Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bo chyba jestem

co trzeba PRZEDEWSZYSTKIM jeść w pierwszych mies ciąży?

Polecane posty

Gość bo chyba jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warzywa, owoce, wita,iny dla ciezarnych... zreszta idz do ginekologa albo dietetyka to Ci powie dokladnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coś takiego
wszystkie zielone warzywa!!!! pielęgniarka w szkole mówiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poza tymi zabronionymi rzeczami o których Ci napisałam na drugim topiku, to w sumie jesz wszystko. Po prostu staraj się żywic ZDROWO. Witaminy to tylko w konsultacji z lekarzem, poza kwasem foliowym - cały pierwszy trymestr łykaj codziennie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w ciąży - od czasu gdy się o niej dowiedziałam, piłam codziennie po 1,5 litra soków wyciskanych z owoców i warzyw (jabłko, buraki, seler, pietruszka, marchewka, pomarańcze, mandarynki) Oczywiście unikałam ponadto wszystkiego czego unikać się powinno w ciąży, a poza tym jadłam to na co miałam ochotę. I tak do końca ciąży. Jak rozmawiałam z lekarzami, pod których opieką Maluchy przebywały przez pierwsze 2,5 m-ca życia (szpital), to najprawdopodobnie właśnie pice tych soków spowodowało, że Maluszki pomimo, że wcześniaki z 27 tc, nie popadły w ciężkie przypadłości wcześniacze, które są udziałem większości wcześniaczków z tego okresu ciąży - retinopatia, wylewy, problem ze słuchem, perforacja jelit (to kilka najpoważniejszych powikłań). Ja natomiast uniknęłam anemii ciążowej - a że nosiłam pod serduszkiem Parkę, tak więc byłam na nią bardzo narażona, ba - powiem więcej, jak tylko zaczęłam pić te soczki hemoglobina od razu skoczyła do prawidłowego poziomu:). W związku z tym ZACHĘCAM GORĄCO wszystkie Przyszłe Mamusie do popijania takich świeżo wyciskanych soczków - nie dość, że są pyszne to jeszcze naprawdę sprzyjają rozwojowi Maluchów:) no i jest zdrowe dla Mamy Ciężarnej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ee.. ...
gratuluje wszystkim, ktre mogą cokolwiek przełknąć. Ja pierwsze 3 miesiące przetrwałam na rybie wędzonej (zakazanej w ciąży), płatkach na mleku, twarogu i czerwonej papryce. Oraz coli. Nic innego nie byłam w stanie zjeść ani wypić bo dochodziło do zwrotek 7 razy dziennie. moja rada jest taka - nie pytaj co najlepiej jeść i w jakich ilościach - jeśli ciąża się potwierdzi to jedz na zapas. Ja jestem w 4 miesiącu i jeszcze nie dobiłam do pierwszej wagi z 5 tygodnia ciąży. Nie mogę prawie nic jeść ani pić. Na warzywa to ja mogę tylko popatrzeć, choć czasem kalarepa przejdzie ale zwracam na sam widok soków i większości owoców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×