Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Monis32

DRAMAT!!!!!Wypadanie smoczka w nocy!!!!

Polecane posty

Gość Monis32

Hh Jestem mama 4 miesciecznej Julci. Jak byla malutka miala niesamowite kolki i smoczek dzialal cuda. Uspokajal malutka torche tak ze moglismre sie troche przespac. Peblem teraz polega w tym ze smoczek toarzyszy mojej corce caly dzien. Jakos to bym zniosla starajac sie pozniej jak bedzie starsza odzwyczaic jej od tego wymyslajac jakies ciekawe historie. Niestety malutka tak sie do niego teraz uwiazala ze zasypia z nim. no i tu tkwi problem. Ona nie tylko zaspypia lecz chce z nim spac cala noc i jak jej wypadnie to ktos musi do niego wstawac. a tym kims to jestem ja!!!! Zaczela juz ladnie spac. Tz. Kapie ja okolo 19.00 potem jedzonko i lozeczko. Wstaje tylko raz na jedzenie okolo 1.00 w nocy a potem juz o 7.00 rano. tylko ze ja wstaje wiecej bo jej caly czas smoczek wypda wiec krzyk!!!!placz i rozpacz. Probawalam wsztytkiego. smarowanie smoczka cytryna,ucinanie go. niestety nie moge jej wytlumaczyc ze smoczka ptaszki lub kotki zabraly ;-( Jestem kompltenie niewyspana.W dzien do spania tez go potrzebuje ale potem go wypluwa. W nocy nie przespi dluzej niz godzine i zaraz krzyk bo smoczka nie ma. Chetnie poslucham rad osob ktore przez to przeszly. Boje sie jak jej calkowicie smoczka odbiore to bedzie tak plakac 2 godziny az usnie. W tym czasie trzesie sie cala i strasznie robi sie nerwowa. Z maezem zastanawiamy sie czy odebranie jej tak drastycznie smoczka moze nie sopwodowac u niej pozniej nerwicy Wiem ze smoczek ma wady i zalety. Ja juz bym mogla jej dawac tego smczka do usypiaania ale chcialabym zeby juz potem nie wolala o niego i zebym mogla sie przespac wiecej nie godzine Prosze o rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po 1 na metody takie jak smarowanie smoczka cytryna i cholera wie czym jeszcze.. to raczej za wczesnie, jak chcesz wytlumaczyc cos 4 mies dziecku?? kup inny smoczek, te splaszczone z jednej strony latwiej \"trzymaja sie\" w buzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do niewyspania to wierz mi - ze ludzie przezywaja wieksze dramaty jesli chodzi o bezsenne noce z niemowlakami;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrej rady nie dam gdyż mój synek też całą noc musiał mieć smoka.Ale ejdynie co powiem to że im dziecko starsze to nie jest tak łatwo oduczyć dziecka smoka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karina_23
Najlepiej to zabierz smoczka. Poplacze prtzez kilka nocy a potem bedzie spokoj!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widze ze moje poprzedniczki dos ostro zareagowaly.Ja jestem matka dwoch corek i z jedna z nich mialam ten sam problem.Nie da sie tego przejsc bezbolesnie,napisze ci jak ja to zrobilam.Po prostu nie dawalam dziecku smaoczka przez caly dzien,jezeli juz to tylko do spania.Gdy tylko przychodzil sen wyciagalam go sama ostroznie z buzi i czekalam na reakcje malej ,jak zbieralo sie na placz dawalam jej go ,i tak kilka razy w ciagu dnia.Wiem ze to moze troche potrwac ale zobaczysz ze warto bylo.Sama wiem jak to wazne zeby przespac noc by miec sily w dzien na opieke nad dzieckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monis32
Tak tylko ze mala potrafi plakac 2 bite godziny i strasznie sie trzesie. Mam wrazenie ze to nic nie da. Czy ktos mial tez problem? Przeciez smoczki miozna kupic w pierwszym lepszym sklepie z zabawkami wiec to nie jest cos nielegalnego. Ja jestem za tym ze troche mozna dac do uspokojenia i do uspienia ale jak ja bede wstawac co godzine do przez nastepne miesiace, moze lata to nie bardzo mi sie to usmiecha. Chce tez niedlugo wrocic do pracy wiec przydalo by sie wiecej snu. Od 4 miesicecy dramat smoczka sie powtarza. Kilka razy w nocy wstawanie to norma a czasami sie zdarza ze wiecej. Czy mam jej zabraz tego smoczka z dnia na dzien i p[rzemeczec sie kilka dni. Tylko ile to bedzie trwalo? Jakby mi ktos zagwarantowal ze bedzie to trwalo tydzien wytrzymalabym ale jak to bedzie kilka miesiecy??????? Jezu nie chce zeby mala tak ryczala (ona doslownie az trzesie sie z placzu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monis32
Do poprzedniczki Dzieki za porade ;-) wlasnie o to chodzi. Jak wstaje po takiej nocy mam dosyc wszystkiego. A przeciez zadowolona mama to szczesliwe dziecko. Chcialabym moc sie wyspac by opiekowac sie mala w dzien i miec sile na wszystko Probowalam jej wyjmowac smoczka z buzi ale zaraz sie budzi a nawet jak zxasnie i jej wypadnie to i tak sie obudzi za godzine i ryk. Gdyby ktos mi powiedzial ze tak bedzie z tym smoczkiem nigdy bym jej nie dawala. Myslalam ze tylko ja on uspokoi i bedzie spac bez niego ale teraz widze to zaczyna byc on prawdziwym dramatem w moim zyciu. Ona jest pogodnym szczesliwym dzieckiem tylko TEN SMOK!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie martw sie wszystko bedzie dobrze kazda matka przechodzi rozne problemy ze swiom dzieciatkiem grunt to sie nie zalamywac i nie wpadac w histerie.Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każde odzwyczajenie trwa kilka dni ale naprawde warto.Mój był już za duzy na smoka,pomęczyłam się 2 dni i po kłopocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monis32
Bede probowac . Dzieki za porady. Moze warto pomeczyc sie kilka dni i starac sie jak najmniej smoczka uzywac a potem calkowicie go wyeliminowac Tylko czy w nocy jak zaplacze nie dawac jej i sluchac godzinnego placzu az sama usnie? A jak usnie to i tak wstanie za godzine i bedzie plakac dalej i tak w kolko. Co wy na to? Teraz jest weekend i maz ma wolne wiec probujemy sie przemeczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaW_34
Ja proponuje zastosowac metode ta wlasnie.Po 2 dniach moze przejdzie. Nie mam doswiadczenia ale moze inne matki wiedza ile to trwa W koncu matka wypoczeta to szczesliwa matka. Wiem co czujesz. A jak szczesliwa matka to szczesliwe dziecko!!!! napisz jak bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monis wiem że to okrutne w stosunku do dziecka ale właśnie muśicie być konsekwentna.Zobaczysz po ok tygodniu mękki przyjdzie lepszy czas.Życze powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monis32
dzieki moze jakos to przetrwamy :-) zeby tylko jej to na psychice sie nie odbilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monis32
Mala zasnela pol godziny temu i obudzila sie bo oczywiscie smoczka nie bylo. Ja jej wyjelam tego smoczka po usnieciu. Teraz tak placze ze juz nie wiem. wiem ze sama nie usnie poki smoczka nie dostanie. moze to trwac i godzine.Po czym na pewno usnie ze zmaeczenia i znopw sie obudzi i tak w kolko. Czy nie ma tu matek ktore mialy podobny problem.?????????? Co robic? Pojsc do niej i poglaskac ja i powiedziec ze jestem obok, zeby mnie czula. CZauwazylam ze jak ide do niej to krzyk narasta. tak jakby wiedziala ze zaraz tego smoczka jej podam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boze ja tez sluchalam tych "supermadrych" rad.. i probowalam wychowywac ksiazkowo dziecko to nie robot, nie ma do dzieci tej samej "instrukcji" dajze dziecku smoczka na litosc boska ( kazde dziecko ma inna potrzebe ssania, jedne maja mala inne ogromna) i nie sluchaj glupich rad od kobiet ktore nie znaja Twojego dziecka!! daj smoczka na noc.. w dzien zacznij ograniczanie kiedy mozna odwrocic uwage malucha od ssania... odzwyczajaniem od smoka zacznij sie martwic ok 9 miesiaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monis32
Wiesz ja niedlugo ide do pracy i musze miec przespane noce. Wstawanie kilkanascie razy w nocy jakos mi nie odpowiada i chcialabym posluchac rad matek ktore to maja za soba. Jak teraz jej dam to nazuczy sie ze ''bede plakac az ktos mi io tak w koncu da smoczka; a co do potrzeby ssania to pediatra mi powiedziala ze dziecko ma najwieksza potrzebe ssania miedzy 3-4 miesiacem. Potem stopniowo ona maleje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrobisz co zechcesz oczywiscie - Twoje dziecko ale czym rozni sie nieprzespana noc w momencie kiedy idziesz do pracy.. albo kiedy nie idziesz?? bo wiesz.. u mnie nieprzespana noc i tak konczy sie tym ze wstaje o 6 rano budzac sie co pol godziny do tej 6.. i musze zapierdalac a nie klade sie do gory dupa i wypoczywam bo do pracy nie chodze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monis32
Dzieki za porade Wiesz, niektorzy musza pracowac i byc 100% uzyteczni w pracy. I to nie tylko moj wybryk i luksus,za chcialabym jakas ja odzwyczaic od smoczka.Chcialabym normalnie funkcjonowac a nie czekac do 9 miesicey jak dziecko juz sie na tyle przyzwyczai i bedzie wiedziec ze smoczek jest jej niezbedny do funkcjonowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spoko ale najwyrazniej nie rozumiesz czegos.. Ty muszisz byc uzyteczna w pracy i musisz pracowac - rozumiem.. ale sugerujesz teraz ze ja bedac z malym dzieckiem moge byc nieuzyteczna lub mniej uzyteczna? Nie chce sie czepiac ale masz dziwny tok rozumowania.. nie wiem jak wyglada twoja opieka nad dzieckiem.. ale moja to naprawde zapierdalanie i porownujac prace za biurkiem do sytuacji obecnej to pracy umyslowej nie nazwalabym praca tylko opieprzaniem sie wiec bardzo Cie prosze nie staraj sie mi wytlumaczyc swojej ciezkiej sytuacji - bo idziesz do pracy.. bo ja mimo ze nie wychodze z domu pracuje codziennie az pot mi z dupy cieknie no oczywiscie jesli pracujesz w kopalni.. albo wykonujesz jakies fizyczne prace - to fakt moze to byc dla Ciebie harowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgodze sie z kolorowa- owocowomama- my też wstajemy o 6 i tez musimy byc dyspozycyjne i użyteczne- więc to nie kwestia pojscia do pracy co do smoka- moja na poczatku zasypiała z moniem i tez jak wypadl to ryczała- to zmienilam usypianie teraz jest pozytywka i koniecznie jej szmatka przy buzi- smoka nie ma- butle wypija i idzie spać szmatke zabieram jak dobrze przysnie jak juz obudzi sie w nocy- a ostatnio juz sie nie budzi daje troszke pic i spi dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprobuj powoli nowych sposobow- dzieci lubia sie w cos wtulic na przyklad- musisz znalesc cos co bardziej jej sie bedzie kojarzyło niż smok ze spaniem i tez nie jestem za tak bardzo rygorystycznymi sposobami - chociaz nie wiadomo co akurat zadziała na twoja malutką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żmyja
Owocomama naprawdę nie wiesz o co jej chodzi? Tu nie chodzi o pracę i zmęczenie fizyczne, tylko o pracę umysłową, kiedy to musisz mieć w pełni świeży i sprawny umysł, 100% koncentracji, a za wszelkie błędy ponosi się konsekwencje. Zajmując się domem i dzieckiem, żeby nie wiem jak to było męczące, nie musisz się wykazywać takimi cechami. A zmęczenie po nieprzespanej nocy nie służy sprawności myślenia i działania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestes lekarzem??:) a ja jestem kosmonauta;) w ogole dowiedzialam sie czegos nowegp- kiedy opiekujesz sie dzieckiem nie musisz miec sprawnego umyslu.. wspolczuje dzieciakom :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monis32
dzieki za porady od innych osob. Kurcze,ze ten smoczek to takie przywiazanie.;-) Czlowiek nigdy by jej nie dal gdybym tylko wiedziala jakie beda tego konsekwencje Pozdrawiam wszystkich ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monis32
Dobranoc owocowamamo ;-) Dzieki za twoje porady!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żmyja
Porównaj sobie owocowamamo zmienianie pieluchy do uczenia się do sesji egzaminacyjnej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aj dziewczyny nie ma o co sie kłocić - główny problem to jednak monio- a wiadomo każda z nas musi byc jaknajbardziej wyspana- niezależnie od tego czy jest lekarzem, kosmonauta czy poprostu mamą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×