Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość kACHA125

Złamanie kości śródstopia

Polecane posty

Gość sasankowa1978
Tak ja nosiłam ortezę :-) niestety śpi się w niej ale można ściągać ją do mycia nogi ja robiłam to 2 razy dziennie i noga nie pachniała nieprzyjemnie jak "gość" wyżej napisała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćvvv
Witam ,ja złamałam V kość śródstopia z przemieszczeniem w lipcu i do tej pory nie chodzę ,jestem po dwóch operacjach bo pierwsza została „źle” zrobiona ... i niestety przez to okres zrastania został wydłużony ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam ja dziś ściągnęłam gips po 6 tyg. Miałam złamanie z przemieszczeniem 5 kości środstopia. Po zdjęciu gipsu stopa jest nadal opuchnchnięta.Mam śrubę i wstawioną płytkę. Po operacji noga bolała do tygodnia , ale bez dramatu. Poza tym mając w gipsie wogule bólu nie czułam. Dzis lekarz stwierdził,że kość jest ładnie złożona,ale nie do końca zrośnieta. A za 4 dni mam już rehabilitację. I tak się zastanawiam czy sobie nie zaszkodzę,ale lekarz nie przeciwskazał ćwiczeń tylko stopniowo stawanie na pięcie i na trzech palcach 1,2,3 . Obciążenie max tylko do 5 kg. Dodatkowo przepisany został osteogenon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MonikaSnow
Spróbujcie może zmienić lekarza, skoro są takie problemy. Ja miałam w sumie podobne przygody po wypadku na nartach i dopiero po udaniu się do innego specjalisty noga zaczęła dochodzić do siebie. Teraz leczę się tutaj: http://www.vratislavia-medica.pl/, jeśli jesteś z Wrocławia lub okolic, to polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Benka

U mnie na szczęście żadnych komplikacji nie było, kości się elegancko zrosły 😉 Operację miałam robioną przez lekarzy z Poradni chorób stopy, konsultują na ul. Wysockiego. Tam później też przychodziłam na rehabilitację i zmianę opatrunków. Polecam specjalistów z tej poradni bo naprawdę z ogromną dbałością podeszli do mojego przypadku. Słyszałam różne historie od znajomych jakie to oni mieli komplikacje, operacje naprawcze etc. wiec ja dobrze trafiłam ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania

Ja  korzystałam z  badania rezonansem magnetycznym , na Zachodniej 7 w Krakowie akurat. Byłam bardzo zadowolona. Bardzo niska cena, szybko zrobione badanie, opis dostałam na maila, więc nie trzeba było chodzić kilka razy po odbiór wyników, no i mój lekarz bardzo chwalił, że opis jest bardzo dokładny i profesjonalny. Ja tam dzwoniłam, bo chciałam się kilka rzeczy dopytać na 698115115. Jak już miałam bardzo dokładne badanie to poszłam do lekarza i samo leczenie przebiegło już szybko i sprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michal

Ja zrost wspomogłem terapią osoczem bogatopłytkowym. Mam pracę, która nie pozwala mi na jakąkolwiek niesprawność. Polecam szukać Angel System, gdyby ktoś chciał tak sobie pomóc. Daje lepsze rezultaty, bo pozwala bardziej skoncentrować preparat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radek

Mój tato miał kiedyś po złamaniu problem ze zrastaniem się kości i chodził na pole magnetyczne. Polecił mu lekarz właśnie wykonywanie takiego pola ze specjalnymi ustawieniami i robił to na Słomczyńskiego w Krakowie. rehabilitacje.org zadzwoń do nich i dowiedz się więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zlamana123

Witam polamanych,

Zlamalam 5 kość 5 tyg temu. Nie obciazalam nogi,mialam.orteze. wczoraj lekarz nie zrobił rtg i kazał powoli obciążać stopę. Dzis chodzę po domu oczywiście ale już o 1 kuli!! Nie mam.dolegliwosci bolowych, mam.nadzieje ze Bedzie ok i tak jak powiedział lekarz za 10 dni zakończę leczenie. Głowy do.gory,każdy organizm jest inny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mojsia

Witam, miałam złamaną piątą kość śródstopia, szczelina złamania dość duża. Niefortunnie stanęłam bosa stopą i śródstopie się podwichnelo w  wyniku czego kość pękła. Leczenie zachowawcze, całość-14 tygodni. 6 tygodni w bucie ortopedycznym typu walker, chodzenie o kulach bez obciążania a po upływie 6 tygodni stopniowo zaczęłam chodzić w tym bucie o kulach i obciążać aż do odstawienia  kul (najpierw jednej) i buta w ósmym tygodniu. Potem poruszałam się w butach na twardej podeszwie.Na dłuższych dystansach (np.spacer poza domem) wciąż wspomagam się kulą. Również po przejściu na zwykłe buty w poczatkowych dniach używałam kuli (kule trzymamy w przeciwnej do złamania ręce. Miałam o tyle łatwiej, że z zawodu jestem fizjoterapeutą więc wiedziałam jak postępować.  Bardzo ważna jest tez suplementacja i właściwe odżywianie. Stosowałam wit.D z K2MK7, kolagen morski w kapsułkach, wit.C, skorupkę jajka (skorupki z ugotowanych jaj zalewasz wrzącą wodą aby odkazić, po wyschnięciu mielisz i spożywasz proszek w ilości pół łyżeczki od herbaty 1-2razy dziennie, po posiłkach-zrodlo doskonałego, łatwo wchłanialnego organicznego wapnia i strontu). Stosowałam też ziemię okrzemkową (duża zawartość m.in. krzemu) i maść z żywokostu (doskonała na gojenie kości). Po 8 tygodniach wzięłam serię 10 zabiegów-laser i magnetronik (można zacząć dużo wcześniej, jeśli jest gips to sam magnetronik a po zdjęciu laser). Wykonywałam masaż kontrlateralny na zdrowej stopie (działa na zasadzie odruchowej na chorą), masowałam też masażem klasycznym podudzie i udo w kontuzjowanej nodze.Trzeba pamiętać o trzymaniu stopy w górze najdłużej jak się da w ciągu dnia (obrzęk spowalnia zrost kostny) w początkowych tygodniach po złamaniu. Przed pierwszym uruchomieniem stopy po zdjęciu buta, gipsu można potrzymać ją w ciepłej wodzie i potem zacząć stymulować poprzez rozcieranie na trawie/dywanie. Ćwiczyłam na zwykłej pilce, dysku równoważnym, stawałam delikatnie na palce aby stymulować obciążenie w osi długiej kości (aby nie wytworzył się staw rzekomy), ćwiczyłam przetaczanie (robimy wykrok noga zdrową w przód i tył). Powrót do pełnej aktywności sportowej jest po 6 miesiącach- według mojego lekarza prowadzącego. Zrost kostny pojawił się po 12-14 tygodniach, mam 37 lat 😉 Jestem obecnie 10 miesięcy po urazie i zamierzam jeździć na nartach (zaawansowana) 😊 Mam nadzieję, że komuś ten wpis pomoże albo choćby naprowadzi na dalsze szukanie wskazówek. Życzę powodzenia wszystkim połamanym, glowa do góry- do kości potrzeba cierpliwości!😉😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ja złamałam V kość śródstopia 06.05.2022 schodząc że schodów.Wygielam stope i nagle coś strzeliło. Obejrzałam klapek,bo myślałam że to on mi strzelił, a tu jednak kość chrupla. Momentalnie pojawił się ból i nie mogłam normalnie stanąć na stopę.W tym samym dniu SOR i gips na 4 tygodnie.Strasznie to przeżywam , gdyż jest cieplutko,a ja siedzę jak ten więzien w mieszkaniu....Byłam bardzo aktywna fizycznie, szczególnie dużo jedzilam na rolkach i szlag mnie trafia ...bardzo chcę wrócić do rolek jak najszybciej. U mnie złamanie przebiega łagodnie, pierwszy tydzień po złamaniu już nie czuje bólu.Jestek dobrej myśli gdyż to nie jest skomplikowane złamanie. :( Po 3 tygodniach mam 1 wizytę u ortopedy , trzymajcie kciuki :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przychodzę z aktualizacją, żeby podnieść na duchu innych połamancow 😁 

Po 3 tyg gipsu , przeszłam na ortezę:) Niebo a ziemia ♥️😀 po 5 tyg dostałam pozwolenie na chodzenie już bez ortezy 😉od razu zaczęłam rehabitacje (laser,krio,magnetronic+ćwiczenia w domu)

Staram się dużo chodzić , aczkolwiek ból nadal jest odczuwalny,ale z każdym dniem jest lepiej:) najgorszy czas to było oczekiwanie do zdjęcia gipsu, ortezy.Teraz już z górki 🙂 nigdy bym nie przypuszczała ,że będę się cieszyć ,że mogę normalnie chodzić:D Bądźcie cierpliwi,na wszystko potrzebna czasu;)

Edytowano przez narvana11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Radzę zawsze w przypadku takich problemów, trwałych boleści zrobić sobie badanie USG. Przechodziliśmy już przez to, załatwialiśmy przez Multimed. Z konsultacją i zaleceniami. Zależało mi właśnie na tym, żeby od razu mieć wyniki, opinię specjalisty. U mnie diagnoza była inna niż tutaj piszesz, ale ważne, że wszystko było załatwione szybko, to też leczenie poszło bez komplikacji. I właśnie na czymś takim mi zależało. Swoją drogą w tej przychodni mają mega dobre podejście do pacjenta - po prostu im na nim zależy, co niestety nie jest standardem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×