Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aurinko to ja

dziewczyny help!!!!!!

Polecane posty

w kwietniu zaczne praktyki w przedszkolu. Trwaja tylko miesiac ale i tak mam stres. W czym rzecz - nie znam zadnych fajnych zabaw dla dzieci. Pomozcie mi dziewczyny bo nic nie moge sobie przypomniec. Dodam tylko, ze jest to finskie przedszkole i te zabawy musza byc raczej neutralne, bez polskich piosenek bo nie da sie ich latwo przelozyc na finski by brzmialy jak w oryginale. Pamietam cieplo-zimno. Ale czy sadzicie, ze dzis dzieci jeszcze sie w to bawia? Prosze o pomoc, teraz lece pogadac z glowna szefowa przedszkola i tez mam stres bo rozmowa po finsku. Pozdrawiam A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stary niedźwiedź mocno śpi kółko graniaste baloniku mój malutki jakoś to chyba można przełożyć a wszyscy lubią się w to bawic kurde do przedszkola nie chodziłaś?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chodzilam do przedszkola, ale to bylo wieki temu, jakies 25 lat.. a dzieci jeszcze nie mam wiec nie oczekuje cudow :)))))))) niedzwiedzia znam, balonik tez pamietam, ale tego kolka w ogole nie kojarze. No i liska jeszcze pamietam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hihi ja chodziłam 30 lat temu ale wszystko pamiętam :P to leci tak: kółko graniaste, czterokanciaste, kółko nam się połamało a my wszyscy bęć dzieciaki tworzą kółko trzymając się za ręce i chodzą, a na bęc! przewracają się. i jeszcze: chodzi lisek koło drogi, nie ma ręki ani nogi tylko dalej nie pamiętam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viola_2
a dla rozrywki w pomidora sie z nimi pobaw:) albo jakies rebusy, zgadywanki.. kalambury.. zagadki , skojarzenia...rysunki jakies do danej tematyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
# STARY NIEDŹWIEDŹ str.24 (1 raz) (sześcioro dzieci siada w kręgu w środku jedno dziecko naśladuje niedźwiedzia) Stary niedźwiedź mocno śpi. bis My go nie zbudzimy, Bo się go boimy, Jak się zbudzi, to nas zje. bis Pierwsza godzina, niedźwiedź śpi Druga godzina, niedźwiedź chrapie Trzecia godzina, niedźwiedź łapie ! # DOROTKA str. 56 (1 zwrotka) (dziewczynka w kolorowym stroju z krepy wybiega na środek, reszta dzieci przenosi się do tyłu tworzy tło) Ta Dorotka, ta maluśka bis Tańcowała dokoluśka bis Tańcowała ranną rosą bis I tupała nóżką bosą Nóżką bosą. Tak, tak, tak ! # KÓŁKO GRANIASTE str. 22 (1 raz) (dzieci tworzą koło , są ubrane bardzo kolorowo ilość dzieci w zależności od wielkości sceny) Kółko graniaste, Czworokanciaste, Kółko nam się połamało, Cztery grosze kosztowało, A my wszyscy bęc ! # WLAZŁ KOTEK NA PŁOTEK str.14 (1 raz) (dzieci chwytają się za ręce tworząc płotek , jedno dziecko trzyma maskotkę kotka , kotek wędruje po płotku) Wlazł kotek na płotek i mruga ładna to piosenka nie długa. Nie długa, nie krótka, a w sam raz, zaśpiewaj, koteczku jeszcze raz. # MAM CHUSTECZKĘ HAFTOWANĄ str. 26 (1 raz) (dzieci tworzą koło po zewnętrznej stronie koła wędruje dziecko z chusteczką ) Mam chusteczkę haftowaną, co ma cztery rogi, kogo kocham, kogo lubię, rzucę mu pod nogi. Tego kocham, tego lubię, tego pocałuję. a chusteczkę haftowaną tobie podaruję. # PŁYNIE WISŁA PŁYNIE str.126 (2 zwrotki) (czworo dzieci trzyma szeroką niebieską wstęgę, każde z dzieci ma przyczepiony napis BARANIA GÓRA miejsce z którego bierze początek rzeka Wisła ,Kraków, Warszawa, Morze Bałtyckie miejsce w którym kończy bieg rzeka) Płynie Wisła, płynie po polskiej krainie, bis zobaczyła Kraków, bis pewnie go nie minie. bis Zobaczyła Kraków, wnet go pokochała, bis i w dowód wdzięczności bis wstęgą opasała. bis # KARUZELA str. 8 (1 raz) (dzieci tworzą koło ilość dzieci dowolna) Hejże, dziewczęta ,dalej wszyscy wraz ! Karuzela czeka ,wzywa nas z daleka. Starsze już poszły, młodsze jeszcze nie. Hejże ha ! Hejże ha ! Śpieszcie się. Hej, hopsasa, jak ona szybko mknie, Hej, dalej, dalej do zabawy śpieszmy się ! Hej, śpieszmy się ! # KRAKOWIACZEK JEDEN str. 124 (2 zwrotki) (dzieci cofają się do tyłu ,wbiega w stroju krakowskim chłopiec i dziewczynka -tańczą na scenie) Krakowiaczek jeden miał koników siedem pojechał na wojnę, został mu się jeden. Krakowianka jedna miała chłopca z drewna a dziewczynkę z wosku, wszystko po krakowsku. # OJCIEC WIRGILIUSZ str.20 (1 raz) (dzieci tworzą koło , w środku stoi chłopiec ładnie ubrany w strój sportowy, pokazuje ćwiczenia, które wykonują dzieci) Ojciec Wirgiliusz uczył dzieci swoje a miał ich wszystkich sto dwadzieśccia troje Hejże, dziec, hejże ha ! róbcie wszystko co i ja, co i ja. # KRASNOLUDKI str.30 (2 zwrotki) (czworo dzieci przebranych za krasnoludki wychodzi na scenę) My jesteśmy krasnoludki, hopsa sa, hopsa sa ! pod grzybkami nasze budki, hopsa sa, hopsa sa ! Jemy mrówki, żabie łapki, oj tak, tak, oj tak, tak a na głowach, krasne czapki, to nasz znak, to nasz znak.! # CHODZI LISEK KOŁO DROGI str.34 (1 raz) (dzieci tworzą koło na zewnątrz koła chodzi dziecko które przebrane jest za liska) Chodzi lisek koło drogi cichuteńko stawia nogi, cichuteńko się zakrada, bis nic nikomu nie powiada bis. # IDZIE GRZEŚ PRZEZ WIEŚ str.50 (2 zwrotki) (na scenę wychodzi chłopiec przebrany za Grzesia trzyma na plecach worek) Idzie Grześ przez wieś, worek piasku niesie, a przez dziurkę bis piasek ciurkiem bis sypie się za Grzesiem. bis Piasku mniej, już lżej, cieszy się głupasek. Do dom wrócił, bis worek zrzucił, bis ale gdzie ten piasek? Bis # ISKIERECZKA str. 52 (2 zwrotki) (dzieci siadają w półkolu) Z popielnika na Wojtusia iskiereczka mruga chodź, opowiem ci bajeczkę bajka będzie długa. Była sobie Baba Jaga, miała chatkę z masła, a w tej chatce same dziwy !.. Pss ! Iskierka zgasła. # JEDZIE POCIĄG Z DALEKA str. 36 (2 zwrotki) (dzieci tworzą pociąg) Jedzie pociąg z daleka, ani chwili nie czeka, konduktorze łaskawy, bis zabierz nas do Warszawy ! bis Konduktorze łaskawy ! zabierz nas do Warszawy ! trudno, trudno to będzie, bis dużo osób jest wszędzie. bis # TAŃCOWAŁY DWA MICHAŁY str.60 (2 zwrotki ) (na scenę wchodzą dwaj chłopcy jeden niski drugi wysoki i tańczą w kółko) Tańcowały dwa Michały, tra, ra ra ra ra jeden duży,drugi mały, tra ra ra ra ! Jak ten duży zaczął krążyć, tra ra ra ra ra to ten mały nie mógł zdążyć, tra ra ra ra ! # ZIMA ZŁA str. 70 (1 zwrotka ) (wszystkie dzieci wychodzą na scenę) Hu ! Hu ! Ha ! Hu ! Hu ! Ha ! Nasza zima zła! Szczypie w nosy, szczypie w uszy. Mroźnym śniegiem w oczy prószy, wichrem w polu gna ! Nasza zima zła ! Nasza zima zła ! # PANIE JANIE – FRERE JACQUES str.114 (w dwóch językach) (wszystkie dzieci zapraszają do zaśpiewania razem piosenki) (dzieci znajdujące się na scenie śpiewają z chórem) Panie Janie, Panie Janie, rano wstań, rano wstań , wszystkie dzwony biją, wszystkie dzwony biją, bim, bam, bom, bim, bam, bom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rtyiolka
a na studiach was nie uczyli? A fiński skąd znasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aurinko to ja - nie rozumiem!na studiach mialam w 3 roznych miejscach praktyki i z tego co pamietam to sciagalam konspekty do zajec z internetu i z ksiazek dydaktycznych a ty na kafe sie pytasz o takie rzeczy???cos watpie zebyc kiedykolwiek indeks widziala:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam praktyki w przeczkolu ale na pierwszym rolu studiow. Niema sie czego bac zawsze nauczycielka z twojej grupy ci pomoze ale musisz troche miec pojecia co robic z malymi dziecmi i pamietaj o wypisywaniu dzienniczka praktyk. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×