Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mało wiedząca

Świadczenia na macierzyńskim

Polecane posty

Gość mało wiedząca

witam drogie Przyszłe/Obecne mamusie:-) Mam pytanie odnośnie świadczeń na macierzyńskim. Na jakiej podstawie one są naliczane? Czy bierze się pod uwagę np. srednią płacę z całego roku czy też wysokość zarobków z ostatnich trzech przepracowanych miesięcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość srednia prace z roku
jesli tyle pracowalas u danego pracodawcy, jesli pracowalas 3 miesiace,to srednia z 3 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też mama
RRuuddii nie masz racji, że dostaje się tylko "gołą pensję". To, czy dostajesz gołą pensję czy np z premią, jak to było w moim przypadku zależy od regulaminu pracy w Twoim miejscu pracy. Ja dostawałam dokładnie tyle, ile wcześniej pracując (ZUS wyciąga średnią m-czną, ale z ilu miesięcy, to nie pamiętam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUS wyciąga średnią z 10 miesięcy, zależy jak macie w umowie o pracę, ja niestety mam premię miesięczną, nie była ona brana pod uwagę, przy zwolnieniech była, przy macierzyńskim już nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dlaczego premia miałaby nie być brana pod uwagę? Jeżeli były płacone od niej składki zus, to powinna również wchodzić do podstawy zasiłku macieżyńskiego. Tak samo, jak wchodzi do podstawy zasiłku chorobowego. Ja dostawałam średnią z pół roku chyba (łącznie z premiami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mało wiedząca
pracuję na pół etatu, więc wiecie jakie to pieniądze, ale mam możliwość zatrudnić się gdzieś indziej (mimo ,że jestem w pierwszym trymestrze ciąży:))z lepszą pensją i popracować tam nawet więcej niż trzy miesiące ( no to będzie zależało od dzidzi) Co mi radzicie przenosic się? żebym później miała godziwe pieniądze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje zdanie jest niestety takie- że nie powinno robić się takich szopek- pracodawca też człowiek - o tym jakie będziesz miała pieniądze mogłaś pomysleć przed ciążą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny wszystkoz alezy od tego jaka sie ma umowe o prace, jaki jest regulamin pracy, jak dlugo sie pracuje u danego pracodawcy i jakiego typu premie sie dotaje :D ja np dostaje srednia z 12 mcy i nie wlicza sie dos r premia i oczywiscie nie otrzymuje premii na macierzynskim bo nie wyrabiam jej jak mnie nei ma :) wiec dewagacje ja mialam tak a ktos inny inaczej itd. niewiele wnosza w temat bo wszystko zalezy od powyzszych 3 rzeczy :) no i czwartej kwestii woli kadrowej :D:D ja mimo prosb interwencji itd.. mialam liczoneL4 w ciazy jako srednia osttanich 12 mcy i pzreliczona tylko raz jak bylam w 2 mcu ciazy, skutek dostawalam przez cala ciaze 80% wynagrodzenie za l4, efektem zcego bylo ze wiekszosc ciazy pomimoz e mialam byc na l4 ja pracowalam bo pieniazki z nieba nie leca :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×