Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nadiya26l

Jakie przyjmujecie leki w czasie ciąży...

Polecane posty

Moja lekarka przepisała mi Diphergan ,szczerze nawet nie powiedziała dlaczego mam stosować ten lek ,a ulotki w tych tabletkach nie było...dziwne Moze któras z was tez przyjmuje ten lek ,i wie coś więcej na jego temat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karenina
Ja brała duphaston, teraz luteinę. Oba na podtrzymanie ciąży. Nie spotkałam się lekiem, o którym piszesz, ale zaniepokoiłby mnie brak ulotki. Zastanów sie nad zmianą lekarza. Taki co przepisuje leki, a nie mówi na co, nie wzbudzałby mojego zaufania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To lek przeciwhistaminowy, dostępny bez recepty. musiała u Ciebie wystąpić reakcja alergiczna na \"coś\".Nie przejmuj się, ja biorę leki przeciwhistaminowe całe życie, łącznie z ciążą. Nie są niebezpieczne dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeśli nie ma ulotki to skład i działanie leku MUSI być wymienione na opakowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dobra ,ale ja nie jestem na nic uczulona...dziwne ,a nie są czasem na utrzymanie wiązy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a w jakim celu udałaś się do lekarza? nie skarżyłaś się na nic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to nie rozumie po jaka cholerę moja lekarka mi je przepisała...z tego co wiem to uspokajające ,ale dla dziecka to chyba nie jest takie dobre faszerować go takim lekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no na kontrole jak każda kobieta w ciąży , od samego początku mi je przepisywała.Twierdzi moja lekarka ze ciąże mam zagrożona bo skarżyłam sie na ból ,czytałam ze to normalny objaw bo wszystko sie naciąga ,i lekarka stwierdziła ciąże zagrożona,ale mam ćwiczyć (według jej jestem za gruba),normalnie sypiać z mężem ogółem wszystko robić brać difergam i wszystko bedzie dobrze-to jej słowa.Dla mnie dziwne ,jesli kobieta ma ciąże zagrożona to jak nic tylko leżeć ,a tu prosze ,teraz idę do niej w patek i coś czuje ze ostatni raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diphergan blokuje działanie histaminy, substancji, która wydziela się w reakcjach uczuleniowych. Diphergan ma również działanie uspokajające. Lek w formie syropu jest przewidziany dla dzieci.Zastosowanie: Lęk i napięcie psychiczne. Zaburzenia snu. Alkoholizm. Środek uspokajający przed operacjami chirurgicznymi. Choroba lokomocyjna. Alergie i świąd skóry. Mdłości i zawroty głowy. Zapalenie krtani. Nadmierne pobudzenie.Ciąża i karmienie: Nie stwierdzono jakiegokolwiek ujemnego wpływu preparatu na płód.Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.źródło: http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=708

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki wielkie:) 🌼 nie rozumie dlaczego mi je przepisała.Przecież na utrzymanie ciąży to te leki nie są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może spytaj ją przy następnej wiycie po co przepisała Ci lek uspokajający? Myślę, że nikt oprócz niej tego nie wie :-)Może chciała, żebyś nie denerwowała się tym, że ciąża jest zagrożona?Na jakiej podstawie stwierdziła, że jest zagrożona, co się takiego dzieje z ciazą?Nie zawsze przy zagrożonej przepisuje się leki na podtrzymanie ale na pewno zezwolenie na współżycie z mężem i brak zwolnienia nie świadczy o ciąży zagrożonej. No i te ćwiczenia?dziwnie, coś tu trochę śmierdzi.. ale jak sama się nie spytasz, to się nie dowiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostatnio sie bardzo spieszyła,nawet mnie nie zbadała tylko szybko usg i koniec wizyty :( wiesz ,nie wiem co sie dzieje to jest moja druga ciąża ,ale coś jest mie tak...stawia mi sie brzuch i czasem mnie kluję na dole może to to ze dziecka uciska...czasem ból jak na miesiączkę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadiya26l ja też brałam No-spe i Diphergan prawie od początku ciąży tylko dlatego, że mi brzuch twardniał a w domu mogłam wszystko normalnie robić i kontaktów z mężem też mi lekarz nie zabronił tak więc się nie martw. Jedno w tym leku jest złe, że ciągle chciało mi się spać. Po prostu nie mogłam podnieść się z łóżka. Ale zapytaj swojej lekarki po co Ci ten lek. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi go namiętnie w ciąży w szpitalu przepisywali podobne działanie do relanium tylko ja się po dipherganie żle czułam senność - straszna zawroty głowy więc brałam relanium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drugie działanie to na uczulenie ale w ciaży przepisują go na takie uspokojenie wyciszenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×