Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość anet36

zasiłek chorobowy - prosze o pomoc

Polecane posty

Gość anet36

Proszę o poradę związaną z l4 jestem w 7 miesiącu ciąży obecne l4 (od ginekologa) mam do 14 marca tj.piątku w sobotę mija mi 33 dni niezdolnośći do pracy. Gybym od poniedziałku wzięła l4 od internisty gdzie byłaby zupełnie inna jednostka chorobowa do te dni liczy się kolejno tj od1 czy tamte też się uwzględnia...Dodam ze mój zakład ma mniej niż 20 osób a niechciałabym by płacił mi zus..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liczy się całość. ALE - za zwolnienie "ciążowe" dostajesz 100% podstawy pensji, a za normalne mniej - chyba 80% jeśli dobrze kojarzę. Ginekolog nie chce Ci przedłużyć zwolnienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anet36
chce tylko moja firma zatrudnia mniej niż 20 osób poza tym l4 mam wypisywane od ginekologa co dwa tygodnie czyli dwa razy na miesiąc a słyszałam że w momencie kiedy płacić mi będzie zus ma 30dni na wypłatę od dnia wypisana więc jeśli mam dwa l4 na miąsiąc to pieniądze też będę dostawać na raty. U mnie w zakładzie jest kompletny bałagan wszystko robi nam biuro rachunkowe i tak naprawdę nie mam się kogo zapytać//.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale chyba lepiej dostać na raty, czyli 2 razy na miesiąc zamiast raz, niż dostać jakieś 20% mniej. Nie wiem jak to jest z tym terminem dla ZUS'u, ja czekam i nic mi na razie nie przysłali, a od połowy stycznia mam juz to zwolnienie przekraczające 33 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anet36
Masz rację wydawało mi się, że tak będzie korzystniej....Tym bardziej, że w takiej instytucji jak zus ciężko jest się czegokolwiek dowiedzieć...Dziekuję za odpowiedź..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anet jak jestes w ciazy to obojetne czy masz od internisty zcy od ginekologa zwolnienei to dostajesz 100% sredniej pensji z pzrepracowanego roku, tylko internista musi zaznaczyc na tym l4 krzyzykiem ze jestes w ciazy:) mialam dwa razy tak wystawione l4; a poza tym nie wiem czy dobzre rozumieme ale to ZUS placi na Twoje konto l4? czy firma a firma otrzymuje od ZUS? u mnie firma placila mi normalnie terminowo l4 a ZUS placil firmie i tego jzu nie wiem w ajkim terminie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×