ zaczęły mi sinieć palce i gips rozcięto w miejscu ucisku, i już jest ok z przepływem krążenia. 30 Kwietnia udałem się do poradni chirurgicznej na badanie kontrolne, zrobiono mi kolejne zdjęcia RTG, i lekarz stwierdził widoczny zrost kości (ja nawet nie widziałem już pęknięcia) i zalecił bym ten gips nosił do 18 Maja 2015:( Zapytałem się o możliwość zamiany na ortezę to jednoznacznie odpowiedział, że się już nie opłaca, że nie jest to potrzebne, z tym że ja mam ortezę pożyczoną od osoby która miała podobny przypadek a lekarz nie chciał już ze mną rozmawiać i tak zostaję jeszcze z gipsem,ponieważ sam nie chciałbym decydować i narażać się na niekontrolowany uraz, stopa mnie już nie boli od ponad 2 tyg, czasami opieram się stojąc na tej stopie i jest ok, prognostyk jest pozytywny:) Po zdjęciu gipsu będę wiedział czy jest opuchlizna na stopie i jaką rehabilitację wybrać.Chciałbym wrócić do sportu jak najszybciej, jak uważacie ile dać sobie czasu na regenerację i powrót do siatkówki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka niepołomice
Witam w klubie połamanców.Dzis po 10 dniach pojechalam do kontroli.Tez 5 kość! Miałam stracha okropnego bo wczoraj spadłam z 1 schodka na tą stopę i złamałam szynę gips.Masakra az sie poplakałam.Ból jak cholera.Już oczyma wyobrazni widziałam połamane wszystkie kości śródstopia. Dzis rano lepiej.Skoro i tak była złamana, więc żeby sprawic sobie odrobinę luksusu,ściągłam i godzinę leżałam w wannie!Cudownie....Po czym grzeczniutko założyłam zabandażowałam i kontrola.Wspaniały wychwalany ortopeda po zrobieniu rtg ...a ja juz pokichana cała w depresji...stwierdził że jest nadal złamanie ale tylko 5!!! Cudownie myslę sobie i proszę o ortezę bo tak chcę. Zaden gips,nie pozwole sobie założyć.No i zaczeły się schody dr stwierdził że na 3 tyg musimy jeszcze wsadzic w szynę.Ja o ortezie a on tylko szyna.Cholera żeby chociaż był stary,rozumiem tak nauczyli.Skąd dr w kwiecie wieku.Aż sie trochę zezlił że niby ja mu mówię co ma robić.Szyna wg zalecenia.Na pocieszenie powiedział że jak będę w domu to mogę sobie zrobić co chce z nią.Od razu rozciąć.Cos sobie powycinac..Wyszłam rozbawiona ale w szynie. Mniej więcej w ten sposób ułożyła sie współpraca z dr.To tak w temacie współdecydowania o moim leczeniu.Za 3 tyg kontrola.Zastrzyki,piguły i noga do góry.Pozdrawiam wszystkich złamasów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela wieliczka
Witam wszystkich. Agnieszko niepołomice czy my przypadkiem nie chodzimy do tego samego ortopedy? V kość śródstopia złamałam ponad 3 tygodnie temu. Mam szynę chociaż prosiłam o ortezę. Na sorze i u ortopedy w przychodni to samo: nie orteza. Miałam już 3 x rtg bo chociaż fragmenty kości stykają się to dr chciał sprawdzać czy utrzymują się w tej pozycji i czy ewentualnie nie trzeba operować. Kolejne rtg za tydzień czyli miesiąc od złamania. Napisz agnieszko jaki masz typ złamania. Moja kość złamała się mniej więcej w połowie. To zdaje się jest złamanie trzonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka niepołomice
Zapomniałam napisac że dr pozwolił mi stawac na pięcie! Nie przesadzac ale jak to tak ułatwia mi życie! W rankigach ortopedów jest w czołówce.Za tą piętę już go uwielbiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka niepołomice
Elu! To zupełnie jak ja.Ale ufam mojemu dr nie cierpię tej szyny...ale jak trza to trza! Przepisał mi jeszcze jakiś lek na przyspieszenie zrostu.Ale mój genialny mąż albo wyrzucił receptę albo tak schował że na razie przepadła.Jak sie odnajdzie napiszę wam jego nazwę.Wszyscy nogę i głowę do góry! Jak ja wielka i mega ciężka złamalam gips bez zadnych dodatkowych kości to naprawdę nie trzeba tak panikować.Nawet słyszałam trzask kości! Zmieniam podejście do leczenia, już nie pytałam o długość na razie tylko 3 tygodnie. A potem będę się martwić ile jeszcze.Pozdrawiam wszystkich i zyczę optymizmu w tych ciężkich dla nas dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja złamałem również 5tą kość i tydzień chodziłem prawie przestało boleć ale poszedłem do lekarza i założył mi gips mówi że 4 tyg ale ściągnę go za tydzień tak sądzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lidach
19 czerwca wieczorem skręciłam lewą stopę. Następnego ranka z opuchniętą i siną udałam się na SOR. Tam zrobiono mi rtg i lekarz stwierdził, że obraz bez zmian to nic poważnego. Po 11 dniach grzbiet stopy zrobił się gorący, czerwony i tkliwy. Lekarka w przychodni stwierdziła albo zakrzep albo złamanie. Wróciłam na ten sam SOR.Inny lekarz znowu zrobił rtg i stwierdził złamanie V kości i prawdopodobnie VI śródstopia. Szyna środki przeciwzakrzepowe i kontrola za 10 dni. Stopa sina i piecze. Szlag mnie trafia jak sobie pomyślę, że 11 dni chodziłam ze złamanym śródstopiem bez usztywnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZG
Witajcie :) 18 lipca wieczorem schodzac ze schodow potknelam sie i spadlam z 3 ostatnich schodkow. Na drugi dzien noga spuchla, zaczela siniec, a ja zaczelm kulec, poniewaz nie moglam na niej w ogole stanac. Pojechalam na pogotowie i okazalo sie, ze zlamalam 5 kosc srodstopia a dokladnie trzon kosci. Zalozono mi gips, przepisali zastrzyki przeciwzakrzepowe i kontola za tydzien. Na kontroli okazalo sie, ze kosc zamiast sie zrastac to pojawila sie jeszcze wieksza przestrzen j i konieczna bedzie operacja. Operacja byla za tydzien, czyli po 2 tygodniach noszenia gipsu. W szpitalu spedzilam 3 dni, operacja pod narkoza, bol stopy po operacji jakby ktos przypalam to miejsce zelazkiem :( Przed wyjsciem ze szpitala zalozono mi spowrotem gips i to na 4 tyg :( Po tygodniu mam sie zglosic tylko na zmiane opatrunku a po 2 tygodniach na siagniecie szwow. Gips sciagaja mi 1 wrzesnia, pozniej zapewne dojdzie do tego rehabilitacja. Nogi nie moge obciazac, caly czas poruszam sie na kulach, najgorzej jest na schodach. Podczas lezenia noga nie boli w ogole, ale gdy tylko wstane np do toalety i noga jest w dole momentalnie pojawia sie straszny bol. To zlamanie ogolnie jest ciezkie do wyleczenia, poniewaz kosc nie zawsze sie zrasta. Chwila nieuwagi i mam za soba operacje, 2 tyg gipsu i przedemna jeszcze 4 tygodnie + caly czas zastrzyki. Pozdrawiam wszystich polamancow, trzymajcie sie :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość avalia
Witam wszystkich, oczywiście również złamałam V kość śródstopia. Niefortunne zejście z łóżka. Każdy się ze mnie śmieje, jak można połamać nogę w domu. Otóż można, sprawnie i szybko ;) A tak serio, to incydent miał miejsce 28 sierpnia, na SORze dostałam na dwa tygodnie usztywnienie stopy oraz 14 zastrzyków przeciwzakrzepowych. Tydzien po wypadku miałam się zgłosić do ortopedy na konsultację, i tak też zrobiłam. Pokazał mi łaskawie RTG z SORu i wytłumaczył, że moje złamanie jest prawie niewidoczne. Tylko na jednym zdjęciu widać pęknięcie kości, lekarze nazwali to profesjonalnie złamaniem. Wszystko pięknie. Lekarz na konsultacji zalecił zdjęcie usztywnienia za kolejne 7 dni, czyli dwa tygodnie po incydencie, a na następne 4 tygodnie załatwić sobie jakieś obuwie o sztywnej podeszwie i oszczędzać nogę. Wszystko pięknie, tylko jutro minie tydzien od kiedy zdjęłam usztywnienie, chodzę sobie z jedną kulą, niekiedy ta stopa mnie boli, no musi boleć, tylko nikt mi nie powiedział do czego jestem juz zdolna. Czy mogę normalnie funkcjonować w miarę możliwości i rozsądku, czy mogę np prowadzić samochód. Do kolejnej konsultacji zostaly mi jeszcze dwa tygodnie. Nie wiem juz co mam z tą nogą zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Takie złamanie to poważna sprawa, jeżeli założą wam gips to pamiętajcie żeby jak najszybciej zamienić go na ortezę typu Walker którą można pozyskać na NFZ prawie bezpłatnie. Jest to kilka razy lżejszy sprzęt od gipsu i nie obciąża tak układu kostnego można go także zdjąć i się umyć. Zobacz więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Takie złamanie to poważna sprawa, jeżeli założą wam gips to pamiętajcie żeby jak najszybciej zamienić go na ortezę typu Walker którą można pozyskać na NFZ prawie bezpłatnie. Jest to kilka razy lżejszy sprzęt od gipsu i nie obciąża tak układu kostnego można go także zdjąć i się umyć. Zobacz więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćkasica
hej.ja rowniez naleze do grona polamancow...zlamalam srodstopie i jestem juz 2tygodnie w gipsie...przedemna jeszcze 3....od wczoraj troche zaczela mnie pobolewac kosc i czuje pieczenie pod gipsem...czy to normalne?pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja także złamałam 5 kość śródstopia bez przemieszczenia 2 tygodnie temu. Po kilku godzinach pojechałam na SOR a tam założyli mi szynę. Po tygodniu poszłam na wizytę, dostałam ochrzan, bo już po 5 dniach stawałam na stopie, ale ręce mi wysiadały i ciągle się potykałam, co wg mnie było bardziej niebezpieczne. Lekarz nie stwierdził czy się zrasta czy nie, w ogóle niczego konkretnego się nie dowiedziałam. Poprosiłam o ortezę, ale lekarz na to, że jeszcze jest za wcześnie i szyna na kolejne min. 2 tygodnie. Stopa mnie nie boli, dalej na niej staję (na wewnętrznej stronie), bo nie mam jak inaczej, ale poruszam się bardzo mało, głównie w obrębie mieszkania. Codziennie robię sobie zastrzyki przeciwzakrzepowe, dodatkowo biorę wit D. Jestem załamana, bo nie mogę nic sama zrobić. Można jakoś przyspieszyć proces zrastania albo cokolwiek zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOla
Dziwi mnie zachowanie co niektórych osób odnośnie złamania. Jeśli lekarz coś zaleca to trzeba się stosować, a nie zdejmować gips czy stawać na stopę... Złamałam V kość śródstopia 21 kwietnia br. Na Sorze zalecił operację, na którą zgodziłam się. Następnego dnia została wykonana-wstawienie dwóch drutów. Jeszcze w szpitalu poprosiłam lekarza o ortezę i na szczęście zgodził się. W szpitalu byłam 3 dni. Zalecenia po wyjściu to chodzenie o kulach i nie obciążanie nogi przez 4 tygodnie. 23 maja miałam kontrolę. Lekarz wyjął mi druty ze stopy (to nie boli, raczej jest po prostu nieprzyjemne) i zalecił chodzenie o kulach przez 3 tygodnie oraz ćwiczenie nogi, stopy. Następna kontrola 13 czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOla
Też jestem zła, że mnie to spotkało, ale stało się. Zwaliłam się na głowę rodzicom razem z małą córką, bo na jednej nodze i bez wolnych rąk dużo nie zrobię.. Jeśli chodzi o zrost kości śródstopia to czytałam, że 6-8 tygodni, ale to pewnie zależy od organizmu. Jeśli chodzi o przyspieszenie zrostu to najlepiej byłoby żeby jak najszybciej poruszać się chorą nogą, bo wtedy jest lepsze krążenie. A kość potrzebuje krwi do zrostu. Mnie lekarz zalecił branie tabletek z wapniem i Wit D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOla
Do kul można się przyzwyczaić. Ja też na początku się chwiałam i do tej pory mi się zdarza. Zdrowa noga przyzwyczaiła się, że musi czasem pochodzić. Przez pierwszy tydzień po operacji byłam na proszkach przeciwbólowych od lekarza (brałam na noc)i przeważnie siedziałam z nogą w górze, bo jak miałam ją w dole to ciągnęło mnie złamanie, do tego tże orteza urażą mnie tam gdzie bty druty. Po tygodniu przestało mnie ciągnąć to złamanie i trochę więcej się ruszałam. Jak lekarz wyjął drut to przez parę dni odczuwałam złamanie, ale przeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOla
Teraz ruszam normalnie tą stopą (nie staję na niej). Zauważyłam jedynie, że nie mogę poruszyć małym palcem, czuję dosłownie blokadę jak chcę go mocno zgiąć. Nie wiem może to normalne. Dzięki ortezie mogłam się kąpać, bo można zdejmować. Ale przez pierwsze 4 tygodnie nie mogłam moczyć stopy przez druty. Teraz po wyjęciu drutów ortezę zakładam tylko na noc i jak wychodzę z domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOla
Jestem po kontroli. Zalecenia to chodzić ,bo kości się odwapniają ( bo stopa nie chodziła ). Zaczynałam już parę dni przed kontrolą stawać na pięcie. Teraz juz stawiam całą stopę, ale kuleję, bo ból uniemożliwia mi normalne stąpnięcie. Ale ulga największa, że nie muszę już chodzić o kulach i mogę przenieść coś w rękach. Następna kontrola za miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czesc ja tak samo zlamalam skosnie V kosc srodstopia zrobiłam to banalnie schodzac z własnej kanapy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćewa
Czesc ja tak samo zlamalam skosnie V kosc srodstopia zrobiłam to banalnie schodzac z własnej kanapy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
6 lat temu złamałam V kość śródstopia, do tej pory co jakis czas odczuwam mocny ból w tej kości. przy obciążeniu ból się nasila, podczas zgiecia grzbietowego stopy w czasie chodu ból jest bardzo mocny, dlatego unikam mocnego zgiecia. przeszkadza mi to mocno w chodzeniu. czy ktoś ma pomysł co z tym zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leo stópka
witam jestem z wami połamańcami używam ortezy air ,chciałbym się podzielić z wami moimi doświadczeniami niech nie zwiedzie was ten luksus należy nosić na okrągło tylko kąpiel i lekkie wietrzenie ,bo inaczej przedłużycie sobie rekonwalescencje niepotrzebnie pisze to dla tego bo was lubie ###

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julia7777
Cześć. 21 sierpnia w trakcie tańca złamałam V kość śródstopia z przemieszczeniem. Sprawa o tyle chamska, że operacja, śruby, płytki. Masakra. Jestem już po zdjęciu szwów, rana dobrze się goi. Stopę mam w łusce gipsowej, którą mogę zdejmować przy kąpieli, albo w przypadku delikatnych masaży i ćwiczeń kostki. Ortopeda mi powiedział na wizycie kontrolnej, że odradza ortezę, z tego względu że mam całkowity zakaz stąpania na złamanej stopie, a łuskę podobnie jak ortezę mogę sobie dowoli zdejmować.. Jestem 3 tygodnie po operacji i drugie tyle przede mną. Pół-metek. Cieszę się, że najgorsze 10 dni jechania na Tramalu minęły, ponieważ ból pooperacyjny był bardzo przykry... Czasami mam wrażenie, że czuję w stopie te śruby i płytkę, ale na zdjęciu RTG są one tak małe, że dziwne gdyby to to mnie bolało. Myślę, że boli od unieruchomienia i braku częstego dopływu krwi do stopy. 3-ego października zaczynam chodzić. Trzymajcie kciuki :) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×